Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
28. jan 2013

@zuzu1122 vyjde uvidíš musí 🙂 🙂

zuzu1122
29. jan 2013

@tinka9075 a ty si teraz na rizikovom alebo chodis do prace? ak sa mozem spytat

falin
29. jan 2013

😉 @annetty - ako dnesny testik? skusala si?Ohladom estrofemu ti Stelcl povie. Aj to ci odporuca v tomto cykle alebo az v dalsom

@radina - vdaka, imuno este nemam robene, ale Stelcl mi dal preventivne prednison. Ale rozmyslam nad tym Medirexom. A po laparke kedy pojdes na ivf? Ci este nevies kolko ti odporucia pauzu? To mas diagnosticku laparku vsak?

@zuzu1122 - ja som sa raz pytala a ze po svojich, verit sa mi nechcelo, len som oci vypliestala 😕 , ja si fakt nepamatam nic a to som mala uz zopar narkoz a pri kazdej rovnako. Raz som aj videla babenku ako ju zo saly "vliekli" na izbu - sestricky podopierali z kazdej strany ale isla po svojich. Inac krasne sa oplodnili, tak verim ze sa budu pekne vyvijat a vpiatok sup po ne . Ten pristup je ozaj neporovnatelny. Na sk ked som volala do centra, mala som pocit ze otravujem. To sa mi v rf nikdy nestalo

@lukaxxx - neviem kedy potrebujes, ale my sme raz boli na utz o 8 rano. Spytaj sa na recepcii, su dost ochotny a vedia vyjst v ustrety. Druhe sono ti nacasuju podla toho ako rastu foliky. Ale cca 10 -11 den. ale na utz mozes ist aj k svojmu dr. a nahrasit im velkost a pocet folikov

lenusika
29. jan 2013

@marverka dakujem, 3 pokusy neúspesne v Iscare, V Reprofite Brno 1x soft neúspešný, potom KET s jedným , potrat v 8 tt a potom ET a teraz sme 25tt
papa

annetty
29. jan 2013

@falin Ahoj. Zial je to negativne a Stelcl mi povedal, sanca je tam uz minimalne, takze mozem uz to tak brat, ze ET bolo neuspesne 😢 😢 😢 . Na ket budem moct ist, ak bude sliznica dobra a to mam odkomunikovat s mojim doktorom a potom mu mam dat vediet ako som na tom. Takze dvojicky odisli 😢

marverka
29. jan 2013

@lenusika 🙂 , a soft čo znamená..., takže vam pomohli v RF, ja som mala stimul. dlhý prot. vždy, lebo som mala nábeh na HS, ked to tak citam sko dlho ste navstevovovali celkom CAR?

nelly3
29. jan 2013

@annetty
moja nesmut, raz to pride, neboj, je mala sanca, ze sa to podari na prvy krat, toto je tvoje 1.IVF vsak? dalsie uz bude uspesne, ked si precitas tabulku nasu tak uvidis, ze kolko toho mame za sebou,ale sa nevzdavame a ideme dalej do boja, teraz to je take cerstve, to preboli a onedlho sa budes tesit na KET.

speranza1
29. jan 2013

@annetty je mi to luto, ze Vam to nevyslo.. 😖
Mozem sa ta opytat, kedy si pisala Stelclovi? a kedy ti odpovedal??? Pretoze na moje maily volajako nereaguje....

ria191
29. jan 2013

@annetty viem, že to veľmi bolí, ale nestrácaj nádej. Máte nanučika a verím, že o chvíľku si poň pôjdete.

tinkatinulka
29. jan 2013

@annetty je mi to luto, daj si oddych a potom pre nanučika 🙂

annetty
29. jan 2013

@nelly3
@speranza1 Dokimu som pisala rano o 7.30 a odpoved bol do osemej
@ria191
@tinkatinulka Dakujem Vam baby, nejak sa prekonam 😢 Je to moje 1 ivf a na to som cakala 2 roky, aby so mnou vobec nieco mojli spravit. Na KET sa chystame hned ako sa to bude moct a ked ani to nevyjde, tak az potom niekedy v jari pojdeme na 2 ivf.

speranza1
29. jan 2013

@annetty dakujem anety za odpoved... a na to sklamanie, ktore prezivas potrebujes cas...aby si to v sebe spracovala a isla dalej... nic ine nam ani nezostava, len bojovat dalej...prajem ti vela sil 🙂

rot
29. jan 2013

ahojte,
@annetty mrzí ma to, ale hlavu hore. Si vlastne na začiatku, pravdepodobnosť prvého úspešného IVF (už len zo štatistické hľadiska) nie je veľmi vysoká, ale máte nádej na KET a to treba brať ako obrovské plus! 🙂 Viem, že ťa to v tejto chvíli nijako neuteší a nepoteší, ale napr. nám sa pri prvom ivf ani len neoplodnili 3 vajíčka.
A ty máš pred sebou KET, veď to je úplne skvelé! 🙂 . Z nejakého dôvodu dokonca niekomu vychádzajú úspešne iba KETy, tak ktovie, ako to bude u teba 😉 .
A ešte jedna vec - si v najlepších možných rukách v týchto zemepisných šírkach a dĺžkach. Je síce trochu otrava, že ten prvýkrát si nepokorila štatistiku, ale v RF spravia všetko čo je treba, aby to nabudúce vyšlo, to si môžeš byť istá. A to je fajn pocit, nie? 🙂
Želám ti, aby tieto hnusné dni a hodiny, ktoré ťa čakajú uplynuli rýchlosťou blesku a aby ich bolo čo najmenej. Potom už bude len radostné očakávanie a tešenie sa na ďalší pokus, ver mi 😵 .

rot
29. jan 2013

@falin veľmi ti odporúčam ten Medirex, určite tam choď, aj keby (bodaj by) nemali prísť na nič. Dr. Girovská je skvelá, dokáže úžasne povzbudiť a dá ti spraviť aj veci navyše, keď sa porozprávate. Naozaj majú tú imunológiu výbornú, veľmi sa snažia. Myslím, že im veľmi záleží na tom, aby z odborného, vedecko-výskumného hľadiska dobehli kolegov v čechách.

falin
29. jan 2013

@annetty -ahoj moja , velmi mi je to luto ☹ ☹ ☹ posielam kopec sil a energie, nech to rychlo preboli.
Cize ked pekne narastie sliznica, mozes ist aj v tomto cykle. Skus pit alchemilku a cervene vinko 😉

falin
29. jan 2013

@rot - dakujem za odporucenie, musim si este vybavit ziadanku od dr. Su tam nejake cakacie lehoty na objednanie?

rot
29. jan 2013

@falin ja by som ti odporučila to spraviť opačne - zavolaj najprv do medirexu, dohodni si stretnutie a po konzultácii s dr. Girovskou ti ona vypíše žiadanku, ktorú si dáš potvrdiť gynekológovi (od nového roka vraj už môže všetky tieto vyšetrenia predpisovať gyn.). Na to, aby si si dohodla stretnutie, výmenný lístok nepotrebuješ, potrebuješ mať potom opečiatkovanú žiadanku od gyn na odbery, ktoré ti odporučia spraviť v Medirexe. Vezmú ti hneď aj krv, tú žiadanku bude stačiť doniesť potvrdenú následne (alebo poslať poštou).
Mňa objednali z týždňa na týždeň, bolo to na jeseň, nemyslím si, že by boli nejaké dlhé čakacie doby...

falin
29. jan 2013

si zlata, dakujem moc krat.

lenusika
29. jan 2013

@marverka soft, je minimálna stimulácia vajecnikov, tak cca 1,5 roka

annetty
29. jan 2013

@speranza1
@rot
@falin dakujem Vam velmi pekne. Ideme dalej, nic sa neda robit, druha zla sprava uz nebude taka bolava, ale zas by som nerada zaradila ivf medzi moje konicky a oblubeny sport 😖
A tak isto Vam prajem vela sil, hodne vela stastia, vyborny zdravotny stav a este viac uspesnejsie oplodnenie 😉

natali225
29. jan 2013

@lenusika ahoj, nepomýlila si sa trošku? soft 1,5 roka?

falin
29. jan 2013

@natali225 - to je odpoved na 2.otazku od marverky - ze ako dlho navstevovali car 😎

strapula27
29. jan 2013

@falin presne aj ja,prestavala som dobre vidiet...vcera som clostil dobrala,tak dnes je uz lepsie...zajtra idem na kontrolu a uvidime ci stimulka zabera...

falin
29. jan 2013

@lenusika - leni ty si neprispievala do temy dlhodobe sym.snazilky na babätku.sk?

falin
29. jan 2013

@strapula27 - to je fajn, ze ti je uz lepsie. Postupne to vymizne uplne. Dufam ze zabral a budu pekne vysledky. Mne zaberal clostyl, jednu stimulku som mala iba s nim, dalsiu som mala clostyl+merional

strapula27
29. jan 2013

@falin aj ja som brala clostyl a picham dve ampulky merionalu..na kolky den robia OPU?

natali225
29. jan 2013

@falin aha som to prehliadla 😉

lenusika
29. jan 2013

@natali225 musis si precitat naco sa marverka pýtala a potom reaguj

lenusika
29. jan 2013

@falin nie tam som neprispievala vôbec

tinkatinulka
29. jan 2013

@strapula27 ahoj ja mam naplanovanu kombinaciu clostil+menopur..začínam vo štvrtok.Od ktorého dna picháš injekcie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre