Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
22. feb 2013

@karinuska22 vieš čo nepýtala pretože mám so VŠZP zlé skúsenosti, keď som sa pýtala tak ma odbili. Aj tak by som si to asi musela zaplatiť a potom požiadať o refundáciu a s neistým výsledkom. Aj teraz čakám s malou dušičkou či mi preplatia IVF v Brne. Strašne je riskantná tá operácia a 1miska ma v tom ešte utvrdila už dva roky má problém so sliznicou. Je to fakt veľmi ťažké rozhodnutie.

lukaxxx
22. feb 2013

@nelly3 mne sa celkom možnosť náhradného materstva páči, je to síce už dosť na hrane, ale ak by som mala peniaze a možnosť si vybrať medzi adopciou a náhradnou matkou tak si vyberiem náhradnú matku a vlastné dieťa.. dúfam že sa nám ale podarí aj bez týchto extrémnych možností .

nelly3
22. feb 2013

@lukaxxx
ja tiez keby mam na vyber tak urcite nahradne materstvo ako adopcia, tiez by som chcela aspon raz zazit citis pohyby, babatko v brusku, musi to byt uzasny pocit, ale verim, ze ho zazijem 😵 a basta

lukaxxx
22. feb 2013

@nelly3 všetkým sa nám to raz podarí, musí 🙂)

evagy
22. feb 2013

ahojte, pridávam sa do diskusie, budúci štvrtok sa chystáme do Reprofitu, vraj sú tam odborníci, jeden neúspešný IVF sme absolvovali v BA v nemenovanej klinike. Trochu sklamaná z ich prístupu, tak sme počuli super referencie na Reprofit v brne.. 😉 aké máte vy skúsenosti, kto z vás tam teraz chodí?

tinka9075
22. feb 2013

@lukaxxx
@nelly3 nebojte babenky budete mat bábetká 🙂 🙂 ja som tiež bola velmi zúfalá a myslela som si že to nezažijem ako má bábetko kope 🙂 🙂 a teraz ma kopcujú dvaja drobci 🙂 🙂

evagy
22. feb 2013

@tinka9075 a kde sa ti to podarilo? v reprofite?

lukaxxx
22. feb 2013

@tinka9075 to je supeeeer 🙂 , dúfam že aj mňa bude ten môj chrústik čo ho mám v bruchu za pár týždňov kopkať, veríme, dúfame.. na krv idem v pondelok, tak budeme múdrejší.

tinka9075
22. feb 2013

@evagy ahoj v Reprofite sa na nás usmialo štastie 🙂 🙂 na sk som bola 3x na ivf a nič 😒 😒 a v Reprofite stačila jedna iui a čakám dvojky 😉 😉

tinka9075
22. feb 2013

@lukaxxx jasné že bude 🙂 🙂 mne v noci dal jeden taký kopanček až som sa zlakla 🙂 🙂

evagy
22. feb 2013

@tinka9075 krásne sa to číta.. super, ja som absolvovala 1 IVF v BA, ale nevznikli vôbec embryjká, nevieme či to bolo k´vôli liekom čo som užívala či čo to spôsobilo, mne to nakoniec uzavreli, že to bolo kvôli mojej neurologickej chorobe alebo liekom. po konzultácii teda mailovaní s RF som zistila že ma úplne odbili na SK, že to môže byť aj z iných príčin tak som sa do Brna zarovno objednala, aby sa ujali môjho pripadu, vraj tam sú úplne iní, tak som zvedavá. zatial idem len na konzultáciu.

tinka9075
22. feb 2013

@evagy ja som zase embrijká mala aj sa pekne oplodnili a delili len sa neudržali a začala som krvácat 🙂 🙂 a doki v Brne na konzultácii pozrel výsledky spravil sono a povedal že som úplne ok 🙂 🙂 predpísal anopirín prednison fraxiparín a vyšlo to 🙂 🙂 ku komu ideš na konzultáciu? 🙂 🙂

nelly3
22. feb 2013

@lukaxxx
a skusala si aj testovat?

lukaxxx
22. feb 2013

@nelly3 áno, testíky mám už 3 za sebou, slabučké, ale pozitívne... dúfam že zosilnia.

nelly3
22. feb 2013

@lukaxxx
urcite ano 😉

evagy
22. feb 2013

@tinka9075 idem k dr. machačovi, neviem ja nemám žiadne gyn. problémy, mohlo by to vyjsť, už aj lieky také neberem, len ako v idím mnohím na sk nevyšlo, n emáme vela penazí na večné skúšanie a ani vek už nie je najideálnejší 😠

tinka9075
22. feb 2013

@evagy presne ako píšeš na sk to bolo len o peniazoch čo je smutné 😒 😒 v brne ti poradia čo dalej 🙂 🙂

evagy
22. feb 2013

@tinka9075 to presne potrebujem, lebo ja som špec. prípad, mám neurolog. ochorenie 50% dedičnosť, liečim sa roky na psychiku.. potrebujem extra radu, poradenstvo, čo som na sk nedostala, tu len vyskúšame a uvidíme čo bude.. čo je úplne hned zle. mna skôr dr. tu zdeptala, ked som s nou komunikovala, jednou vetou ma odstavila. a mám pocit že zo mna spravila aj neplodnú. proste je to centrum kde by ti mali riešiť problém a nie zobrať peniaze a nič nespraviť. 😖

tinka9075
22. feb 2013

@evagy tam budeš vidiíet ten prístup a porovnáš z sk 🙂 🙂 my sme tam chodili velmi radi lebo vždy nám poradili čo dalej 🙂 🙂 až mi je lúto že tam už nechodíme 🙂 🙂

evagy
22. feb 2013

@tinka9075 jaj bud rada, že to všetko máš za sebou 🙂 ale chápem, na prístupe a ľudskosti vela záleží, a hlavne aby v tebe zanechávali nádej

evagy
22. feb 2013

@tinka9075 prosím ťa to IUI kolko vás vyšlo? aké vyšetrenia ste absolvovali a čo vás to cakumpak vyšlo.? ja mám na sk predplatené aj PGD nemalú sumu ale uvažujeme že nepôjdeme na IVF,lebo na to proste nemáme to by bolo min 2000eur isto v reprofite. tak pôjdeme na iui a uvidíme pôjdeme na prenatálne vyšetrenie , ale ešte uvidíme čo nám dr. v reprofite navrhne.

tinkatinulka
22. feb 2013

@evagy AHoj tak to budeme kolegynke u Macháča, je to naozaj dobrý doktor, dokázal ma podržať v tažkej chvílke a nevzdáva to s nami ani po dvoch pokusoch. V apríli ideme do 3 kola s ním 🙂

tinkatinulka
22. feb 2013

@evagy môžeš žiadať o preplatenie na slovensku po celem cykle, a bude ta to stať neporovnatelne menej ako u nás.

evagy
22. feb 2013

@tinkatinulka ahoj, to mi je lúto že ta ti to zatial nevyšlo, ale ja verím že aj vám zadarí. to preplatenie som sa informovala v poisťovni a oni že vraj všetky úkony čo robia v čechách si budem musieť sama hradiť. tak neviem, ja mám dôveru. ☹

tinkatinulka
22. feb 2013

@evagy ja som zase komunikovala s poistovnou-teda pani co ma toto vsetko nastarosti a povedala mi že ak splnime vsetky podmienky tak preplatia..žiadosť sme poslali začiatkom jan. a zatial ziadne vyjadrenie nedoslo.ale baby tu pisali že aj dovera preplatila.

evagy
22. feb 2013

@tinkatinulka a to čo k tomu potrebujem, budem rada ak napíšeš..? ako postupovať

tinkatinulka
22. feb 2013

@evagy poslali sme ich žiadost z netu, sprievodný list, vsetky vysetrenia co sme mali, ako aj z RF spravo u nasom stave, papaiere o celom priebehu IVF-OPU a vklad a samozrejme vsetko originaly a este original doklad o zaplatení

evagy
22. feb 2013

@tinkatinulka už som si dáku žiadosť našla a vytlačila, kto to má akože vyplniť? RF? alebo môj gynekolog?

tinka9075
22. feb 2013

@evagy sme mali návštevu tak odpisujem až teraz 🙂 🙂 iui nás vyšlo na 2600kč 🙂 🙂 ja som mala všetky výsledky zo sebou tak mi nerobili žiadne 🙂 🙂

evagy
22. feb 2013

@tinka9075 aké výsledky si tam brala, kto ti robil tu výsledky, gynekolog či centrum as. repr. na sk?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre