Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lucka_220809
4. feb 2014

baby, pisete tu, ze si vybavujete preplacanie ivf v Brne v nasich poistovniach..? to je este v ramci tych prvych troch ivf-iek, kt. sa preplacaju ? A je to bez problemov? uhradi poistovna takto aj ivf v CZ?

tinkatinulka
4. feb 2014

@ludinka hamato je v martine-Národný ústav ale tam ma odbili tiež anopyrinom a nakoniec aj v RF uznali že určite fraxik

ludinka
4. feb 2014

@tinkatinulka prosim ta aty mas aku diagnozu? ak sa smiem spytat, mne v brne povedali ze staci anpyrin, tak teraz teda neviem co mam robit 😖

miskanr1
4. feb 2014

@schatje6 Ahoj moja. No tak to mám za sebou. No uvidíme čo zistia. Zobrali mi asi 6 skúmaviek krvi a výsledky budú 19.3. U Barošovej sme boli aj my na genetike, to sme mali všetko v poriadku. Len mi tam neurobili tieto Trombofilné mutácie. Poprosila som Dr. ( tiež má ma Šimek) že nech mi urobí aj celkový krvný obraz. Tak že odoberie všetko 🙂 No a o týždeň zabsolvujem tú imunológiu. No uvidíme . A vy ste sa ako rozhodli? Pôjdete skúsiť znova IVF? Alebo si už počkáte na adopciu?

tinkatinulka
4. feb 2014

@ludinka ja mam heterozygota ale ja mam aj imuno problemy a v Prahe mi na to dali anopyrin a prednison, a kedže tako kombinacia je dost divoka že aj fraxik od OPU..1x som potratila takže asi aj preto..že to neubliži a skor pomože k uhniezdeniu.

ludinka
4. feb 2014

@tinkatinulka aha tak ja mam nastasie imuno z prahy v poriadku..

tinkatinulka
4. feb 2014

@ludinka ale aj moja gynda mi povedala že ako preventivne kludne fraxik 0,3 pichat ak by som aj prirodzene otehotnela..že po tom všetko nech skusim tak doma skladujem 3 baliky.. 😉

ludinka
4. feb 2014

@tinkatinulka dakujem za rady, skuism sa na to popytat potom v brne co nato povedia a aj svojho gyndosa

lubanka
4. feb 2014

@ludinka ahoj, aj ja mám heterozygot... po dvoch potratoch a predčasnom pôrode (26tt) som sa pustila zisťovať, čo sa stále deje, lebo každý ma vždy odbil slovami, že mi chýba šťastie 😠 😠 😠 našla som si hematologičku, tá porobila vyšetrenia a jednoznačne povedala, že okamžite ako otehu MUSÍM dostávať fraxiparín a prednison!!!!! že podľa nej keby mi to dali, tak sa mi toto všetko nestane ☹ ☹ ja som napr. vkuse mávala zrazeniny... a jedna z nich odlúpla z placenty a spustila predčasný pôrod... je to na dlho, nechcem to tu všetko rozvádzať, ale každopádne nájdi dobrú hematologičku a to čo ti povie ona, to urob... ona je "majster" od krvičky 😉

ludinka
4. feb 2014

@lubanka vdaka za radu, len kde tu hematologicku hladat 😒 ty si bola kde prosim ta?

lubanka
4. feb 2014

@ludinka ja som mala šťastie, rozprávala som sa s jednou lekárkou, čo mám v pláne a ona mala kámošku, hematologičku, prehodila slovo a nakoniec tá hematologička sama si ma pýtala, že ju to zaujíma... tak chodím za ňou, resp. dochádzam cez 80km.
u nás v meste je totálne neschopný dedo - hematolog ☹

lubanka
4. feb 2014

@ludinka ty si zo Žiliny... ja chodím do Košíc, tak neviem, či by si cestovala...

skaredekacatko
4. feb 2014

@nelly3 daj mi vediet ako si dopadla co si vytelefonovala.

ludinka
4. feb 2014

@lubanka to je naozaj pre mna pridaleko

zibi
4. feb 2014

@ludinka neboj moja bude to dobre 🙂

sarasota
4. feb 2014

@ludinka ahoj ani ja nemam ziadny problem s krvou ale po neuspesnom minulom tehu.mi odporucila brat preventivne fraxik zacat 4 dni pred ET 0,3 a pocas celeho tehotenstva. Vravela ze taka mala davka ublizit nemoze a ze maju dobru skusenost pri uhniezdovani drobceka.Stelcl suhlasil tiez .

bibi24
4. feb 2014

@nelly3 ahoj 🙂 Co som mala take vlozene? Vyjadrila by som sa, ale neviem k comu 😉

nelly3
4. feb 2014

@bibi24
jomini :Ahojte babulky, mame po transfere. Mam taku otazocku, ujala sa vam niektorej dvojkova CM?
sa vcera pytala, tak som jej odpovedala, ze asi ty , nie som si ista 😉

tinka9075
4. feb 2014

@ludinka ahoj mrzí ma čo sa ti stalo 😖 😖ale radšej takto skôr ako keby si o bábetko prišla potom 😠 😠 ja som bola u hematologičky v Martine po opakovaným potratoch nepamätám ako sa volala len viem že ambulanciu mala v súkromnom dome zobrala krv mne aj mužovi a po výsledkoch doporučila brať prednison anopirín a pichať Fraxík keď zostanem tehu 🙂 🙂 po iui som hneď začala všetko brať prednison a anopirín som brala do 16tt to mi odporučil Štelcl ale na kontrole na hematologii doktorka povedala že Fraxík celé tehu treba pichať bez neho by som bábetká nedonosila 😖 a po pôrode som ho mala pichať ešte tri týždne a nakoniec z toho boli tri mesiace 🙂 🙂

mirkakn1
4. feb 2014

@lubanka ahoj, zaujala ma ta hematologicka, mozes mi napisat ako sa vola? dakujem 🙂

bibi24
4. feb 2014

@nelly3 Jaaaj, jasne, dakujem pekne 😉
@jomini ano, ujala sa, mala som vlozene dve embryjka. Jedno kompaktna morulka grade II. a druhe vcasna blastocysta, tiez grade II. Teraz maju 9 mesiacov a aktualne spia v koci na terase 😀

lubanka
4. feb 2014

@mirkakn1 jasné... doc. Hulíková 😉

jomini
4. feb 2014

@bibi24 dakujem za pozbudivu spravu 🙂 lebo od vcera bojujem s negativnymi myslienkami..aj si nieco speci robila inak? Nas 4.cyklus

ludinka
4. feb 2014

@tinka9075 dakujem a nevies prosim ta aspon nazov ulice v tom martine? alebo kadial sa tam ide, velmi by si mi tym pomohla, dakujem

bibi24
4. feb 2014

@jomini Vobec, nic specialne. U nas to bolo 5. ivf. Akurat, neviem ci to malo nejaky vplyv som pred ivf brala asi 3 mesiace indonal (ci ako sa to vola). A po ET som na druhy den isla do prace a fungovala som ako obycajne, len som sa teda vyhybala tym veciam co kazu po kazdom ivf - sex, vana, fyzicka namaha, atd. Drzim silno palce 😉

miskanr1
4. feb 2014

Baby prečo chodíte na imuno vyšetrenie do Prahy? Tu na SK to nikto nevyšetruje? Lebo ja ide u nás v NR na imuno vyšetrenie.

zibi
4. feb 2014

@miskanr1 skus blavu ja som bola v medirexe a vysetruju to co treba aj ked nie vsetko ale zakladne veic ti spravia mne zistili tie nk bunky prave tam 🙂

ludinka
4. feb 2014

@miskanr1 tak ako hovori zibi, iba v prahe doteraz robili komplet ale uz sa to da aj v medirexe v ba vysetrit
som zvedava co vsetko ti budu vysetreovat v tej nitre a ide s tebou aj manzel?

ludinka
4. feb 2014

baby je podla vas normalne ze nemam vobec ziadne bolesti v maternici? vsade pisu ze po potrate su krce a podobne a ja nic take nemam, bojim sa ci to predsa len nemam to mimomaternicove tehotensvo 😒
v podstate aj pri uhniezdovani som nic necitila, vsetky baby pisu ze maju nejake bolesti, ja od zaciatku citim iba bolest v oblasti kostrce, taku miernu ale citim, uz ma napadlo ze sa to uhniezdilo niekde tam a kedze mam endosku ze sa vyvija a preto mam take velke hcg 😖

kako23
4. feb 2014

@miskanr1 ja idem do Prahy, pretoze uz nejako nemam doveru v slovenskych lekarov a chcem, aby nas poriadne vysetrili kedze obaja mame nejake alergie.Chcem mat jednoducho istotu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre