Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
4. aug 2015

@sasa1983 mna prvy krat odmietla...tak uvidim co teraz...ale liecba tejto sa mi nepozdava...vsetci mudr. mi vravia,ze by som mala lieky brat denne..nielen pocas snahy o otehu....a sama vidim kolko mam modrin...

evadek
4. aug 2015

@tinkatinulka dakujem...skusim ju...prvy krat ma nezobrala...

evadek
4. aug 2015

@mircalla ja mam cas aj 4 mesiace cakat...caka ma zakrok....ket sa tak skoro nebude konat...Len aby ma vobec zobrala...

evadek
4. aug 2015

@santeema dakujem moja...aj ja dufam,ze ked tento rok nie...rok 2016 bude 100 percentne nas....vsetky tie co sme prisli o mimca...aj tie co uz riadne dlho cakame....musime mysliet na to,ze uz to musiiii vyjst🙂

sasa1983
4. aug 2015

@evadek ak by Ta nevzala, tak ABSOLUTNE skvela je jedna z najvyznamnejsich osobnosti Slov.hematologie za poslednych 20rokov,Prof.Remkova, je v poliklinike Sustekova v Petrzalke. Strasne dosledna a precizna (az prilis) doktorka,vo veciach henostazy sa stopro vyzna viac ako Drakulova.Ja som chodila aj k nej. Len tip

nelly3
4. aug 2015

@zoji79
ahojjj, prvy termin som mala mat 31 jula, jaj uz som to mohla mat za sebou, co uz, druhy je 21 augusta, bojimmmm a co foto malickej, cakame 😉 😵

evadek
4. aug 2015

@sasa1983 vyskusam aj ju..lebo som zufala..lebo uz aj ked ty gynekolog povie, ze by si mala denne brat lieky....a ona ti po potrate povie,ze potratia aj zeny aj 4 krat a potom sa im podari...to nie je pristup...

sasa1983
4. aug 2015

@evadek a to ake lieky beries?

evadek
4. aug 2015

@sasa1983 len pocas stimulky a otehu mam brat ( a brala som) clexane 0,4 ...ale mam pocit,ze to je malo...lebo stale mam vela modrin...a bolia ma nohy...lytka...a lietanie pre mna neskutocne bolestive....

sasa1983
4. aug 2015

@evadek a kolko mas kg?

evadek
4. aug 2015

@sasa1983 53kg..

sasa1983
4. aug 2015

@evadek tak ja by som Ti dala preventivne skor asi 0,3ml,podla mna mas zbytocne vyssiu davku,ak nekrvacas z nosa,pri menzese viac...co ale je asi bezpredmetne,kedze to uzivas len pocas stimulky a v tehu,neviem, o akej dlhej dobe sa teda rozpravame. Myslim,ze toto nie je chyba hematologa,kazdy reaguje na fxp a clexane rozne,mozes aj zle pichat,napichnut cievu omylom,alebo byt v jej tesnej blizkosti. Bolesti noh pri lietani a aj vseobecne,skor plocha noha,krcove zily (povrchove a hlboke), pocinajuca artritida,to moze byt hocico,co prechodne uzivanie Clexanu nijak neovplyvni. Mozno by si ten Clexane mala brat stale, neviem ake mas cas zrazania a ine faktory,ci mate v rodine pozit.anamnzezu na tromboembolicke ochorenia...ale mne sa nevidi ziadny celky problem,okrem teda priatupu,ak Ti nesedi. Skus zkonzultovat ineho hematologa a uvidis. Mozno ale bude vysledok,t..pichanie clexanu kratko pred stimulkou,pocas nej a potom nasledne uplne rovnakym odporucenim. Tam Ti nema velmi co zmenit,pokial nie je so zrazanim iny problem. Otazkou tiez moze byt,ci nepridat aj kortikoidy,ake tak to imunologicka zalezitost.

sasa1983
4. aug 2015

Takisto je tu moznost,ze si nepichat nic a len davat tbl Anopyrinu,co aj staci obcas,ak sa ziadna patologia nenajde. Mne stacilo. Toto ale tiez s lietanim a bolestami lytok nema ziadny suvis. Skus kompresivne podkolienky, stiahnu Ti obeh a zlepsia cirkulaciu.

evadek
4. aug 2015

@sasa1983 tak tu ide hlavne o pristup,ze som s nej nemala dobry pocit..vela krat som mala pocit,ze ma nepocuva..rozmysla nad vsetkym moznym....a reci typu,ste mlada...do 40 mate cas....
Proste ked som sa jej nieco opytala..odpovedala mi od veci...
Ak mi povie aj iny lekar tuto liecbu...budem spokojna....ale tie modriny sa mi nezdaju....vela mudr. nezavisle povedalo ,ze preventivne anopyrin...
ona povedala,ze zbytocne....
A som objednana Drakulovej 2.septembra....
Kortikoidy beriem kvoli inemu...

sasa1983
4. aug 2015

@evadek neviem ci je dobre aj ANP aj Clexane a uz vobec nie 0,4ml, spytaj sa Drakulovej,potom daj vediet. A pristup je asi nafigu,budes spokojnejsia ked sa aj iny dr.vyjadri. 02.09 to je ok, to sa da.

evadek
4. aug 2015

@sasa1983 hej...ide o pocit aby som bola spokojnejsia🙂..aj ked mi povie to iste....ale bude mat iny pristup..tak budem rada🙂

mircalla
4. aug 2015

@evadek no super, vidim, ze si uz objednana...drakulova je uzasna, vsetko vysvetli, je mila, nic nepodcenuje

sasa1983
4. aug 2015

@evadek tak mi daj potom vediet. Drzim palce. Chystas sa na daco v CARe? Ty si chodila aj do Iscaru v Ba,ci?

evadek
4. aug 2015

@mircalla tesim sa....taku mudr. potrebujem...🙂

evadek
4. aug 2015

@sasa1983 tak ja sa nechystam na nic..mam 4 mrazakov....ale po kyrete v marci mam len problemy...Buduci tyzden ma caka dalsi kyret..hysteroskopia... s planovaneho oktobra je buduci rok...
Ano..chodila som do iscare....ale vklad bol v Brne...

sasa1983
4. aug 2015

@evadek dúfam, že to už bude dobré, budem moc na Teba myslieť a držať palce. 4 mrazákov to je fakt skvelé, ja som mala len 1dného, ale teda nie je zmrazený, práve naopak. ďalší kyret? lebo? ak chceš psať, ak nie, chápem.Saša

evadek
4. aug 2015

@sasa1983 lebo po liecbe myomov..mi zhrubla sliznica...aj po 25 dnovom menzese ..ma stale 17 mm ...a v maternici je nejaky utvar...treba zistit co je zac a poslat na histo..
Takze dalsi vklad v nedohladne..a musim spravit vsetko preto aby to nabuduce bud vyslo do konca...

mum111
4. aug 2015

kocky ozvala sa niekomu speranza?

sasa1983
4. aug 2015

@mum111 nie, ale som na ňu myslela. JA po sekcii som ale na mobil ani nevidela...

tinka9075
4. aug 2015

@mum111 ešte asi nikomu ale verím že všetko je ok..ja som sa po sekcii prebrala po 5 hodinách...

sasa1983
4. aug 2015

@evadek a kde ideš na ten kyret? nemali by spraviť tú hysteroskop.čo najskôr? ďalší myóm, cysta, polyp..je mi ľúto, že si to prežívaš,

sasa1983
4. aug 2015

@tinka9075 hej??? ja hneď, ako je možné, že po toľkej dobe? ak spinálka, tak si bola pri vedomí a ak celková, tak Ťa museli tiež zobudiť, ako došili..ja som to myslela skôr tak, že som nemala dobré správy o malom, a celé sa mi to mihallo pred očami ako na kolotoči. nemala si komplikácie?

evadek
4. aug 2015

@sasa1983 budúci utorok.obe spravia....žiaľ mala som ísť pred 2 týžd. ale mala som svoj nekonečný menzes a bola som aj chora...Dúfam,že už do utorka sa nic nestane...
no ved..uz to je na nervy...uz si ani vklad neplanujem...

sasa1983
4. aug 2015

@evadek na antolskej?

evadek
4. aug 2015

@sasa1983 koch....chodim do kochu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre