Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
20. sep 2012

@tinka9075 😵 😵 😵

tinka9075
20. sep 2012

@melisska všetko bude ok 😉 😉

melisska
20. sep 2012

idem si dat buchty na pare s cokoladou, som nam dnes urobila, mnaaaaaaaaaaaaam 😀

horalka79
20. sep 2012

@melisska ja som prave dopiekla mega cokoladovy kolacik 🙂 najlepsia mnamka a hlavne rychla

hora_lka
20. sep 2012

dievcata volala som a vsetkych 10 mame oplodnenych ... som taka stastna ... teda je to este len zaciatok cesty, ale vidim to veeelmi pozitivne ... vklad mam v pondelok o 15,00 🙂 + 🙂 + 🙂 + 🙂 + 🙂 + 🙂 + 🙂 + 🙂 + 🙂 + 🙂

tinka9075
20. sep 2012

@melisska
@horalka79 dobrú chut babulky ja mám žemlovku mnam 🙂 🙂

tinka9075
20. sep 2012

@hora_lka huráááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá tak to som rada krása takéto správy velmi rada počúvam 🙂 🙂 dúfam že aj ja budem mat vklad v pondelok 🙂 🙂 🙂

hora_lka
20. sep 2012

@tinka9075 ano, uz poznam polku kliniky 😀 ale vraj na vklade bude dr. Stelcl ... uvidime, vcera som ho videla, aj sme sa pozdravili, ked sme odchadzali..ked som vecer volala s dr. Vitouskovou, tak povedala ze Stelcl sluzi nocnu, ze o mne vie, ked budem volat .. nastastie to nebolo treba ... inac som dnes v robote, o 11 som si povedala ze idem, stale brucho citim, ale inak som v pohode

melisska
20. sep 2012

@hora_lka kraasa🙂 tesime sa stebou 😀 😵

holly74
20. sep 2012

@hora_lka Super 🙂

melisska
20. sep 2012

@hora_lka on je super, aj ja k nemu chodim 😉 akurat som mala teraz vklad na dva krat 😀 on povedal, ze aj von pojdu po jednom 😀 😀 😀 😀 😀 nie naraz

tinka9075
20. sep 2012

@hora_lka už poznáš skoro všetkých doktorov Štelcl musí mat presnú ruku pri vklade 😀 😀 ale ja verím že bábetká budú 🙂 🙂 brucho ta ešte bude chvílu boliet ale potom bude všetko ok 🙂 🙂

horalka79
20. sep 2012

@hora_lka supeeeeeeeeeeeeeeer, to su vyborne spravy 😎 len tak dalej! 🙂 🙂

hora_lka
20. sep 2012

@melisska
@holly74
@tinka9075 dakujem, len nech sa teraz pekne delia, myslim na ne

hora_lka
20. sep 2012

@tinka9075 ta bolest to uz je nic, to uz je za mnou .. dufam, ze sa to podari, ved ideme spolu, dame potom nase deticky dohromady 😀 😀 manzel povedal, ze bude 5 chlapcov a 5 dievcat, no zbohom 😀

hora_lka
20. sep 2012

@melisska je naozaj fajn, ja som bola unho na prvej konzultacii, potom uz som nanho nemala stastie, vcera len vo dverach pri odchode ... ale neva 🙂 vsetci su tam super

tinka9075
20. sep 2012

@hora_lka tak len pekne mysli nech sa pekne delia 🙂 🙂 tak to by teda bolo 10 detí ale aspon by bola sranda 🙂 🙂 mne muž povedal že mám začat vymýšlat mená ked mám len jedno pre chlapca a pre dievča vraj mám ešte 4 mat v zálohe 😀 😀

hora_lka
20. sep 2012

@tinka9075 ved to, ja mam tiez len dve mena, musim teda este porozmyslat nad dalsimi 😀 lenze pri 10tich detoch to chce vyhrat sportku 😀

tinka9075
20. sep 2012

@hora_lka to áno ja budem rada ked jedno štastne donosím 😉 😉 zajtra voláš zase ako sa delia? 🙂 🙂

kaja81
20. sep 2012

@melisska ahoj ja som mala vklad včera 19.9. 😉 tak veľmi verím....... 🙂 a držim palceky mojmu malemu nech sa udrži 🙂
A tebe tiež držim palceky , nech sa nam to podarí 😉

kaja81
20. sep 2012

@hora_lka super gratulujem 🙂 Držim palce

melisska
20. sep 2012

@kaja81 dakujem 😵 tak si drzime palceky navzajom 😵 😵 😵 vsetkyyyyy 😵

hora_lka
20. sep 2012

@tinka9075 ano budem volat, aj mi povedali ze zajtra si zavolajte, aj v sobotu mozem, v nedelu je 4 den, vtedy bunky nehodnotia .. mam k tomu aj papier, tak ich podla toho kontrolujem ... v BA som si volala na druhy den a to bolo vsetko

hora_lka
20. sep 2012

@kaja81 aj ja Tebe drzim palce, kde si mala vklad? tiez v Brne? ja som bola vcera na opu, odchadzala som o 12tej odtial

tinka9075
20. sep 2012

@hora_lka tak super aj ja v blave na druhý den a na tretí som volala lebo mi kázala ešte sa mali zmrazit embrijká a z jej hlasu som cítila že otravujem 😒 tak som jej pekne povedala že ved ste kázali volat tak čo ste nervozna a teta sklapla 😀 😀 tak budem držat palce velmi 🙂 🙂

rot
20. sep 2012

Ahojte, všetkým čakateľkám držím päste, nech sa všetko vyvíja, tak ako má 🙂 😵
Mám otázku do pléna - je tu niekto s trombofilnými mutáciami, konrétne s Leidenom a MTHFR, všetko hetero? Lebo to mám čerstvo potvrdené a čaká má ďalšie hemato vyšetrenie 😒 . Ale čo je horšie, u muža sa zatiaľ potvrdila jedna mutácia na cystickú fibrózu, takže vieme, čo je hlavnou príčinou otrasného spermiogramu. 😔 A hneď nabrali na CF krv aj mne, tak len dúfam, že bude negat.
A ešte drobnosť, ktorá z vás vyskúšala nativ?

tinkatinulka
20. sep 2012

@rot Ahoj ja mam mthfr 2 verzie obe heterozygot, bola som už aj na hemato ale cakam vysledky,tvarili sa tam že to nič neni a že mam užívať kys.listovu,B6 a B12 a ked budem tehotna tak zase na krv. My ideme na soft, buduci tyzden 1 konzultácia v RF olomouc.

rot
20. sep 2012

@tinkatinulka hej, MTHFR má vraj asi každý 3. človek, nie je to nič neobvyklé, ani také nebezpečné. Len v kombinácii s Leidenskou mutáciou to môže robiť celkom paseku. Homozygotná verzia je zrejme nebezpečnejšia a liečba sa odvíja aj od hladiny homocysteínu.
Ja som bola pripravená na soft, teda minimálku, ale keďže nebudem mať ešte všetky tieto nové výsledky pohromade, uvažujem aj nad nativom (dr. povedal, že nie je problém, ak zvládam psychicky aj prípadný neúpsech).

tinka9075
20. sep 2012

@rot ahoj ja mám potvrdenú mutáciu MTHFR a pri každom tehu si budem pichat injekcie tak mi to bolo povedané že to nie je nič vážne ale injekcie budem pichat 🙂 🙂

karkana
20. sep 2012

@rot ja mám tiež homozygot 12, čiže v poriadku, do 15 že môže byť,,,aj mne kázali kyselinu list., a heparíny, 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre