Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
9. jan 2013

@falin to je pravda 😀 . Ja sa dám uspať 😀

annetty
9. jan 2013

@falin dakujem pekne, a tak isto ti drzim palce, nech navysime pocet aspon o 6 krpcov. To tak nejak aj vychadza, ze by 3 x 2, sice mozno ze je tu este niekto z tt.
A musime to aj nejak rozlozit, aby nas stihali embriologovia 😀 V marci nech ten KET dobre dpadne. To je taky pekny mesiac, to sa musi podarit!

falin
9. jan 2013

@ria191 ahojky, 😀 😀 😀 takze marec to isti 😎 a budeme spolu tehulkovat 😵

falin
9. jan 2013

@ria191 - to som aj ja hovorila mm, ze na tych 10 dni sa dam uspat 😀

falin
9. jan 2013

@annetty - dakujem. Ved si to rozlozime, ty zacinas teraz v januari, co som tu citala, urcite bude aj februar obsadeny (napada mi stastenka, ta pojde asi vo februari) a potom ideme s Riou a nelly(?) v marci 😀
Inac som citala cim si si presla, to je sila, ze ziadny lekar za tu dobu na to neprisiel. Ja mam vyliecenu endosku, dufam ze sa nevrati. Mne sa hned po laparke podarilo ket, takze tehu je ozaj najlepsim liekom na endo.

nelly3
9. jan 2013

@falin
ja mozno februar, teda clovek mieni ...... ved uvidime 😉

nelly3
9. jan 2013

baby, potom si dame stretko v TT s bruskami 😵

annetty
9. jan 2013

@falin je nas tu hodne. Pekne 🙂 Dufam, bude bohata uroda. Inak keby sa nieco podarilo, tak to nebude nahoda. U nas nik nema ani narodky ani meninky siroko v rodine v oktobri, dufam, tento mesiac caka na nas :-P

ria191
9. jan 2013

@falin no ja sa musím priznať, že ešte uvažujem nad diagnostickou hysteroskopiou, ale Štelcl mi tvrdil, že nič proti tomu nemá, ale že je to asi zbytočné. Ja som taký blbý typ, že keď niečo nevýde, tak sa snažím stále do niečoho rýpať a hľadať príčinu, že prečo. Chcem vedieť či mám výstelku maternice OK a v podstate ešte neviem, čo spravím. Som hrozná ☹

ria191
9. jan 2013

@nelly3 ja kľudne aj bez bruška 😀 . Mňa to už tiež napadlo. Ale s bruškom by to bolo veselšie 😀

ria191
9. jan 2013

@nelly3 @falin @anetty endošky z okolia TT 😀 😀 😀 a o chvíľku možno aj tehuľky 😀 😀 😀

nelly3
9. jan 2013

@ria191
ja som bola predminuly rok na hysteroskopii v ba, ked som chodila do gyn-fivu ma poslal po 1.IVF neuspesnom gynekolog, rano som prisla a okolo 14 hod. isla domov, ze mam vsetko oki, nic ma ani po prebudeni nebolelo, to som bola hore na poschodi nad gyn-fivom, sice som si to zaplatila, ale potom je ten pristup iny, sestricky sa starali super atd.

rot
9. jan 2013

@falin @annetty Ďakujem pekne, aj ja dúfam, že budú zdravé a v poriadku. A držím vám palce, nech sa čoskoro pekne hromadne pridáte. 🙂
Dievčatá, dnes mám za sebou DVA obedy! 😕 Jeden o pol dvanástej, polievka + kuracie na prírodno a druhé asi hodinku aj niečo potom - polievka + velikánsky kurací šalát. Myslela som, že umriem od hladu, tak som musela ísť ešte raz (ale už inde 😀 ). A spakovala som všetko, akoby som hodinu predtým ani nejedla... 😅

ria191
9. jan 2013

@nelly3 a koľko to stálo? V Reprofite to vychádza 250€ , ale asi sa teraz na to vybodnem a radšej pôjdem hneď na KET s vami 😀

nelly3
9. jan 2013

@ria191
myslim 170€, do 200€ viacej urcite nie, len pod pekne na KET a potom sa uvidi.

ria191
9. jan 2013

@nelly3 to je jasné veď vás nenechám v štichu 😀 😀 😀

annetty
9. jan 2013

@nelly3 no jasne, dame si urcite nejake stretko. TO by bolo, keby sme aj naraz boli v nemocnici :-P Sice 2 mesiace prenasat by som nechcela 😀 Tak radsej sa ponahlajte 🙂

ria191
9. jan 2013

@annetty no pekne vy už rodíte? 😀 😀 😀

rot
9. jan 2013

@tinkatinulka ja som začala brať prednison na základe odporúčania imunologičky, dr. Girovskej z Medirexu (a dostala som sa k nej po odporúčaní a konzultácii u dr. Malíčkovej z repro-imuna v Prahe). Chcela, aby som ho brala už tých 6 týždňov pred stimulkou, ale nestihla som to, lebo mi to povedala až keď boli všetky výsledky, na tie som dlho čakala. Takže som začala asi týždeň-dva pred stimuláciou a pokračujem ďalej.

V RF majú názor, že stačí so stimulkou, v tom sa trochu s imunlógmi rozchádzajú. Asi by som na tvojom mieste začala čo najskôr, aby stihol organizmus zareagovať. Teda ak máš nejaký vážnejší imuno problém. U mňa sa našli len trochu zvýšené ANA protilátky a hraničný cytokínový profil, to budeme musieť ešte skontrolovať.

annetty
9. jan 2013

@ria191 Zatial len vajka s cisarskym 😀

tinkatinulka
9. jan 2013

@bibi24 Ahoj nooo zistili, už som si zvykla že mi na každom novom vyšetrení daju daku diagnozu..mam zniženú imunitu na spermose a embryjka, a huuuustu krv takže prednison a anopyrin nasadený a už papám. Ešte raz dakujem, dr.Macháč ešte o tom nevie tak som zvedava čo na to povie na bud. tyzden.

bibi24
9. jan 2013

@tinkatinulka Tak potom uz nic nebrani uspesnemu ivf 😉 budem drzat palce 🙂

tinkatinulka
9. jan 2013

@rot mne to vychdza že do dva ET budem už 5 tt brat,aj prednison aj anopyrin..no ja mam autoprotilatky k dvom hodnotam a bunečnú imunity pozitívnu, takže zabíjam spermose aj embryjka

tinkatinulka
9. jan 2013

@bibi24 Bojim sa aby bolo všetko oki ale v odporučaní je že IVF ICSI je naša cesta takže o tyžden sme na konzultacii a znova na štarte.

rot
9. jan 2013

@tinkatinulka jasné, tak to je iný prípad a je fajn, že si ho začala brať dostatočne skoro. Picháš aj fraxiparín?

tinkatinulka
9. jan 2013

@rot nie ten nemam ale budem sa nanpytat Machaca, mam mutacie ale MTHFR a bie Leydena a preto na hemato. nedali že načo haha..ale pre istotu by som aj jed brala..

rot
9. jan 2013

@tinkatinulka chápem, veď uvidíš, čo na to Machač 🙂

tinkatinulka
9. jan 2013

@rot pisem ako skolkarka..z mobilu .. heh

rot
9. jan 2013

@tinkatinulka ale zatiaľ netreba preklad 😀

freeze24
9. jan 2013

ahojte dievcata 🙂 prosim vas velmi pekne ci by ste mi mohli poradit.do konca kolkeho tyzdna sa ma aplikovat utrogestan v davke 4-0-4??a ako sa ma potom znizovat?myslim tym kolko tabletiek pocas kolkych dni???velmi pekne vam dakujem za odpoved 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre