Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
2. feb 2013

@zuzu1122 pozri my sme mali jednotkove, krasne dokonale a neviem eake este malo oznacenia a aj tak to nezvladlo ako malo.

zuzu1122
2. feb 2013

@tinkatinulka spominala som, ze ja toto podstupujem prvykrat, mozno preto som asi viac citlivejsia na vonkajsie podnety a viac si vsimam 😅 ale ja tej mojej bublinke verim... ja som vlastne len chcela poukazat na to ako to mne vyznelo, ale fakt som asi precitlivela 😖

tinka9075
2. feb 2013

@zuzu1122 tak od dnes už len mysliet pozitívne a hladkat bruško a bublinka sa pekne uhniezdi 🙂 🙂 ja som sa dnes zobudila o 13 tí moji drobci asi budú spat stále 🙂 🙂 ja sa už dva týždne neviem dospat 🙂 🙂

zuzu1122
2. feb 2013

@tinka9075 no dobre ranko 😀 ja som stihla aj s varenim pomoct aj kolac upiect 😀 babuliatka ta riadne uspavaju 🙂

tinka9075
2. feb 2013

@zuzu1122 tak to si toho stihla dost ja mám navarené od včera tak sa neponáhlam nikde 🙂 🙂 ved ja som takto dlho nespávala tak neviem asi bábetká potrebujú klud 🙂 🙂 tak verím že po pôrode budú dobručké a po mne ja som ako bábo spala stále mamina hovorila že som bola velmi dobré dieta tak dúfam že to drobci budú mat po mne 🙂 🙂

zuzu1122
2. feb 2013

@tinka9075 mne mama kedysi hovorila, ze ked som plakala, stacilo aby ma dali do auta a nastartovali... vraj ani nikde nemuseli ist.. za chvilu som uz aj spala... vraj som sa strasne rada vyvazala v aute 😀 ja som sa ta volaco chcela opytat, a zabudla som co ☹ to bude asi vekom 😀

tinka9075
2. feb 2013

@zuzu1122 ja som zase bola stále ticho ani som velmi neplakala len ja som sa narodila strašne malinká nemala som ani dve kilá tak som bola dlho v inkubátore no a zvládla som to 🙂 🙂 a to mi lekári dávali 10% na prežitie 😖 😖 ale ten hore mal so mnou iné plány tak ma tu nechal 🙂 🙂

zuzu1122
2. feb 2013

@tinka9075 taka maluninka si bola? a vidis, za chvilocku budes aj ty maminka 🙂 ja uz viem o som sa ta chcela opytat... zacalo ma strasne smadit, je to normalne? na dusok vypijem dva pohare vody... 😖 nesledujem sa, ale toto som si vsimla, lebo nezvyknem pit tolko vody a hlavne nie naraz...

tinka9075
2. feb 2013

@zuzu1122 taký drobec som bola 🙂 🙂 ked ta smädí tak pi 🙂 🙂 ja aj teraz vypijem bežne aj tri litre vody a hlavne v noci ma smädí to mám na stolíku flašu z vodou 🙂 🙂

zuzu1122
2. feb 2013

@tinka9075 aj ja mam flasku s vodou pri posteli 😀

tinka9075
2. feb 2013

@zuzu1122 včera som ešte cucla dve pivá nealkoholické citronové som sa len čudovala ale tak mi chutili mnam 🙂 🙂 ja mám také divné chute sladké vôbec a to som pred tehu zlopla na kilá teraz len kyslé a slané 🙂 🙂 a zmrzlinu tá mi ešte chutí 🙂 🙂

zuzu1122
2. feb 2013

@tinka9075 he??? ty teraz nejes sladke??? to si neviem ani predstavit 😕 aj ja milujem sladke 😀 som zvedava ake chute budem mat ja 😀

tinka9075
2. feb 2013

@zuzu1122 vôbec mi nechutí ako som zostala tehu tak aj z čokolády ma napína 🙂 🙂 a to som sladké lúbila 😉 😉

zuzu1122
2. feb 2013

@tinka9075 a miesas chute? sladka a slana dohromady?

tinka9075
2. feb 2013

@zuzu1122 nie nemiešam ja sladké normálne nenávidím 🙂 🙂 ja musím íst preč z izby aj ked vidím že muž je čokoládu 😀 😀 hned ma napne 🙂 🙂 ale kyslá kapusta tak tá mi chutí najviac 🙂 🙂

zuzu1122
2. feb 2013

@tinka9075 a uz si aj nieco pribrala? ci este si sa nevazila? 🙂

tinka9075
2. feb 2013

@zuzu1122 ale nie ani kilo 4 som schudla len ja som prvé tri mesiace stále vracala 😠 😠 síce aj teraz sem tam vraciam ale už nie tak vela 🙂 🙂 a ked som sa na to pýtala nemčíka tak mi povedal že kdo zvrací nepotrácí 🙂 🙂

zuzu1122
2. feb 2013

@tinka9075 hej, hej, inak toto som uz aj ja pocula... a dokonca na to bola urobena nejaka studia... uz davnejsie som to citala, ze 80% zien, ktorym nebolo zle v rannom stadiu tehotenstva tak potratili ☹ a mne by to ani nevadilo... nech by mi bolo akokolvek zle 🙂

tinka9075
2. feb 2013

@zuzu1122 ja som vracala vždy ked som bola tehu a potratila som 😠 tak neviem či to je pravda 🙂 🙂 ale teraz mi bývalo zle stále 🙂 🙂

zuzu1122
2. feb 2013

@tinka9075 odkedy ti to zacalo byvat zle? v kolkom tyzdni tehotenstva? to sa tusim rata podla zaciatku poslednej menstruacie, ci? 🙂

tinka9075
2. feb 2013

@zuzu1122 asi v 7 týždni som začala vracat 🙂 🙂 ráta sa od poslednej menštruácie 🙂 🙂

zuzu1122
2. feb 2013

@tinka9075 takze to bolo zhruba mesiac po iui? teda ak to dobre pocitam 😀

tinka9075
2. feb 2013

@zuzu1122 no tak nejak a to som už vedela že som tehu 🙂 🙂 a ked sme šli do brna na sono tak sme asi 5x museli zastavit lebo som dávila 😀 😀 a už pred brnom sme stáli a zase som vracala tak tam stáli aj nejaký češi a ja som len vybehla z auta a vracala a tí sa len smiali že tá to prehnala z alkoholom ja abstinent 🙂 🙂 tak som pekne ujom zahlásila že som tehotná nie ožratá tak sa mi ospravedlnovali 😀 😀

zuzu1122
2. feb 2013

@tinka9075 noooo jasneeee... clovek ked vracia tak hned musi mat opicu alebo byt po nejakej zurke 😠 mojej kolegyni bolo tak isto strasne zle a doktor ju nechcel nechat na PN... ked dostala jej prisiel hovor na linku, tak musela zakaznika rychlo zlozit a utekat na wc-ko... bola bleda jak stena...

tinka9075
2. feb 2013

@zuzu1122 ved to ja som si ani nevedela predstavit byt v robote a každú chvílu chodit na wecko 😒 😒 ja som prvé mesiace bola tiež bledá ako stena ale to som ja stále 🙂 🙂

zeina62
2. feb 2013

@tinka9075 cauko ako sa mas? Co mas nove?

tinka9075
2. feb 2013

@zeina62 ahoj zatial všetko ok a jedno bábo je chlapec zatial 🙂 🙂 a ty čo nové 🙂 🙂

zuzu1122
2. feb 2013

@tinka9075 ja to tiez nechapem, co to mala za doktora, som sa na nu pozrela a bola ako ziva mrtvola a ked sa na to doktora vraj pytala, tak ju odbil, ze kazdej je zle... sila ☹

tinka9075
2. feb 2013

@zuzu1122 mne nemčík hovoril že nie všetci lekári dávajú na pn tehotné ženy 😠 😠 tiež som na neho pozerala že sila 😖 😖 ja ked som bola na pn medzi ivf a iui tak posudkárka mala pripomienky že som na pn a nie som tehu a doki ju uzemnil tým že či si to chce so mnou vymenit že mám po 5-tich potratoch nech sa vžije do mojej situácie a teta potom sklapla 😀 😀 a minule ked som bola na poradni tak mi povedal že sa velmi teší že som tehotná 🙂 🙂

zuzu1122
2. feb 2013

@tinka9075 wow, ale ju schladil... 😀 😀 ale tak treba na ne na svine, lebo k tym co su na PN a umelo to natahuju, este aj chlastaju a chodia kade tade, tak k tym nepridu... ja ked som mala silny zapal priedusiek, tak som mala kontrolu behom dvoch mesiacov 3x a to som v noci zle spavala a ked som nad ranom zaspala, tak ma mama musela zobudit aby som sa sla tej rajde ukazat... je toto normalne? a jeden, co viem, ze bol na PN a nic mu nebolo, tak jemu neprisla kontrola ani raz... a to chodil chlastajuci prvu ligu... a na PN bol omnoho dlhsie ako ja... ale dobre jej ten nemcik povedal... 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre