Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzu1122
3. feb 2013

@tinka9075 to si viem zivo predstavit 😖 bracho teraz tiez preraba a to skriabanie stien som si zazila aj ja.. az mi ho luto bolo 😒 ale potom ten dobry pocit, ked si sadnes do obyvacky a vylozis nohy 😀 na to sa aj ja tesim 😀

tinka9075
3. feb 2013

@zuzu1122 to ma teší najviac ked sa pozriem na všetko a poviem si že sme to dokázali 🙂 🙂 ale zase dom je dom ja by som na byte bola velmi neštastná 🙂 🙂

tinka9075
3. feb 2013

@amali v tomto by ti poradili babenky čo podstúpili ivf ja som bola na iui tak neviem ako to tam chodí z liekmi 🙂 🙂

amali
3. feb 2013

@tinka9075 dakujem

tinka9075
3. feb 2013

@amali niektoré sa ti ozvú a poradia v tomto čo potrebuješ 🙂 🙂

zuzu1122
3. feb 2013

@tinka9075 tak to sme na tom dve rovnako... ja by som to tiez na byte do konca zivota nezvladla 😒 a byt nikdy nebude tvoj... a takto, ides vonku na svoje a mas pokoj... 🙂

tinka9075
3. feb 2013

@zuzu1122 aj ja to beriem takto 🙂 🙂 ked sme prerábali dom tak sme bývali rok u svokry no to bola katastrofa a to mala 3-izbový byt len ja som sa tam cítila ako v klietke 😒 😒 takto idem na dvor a klud a hlavne ked budú drobci sa teším čo by som na byte robila z dvojičkami no neviem 🙂 🙂

zuzu1122
3. feb 2013

@tinka9075 tak to ano, to ti verim... my sme teraz tiez v byte ale vyrastala som na dedine a nikdy som nesuhlasila s byvanim v byte... neznasam to, preto sa snazime rychlo postavit... ja vidim ako to tu na sidlisku funguje... fetaci, ozrani atd... fuj 😒

tinka9075
3. feb 2013

@zuzu1122 mna normálne byt straší 😉 😉 ja by som si asi nezvykla na byt 😉 😉 a ešte rozmýšlat aký kočík kúpit aby sa mi zmestil do výtahu teraz mi je to jedno či bude velký alebo menší do dverí vojdem a to je hlavné 🙂 🙂

zuzu1122
3. feb 2013

@tinka9075 mas uplnu pravdu 🙂 ja to tu tak isto neznasam... ked som bola este slobodna, tak mi to moc nevadilo,lebo som v praci brala same nadcasy a domov som chodila len spavat ale vzdy som chcela byvat na dedine 🙂 a ak panbosko da, tak sa mi to splni 🙂

zuzu1122
3. feb 2013

@tinka9075 teta, idem si lahnut, zajtra skoro vstavam do prace 😖 prajem tebe aj dvojkam dobru nocku 😔 😔 😔 papa

tinka9075
3. feb 2013

@zuzu1122 dobrú nocku 🙂 🙂

tinkatinulka
4. feb 2013

@amali lieky ti daju v centre do ruky alebo si prinesies vlastné, myslim tým injekcie.clostil, pregnyl a podobne ti predpíšu na recept do lekarne.o preplatenie sme požiadali a čakáme.

falin
4. feb 2013

@nelly3 - to je cudne, zeby marodili alebo dovolenkovali. To je fajn ked mozes z roboty vybehnut, u mna je to trosku komplikovanejsie, tak iba telefonicky. Som zvedava ako ti narastie sliznica bez liekov. Dufam ze bude pekna

@tinka9075 - dakujem tinka, si zlata. Mam sa celkom fajn, uz to nejak prebolelo, teraz mam "nutenu" pauzu, navyse sa mi objavili cysty, ale verim ze sa vstrebu. Ak ano, v marci mozme ist na vklad. Pozeram ze uz si 17tt, ako to neuveritelne leti. Kopanceky este necitis? Inac som pozerala co si pisala o kocikoch, preco ti neodporucaju trojkolky? Ja som mala a bola super, ked som tlacila kamoskin kocik klasicky, normalne som sa narobila. Pri 3-kolke je dolezite predne koliesko otocne.

@zuzu1122 - zuzi zlaty retriever je super volba pre psika k detom, my mame labradora (povahovo su velmi podobne) a ked mala spinkala vonku v kociku, vzdy si k nej lahol a strazil 😉 . A aj potom neskor ked sa hrala , tak si nechal vsetko od nej.

nelly3
4. feb 2013

@falin
no volala som zase rano, nikto nebral, len to zvoni, vyslala som tam sovkru moju, tak som zvedava co vybavi, ona to ma kusok od polikliniky, tam byva, aj ja som zvedava aka bude bez tabletiek a pijem vecer cervene vinko, len nie moc cca 1 dcl, mne to vobec nechuti, ja nepijem, takze tak 🙂

amazing1
4. feb 2013

@zuzu1122
@tinka9075 halooo....ste mimo tému,clovek sa tu musí drat cez vase komentare o morgosoch,psoch a byvaní.......halooooo

speranza1
4. feb 2013

ahojte babule...ako sa vam dari?
dievcata poznate niekoho vo svojej blizkosti, alebo mate skusenosti s tym, ze niektora otehu aj s myomami a mala aj bezproblemove tehotenstvo??

dafy
4. feb 2013

ahojte cestoval niekto z vás aj vlakom do Brna? vie mi niektorá povedať ako daleko je reprofite od stanice? dakujem 🙂

lovela1
4. feb 2013

@speranza1 ahojky,ja som mala 1 myom ešte pred IVF,ten mi bol vyoperovaný,IVF sa zadarilo,potom som pravidelne každoročne chodievala na preventívky( vždy v júni)bola som čistá 7 rokov....dva roky pred druhým tehu sa mi objavil prvý myom a ked som prišla k dokymu,že som asi tehu tak už som mala myomy dva.......tehotenstvo bolo bezproblémové,len som bola častejšie sledovaná UZV,lebo myomy sa zvačšovali rastom maternice 🙂

speranza1
4. feb 2013

@lovela1 ahoj lovela... mne prvy myom zistili cca pred dvoma rokmi ..je velmi zle umiestneny, je za krckom maternice... kym pred 2ma rokmi mal 3x4 cm (momentalne ma 2,8x2,5 cm)... avsak teraz mi nasli dalsie dva myomy vzadu za maternicou.. vsetky su prilnave..je nemozne ich operovat... je mi uz z toho vsetkeho na nic..kedze od mojej lekarky je mi stale prizvukovane, ze prave kvoli tym myomom nemozeme mat deti... my sme uz podstupili 5 IVF..neuspesne (z toho 2x biochem tehu)... 😢 😢 😢
- tesim sa, ze vam sa podarilo otehu a ze mate dve zdrave deticky..prajem vam vsetko dobre 🙂

gerdusha
4. feb 2013

@dafy

Elektrickou cislo 1 a trva to cca 10 min

dafy
4. feb 2013

@gerdusha dakujem 🙂

lovela1
4. feb 2013

@speranza1 neviem kde boli umiestnené moje dva myomy,či boli prilnavé alebo nie,kedže som otehotnela už sa to neriešilo ale.......tiež mi lekári tvrdili,že už nemám šance,pretože mám spadnutú a otočenú maternicu,nepriechodný vajcovod,myomy a zrasty na maternici,rozhádzaný hormonálny profil,prolaktín niekde nad 100,menštruačný cyklus od 18-25 dní - a to nehovorím ešte o MM spermoškách..........a hop ,otehotnela som spontánne v 39 .r....a to som neužívala žiadne lieky a nepila bylinné čaje.......lekári tiež nepojedli všetku múdrost sveta....drž sa

gerdusha
4. feb 2013

@dafy

Vysupis na vystavisku gate 2... Tak sa vola ta zastavka.. Od 1.1. sice nejako mali menit zastavky, ale pevne verim, ze tuto nezrusili, ked tak checkni to na nete. Mas uz nieco od coho sa mozes odpichnut 🙂

ria191
4. feb 2013

@speranza1 tak sme na tom podobne ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ . Najrozhodujúcejšie je, kde sa ten myóm nachádza. Mne tiež tvrdí môj gynekológ, že nikdy nebudem tehotná. Teraz keď som sa dozvedela o tom novom lieku, tak mi ho zas nemôže predpísať, lebo je určený na predoperačnú liečbu a ja 600€ nemám na to, aby som si to celé preplatila sama. A ešte je aj otázne, aký by to malo účinok a tým pádom aj výsledok. Myslím si, že je to medzi nebom a zemou. Jedna zostane tehotná aj s niekoľkými myómami a niektorá sa môže snažiť koľko chce a nič z toho. Ale ani ty a ani ja to nevzdáme pokiaľ sú nejaké tie finančné možnosti, že? Možno sa aspoň jednej z nás podarí tie myómy poraziť. Ja tomu verím a je mi jedno, ktorá z nás to bude 😀 😀 😀. Veľmi ti to prajem 😀 😀 😀

speranza1
4. feb 2013

@ria191 vdaka ria, ved aj ja to prajem kazdej zene, aby sa dockala zdraveho babatka... ale poviem, ti ze dost ma to zarazilo... ked mi teraz posledny krat povedala, ze nie je tam 1 myom ale 3 myomy......teraz mi nasadili lieky na zastavenie krvacania, tak uvidim co bude dalej...ale poviem ti pravdu, myslela som, ze som silnejsia osobnost, ale cim dalej tym som viac skeptickejsia, hoci viem dobre, ze takyto postoj mi nepomoze.... kurna....som uz taka zo vsetkeho vycerpana, ze by som potrebovala byt aspon 2-3 mesiace sama na pustom ostrove, bez ludi, bez vsetkeho a hlavne mat pokoj.... 😝 😝 😝

ria191
4. feb 2013

@speranza1 najhoršie na tom je, že viem ako sa teraz cítiš ☹ . Ale to prejde 😀 😀 😀 aj keď tá bezmocnosť je na tom najhoršia.

speranza1
4. feb 2013

@ria191 ria a ty si kde mala tie myomy? a mas este nejake, kedze viem, ze 10 kuskov ti vyoperovali? ty si mala stopkate myomy, ci take prilnave (ci ako sa volaju)???

ria191
4. feb 2013

@speranza1 jeden mi zostal a ten mi vrastá do výstelky maternice a deformuje mi ju a predeľuje na dve časti. A teraz čo mi zistil ďalšie tak tie sú v stene maternice. A tie čo mi odstránili tak niektoré boli stopkaté alebo z vonku maternice čo sa dajú odstrániť. Sú tri druhy intramulárny, subserózny a submukózny (zvonka maternice, v stene maternice a tie čo vrastajú do vnútra maternice, ale ktorý z nich je prilnavý tak taký výraz som nepočula). Ja brzdolína som sa to učila naspamäť, aby som tým odborníkom rozumela 😀 😀 😀

speranza1
4. feb 2013

@ria191 tak ja mam asi tie co vrastaju do vystelky maternice.. svine... 😀 ...do kelu... tak teraz uz neviem ani ake mam ja... ja som ani o takychto nazvoch nepocula..musim sa ich naucit aj ja 😀 ... mne zatial nikto nepovedal, ze by som mala zdeformovanu maternicu...ja znova zacnem brat ten indonal, uvidim, ci mi pomoze aspon tak ako minule...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre