Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
30. apr 2013

@speranza1 - speri jasne ze bude 😉 Bojovnik sa uz nevie dockat 😉

annetty
30. apr 2013

@tinna13 Ahojkz🙂. Prave som prisla do robotky od lekara. Boze, po 3 tyz. zas v praci 😅 Vysledky budem az vo stvrtok, mam im volat medzi druhou a stvrtou.....jak fasa ze zajtra je sviatok, dva dni sa budem stresovat 🙂 . Inac doki sa pozrel na mna s utz a hovoril, ze tam nieco vidi, ja som len kukala ze kde to mam hladat, potom mi na obrazku taku bodku ukazal. Ze on potvrdzuje graviditu ale nech pockame este na krvicku. Ty sa mas ako? Uz lepsie? Nerobila si uz testik potom???

mimika1973
30. apr 2013

@melisska ahojko.
No tento testik som si robila na 17DC. Odvtedy uz nie. A jeden este aj na 16DC, boli skoro rovnake. Tak posudzujem, ze ovulka u mna, ak je vobec daka, by mala byt prave okolo tychto dni a nie presne na 14DC ako je standard! 🙂
Sranda, lebo aj Marcelko Stelcl mi povedal, ze ovulka u mna sa urcite situuje v tychto dnoch (16-17-18DC) praveze... 😉
No on vsetko vie, hi hi...je to proste profik, o tom nepochybujem! 😀
Snazilkovali sme sa doma teda na 13-16 a 18DC.. 😝 tak snivajte s nami teraz. 😵 😀

mimika1973
30. apr 2013

@annetty Ahojko, nebojkaj sa, urcite to vsetko bude OK! 🙂 a babulko sa ti uz hniezdi v brusku! 😵
Viem, inac to cakanie a stresovanie je asi najhorsie co moze byt! 😒
Dnes si na kolky den po tranferte inac?

mimika1973
30. apr 2013

@ria191 ahojky, mate domcek a zahradku? 😉

mimika1973
30. apr 2013

@tinna13 ahojky, no urcite to mozes skusit, aspon uvidis, ci bez liecby sa nieco kona! 😉
Ja som to tiez len tak skusila,( intuicia, byt v plodnom obdobi) ako fungujem naturalne. 😀 Ale ak nahodou je aj ta ovulka, tak urcite nie presne v strede cyklu ale skor po..... a kedze skusame kazdy mesiac aj prirodzene, tak som sa hrala trosku s testikmi. 😀

ria191
30. apr 2013

@mimika1973 jasné a veľa robotky okolo toho. Aspoň človek nemyslí na sprostosti 😀 😀 😀.

mimika1973
30. apr 2013

@falin ahojko, no spermosky su v dobrej pohyblivosti aj pocte, az sem tam na tu morfologiu (tvar!) Ako moze byt len 2% dobrych tak aj tych 17% dobrych uz bolo, je to rozne, asi podla zdravotneho stavu a rocneho obdobia! najlepsie su na jar, a horsie tak v neskorej jeseni a zime....asi, co som spozorovala u draheho podla spermogramov. 😵
Ale vzdy sa moze najst to jedno spermijko bojovnicek co to moze dotiahnut do konca, no nie? 😀 😀

mimika1973
30. apr 2013

@ria191 a je na cerstvom vzduchu! 😀

mimika1973
30. apr 2013

Babky, vasi muzickovia su ako na tom so spermogramom? Ma niekto aj zhorsenu morfologiu (tvar spermijkov)? a da sa to nejak vitaminovo vylepsit, ci ani nie? ale to prirodzene pocatie bude asi komplikovane, ze? hmmm... 😕

A este sa chcem spytat, pili ste uz niekto ten alchemilkovy cajik? kazdy den ci len v urcite dni?
Alebo aj tie kvapky od Valovica????? a pomohlo to trosku????

annetty
30. apr 2013

@mimika1973 Ahoj 🙂 Tak dnes sme 18. den po vklade. Zatial na domacich testoch su krasne kolajnicky, lenze vcera rano som robila maly poplach, kedze mi radili, ze nech si spravim ovulacny test, ze to tiez musi byt pozitivne, a samozrejme to bolo negativne, potom som pobede spravila mama test a tam krasne po 1 min sa mi ukazala kolajnicka🙂. Doki mi povedal, ze je to najvacsia blbost.....tak som pred nim zmaturovala 😅 A ty ako? Znicila si muza? 😀 😀 😀

dafy
30. apr 2013

@falin ahojky ja uz sa aj bojím dufať 😒 ale jasne nikdy sa nevzdám 😀 .no malá mi to vyčítala velakrát ze kazdý má surodenca len ona nie..tak sme jej to tak obrazne vysvetlili ze u nás to take jednoduche nie je a ze ja musím si pichat injekcie a podstupit vela vysetreni aby som otehotnela ale aj to sa nemusi podarit najprv nechapala a povedala mi aby som si uz napichala tie injekcie aby uz mohla mat sestričku 😀 😀 to bolo pred cca troma rokmi...potom s tým prestala a teraz poslednu dobu zase sa pýtala kedy uz.. teraz ona ani nevedela ze to znova podstupujeme a najviac ma dostalo to ze v den ked som testovala a vedela ze je to uz v rici mi vecer ukazovala nejaku domacu alebo co to bolo a tam mali zadane aby nakreslili... .keby mali moc a vedeli vykuzlit nejaky darcek pre niekoho a preco sa tak rozhodli....a ona nakreslila balík a v nom v srdci babätko ze pre maminku a ocinka ...tak to som uz plakala jak vyšinutá

dafy
30. apr 2013

@martinusa22 budem držat silno palčuchy aby to dopadlo vyborne 😀 tak ma aspoň nakopnes na další boj ,lebo teraz mám este obavy ze to zase nevyjde neviem sa nakopnut ked to teraz poslednu dobu bol tu na bode mrazu takze cakam na dalsiu tehu vlnu a tak naskočim aj ja 😅

dafy
30. apr 2013

@melisska no uz je to lepsie ale stale smutno ked si na to spomeniem ...teda pravdu povediac myslím na to stále uz si dakedy fakt myslím ze som tým tehotenstvom posadnuta a fakt som z toho podráždena 😀 😀 😀 .....inac mne ked bolo zle ja som tiez nevracala pri Emmke iba mi bolo nedobre od zaludka a take sliny hnusne sa mi robili v ustach tak mne pomahali citrony jedla som ich na kilá 😀 ..inač som si všimla ze tie co vracaju maju chlapcekov a tie co nie tak dievčatka ale nemusí to byt pravidlo 😝 😀 😀 😀 😀

izzie27
30. apr 2013

Ahojte potrebovala by som radu, aby som bola pripravena. na konzultacii mi bolo vsetko jasne, ale akosi som teraz zabudla. Ako beriete Merional- 1denne? Kde si ho pichate? Do bruška?

tinkatinulka
30. apr 2013

@izzie27 do brucha do riasy pod pupok a najlepsie dopoludnia 🙂

izzie27
30. apr 2013

@tinkatinulka dakujem, este som zvedava, ked mam v tabulke napisane v kolonke- Merional ampuliek-2, mysli sa ta jedna krabicka,ci dve?

melisska
30. apr 2013

@dafy skúsim citróny 😀

melisska
30. apr 2013

@izzie27 no 2 ampulky, ja som dávala niekedy dva prášky a jedna vodička

tinkatinulka
30. apr 2013

@izzie27 jedna ampulka je 75jednotiek ak mas dve tak potom 150jednotiek a to su dva prasky a jedno riedidlo spolu pichat

izzie27
30. apr 2013

@melisska @tinkatinulka dakujem 🙂

tancik
30. apr 2013

@dafy ano skusis opat a bude to dobre musi

cora41
30. apr 2013

@sarasota jeeej, tak to mas za chvilku, lebo August je to za dverami🙂 prajem hodne hodne sil a pozitivneho myslenia do dalsieho boja 🙂

sarasota
30. apr 2013

@cora41 dakujem a cakam na pozitivnu spravicku 🙂

cora41
30. apr 2013

@sarasota urcite sa ozvem, no dnes som iba 2 den po ET a vkladali mi iba dvojdnove 4 bunkove babulky, takze na test sa este nacakam🙂 ale nevadi, vsetko bude fajn 🙂

sarasota
30. apr 2013

@cora41 budem na Vas mysliet. Neboj tak to zbehne 😉

falin
30. apr 2013

@mimika1973 - jasnacka ze staci jedna jedina. 😎 Len mam pocit ze tie nase vzdy niekde zabludia 😝

mimika1973
30. apr 2013

@cora41 tiez v RF si bola? vkladaju aj oni dvojdnove embryjka? kedze vseobecne tu vidim tak trojdnove ci pat? 😉

mimika1973
30. apr 2013

@mimika1973 babulky nikto nepoznate tieto veci? cajik a kvapky? 😀

falin
30. apr 2013

@dafy - to ti verim, ze ten obrazok ta musel totalne zobrat. Mna to tiez vzdy dostane, ked mala je nestastna z toho ze nema surodenca. Taktiez sme jej vysvetlili, ze to u nas nie je len tak lahko. Ale nehovorim jej ked cakame na vysledok, z neuspechu by bola strasne nestastna. Staci ked to prezivame my s mm.
Verim ze sa to raz podari (inac by to clovek uz davno zabalil) a nase baby sa dockaju vytuzenych sestriciek 😀 . Drzim palce do dalsieho boja

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre