Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
3. máj 2013

@annetty ty si ale "hovadzina" ja už rodím?????? Tak v máji len konzultácia a potom ťažké preťažké rozhodovanie. Môžem prísť o maternicu ja sa fakt toho strašne bojíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím teraz som ešte hrdinka 😀 😀 😀 . Tak s endoškou som kámoška pretože mi nerobí žiadne problémy, ale ten pako ma serie 😀

ria191
3. máj 2013

@mabumi a už vieš alebo tušíš čo my nie? 😀 😀 😀

mabumi
3. máj 2013

@annetty 😀 😀 😀 no tak to je jasne, ze ak si si povedala, ze "len nie v decembri", tak to urcite bude prave v decembri 😀 😉 . ja to tak mam vo vsetkom 😎
ja som vzdy chcela mat babo na jar, ale uz je to jedno, len nech je a nech je zdrave 😵

falin
3. máj 2013

@annetty - moja, to co mate za sestricku 😕 😕 😕 . Ved HCG mas krasne. Super, len tak dalej, vsetko bude dobre neboj. Pekne oddychuj, vyloz nozky a ziadne okna neries. Ty si z Kopanky? tak to sme "susedy" , pridem aj okna vylestit a poprosim za to tehu virusiky a poriadnu davku 😀 😀 😀

@mimika1973 - Mimi, ja som cvicila Mojzisku a chodila aj k fyzioterapeutke. Je to casovo riadne narocne, kazdy den. Mala som potom super vypracovane brusko aj zadok ale k tehu to nedopomohlo ☹ ☹ ☹ ☹ . Mala by som vsak cvicit, citila som sa lepsie, len nemam na to akosi cas a energy 😖 . Za vyskusanie nic nedas, niekomu to dopomoze k tehu.

@ria191 - cauko riuska. Vcera si bola u toho svojho dr.? Chybala si tu 😀 . Po operacii 6 mesiacov pauza? to je desne to cakanie 😖 . Ale na dobre sa caka dlho 😉

mabumi
3. máj 2013

@ria191 nie, nieeee, este nic neviem ani netusim. len som pozitivne naladena 🙂 🙂 🙂 🙂
testik az toho 8.5. 😵

ria191
3. máj 2013

@mabumi 😀 😀 😀 to je za chvíľku to ešte vydržím 😀 😀

falin
3. máj 2013

@mabumi - to je tu co by dup a verim ze bude pekne pozitivny tak ako si ty naladena. drzim palceky. Inac aj u mna je to tak, ze ked poviem ze takto to nechcem, tak just to tak je. Ja som spociatku chcela tiez baby na jar az leto, ale clovek si nenavybera a bude rad aj ked to bude s datumom 31.12. 😀

mabumi
3. máj 2013

@ria191 no ine nam ani nezostava 😀
@falin presne ako pises. ja som chcela dievcatko a na jar. ale uz je to uuuuplne jedno 😀 . takze teraz by som si mala povedat "len nieeeeee v januaaaari" a dufat, ze sa mi to zase raz just tak stane 😵 😀

ria191
3. máj 2013

@falin ahoj falinka 😀 😀 😀 . Áno bola som u svojho, aby mi poradil na SK dobrého operatéra, aby som mohla rozbehnúť nejaké konzultácie a ten ako vždy, keď som mu povedala, že idem do Prahy tak povedal, že uvidíme ako dopadnem tam a potom sa porozprávame. Ale aspoň ma podporil v tom, že mám do toho ísť keďže som totálne pokakaná. Už som si to raz odskúšala a to ma potom na tých 6-mesiacov hodili do umelého prechodu kvôli endometrióze fuuuuuj na to ma už nenahovoria, ale po Prahe budem múdrejšia 😀 .

mabumi
3. máj 2013

@ria191 mne na slovensku tiez po operacii odporucali liecbu, a v Prahe naopa, cim skôr po operacii IVF. takze mozno nebude take dlhe cakanie 😉
a neboj sa, tym, ze je to taka narocna operacia, tak budu na to pripraveni a budu velmi opatrni. niekedy je to lepsie ako pri "banalnej" operacii, ked si nedavaju taky pozor a prave vtedy sa môze nieco poserkat... ja som si ista, ze to dopadne OK 😉

nelly3
3. máj 2013

@mabumi
prosim ta a ty si bola v Prahe na operacii endosky ci? aj si si to dala preplatit formou refundacie?

annetty
3. máj 2013

@ria191 na to ze si trosku pokakana, celkom dobre to beries 😀 😀 😀 Povedz, z ktorej planety si ty ale? 😀 Ja sa tu stresujem kvoli endoske a ty si s nou kamaratka 😝 Je to pravda paka v sebe nemam, na okoli by som nasla par.....😀 Ale v Prahe su tutkovia, paka ti daju prec 😀 29-ho budem sa modlit, aby sa im to podarilo... 🙂

@mabumi ano, je to tak aj u mna zial, co nechcem najviac, tak to sa mi urcite podari 🙂 A tiez som ani testovat nechcela, lebo som to necakala a neverila som tomu. A ked som uvidela test u muza, tak som vlastnim ociam neverila, som si myslela, ze mm robi sradnu a dorobil tam ciarocku 😀 Toto embryjko mi bojovalo skoro 2 tyzdne v RF. To je taky maly zazrak pre mna 🙂

falin
3. máj 2013

@ria191 ja som cakala ze ti ho poradi aj toho na sk, aby si mohla ist obom na konzultaciu a potom sa rozhdnut. Ale dobre je ze ta podporil v tvojom rozhodnuti a aj ked mas strach, tak sa napokon rozhodnes dat toho paka prec. Ja som myslela ze tych 6 mesiacov je pauza po operacii a to kvoli endoske. Inac poznate niekoho komu ten umely prechod pomohol zbavit sa endosky? Lebo baby co poznam a to podstupili, tak im to vobec nepomohlo. A Marcel co povedal na endosku? odporucil ti nieco?

ria191
3. máj 2013

@mabumi ale kvôli tomu, že by mi odstraňovali ten myóm, tak by tam musela byť taká dlhá pauza aspoň tých 6 mesiacov a aby sa k tomu nezhoršila endoška tak preto ten prechod. Inak aj ja by som hneď išla na KET keby sa to dalo 😠 😠 😠

ria191
3. máj 2013

@falin dobre si to pochopila 6 mesačná pauza kvôli myómu a prechod kvôli endoške 😀 . Ten prechod je kvôli tomu, aby sa to nezhoršilo, vyliečiť sa to nedá. A Štelcl čo hovorí na endošku? Chudák nechcel mi nakladať, tak len pokrútil hlavou.

annetty
3. máj 2013

@falin no moja sestricka je extrem....ale co uz. Doki je dolezitejsi 😝. No fakt rozmyslam, ze aspon ti predne okna umyjem, nech to nejak vyzera na tej Hviezndej 😝. Zadne by som uz nechala na teba 😀 😀 😀
A ked uz to bude sure u mna, tak ti dam take teho virusy, ze porodis petorcata 😀

nelly3
3. máj 2013

@falin
ahoj, no mne ten prechod nepomohol, endoska sa vratila 😠

mabumi
3. máj 2013

@falin
@nelly3 ani mne to nepomohlo...
@ria191 ved uvidis toho 29. mozno ti povie uplne nieco ine 😉

annetty
3. máj 2013

@falin umely prechod na endosku? myslis vyvolat umely klimax? lebo ja som mala liecbu s lucrinom, to boli moje najkrasie mesiace, nemala som ms a ani bolesti, ale po tom co som prestala s injekciami, rapidne rastla endostka a zacali sa mi vytvarat tie cokoladove cysty, co som pred tym nemala. Do pol roka som mala neprechodne creva.....a stale si myslim, ze endoska sa mi zhorsila vdaka hormonlanej liecbe ☹

ria191
3. máj 2013

@annetty 29. je len konzultácia 😀

nelly3
3. máj 2013

@annetty
ano umely prechod, ja som brala 6 mesiacov tiez lucrin - bola som happy ako ty ze nemam menzes+bolesti, obcas navaly, ale dalo sa to, po liecbe opat krasavica endoska sa vratila 😝

ria191
3. máj 2013

@mabumi vieš, že sa na to spolieham, že mi povie veď to nie je vôbec také zlé a že to všetko bude malina 😀 . Predsa len on vidí veľmi veľa ťažkých prípadov a berie to úplne inak, ako bežný gynekológ.

ria191
3. máj 2013

@annetty a
@nelly3 aj ja sa pridávam k Lucriňačkám 😀 😀 😀, ale mne tie návaly strašne vadili, ale našťastie endoška spinká teda aspoň cysty nemám 😀 😀 😀

annetty
3. máj 2013

@ria191 @ nelly no ja som sa mala fakt paradne, ziadne navaly, kludna som bola ako nikdy predtym, muza som znicila v spalni, proste bol to abnormalny stav pre mna....stastna vysmiata......a ked som prestala, tak muz reklamoval u doki, ze uz sa mu vratila sekerka z dovolenky 😀
A ked ti spi endoska, to je super, mozno ju neprovukujes ani s jedlom. Mne povedali, ziadne mliecne (aj tak som dostala alergiu na mlieko - po lucrine), menej muky, to niez nie je problem, lebo som celiaticka a ze aby som vynechala aj soju 😝

nelly3
3. máj 2013

@annetty
neviem v akom je stave, ale ja mavam problem aj so zaludkom a pripisujem to endoske aj, mliecne ja moc nemusim, mlieko vobec nepijem od malicka bleee, neobmedzujem sa v nicom, ale asi by som sa mala ked ma ten zaludok bolieva a byva mi zle z nicoho nic 😝

annetty
3. máj 2013

@nelly3 ja som vynechala chleba, hlavne cerstvy a tmavy mi robil zle. Ani ovocie a zeleninu moc nemusim, hned s vysypem a skoro na vsetko mam alergiu. Este ze mi maso nerobi zle, lebo som hrozne masozravec 😀

tinkatinulka
3. máj 2013

@ria191 super správa sa posunies ďalej

ria191
3. máj 2013

@tinkatinulka veru áno. Aj sa teším aj sa bojím, ale to je normálne. Ty sa pochváľ ako pokračuješ?

ria191
3. máj 2013

@bergalm vyšetria ťa aj cez menzes 😀 , ale mne to nebolo dva krát príjemné. MUDr. ma musel veľmi veľmi presviedčať.

melisska
3. máj 2013

Ako to tu stíchlo 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre