Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
30. júl 2013

@andy175 - skus to este prekonzultovat mailom s dr. ze ci pre istotu ho nenechat dlhsie. Ty si chodila stale k dr. Otevrelovi alebo iba teraz sono robil?

andy175
30. júl 2013

@falin ja som chodila k Štelclovi, ale sono mi robil Otevrel. Mne je blbé im vypisovať, aby si nemysleli, že spochybňujem ich liečbu... no veď uvidím.

falin
30. júl 2013

@andy175 -ja by som napisala Stelclovi, on je v pohode, radsej mat istotu

melisska
30. júl 2013

Dobréranko 🙂

melisska
30. júl 2013

@falin moja už pracujes? U nas jemné prší. Mám vsade otvorené okná 😀

falin
30. júl 2013

@melisska - som v praci, ale moc to neprehanam 😎
no, u nas bol v noci strasne besny vietor, musela som pozatvarat okna, teraz este fuka,ale je to uz o nieco miernejsie.
Urcite da ti teraz lepsie dycha a funguje 😉

melisska
30. júl 2013

@falin toto 🙂

lienka_1
30. júl 2013

@melisska
@falin
@andy175 Dobre ranko, tehulky 😉

annetty
30. júl 2013

@melisska
@falin Ahojte baby 🙂 Tak vsetko sa poserkalo ☹ Musim ist na urgent operaciu...a to idem do ciech.....Marcelko mi vybavi toho najlepsieho operatera.....nech spravi aj to nemozne. Ale ze ked pri operacii bude ta najhorsia varianta, tak maximalne nebudem mat deti.....ale ze budem zdrava a celohodnotna zena a budem mat po ms bolestiach na veky 😖..... minimalne ze mozme potom vyskusat ivf z darovanych vajkov.....parada 😒 ....nechcite vediet, ako som sa citila, ked mi to Marcelko povedal☹ psychicky som talne na dne 😔 .......takze neviem si predstavit, ked mi vyberu vsetko.....asi sa zbalznim...☹

lienka_1
30. júl 2013

@annetty och! Drz sa! Dufam, ze k najhorsiemu nedojde. Drzim palce!

nomxxx
30. júl 2013

@annetty to mi je ľúto, budem držať palce, aby operácia dobre dopadla

vrabcek24
30. júl 2013

Dobré ránko kočky 🙂
@annetty silno držíme palce, aby to pre teba dobre dopadlo

annetty
30. júl 2013

@lienka_1
@nomxxx Dakujem baby 🙂
@falin Ahoj tehulka 🙂 Tak ze si uz po vklade? Gratulujemmmm.....🙂 Trosku sa smejem, lebo neviem ci si pamatas...ale som ti pisala, ze neboj, ty este budes mat trojcata 😀....Tak moc moc moc drzim palce.....🙂

melisska
30. júl 2013

@annetty musíme veriť, operácia dopadne výborne a basta fidli 🙂

ria191
30. júl 2013

@annetty neboj sa všetko dopadne výborne. Viem ako sa cítiš pretože som si týmto prešla pred dvomi rokmi a bolo to moje najťažšie rozhodnutie a teraz viem, že aj najlepšie v živote. Už len preto že teraz žijem ako normálna žena a ty budeš tiež a bez bolestí a oveľa oveľa bližšie k svojmu bábätku. O maternicu v žiadnom prípade neprídeš dôležité je, že to bude odborník. V tvojom prípade môžeš iba získať a veľa aj keď ten strach tam bude. Drž sa mojenko ty to zvládneš lebo si veľmi silná 😀

annetty
30. júl 2013

@ria191 Dakujem rius, budem sa snazit....i ked teraz som slabsia ako mokra slama....Viem ze to nebude easy ani pre lekarov....preto nas fesi zhanaj toho najlepsieho kolegu na to, ze "musim najst lepsieho nez Vas Bielik a nas Mara "....Bol velmi zlaty aj uprimny, ze na tuto operaciu on z daleka nema....ja im verim....ked uz najlepsi lekar hlada este lepsieho.....tak to musi vyjst 😉

ria191
30. júl 2013

@annetty potom mi napíš koho ti našiel, lebo Bielik je fakt trieda aj keď Štelclovi sa zdá už starý, ale zato má veľmi veľa skúseností a dokonca si ho chválil "ten ich Mára" 😀 😀 😀 trošičku ber Marcelka v tomto hodnotení lekárov s rezervou, ale máš pravdu určite to nebude ľahké no zvládnuteľné určite áno ja tomu verím.

vrabcek24
30. júl 2013

baby ja verím, že každej z vás sa to podarí, lebo kedy som tomu neverila, neverila by som ani sebe. 😵 😵 😵 😵

nelly3
30. júl 2013

@falin
u nas bol v noci vietor? ani neviem a to tak zle teraz spim ked je teplo, esteze dneska sa celkom da.

nelly3
30. júl 2013

@jalaura
ahoj, a kedy ti to vychadza asi tak? ides po prvy krat do brna?

nelly3
30. júl 2013

inac dobre ranko, teda obed 😀 mne sa tak nic nechce a to chcem varit+piect kolacik.

falin
30. júl 2013

@lienka_1 - si zlata lienocka, len u mna musia drobciatka zabojovat a pekne sa zahryznut 😵

@annetty - drz sa, silno drzim palce, aby operacia dobre dopadla, urcite budes v lepsich rukach ako u nas. Marcel je jednicka, velmi je zlaty, ze ti takto pomaha najst najlepsieho operatera.
Pamatam si co si mi pisala, ale nepredbiehajme, teraz treba cakat 😎

@vrabcek24 - krasne si to napisala. Presne tak to vnimam aj ja 😉

@nelly3 - v nasich koncinach ano. Ty si dobre dnes potiahla. to mas pohodicku, klidecek

stella25
30. júl 2013

@falin
@nelly3
@melisska
@lienka_1 Baby, este otazka, co vam vraveli v centre o sexe pred odberom? Ano alebo nie?

lienka_1
30. júl 2013

@stella25 Nevraveli nic, ale v papieroch bolo, ze pred odberom 3-5 dni abstinencia, tak my zvycajne volime zlatu strednu cestu. A ako jedna kamoska hovori, nie je dobre nechat trubky dlho neprefuknute 😀 Tak sa na tom stale dobre zabavime, ked ide do tuheho.

tinkatinulka
30. júl 2013

@nelly3 prid sem mne napiekla svokra 🙂 hihi marhulovy, ja take nemožem

lienka_1
30. júl 2013

@falin Falinka, @vrabcek24 to napisla velmi pekne a pravdivo. Takze ja verim, ze ked uz nie vsetky 3, tak jendno predsa len chce byt surodencom 😉

tinus8
30. júl 2013

Ahojte dievčatá 🙂
chcela by som od Vas nejake rady, idem sa objednat do reprofitu v Brne a chcela by som od Vas referencie na lekarov, aby som si vedela vybrat. Dakujeeeem
A este otazocku, vsetky ste boli prvy krat v Brne na konzultacii alebo niekto vyriesil iba emailom a telefonickou komunikaciou?
Dakujem Vam velmi pekne, je cas sa posunut a velmi sa na to tesim 🙂

stella25
30. júl 2013

@lienka_1 ja nemam ziadne papiere, my sme vsetko cez mail riesili a nechcem sa DR. este aj toto pytat.
Viem ze treba crievko vypustit, my mame najlepsie ked su 2 dni len odlezane. No len ide mi o to, ci mozeme zasunut alebo nie, lebo v min. centre mi 1x povedali ano a 2x nie. Tak ako si mam vybrat? Vraj pri tom mozu popraskat vajicka.

lienka_1
30. júl 2013

@stella25 No ved nebudete vystrajat divociny 😀 😀 Moja skusenost bola, ze ked sme sme dodrzali iba 3 dnovy post, tak pre mna to uz nebolo prijemne, lebo som velmi citila vajecniky a aj ked inokedy nemam taky problem, tak to bolo ciastocne aj bolestive. U nas su to 4 dni, ale kazdy par ma inu dynamiku. A ozaj, ani raz nam folikuly nepopraskali skor 😉

nelly3
30. júl 2013

@falin
ja som bola uz rano hore lebo ved manzelik vstava do prace, len sa mi nechcelo z nej ist prec 😀
kolacik upeceny, inac cez tyzden nepeciem, sice ja malokedy peciem (lebo potom sa to musi pojest a potom sa len pribera), lenze mam od svoky jablka pomlete, tak som urobila rychly jablkovy kolacik 🙂 uff, zozrala som uz 3 kusky tak pre toto nerada peciem, ze potom neodolam 😀 no a mala by som ist cvicit, len mne sa tak nechcee 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre