Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lubicaligocka
27. aug 2013

@mimika1973 boli sme tam na velku noc to nam dali zaplatit
£500 za tese+mrazenie a
£500 za vyhotovenie protokolu a 2skatulky menopur +3x orgalutran.
Potom sme tam Isli az v auguste na
druhy scan
Odber vajok z toho oplod email ich 10. Uspesne oplod.len 7 po 4 dni to s nimi aj tak islo dolu vodou..
A vklad XB.
Za august to bolo dalsich 36 000 KC

Pripadne ak nam zostalo na mrazenie tak este 5 000 KC ale este nam mail neprisiel tak neviem...

Neviem co to znamena PK?

dafy
27. aug 2013

@nomxxx ja som bola tiez na hematol...vsetko som mala ok ale aj tak mi nasadila prednison a aj fraxiparín beriem to uz dobré 3 mesiace tak neviem či aj to dopomohlo ja som uz skusala vsetko mozné 😝 😝 ..aj ked sa teda
@ria191 riuška smiala ze prehánam 😝 😝 nakoniec sa oplatilo 😉 ja som povedala ze pojdem aj cez mrtvoly 😀 😀 😀

mimika1973
27. aug 2013

@lienka_1 veru, cestovanie vraj neublizuje po vklade, aj mne to Marcelino potvrdil, jasne, ze som sa na to opytala ako prve! 😀
Po vklade, a oddychu cca 15min, sme vyrazili vsetci, nasi, a mm do centra Brna, hegavou elektrickou, tiez som si nadavala, ze som radsej mohla Rovno domov ist, lezat v aute a tak, ale ked uz taku dlhu cestu robime, tak sme chceli aj vylet v brne, ale som len chodila po meste, mierne, bez namahy, dala dzusik na terase a spat elektrickou do RF kde sme mali odparkovane auto a sup potom domov. Inac ma v aute asi 2x zabolelo v brusku, taky blbly pocit, ale asi ziadna suvislost....na druhu den som presedela doma, no a na treti sme sli po obchodoch s mm, a vtedy mi prisla ja ta brusna kriza, co som bola na dve polky skrcena, a musela som si dat ibuprofen 400! strasne krce som mala az do kostrce na zadku, pffff, neviem co to bolo, prislo to vlastne tak nahle...
Tak si hovorim, ak nabuduce idem do toho, urcite 2-3 dni ziadna namaha a pobehovanie kade tade, relax, klud a potom norlmane zit a s mierou do vysledku! 🙂 Moja skusenost....

lubicaligocka
27. aug 2013

@mimika1973 no ja viem a to som este slubila parterovi ze s testom pockam az do 4.9. A nie do 1.9.
@lienka_1 ved ved ved na toto sa asi chystam na otocku nabuduce. Prespime u nasich v PE a na ten cennik sa budem tak isto inf. Ved ja som slovenka a liecit budu uz len mna. Spermose uz maju. Sice nie super kvalitu ale co uz...

holly74
27. aug 2013

@lubicaligocka Slovenská poisťovňa im určite nedopláca nič, podľa mňa na Slovákov uplatňujú ten český cenník "protože sme bratři"
@mimika1973 žiaľbohu je to tak... ja som neviem akým osvietením ešte pred prvou konzultáciou pozrela cenníky v eur aj czk, čo mali na nete a kukám že kurňa to ani náhodou nie je na tie eurá prepočet podľa kurzu, ani približne nie...No nakoniec sme sa s Koudelkom dohodli na cene podľa CZ cenníka. Bežný Talian, alebo Angličan si to určite nepozrie, veď tomu v češtine ani nerozumie, a zrejme sú aj tie eurové ceny oveľa nižšie ako ceny v cenrách na západe...inak by tam tí západniari asi nechodili...takže pre nich dobrý biznis...až na to že nie celkom v súlade s európskou legislatívou 😒

mimika1973
27. aug 2013

@dafy bojovnicka nasa velka! jasne, ze sa oplatilo, ja som tomu verila, ze ked aj cerstve sa neuchytia, urcite mrazaciky zabojuju, a navyse take pekne! 😵 😵
Inac ten fraxiparin je na riedenie krvi ci ako? ci to je zas heparin? ja mam v tom gulas dako!
mam sa na to spytat dokiho? Myslim, ze vo vysledkoch z 2010 mi robili tu coagulaciu krvi tiez, a asi hodnota bola ok, preto mi nikdy nenavrhli nic pichat, ani preventivne..... 😕 Len ktovie, ci maternica je dobre prekrvena, a ci si nedam ten aspirin na skusku....
Fraxiparin sa berie nie pocas IVF ale uz zacat predtym, ze?
Mne akurat ten prednison davaju, a tu vo FR to bol daky solupred, corticoidy, to je asi podobne nieco. Lebo zvysena imunita lupus ci co...anti-natifs ....

lubicaligocka
27. aug 2013

Baby idem sa ja chystat mam stretavku zo strednej po 12 rokoch. Tak sa tesim aspon pridem na ine myslienky. Ale som sa dnes trosku vytocila s tym zahranicnym cennikom. Im poviem ze musia spravit este aj 50na50. Kedze ja som slovenka a adam nie. 🙄

lienka_1
27. aug 2013

@mimika1973
@tinna13 Musime pockat, kym sa manzelovi po zapale zase ak tak upravi spg. a mna caka hysteroskopia, znova prednison a intralipidy a namiesto utrogestanu injekcne podavany agolutin. Ukecala som ho na tu istu stimulku ako pri 1.softe, lebo mi teraz zvysil menopur na 3ampulky(u mna zvysovanie davku FSH nemalo ziaden ucinok) a vynechal clostyl. Kedze ja som velmi pekne na clostyl reagovala nemala som problem s vyskou sliznice, tak to nechal ako pri predchadzajucom softe(predsa 5e za clostyl je ina palka ako 200e za 10 menopurov)
Vysledok auditu s embryologom bol ten, ze sme mali krasne embrijka a vzhladom na nase diagnozy nie su u nas nutne ani darovane vajicka ani spermie. Co ma naozaj potesil, lebo som mala pocit, ze k tomu smerujeme.

mimika1973
27. aug 2013

@holly74 jasne, ze je to vsetko len o biznise neplodnych parov! ☹
À le je Pravda, ze cenovo su v tom dobri este, lebo ako vravis, na zapade to vyjde ako samoplatca cca 3500-4000 eur!!! a to je riadna palka! a hlavne spanielsko je strasne drahe, co tam chodia aj pary ako na darcovstvo a tak, tak sa to pohybuje aj cca 6000-8000 eur!!! a to je uz luxus!!! 😕

nomxxx
27. aug 2013

@tinkatinulka
@dafy
tak skúsim tu hematológiu, našla som nejaké centrum v Martine (http://www.hemomedika.sk/hm_uvod.html), tak dúfam, že to bude skôr ako 3 mesiace. Ako dlho ste vy čakali na výsledky?

holly74
27. aug 2013

@lienka_1 Lienka, pls. čo je audit s embyrológom?

mimika1973
27. aug 2013

@lienka_1 aha, a za kolko sa prelieci ten spermos vlasne? aka doba?
a ten agolutin je na co? to je ako progesteron ci?

mimika1973
27. aug 2013

@holly74 asi porada spolocna, dokinovia a embryologovia, aby zhrnuli vsetko dokopy a nasli najlepsie riesenie! 😉

bimba8
27. aug 2013

@lubicaligocka ahojky ja mam tiez manzela zo zahranicia,ale hned mi doktor povedal,ze nam da cesky cennik kedze ja som slovenka.My ale ideme az v oktobri na Ivf,tak snad nebude vymyslat uctovnicka 😀 Ved preco by sme mali viac platit,len preto,ze mame manzelov zo zahranicia..naopak nas to vyjde ovela drahsie s letenkami,hotelami atd.

holly74
27. aug 2013

@mimika1973 tak to presne ja potrebujem...lebo zatiaľ som hovorila len s Koudelkom, kt. mi povedal že problém vidia (akože nielen on) v kvalite mojich vajíčok....hoci blastocysty boli pekné, i ked zostali len 2 z nejakých 8 oplodnených zakaždým. Ja by som rada počula názor priamo od embyrológa, myslíš že si môžem pýtať konzultáciu s ním?

mimika1973
27. aug 2013

@lubicaligocka PK je predlzena kultivacia, teda ti daju blastocysty do bruska! 😉
À le ste ju mali, ked ti davali XB (expandovanu blastocystu) 🙂
Len jednu ste vkladali? na piaty den, tak je to? a znamka jedna ci dva bola?

tinkatinulka
27. aug 2013

@nomxxx 6tt na výsledky.bola som v Narodnom hematolog. centre v Martine-v nemocnici.Inak desny prístup pri objednávaní.

mimika1973
27. aug 2013

@holly74 skus, asi ano, mozes, on ti to urcite najsamlepsie vysvetli 😉

lienka_1
27. aug 2013

@lubicaligocka Ked v Brne nie je ziadna akcia, tak cez trivago najdete ****hotel 5minut od RF okolo 40 libier. Ani sa ti neoplati cestovat domov. A Brno je krasne mesto. Teraz sme spali v http://www.klafe.cz/en lebo bola velka cena Brna a vsetky hotely sa zblaznili s cenami. Inak uplne skvele BBcko. Uz sme tych hotelov teda pochodili dost, ale rajaky sme nemali nikde lepsie ako tam. Aj prazsky Corinthia Towers s ***** sa moze schovat. A ako jediny vo vyhladavaci nezdvihaju ceny pocas akcii. Este aj Integrity pri RF bolo o 500CZK drahsie a ked to porovnam tak Klafe je asi o 4 kategorie vyssie ako Integrity.
A inak menopur vychadza najlacnejsie na Slovensku. Aj tu ho zozenies lacnejsie ako v Cechach.

holly74
27. aug 2013

@mimika1973 No, len si to asi nebude pamätať, tých našich prckov ...jedine, že by si robili nejaké podrobné záznamy o vývoji a mali ich v mojej karte...

lienka_1
27. aug 2013

@holly74 Po IVF a po KEToch, ked sa nezadari, tak asi maju konzultaciu s embryologom, aby mali lepsi obraz o tom, ako sa spravaju embryjka. Ak nie je dovod, tak o tom klientom asi ani nehovoria. U nas vzhladom na zle vysledky u mm to Koudy spomenul a ja som sa toho hned chytila(ved ako vzdy, uz si dava pozor na jazyk, co mi povie, lebo ja chcem vsetko vediet a potom ma s nami vela roboty 😀 😀 😀 😀 )

zibi
27. aug 2013

baby mne otevrel povedal ze nas to bude stat spolu s pcso 800 -900 eur za kompletn liecbu? je to vela??

dafy
27. aug 2013

teraz mi volala gynekologička ze mám zvýšené leukocyty 😒 ze by som mala ist na interné lebo ze to sposobuje potraty má s tým niekto skusenosti?? vraj to značí ze je nejaký zápal v tele 🙄

nomxxx
27. aug 2013

@tinkatinulka vidíš aj to Nár.hem.centrum by som mohla skúsiť, nebudem telefonovať, rovno pôjdem do MT a uvidím, kde ma skôr zoberú 🙂 ...6tt, tak to by som mohla stihnúť októbrový cyklus na KET...ešte jedna otázka? Je podstatný deň cyklu, alebo je to pri týchto vyšetreniach jedno?

holly74
27. aug 2013

@lienka_1 Aha, takže aj tebe to hovoril Kouďák, nehovorili ste s emb. ?

lienka_1
27. aug 2013

@mimika1973 Nove spermose dozrievaju v priebehu 75 dni. Ak mm uz nebude mat ziaden zapal samozrejme. Agolutin je injekcny progesteron. Ja krvacam velmi skoro po transferoch, tak asi potrebujem viac progesteronu. Ale je to olejova injekcia, cize bude boliet ako svina(pardon za vyraz!)

holly74
27. aug 2013

@dafy Áno, to sú zvýšené biele krvinky - nebola si chorá, nachladnutá, hrdlo, zuby? Nemôžu ťa nejako preliečiť doma? Najviac bacilov sa predsa šíri v nemocnici...Držkaj sa...

mimika1973
27. aug 2013

@zibi nie, to je v pohode, zavisi, kolko bude napichanych isci vajok aj...a ci bude aj PK 😉

dafy
27. aug 2013

@holly74 nebola som chorá tak neviem tu čítam na MK ze vraj v tehotenstve je to normalne ze su zvýšené tak neviem ale pre istotu urcite pojdem na to Interné

lienka_1
27. aug 2013

@holly74 Nie. On hovoril s embryologom, mal tam od nich vselijake papiere a podla toho navrhol dalsi postup. My sme sa pred tym nikdy nedopracovali k dlhsej ako 48 hodinovej kultivacii. Nikto nebol ochotny ist do PK aby sa nahodou nestalo, ze nebude vklad. Iba v RF boli ochotni ist do PK aj napriek tomu, ze by sme mali malo vajok. Chceli vidiet, ako sa vyvijaju embruska dalej.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre