Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
30. aug 2013

@bubo780 ahoj aj my mame tuto diagnostiku po novom! 😒
ale nam nikto nikdy nepovedal, ze mame zabudnut na prirodzeny zazrak! lebo staci naozaj jedna dobra spermia, ktora oplodni vajko a moze byt miminko!
Kde chodis do centra alebo na gyndu? kto ti taketo povedal?
Urcite sa tazko otehotnie prirodzene s takymto spermiogramom, treba cakat mozno dlhsie, ale sa nevylucuje, ze to nie je mozne!!! ach tie lekarske dohady niekedy vedia liezt na nervy!
À le ak nechcete dlho vyckavat, tak je jasne, ze treba sa dat na ivf, lebor roky idu a plodnost tiez klesa!
Brno je dobry vyber, neboj da sa to zvladnut hravo, je vela babeniek, aj z vychodu co tam chodia! 😉
Ty si ok na tom? vajka dobre, ovulacia? Len manzel ma tento problem so spermosami?

mimika1973
30. aug 2013

@zibi ahoj to mas pekne embryjusko, neboj nic! 😉
Prvy den sa rata po OPU, takze dnes si druhy den a vtedy bublinky mavaju okolo 2-4 buniek, a ty ho mas na 5 buniek, tak ono krasne rastie! 🙂 Ked zavolas zajtra, teda ak mas, lebo mas asi uz ten vklad, tak by malo mat od 6-8 buniek uz, takze ta sanca na zajtra tu este je! 😵 Na kolku ides na vklad?
a tie ostatne, nic teda nakoniec? 😖

stastenka42
30. aug 2013

Tak dievcata dnes rano som zacala krvacat tak sme leteli do nemocnice kde nam zistili hematom ale babatko nastastie zatial v poriadku..musím dodrziavat prisny kludovy rezim az do 12tt..v stredu idem na kontrolu tak dufam ze miminecko bude v poriadku...

dafy
30. aug 2013

@mimika1973 ahojky v pohode len brucho bolí príznaky žiadne ...iba ráno ked sa manžel naparfemuje jak stará k.... tak ma zatahuje poriadne ináč nič 😀 😀

holly74
30. aug 2013

@stastenka42 Uffff...držte sa !

mimika1973
30. aug 2013

@dafy 😀 😀 😀
brucho boli ako na menzes? ci aky je to pocit? nech viem v buducnosti! 😉 😀
No zacinas mat alergiu na rozne vone, to je dobry priznak! 🙂 kedy mas utz fazulky? tam u vas ci ides do brna?
Uz som zjednala s Marcelinom, ze nabuduce pichame po dve! 😉 nech je viac sanci, no mohla som to uz aj predtym skusit, ale chcela som aj vidiet ako reagujem na tu jednu ampulu...takto aspon viem na com som hi hi... 😀

evickav
30. aug 2013

@zibi drzim na zajtra palceky🙂 nam Filipka davali ako 4 bunkoveho - pondelok odber streda vklad,,, a teraz nam davali 6 bunkove embryjko - pondelok odber stvrtok vklad,,, a embryol.mi uz minule povedala, ze ked sa ma vyvijat, tak sa bude a ze lepsie prirodzenejsie je to v maternici 🙂 90% uspechu je v hlave,,, takze pohodicka, vyloz si nozky, daj si cervene vinko 🙂 a tes sa na bambulku, lebo od zajtra si tehulka 🙂

nomxxx
30. aug 2013

@stastenka42 až mi žalúdok stiahlo z tej prvej časti 😒 ...ale ďalej už lepšie, len si ležkaj s vyloženými nohami a nechaj sa obskakovať 🙂 drž sa 🙂

mimika1973
30. aug 2013

@stastenka42 juuuj moja, tie hematomy to byva casto tiez u tehuliek, tak odteraz klud klud klud! aby sa rychlo vstrebal a babetko mohlo kludne rast v brusku! 😵 Ak robis, tak sa daj vypisat na PNku, babetko prvorade, praca pocka! 😉

gaga83
30. aug 2013

@yanka1 paradna urodicka;);) to si mala soft?. Ja sa nehram aj ty ma predbehnes s opu D😀😀 Nakoniec budem s vas posledna☹☹☹. Drzkaj sa a hlavne vela pi aby ohhs nebolo.

gaga83
30. aug 2013

@zibi neboj do zajtra bude male ukazkove;););) Hlavne nestresuj a zajtra mysli pozitivne aby sa malemu u teba pacilo:D:D.

stella25
30. aug 2013

@zibi ahoooj, kolko si mala nakoniec vajicok? Len tri? Inak ako sa mozu neoplodnit? to aj mne povedali, ze 2 sa neoplodnili, comu ani doktor nerozumel ze preco nie. nie je to sposobene nekvalitou spermii?
Najradsej by som nieco este MM nasadila, ale viem ze on mi to jest nebude. On aj ked pichal ten Merional, tak som mu to musela ja pichat, co on sa straaasne bal 🙂

lienka_1
30. aug 2013

@bubo780 Ahoj Vychodnarecka! Vitaj medzi nami 😉 Aj my absolvovali IVF z vychodu a zvysok z dialky 2000km. Vsetko sa da, neboj sa toho. Ja by som ti mimo hematologie a hormonalneho profilu odporucala este aj stitnu zlazu dat vysetrit. Ta vie narobit vela problemov pri otehu. Dievcata z vychodu chodia na ultrazvuk za dr. Annom do Roznavy, niekedy robil v CARe, ale aj za svojim gynekologom a potom uz idu iba na odber vajicok a na vklad do Brna. My sme absolvovali 2xIVF v SPLNe a lutujem tie peniaze a hlavne ten cas, co sme tam stratili. Brno je skvela volba. Ak ste este nevycerpali ani jeden pokus IVF na Sk, tak si po zaplateni mozes poziadat o refundaciu a tak ta IVF v podstate nebude stat nic okrem cestovneho a mrazenia embryjok. Na Sk by si musela doplacat tak, ci tak. Drzim palce a kludne sa pytaj. Sme tu na to, aby sme si navzajom pomohli a podporili sa 😉

lienka_1
30. aug 2013

@zibi V papieroch z RF mas presne stadia v akom by embrusko malo byt. My sme po 48 hodinach mali vzdy iba 4 bunkove, takze vase 5 bunkove ma velku chut byt, ver mu 😉 Drzim na zajtra palce! Silno na Teba myslim! 🙂

tinkatinulka
30. aug 2013

@zibi neboj sa je popredu dneska 2-4 bunky rano a ty už mas 5 🙂 co je super zajtra uvidis na vklade že bude 10bunkac a to je super.drim palec.

yanka1
30. aug 2013

@gaga83 a ty uz mas termin OPU ? lebo stimulku si zacala tusim 1-2 dni po mne ... mne opu vychadza na 13 DC ..
neboj, den-dva hore dole, hlavne aby sa podarilo 🙂

yanka1
30. aug 2013

kocky, ako cerstve maju byt spermie na OPU ? 2-3 dni ? som sa aj zabudla opytat dokyho ...

gaga83
30. aug 2013

@yanka1 už mám v stredu 14 dc to vychádza. Hádam mi do vtedy neprasknú ale dali mi orgutlan či čo to je proti prasknutiu tak som zvedavá. Čo mi baby písali tak 3 - 5 dňové však som sa aj ja zabudla spýtať 😀 😀 😀

lienka_1
30. aug 2013

@yanka1 Abstinencia pred OPU by mala byt 3-5 dni. Drzim palce 😉

bubo780
30. aug 2013

kocky, ja som taka rada, ze som sa sem prihlasila.. pred par minutami som ani netusila, ze existujete a uz mi takto pomahate a podporujete.. je to fantasticky pocit.. aj ked mi je pri pisani sprav takmer stale do placu, pri srdiecku hreje pocit, ze ludia si vedia pomahat.. drzim nam vsetkym palceky, aby sme co najskor mohli zmenit tuto diskusnu skupinku za stastnejsiu a veselejsiu a na tejto uz iba radili a povzbudzovali tie, ktore to maju pred sebou..
@mimika1973 tak my mame tuto diagnozu od stredy.. manzel absolvoval cca pred 4 mesiacmi spermiogram, ktory dopadol velmi dobre, tak sme zacalai riesit mna.. no kedze sa stale nedarilo, nedalo nam to a objednal sa k dr. hrivnakovi do KE.. a prave on stanovil tuto diagnozu - priam sa zhrozil nad prvym spermiogramom, co za debilko ho robil, lebo neexistuje, aby sa to takto za taky kratky cas zhorsilo.. lieky mu zatial nedal, len aby obmedzil teple kupele, bicyklovanie a papal vela vitaminov.. vrav nic nieje nemozne, ale radsej nech sa pripravime na to IVF, lebo prorodzene to nevidi.. tak sme nakupili vsetko mozno a cakame a skusame.. potom som ukazala vysledky spermiogramu mojmu dr. a povedal to iste.. ja som absolvovala takmer vsetko mozne - endokrinologicka, reumatologicka, plucne, imunologicka, diabetologicka - vsade vsetko ok.. PCO a IR tiez vylucena.. moja dr. mi dala pre istotu Inofolic a Siofor a moj gyn mi este bude robit odbery na hormonalny profil, vraj aby si bol na istom, ze ja som ok.. podla ovu testov som nemala ovu len raz v roku, inak aj toto je zda sa ok..
@lienka_1 dakujem za privitanie 🙂 potesilo, ze je tu niekto aj z vychodu.. aj ked, radsej by sme boli, keby tu nebol nikto, vsak? stitnu zlazu mam vysetrenu, vsetko ok.. ostava mi uz len ten hormonalny profil a ja budem asi komplet preklepnuta.. ako som uz pisala vyssie, nam toto vsetko bolo oznamene este len tuto stredu, takze je to vsetko cerstve a nove.. doteraz som neabsolvovala ziadne IUI ani IVF, takze toto bude moje uplne prve.. aj preto som sa obratila s prosbou sem, aby som ziskala nejake info co a ako - ci uz s vyberom centra, skusenostami, odporucaniami a aj financiami.. tie su zatial pre nas trosku problem - ale ked pises, ze je to potom mozne riesit refundaciou, tak budem rada aj za rady potom.. prave som pisala do Brna, ze co a ako tam chodi - odpisal mi dr. Koudelka, aby sme tam zavolali a dohodli sa na konzultacii, ak mame zaujem.. tak uvidime.. fakt vazne uvazujeme nad tym Brnom..

sarasota
30. aug 2013

@stastenka42 drzkajte sa spolu s chrobacikom bude dobre 😉

mirka1112
30. aug 2013

Ahojte, tak dnes som bola na ET. Dala som si vložiť 2 embryjká, HB, XB, obe mali kvalitu na 1. Som strašne šťastná 🙂 Doktor mi vravel,že je veľká pravdepodobnosť, že sa obe uchytia. Bodaj by mal pravdu 🙂 . Má mal niekto podobnú skúsenosť.

sarasota
30. aug 2013

@bubu 780 vitaj u nas sem tam sme trosku salene ale aspon je zabava 🙂 Reprofit je najlepsia volba 😉

bubo780
30. aug 2013

@sarasota dakujem za privitanie 🙂 tak sa potom pridavam aj do skupiny salenych 🙂 tak dufam, ze je.. uz som viacmenej rozhodnuta pre to Brno

sarasota
30. aug 2013

@mirka1112 super- tak nech si najdes na testiku krasne // 😉

mirka1112
30. aug 2013

@sarasota ďakujem, no ja verím, že tam budú 🙂

sarasota
30. aug 2013

@mirka1112 kto ti robil ET?

mirka1112
30. aug 2013

MUDr. Kozumplík, pretože môj má dovolenku.

sarasota
30. aug 2013

@mirka1112 takze aj ty si Marcelkova 🙂

sarasota
30. aug 2013

@buba780 a reprodukcnu imunologiu mas spravenu ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre