Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jalaura
9. sep 2013

@zibi a kedy mas testovat? kolky den si po vklade?

stella25
9. sep 2013

@viki127 ahoj, mne dali v centre doporucenie pre mojho gynekologa a podla toho on moze ti predlzit PN.

jalaura
9. sep 2013

@zibi hihi uplne ti rozumiem - ja som tiez testla skor a mala som veeelmi malinku ciarku...zajtra mam dat test z reprofitu tak som povedala ze vydrzim.
Na kolky den si mala slabulinku?
Ja som mala v den ked som mala dostat mrchu...vtedy som sa testla lebo mi neprisla...ale veeelmi slabucka...nemam ziadne priznaky tak sa obavam ze to nebude moc dobre ale stale verim ze sa tam ta druha ciarka zajtra objavi
Takze drzim palce a daj vediet

tinkatinulka
9. sep 2013

@speranza1 parada takže o mesiac výsledky.a ako bolo?madar bol vtipny? 😀

marverka
9. sep 2013

@bubo780
dik, ale aj tak tomu uplne nerozumiem,. nas po tomto dalsom neuspechu poslali do ba na vysetrenie dna spermii metodou tunell dp reprogenu, /ja mam vysledky uz celkom ok, tak asi preto konecne zacal riesit aj mm/ mm uz robili vysetrenie dna spermii Halosperm v heliose ma a vysiel v norme, ale vraj ta tunel je presnejsia, mm ma zly spg, a v ba robia aj ine vysetrenia stoji to kopec eur, a neviem kt.mu mam dat urobit, jemu vlastne nezistovali ani pricinu, nic, urolog ho poslal pred 2 rokmi na ivf oligospermia tazkeho stupna...., mame vzdy blastocysty, ale okrem MMT sa vo mne neudrzalo ani jedno /6 vkladov som mala/ a dr povedal ze to bolo tentokrat asi spermiami lebo v den odberu atd.....berie profertil asi 6 mesiacov, a tribulus s prestavkami, vy beriete nieco?a bol tvoj m na nejakyvh vysetreniach?

viki127
9. sep 2013

@stella25 ahoj dakujem za odpoved, len ja mam taky problem mi sme boli v brne a teraz neviem ze ci on bude ochotny aj bez toho ako si ty povedala odporucania mi tu Pn predlzit.

speranza1
9. sep 2013

@tinkatinulka nerozpravali sme s Madarom..ale s lekarkou (slovenkou)... a zaroven sme si pripomenuli krasy budov spred roka 89 😀DDDD.... presne to takto vyzeralo kedysi... a neverila by som, ze takyto znamy ustav moze vyzerat z vnutra tak ako pred 20timi rokmi (no aspon si myslim, ze tak vyzeral😀).....hej a vysledky budu cca o mesiac....ale poviem ti pravdu...vobec sa mi nechce riesit dalsie IVF 😲

falin
9. sep 2013

@nelly3 - jasneacka, o tych rokoch ani nehovor, strasne to leti 😖 . Clovek sa neciti nejako starsie, len ked si uvedomim ze aka budem stara ked bude moje dieta (o ktore sa snazime) maturovat 😕 , no des 😝

@ikuska - Verim ze to teraz vyjde uz uspesne 😉 . Este ma napadlo, mas urobenu aj hematologiu? lebo aj tam moze byt pricina. Alebo ti dal Stelclik preventivne anopyrin?

stastenka42
9. sep 2013

@sarasota maminka dnešna davka pre teba tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

tinkatinulka
9. sep 2013

@speranza1 to ta uplnw chapem ja si tiež rada oodychnem od hormonova navalov tepla a podobných prijemnosti..ale apson budes vediet na com si.taktoi ste len skusali..

speranza1
9. sep 2013

@tinkatinulka no okrem tychto dvoch vysetreni sme boli hadam na kazdom moznom... ani tieto mi nikto neodporucal, keby som sa nevybrala na tieto vysetrenia ja sama.... kurna ... mam pocit, ze mi strasne rychlo ubiehaju roky.... moje rovesnicky uz maju zo dve deti (minimalne 5-8 rocne) a ja nist...cim viac toho podstupujem, tym som viac unavenejsia zo vsetkeho a hadam aj cim dalej tym viac pesimistickejsia a sklamanejsia....a to by som nemala byt...uz len kvoli tomu, ze takyto postoj mi rozhodne nepomoze....neviem kolko by sme este mali podstupit IVFiek...ale uz aj tych 5 sa mi zda vela.... a hoci pri kazdom som aspon dufala, ze prave to bude uspesne... pri dalsom sa nad tym zamyslat uz nechcem... podari sa OK.. nepodari sa.... (tak ma asi je*ne) 😀 😀 😀 😀 ... nie nie.... co uz pojdeme dalej...

tinkatinulka
9. sep 2013

@speranza1 ja som tiež mala pocit že musim tomu verit a teda aj vžd som verila že toto je spravna cesta ale niekde vzadu v hlavne stale rezonuju ti enuspechy bolest a strach co sa bude diat.

sarasota
9. sep 2013

@tinkatinulka@speranza1 tak neako to citim aj ja 😉

speranza1
9. sep 2013

@sarasota tak to ti verim.....ty si dnes ktory den po ET?

ikuska
9. sep 2013

@falin Mame len genetiku, hematologiu neviem, musim sa pozret doma do papierov, ale myslim si ze aj to, nie som si ista. A naco je ten anpyrin dobry, nic mi nehovoril. Len hovoril o nejakych tych injekciach po vklade, ale neviem ako sa volaju, mam to doma napisane.

melisska
9. sep 2013

@nelly3 moja aj ja si myslim , že vajíčka máš určite, asi to chcelo oddych, proste zlý mesiac, lebo aj keby si mala malo vajíčok na to je IVF,, alebo dlhý protokol? Na sk si nemala soft aj to je rozdiel. Verím, ze budeš mať babatko 😵

mirka1112
9. sep 2013

Ahojte, ako zistím že mám OOHS?

lusipe
9. sep 2013

Ahojte dievcata, chcela by som sa spytat....zaciname stimulovat na nase prve IVF od 25 dna cyklu Dipherelinom....je mozne pocas toho mat styk a je mozne otehotniet?...alebo to nejakym sposobom brani? velmi pekne dakujem za odpoved...viete som tu nova ...

sarasota
9. sep 2013

@speranza1 3 den este som len na zaciatku. Mam dovcu v stredu uz idem do prace uz sa tesim aspon nebudem mat tolko vela casu rozmyslat co ak ...... 😉

speranza1
9. sep 2013

@mirka1112
zväčšovanie obvodu pása
pocit plnosti brucha
pocit plynatosti brucha, avšak plyny nikde
pocit kolikovej bolesti čriev avšak hnačka nikde
obmedzenie/až úplná strata močenia v priebehu dňa
pocit tlaku od bránice na pľúca
rýchlejšie dýchanie aj keď žena trebárs len hodiny leží pri televízii
problém zohnúť sa v páse
problém chodiť vystretá - žena chodí v predklone
v krvnom obraze zvýšený počet leukocytov
v krvnom obraze znaky vyššej zrážanlivosti krvi.

speranza1
9. sep 2013

@mirka1112 inak je tu na MK cela tema o tomto...

speranza1
9. sep 2013

@sarasota jasne.. v praci nebudes premyslat stale nad jednou a tou istou vecou.... 😉 🙂

bubo780
9. sep 2013

@marverka ja uz tiez mam z toho vsetkeho v hlave chaos.. ☹ ja mam urobene vysetrenia u endokrinologa, diabetologa, reumatologa, neurologa, imunologa, nefrologa - snad vsade, kde sa dalo.. nemam PCO, ani IR, iba mi nahodou moj gyn zistil polyp na krcku a ten aj hned v aprili vybrali.. na hematologii mi akurat zistili, ze po otcovi mam nabeh na poruchu zrazanlivosti krvi, ale ziadne lieky neberiem, ani Fraxiparin si nepicham - jedine ak budem tehu tak ma budu sledovat.. snazime sa uz dost dlho a stale nic.. tak sa manzel sam od seba objednal na spermiogram - vysledok uplne v norme.. no kedze sa stale nedarilo, objednal sa k inemu dr. na dalsi - k dr. Hrivnakovi do KE - a tam vysledok katastrofalny.. dg. asthenoterathozoospermia, pat.:93% ☹ nerobil mu ziadne dalsie vysetrenia, nedal mu ziadne lieky - len kontrolu o styri mesiace.. nedalo nam to, tak sa objednal na dalsie odbery do tkanivovej v KE - tam ideme 25.9. a uvidime.. budu robit aj fragmentaciu DNA a tie testy na protilatky jemu a aj mne.. ak sa potvrdi diagnoza, ideme hned riesit to Brno a IVF, lebo rocky utekaju.. kedze nemame ziadne lieky, a okrem jeho dost zlych spermosov ani ziadnu inu diagnozu, nakupili sme len nejake vitaminy a uvidime.. ja mam kyselinu listovu, inofolic a on si kupil Ecko, selen, zinok, macu, kotvicnik a este nejaky caj.. ale na prirodzene otehu uz nejako neverim.. ☹ na ziadne IUI ani IVF som este nebola, takze strach mam neskutocny.. uvidime, co bude dalej..

mimika1973
9. sep 2013

@bubo780 ahoj, ten SPG nebude az tak prilis zly si myslim)
My sme mali morfologiu len 1% a vzdy nasli spermiky na oplodnenie pomocou ISCI 🙂
Tak neboj, s IVF sa urcite zadari, uvidite, idete len na prve IVF a moze byt kludne aj uspesne! 😵
Neviem, ci vam daju klasiku alebo soft v brne, ak je to vase prve IVF, poradite sa s dokim, ku ktoremu pojdes?
Vitaminy nezaskodia, len mozu urobit dobre, preco nie? 😉
Cochvilu uvidite aj tie vysledky, a podla toho budu aj konat na lepsi uspech.
Drzim palce! urcite to klapne, budete v dobrych rukach! 🙂

mimika1973
9. sep 2013

Baby, uz sa vam dnes ozval Stelcl? robi uz odnes?

bubo780
9. sep 2013

@mimika1973 dakujem za povzbudenie.. ja dufam, ze sa nieco nejako zadari.. velmi by som chcela, aby uz to prve IVF bolo uspesne, ale pri nasom stasti.. ☹ no snazime sa mysliet pozitivne, tak uvidime.. neuspech sa snazim nepripustat si.. hned ako budeme mat tie vysledky z tkanivovej (podla toho ako dopadnu, ale pravdepodobne sa len potvrdi diagnoza), tak si dohadujeme konzultaciu v Brne.. uz som im pisala maila, tak vraveli, ze nech pockame na vysledky a potom dohodneme datum (aby mali co najviac vysledkov zvysetreni a vedeli sa rozhodnut co a ako).. ovulku mavam, tak dufam, ze nejaka silna stimulka nebude potrebna - snad postaci aj soft - ale to nechavam na nich, verim, ze vedia co robia..

falin
9. sep 2013

@tinkatinulka - to si pekne vystihla. Ked ma clovek nieco "prezite" ten strach sa zakonite vynara 😖

@ikuska - ak mas genetiku, tak je to v pohode, lebo ta odhali aj trombofilne mutacie, ktore sa skumaju aj na hematologii. Anopyrin sa zvykne davat ako prevencia prave pri tychto mutaciach a po ET h potom vymenim za fraxiparin (asi to ti spominal, to su injekcie proti zrazanlivosti krvi)

@mimika1973 - ano, uz robi, odpisal mi

zibi
9. sep 2013

@jalaura ja som 10 den ale nemali sme pk

sarasota
9. sep 2013

@falin a ty kedy ides do dalsieho boja moja

zibi
9. sep 2013

@jalaura tak ale mala si ciarocku to je pozivivne nie? ja mam dostat kramy v stredu tak uvidime co bude ..mozno sa zazrak este stane aj tak mi tu baby pisu ze skoro testujem 😀 len som nedockava velmi 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre