Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
27. feb 2014

@kako23 možem ti povedať že ja som u Machaca a toto dhea som konzultovala s fešim alias Marcelkom mailom a on je iného názoru skus mu napisať. 😝

speranza1
27. feb 2014

@ria191 draha moja... ja som len vyjadrila svoj nazor..iste ak mas s diskou iny...to je v absolútnom poriadku..ani ja nejdem prec z RF...vyhovuje mi, tak ako som uz pisala.... ale mne sa naozaj zda, ze to v poslednej dobe nestihaju 😝 😝 😝
a v dobrom ti zavidim, ze ti stale tak verne odpisuje lekar. pri mne sa mu to volajako nedari........ 😀 😀 😀 😀 😀

sara1
27. feb 2014

@kako23 ja Ti verim, tiez som k nemu chodila. Ked tam bol doc. Tomas, tak bol uplne iny ako ked doc. odisiel.

kako23
27. feb 2014

@speranza1 ja mám 29 rokov, snažíme sa niečo vyše 4 rokov, máme za sebou 2 IUI obe neúspešné, jedno skončilo prestimuláciou pri mojom AMH 😀 😀 😀 to bol dôvod, pre ktorý sa Krajko ukázal v pravom svetle a 2 IVF, jedno skončilo pred OPU kvôli môjmu super gynekológovi a jedno teraz neúspešne... 😀

ria191
27. feb 2014

@diska nič si z toho nerob ja sa už o to ani nesnažím 😀 😀 😀. Mám taký istý názor ako ty 😀 😀 😀, ale možno preto, lebo ja som zvyknutá bojovať a nevzdávať sa 😀 😀 😀. Veď život je presne o tom 😕 😕 😕 😀 😀 😀

diska
27. feb 2014

@speranza1 ja chapem ze sa tu na nas nezlostis ale zlostis sa na pristup a sposob liecby a celho toho kolotoca,ja to chapem reagovala so presne tak ale bohuzial ine to nebude a treba vela komunikovat s lekarom.
mam 36r.
1IVF stop pred punkciou
2IVF negat (2HB)

Ket negat (3embryjka vlozene)
3IVF negat 1embryjko vlozene
4IVF negat 2HB
5IVF nedostali sme sa k transveru.

tinkatinulka
27. feb 2014

@speranza1 fraxim mi potvrdilo viacero doktorov že je super na uhniezdenie tažke baby určite dotoho pokial nemate nejak u inu chorobu s krvou..mne to hned moja gynda navrhla že nech to skusim a hned ma vybavila ihličkami 🙂

speranza1
27. feb 2014

@sara1 som rovnakého nazoru... a klobu dolu pred doc. Tomasom...

speranza1
27. feb 2014

@diska iste treba komunikovat...len keby mi odpovedal.... zial ked mu nezaslem 1 email5 x tak sa mi neunuva odpovedat..ved ale naco.... ze????

tinkatinulka
27. feb 2014

@speranza1 oni by si mali na nas 5+ rezervovaťš speci doktora co by bol aj stale online aby nam zodpovedal naše otazky 🙂

kako23
27. feb 2014

@sara1 doc. Tomáša som nestihla. najskôr sme mi boli u Dr. Gaťovej, s ňou sme boli celkom spokojní ale tiež potom odišla. A potom si nás pohadzovali tí traja lekári čo sú tam aj teraz...

tinkatinulka
27. feb 2014

@speranza1 spri a ty mas Koudaka?

speranza1
27. feb 2014

@tinkatinulka moja... nie som z tych, ktore mu vypisuju kazdy druhy treti den... to naozaj nie...asi zrejme prilis vela ocakavam, zato ze to ze si niekomu poctivo vsetko platim.... 😉 😉 😉

kako23
27. feb 2014

@tinkatinulka a ty máš tiež nízke AMH a zvýšené FSH? lebo neviem či by to malo účinok, keď u mňa je naozaj malá ovariálna rezerva...

diska
27. feb 2014

@ria191 pochopila som aj ja som sa uz dosnazila 😀 😀 😀

ria191
27. feb 2014

@speranza1 ale "sesilko moje" ja ťa chápem a neodsudzujem ťa veď viem čo všetko máš za sebou máš plné právo byť skeptická. Dôležité je sa z tej letargie dostať a ísť ďalej 😀 😀 😀 iba o to sa snažím 😕 😕 😕 😝 😝 😝 lásko moje 😀 😀 😀

diska
27. feb 2014

@speranza1 musis ho potom znicit otazkami osobne 😀

sara1
27. feb 2014

@kako23 ja som tych troch nezazila iba dr Krajka a na zaver dr. Gatovu. Po dalsom Ivf som ho ziadala, aby mi urobili vysetrenie na protilatky voci embryu a voci spermijam, tak zmenil ton stylom, co mu radim, co ma robit. Ked prisli vysledky a protilatky na spermie som mala hranicne pozitivne a on mi povedal, ze pri Ivf nas to aj tak nezaujima, tak som mu povedala, ze moja snaha o mimi nezacina a nekonci iba u nich, ale clovek sa snazi aj doma a mna to teda zaujima. Inak pri hranicnych vysledkoch sa ma test opakovat, ale kedze nie je zaujem, aby som otehotnels prirodzene, tak naco, ze? Tam skoncila moja historia s Heliosom 😝

speranza1
27. feb 2014

@ria191 lasko.... ale ved ty vies..ze stale idem dalej..len som zrejme uz viac narocna 😀 😀 😀 😀 ..a naozaj som chcela ist dalej dokonca uz v marci..ale ked sa neda tak sa neda (naozaj je dolezita komunikacia) 😉 😉 😉 😀 😀 😀
A sama viem, ze naozaj lekari nie su vsemohuci.... robia co mozu, aj ja sa plne na nich spolieham (ine mi nic naozaj nezostava).... len moj nazor bol taky a je taky aky je.... 😉 😉 😉 a samoska ze respektujem aj tvoj a aj nazor @diska 😉 😉 😉 .. ved o tom to tu je....
Ako je dobre, ze tu mame jedna druhu a podporujeme sa.... je to super....aspon niekedy vidíme, ze nie sme na tom este tak zle ako niekto iny 😉 😉 😉
IDEME DO BOJA VSETKY A STALE!!! 😀 😀 😀 😀 cmuuuk.. a zakopavam pomyselnu vojnovu sekeru (to len pre tie ktore by si snad pomysleli ze sa tu nedaj boze hadame) 😀 😀 😀 😀

ria191
27. feb 2014

@speranza1 a ty mu načo píšeš hm??? veď on tak rád s tebou telefoníruje 😀 😀 😀 hm kočko 😝 😝 😝

diska
27. feb 2014

@kako23 ved nikto si to nepredpise sam a lekar asi zvazi kolko a ake davkovanie ma dat fraxiku a prednisonu,po xy pokuse ,ak by to malo byt zivot ohrozujuce tak to babam bez vysetrenia nepredpis,poial viem tak preventivne sa fraxik 03 dava aj v sk centrach,ja mam napr nato diagnozu a mam az 06.

sara1
27. feb 2014

@diska myslis, ze by mi dali prednison aj bez vysetreni?

speranza1
27. feb 2014

@ria191 😀 😀 😀 😀 ja ta asi zjem 😀 😀 😀

speranza1
27. feb 2014

@sara1 ano bezne sa to tak robi...stretla som sa s tym osobne....

speranza1
27. feb 2014

@diska suhlasim ... davaju to aj hematológovia preventivne a aj imunológovia...

tinkatinulka
27. feb 2014

@kako23 ja mam vysoké amh ...PCO

diska
27. feb 2014

@sara1 ano moja dali,po viac neuspesnych pokusoch ho davaju v davke 5mg

sara1
27. feb 2014

@diska a kolko neuspesnych pokusov musim mat, aby ho dali aj mne 😀 . Ved vies, ake problemy som mala s fraxikom, hoci som na to mala diagnozu 🙄 .

diska
27. feb 2014

@speranza1 ja sa tiez nehadam 😀 chcela som len poradit na zaklade skusenosti 😉

kako23
27. feb 2014

@sara1 strašné. ☹ len ja som si myslela, že v RF k tomu pristupujú celkom inak. ale jasne je to lepšie ako v Heliose. ale no nič asi som si to príliš naivne zidealizovali...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre