Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
7. apr 2014

@lienka_1 @speranza1
a zlepsil sa pocet z 5,9-13,2 mil 🙂 progres pohyb z 0-7% aj celkovy pohyb je už super, žiadne ine bunky 🙂 a morfo je vraj hranicná--ale % nepovedali ale andr. povedala že by sa dalo niečo peknucké vybratz tak už len tomu verit 🙂

lienka_1
7. apr 2014

@tinkatinulka Mm bral v minulosti profertil a mal po nom este horsi spg ako pred nim 😨 To poslene viem splnit a tie srandicky pred tym su predsa v tom profertile, ci nie? No ma sa na co tesit! 😀

speranza1
7. apr 2014

@tinkatinulka tak to je parada.... verim tomu, ze bol nateseny ako male deculo.... ked az kabelu kupil 😉 😉 😀 😀 😀 😀 .... jaaj som naozaj velmi rada, ze sa to aspon u vas zlepsuje.... 🙂

lienka_1
7. apr 2014

@speranza1 Praveze som chcela dat skontrolovat stitku, lebo som brala melatonin a ten zvysuje tsh a ked sme odchadzali z UK akurat mi vysla kontrola tesne po termine, co sme odisli. Takze uz dobry polrok som mala ist na kontrolu. Pravdupovediac, co sa tyka liekov ma zachranila moja mama, lebo sa so mnou podelila, inak neviem, kde by som ich zhanala.

tinkatinulka
7. apr 2014

@lienka_1 no ale v profertile je male mnozstvo takže ho dipujem lebo ho treba kontroloivat ako male decko aby to bral..ale po dlllhom case bol u dr vyteseny samozrejme že mame stare 3 diangnozy a stale sa nevie preco sa tiew nase male nedelia..no melatonim mi trez dr navrhla len dnes budu vysledky inzulizinovej rezistencie tak sa uvidi..

speranza1
7. apr 2014

@lienka_1 esteze mame tie nase drahe mamy..... 🙂

tinkatinulka
7. apr 2014

@speranza1 to to hej lebo ja mam dost pocetnu zbierku a on to neznasa ale to bol super den ..ako boli sme happy obaja že konecne po mesiacoch aj dake vysledky..uvidime skusame stale prirodzene ale nejak sa zasekávame stale na tom istom bode. O.

speranza1
7. apr 2014

@tinkatinulka aj my to nechávame viac menej teraz na prirodu.... ale pri nasej frekvencii milostných hradok, hlboko pochybujem, ze by aj motyka vystrelila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tinkatinulka
7. apr 2014

@speranza1 no toto poznam hlavne v obdobi ovulky sa mojmu strane :chce: vsetko robit len nie to co treba 🙂 alôe inak sa nasmejeme na tom ked nam niekto povie že je tehu..že babraci si raz užili a my už užívame kao dlho 🙂 asi nam sibe obom

lienka_1
7. apr 2014

@tinkatinulka Aj ja mam v plane si toto vysetrenie vypytat. Hematologicka mi posepkala, ze prave endokrinolog toto robi. Som si myslela, ze iba baby s PCO maju tento problem, ale ze nie. Som velmi zvedava, ci ma nevysmari od dveri, ked mu to spomeniem 😀
A nieco mi hovor. Ja ked som muza donutila hltat profertil, tak sa na mna dival ako na vraha, ze do coho ho to zase nutim.

speranza1
7. apr 2014

@tinkatinulka my sme sa najviac nasmiali, ked som uzivala prednison a chodili sme kupovat prezervativy 😀 😀 😀 😀 .. raz chcel mm kupit v supermarkete pri pokladni, ale kedze stali za nim nasi znami, kt. vedia, ze nemame deti a urco by sme chceli..tak neviem neviem ako by to pochopili....inak... my sme kupovali asi v septembri 2013 -2balicky prezerv....a ja vravim mm "zo srandy"...tak tie nam vystacia do konca roka..... a hadaj co..... je april...a my ich stale mame 😲 😕 😨 ... no neviem ci sa mam smiat alebo plakat...ale co uz ......ako vravim, neriesim to....

tinkatinulka
7. apr 2014

@lienka_1 no hej ako tie velke sede tablety su hnusne ale popri tom co ja vsetko som už do tela dala tak nech pekne papa bez reptania..pre mna muky su hlavne fraxik..modrinujem ako by ma doma niekto bil

lienka_1
7. apr 2014

@speranza1 Speri, moja kamka, co otehu uplne neplanovane a vlastne aj nechcene, tak ta mi stale radi sexualnu abstinenciu....ze taky rok a pol najlepsie a potom to mame skusit 😀 😀 😀 Ze ona vlastne rok a pol nikoho nemala a po takom dlhom case si zaflirtovala a vznikla z toho krasna dcera. Ona stale tvrdi, ze bola taka zhava po takom dlhom case, ze vajicko stihlo dorzien rekordne rychlo za 20 minut 😀 😀 😀

tinkatinulka
7. apr 2014

@speranza1 no take mama aj ja ja som na prednosine stale lebo mi brali protilatky ci to ma u mna význam..takže svinstvo jedno sa mi na zadok prilepilo a už aj na stehna to leze

lienka_1
7. apr 2014

@tinkatinulka
@speranza1 Idem zienky. najskor sa pojdem dat otrihat a potom taka krasna napochodujem na endokrinologiu 😀 😀 Pekny den Vam! 😉

speranza1
7. apr 2014

@lienka_1 pa draha 😀 😀

speranza1
7. apr 2014

@tinkatinulka no mi hovor... mne este aj po skonceni brania prednisonu cca 3-4 mesiace neskutocne chutilo papat.... uz mi sice zisli tie kilecka dole same..ale aj tak... je to neskutocne, aky maju na mna vplyv hormony....hoci je to len davka 5mg denne..aj tak si myslim, ze na moju "bytostnu krehkost" je to vela..... 😀 😀 😀 (a presne ako vravis, tak aj u mna.... stehna mam ako boxer...len ja mam namiesto svalu tuk 😲 😲 )

sizo
7. apr 2014

Takze dostala som odpoved z dovery...potvrdenie ma byt z pracoviska asistovanej reprodukcie.Ivf v zahranici sa schvaluje len za predpokladu Ze sa tato liecba sa neda realizovat Na slovensku priemernej dobe!!!!

tinkatinulka
7. apr 2014

@sizo toto iste mi dnes povedala revizna od nich..proste aj soft aj dlhy ci kratky protokol sa da u nas..

rebeka33
7. apr 2014

@sizo
@tinkatinulka baby skúste sa odvolať. Kamaráti sa odvolali unionu, ktorý je fakt horor a preplatili im to. Argumentovali vyššou kvalitou a skúsenosťami v rf a že nemôžu byť nútený absolvovať ivf na pracovisku , kt. nedôverujú atd. Mali to fakt dobre napísané a vyšlo im to.

tinkatinulka
7. apr 2014

@rebeka33 dam tomu este cas a mozno niekto uspeje..ale dakujem za rady

melisska
7. apr 2014

@jahoda333 ja som to vedela 🙂 posielame pusinku filipkovi aj mamke 🙂 drzkajte sa 🙂 zlaticko 🙂

falin
7. apr 2014

@speranza1 -ahojcek, od stredy do piatku som bola na sluzobke, tak som cez vikend upratovala, varila, bola v zahradke, takze bolo toho dost, ale inak pohoda, klidek a tabacek nastastie nie 🙂
a ty ako?

@denulkl - to poznam aj ja 😖 , drzim palceky aby sa babulko udrzalo a aby bolo pekne srdiecko 😉

izzie27
7. apr 2014

@speranza1 dakujem uz su len 2 a su trojbunkove. Snad budu bojovnici 🙂

jahoda333
7. apr 2014

@melisska dakujeme aj my zdravime maleho Janika je krasny 🙂 😉

sasa1983
7. apr 2014

Kočky, 10DP KETe je ešte skoro na test? či môžem?

nelly3
7. apr 2014

@sasa1983
ak si mala po PK nie je neskoro 😉

sasa1983
7. apr 2014

jaj, lebo sa bojím

lusipe
7. apr 2014

@sasa1983 sasi, ja som robila 9 den, ale vkladali mi 5 dnovu blastocystu hatchujucu....tak zavisi od toho....moooc drzim palceky.... 😉

skaredekacatko
7. apr 2014

tak dnes som volala do dovery priamo od ich revizneho mi povedali ze zakroky umeleho oplodnenia v zahranici nepreplacaju lebo sa daju vykonat aj unas. ☹ degesi ma nasrali fakt.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre