Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kako23
25. apr 2014

@argenti super, že Ti to schválili v poisťovni. Chcem sa Ťa spýtať od koho si mala podpísanú žiadosť?
Myslím či si tam mala aj klinické pracovisko nejaké...vďaka za info a držím palce na IVF 🙂

haimi
25. apr 2014

takze kocky, odpoved z dovery nie je vobec prekvapujuca. Ziadost je zamietnuta. Odvovodenie: podla zakona xy je mozne vyriesit moju poziadavku na slovensku. A este mi tam prosim pekne napisali, ze odporucame ISCARE a.s. Akoze co ?? som akoze ovca boha. Mozu vobec preferovat konkretne CAR, ked su v BA min 4 ?
😠 😠 😠

yanka1
25. apr 2014

@haimi toto je neskutocne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja sice uz od nich preplatit dalsie IVF nepotrebujem, ale z principu menim poistovnu ... od septembra tam mam ziadost o preplatenie IVF a doteraz cakam !!!!!!!!! neskutocne jednanie, fakt by sme sa odtial mali vsetky zdvihnut a ist ... ja teda urcite pojdem ... a odporucanie konkretnej poistovne, na to ani nemam slov 😠

tinkatinulka
25. apr 2014

@haimi to je ubohe..no asi je nacase v okt. zmenit poistovnu..

rebeka33
25. apr 2014

@haimi mne dosla rovnaka odpoved . Vcera som poslala odvolanie tak ti dam vediet ci sa oplati s tym stracat cas. Kamaratom preplatil union po odvolani. 😉

zuzu1108
25. apr 2014

@mimika1973 Ahoj. Mame urobene vsetky vysetrenia hemato, genetika, endokrinologia , reprodukcna imunologia vsetko v poriadku. Nic vazne mi nezistili. Len na imunologii mi zistila dr.Malickova ze ja mam velminizku imunitu voci infekcnym chorobam a musim si pichat kazde dva tt injekcie imunoglobulinov.
Nikto nam nevedel povedat presnu pricinu ze preco sa to stalo. V Heliose nam dr.od posl.sona po kontorle povedal(ked bola jasna dalsia anembryomola), ze skusit to este raz a ked tak darovane embrya alebo spermie. A v RF nam dr.povedal, ze nie ze nevidi na to dovod teraz.

nelly3
25. apr 2014

@haimi
mne presne to iste napisali, ale neodporucili mi centrum, nemam slov, akoze vseobecna moze, nerobi jej to problem a dovera? mam dobre nervy 😠

nelly3
25. apr 2014

@kako23
vseobecna nepotrebuje k ziadosti klinicke pracovisko, to len trapna dovera 😝

tinkatinulka
25. apr 2014

@nelly3 co tak dat hromadny púrotest..ved to je protizakonneee 😠

argenti
25. apr 2014

@kako23 Ja som si zistovala vo Vszp v BA a tam mi povedali, že netřeba žiadne klinické pracovisko. Vraj ten formulář nie je určeny len pre nas, ale aj pre ine účely, kde treba to klinické pracovisko. Vraj časom by mali mať formulář speciálně pre IVF.

nelly3
25. apr 2014

@tinkatinulka
podla mi by bolo dobre to dat to tv, nech urobia reportaz atd. len kto sa nato da? 😕

tinkatinulka
25. apr 2014

@nelly3 nie je to intimna vec a myslim že nik by sa týmto nerat prezentoval pokial to nema statny koniec, skor by slo o to mat kontakt na nejakeho redaktora co ma nastarosti zdravotícku otazku..ako nemam problem dat vypoved pokial nebudem figurovat menom..

bibi24
25. apr 2014

Baby,

ohladom preplacanie ivf. Trocha sme to studovali, manzel a svokra pracuju v zdravotnictve (aj v poistovni), takze do toho vidime viac.
A v zasade zakon, resp. vyhlaska nezakazuje preplacanie ivf v Cechach a je len na rozhodnuti revizneho lekara tej ktorej poistovne, ci to schvali, alebo nie, resp. po novom, ci to povoli, kedze sa uz musi ziadat vopred.
No a skusenosti su take, ze to nepovoli, pretoze aj na slovensku existuju CAR. Cize tu ide o lobing (pravdepodobne aj financny) slovenskych CAR, pretoze zrejme hufne im odchadzali klienti do zahranicia, do ciech.

A pritom podla zakonov EU by mala byt zdravotna starostllivost poskytnuta kdekolvek (aj ivf), praveze trend ide tymto smerom, clovek ma moznost si vybrat.
Poistovne by dokonca mali byt naklonene tomuto rieseniu, pretoze preplatenie ivf v Cechach by ich stalo menej, pripadne rovnako ako na Slovensku.

Takze o com to potom je? Ze by o korupcii? 😒

basena001
25. apr 2014

Ahojte, este Vás tu obcas sledujem a sledovala som pocas celej mojej púte za bábom (u nás to malo stastný priebeh a prajem ho kazdej z Vás - tesíme sa z 3-mesacného reprofitáka; vtedy som aj raz prispela na toto fórum so svojím príbehom). Teraz chcem zareagovat na problém s preplácaním . mám tiez Doveru no a mi sme to este stihli postarom, takze refundovali. Jedna z Vás písala, ze jej Dovera odporucila ISCARE. Neviem, co je na tom pravdy, no ked som este riesila problém na SR, lekár v inom centre naznacil, ze v Dovere má chápadlá prof. Války, ktorý je garant ISCARU.... Kazdopádne, ak to chcete pustit do médií, myslím, ze pochopia, ze kazdá z nás chce byt anonymná. Mozno by bolo vhodné pustit mail do novín. Zdravotníctvu sa v SME venuje veronika Folentová - mladá sikovná baba, mozno skúsit vyhladat mail na nu a napísat.... nech sa to naozaj rozprúdi. je nemyslitelné, aby si na ludských trápeniach niekto robil biznis. Práve IVF by mali poistovne pre´plácat vsade - ved kazdá jedna z nás to najprv skúsala na SR a ked to, casto aj viackrát nevyslo, az potom sme sa obracali do zahranicia.... Sama som si vsetkým presla a je nepredstavitelné, aby okrem psychickej zátazi, ktorú nesie nás boj bola i zátaz administratívna....

lusipe
25. apr 2014

@basena001 Dievcata v nadvaznosti na mail baseny, posielam kontakt na Veroniku Folentovu veronika.folentova@sme.sk...je to naozaj sikovna novinarka....budem mooooc drzat palce....a verim, ze media sa toho s radostou chytia. 😉

basena001
25. apr 2014

Inak, ak mozem poradit, odporúcam okrem popisu celého problému posunút médiám odpoved Dovery s konkrétne odporuceným centom ISCARE (samozrejme, zabielit vsetky údaje, na základe ktorých by mohla byt identifikovaná adresátka). Celé to potom bude pre médiá zaujímavá téma - 1. problém, ktorý trápi nemálo párov a administratívne prekázky s tým súvisiace; 2. poistovna, ktorá preferuje jedno centrum. A poslat aj link na toto fórum, kde sa to vsetko rozoberá....

basena001
25. apr 2014

@lienkalienocka Ahoj, pamatám si Ta este z fóra FC - utkvela si mi ty, wejbinka a barbadossa (tej sa, myslím, postastilo). My sme to vo FC minulý rok v januári dotiahli do biochem. tehu a v apríli som uz v Brne bola tehu s úspesným priebehom - tak, neváhaj a utekaj do Brna. Ja som bola u Stelcla - baby ho tu spomínajú, je fakt fajn. Neviem, aký más problém, no ak je to zlý spermiogram, vyskúsaj v Brne PICSI. A ak Ti Pinto povedal, ze más PCO a nemás to potvrdené od iných gyndosov, tak si to daj v Brne skontrolovat - Pinto to totiz hovorí kazdej a okrem neho u mna ziadny gyndos PCO ani len zdialky nezacmuchal🙂) Ale zas na FC nemám zlé spomienky, urobili akýsi predvoj, z ktorého uz potom Brno vychádzalo, napr. ze tie konské dávky Gonalu sú zbytocné, dali mi len polovicu z nich, aj to iba merional (125 tých jednotiek) a vajok bolo 14 a o ziadnom hyperstimuláku ani reci. Vo FC 1x. 25 vajok, 6 embryí po PK a jedno biochem., 2x 13 vajok, 1 embryo a nic... teraz v Brne 14 vajok pri mensej stimulácii a 4 embryá z nich synátor...., ktorý bude caka tna súrodenca. Drzím palceky....

dafy
25. apr 2014

zasa čistý ocec 😀 jak aj Emmka no čo už má silnejšie gény 😀 😀 😀

sarasota
25. apr 2014

@dafy tak by som ho vypusinkovala fesacika malinkeho 😲 😲 😲

skaredekacatko
25. apr 2014

@haimi tak ako co ti napisala dovera?

lusipe
25. apr 2014

@dafy nadherny chlapcek....take krasne drobatko...vzdy sa mi pacili snede deticky 🙂🙂🙂

lienkalienocka
25. apr 2014

@haimi vcera som pozerala, ze aky su tam lekari, vacsinou som zaregistrovala, ze spominate chlapov. a pozeram, ze tam maju aj zeny 🙂 ten stelcl je fesaaak. este ukazem mojmu, nech mi vyberie 😉 skusim to tu cez vikend preluskat a potom sa rozhodnem.
co sa tyka ferti, nepaci sa mi, ze maju pre vsetky zeny rovnaky postup v liekoch, len ti zmenia davky. ja mam vycerpany len jeden pokus. mala som 3x ket no ani raz sa neujalo. genetika v pohode a tlacia ma do dalsieho ivf. radsej pojdem teraz do brna za svoje a pokusy si necham tu na svk do zasoby. len neviem, ci mi aj tu pomozu. uz ma napadaju take veci, ze jednoducho ich zabijem, ze mam protilatky...

lienkalienocka
25. apr 2014

@basena001 ahoj, aj ja si pamatam tvoj nick 🙂 gratulujem k malickemu 🙂 uz aj wejbynka je v ocakavani 🙂 mne sa nepodarilo ani to biochem. vobec sa neujalo. preto chcem skusit brno. mame problem so spg, ja mam bohuzial potvrdene pco aj od mojej gyn 😒 a asi mam aj protilatky proti spermiam, ale to sa da v poho obist. raz vysli poz a raz neg. tak si vyber 🙂 takze musim sa cez vikend rozhodnut a konecne sa odhodlat a ist na vec. dakujem ze si sa mi ozvala 🙂

gaga83
25. apr 2014

@dafy juj ci je nadherny . Drzkajte saa 😀

skaredekacatko
25. apr 2014

@tinkatinulka nelly3 sizo skusala cez jednu co robi v telke reportaze ale neozvala sa jej. Alr bolo by dobre urobit rozruh len kto pojde proti pente a ked riaditelia tv chodia s nimi na kavu . To by bolo dobre tvvorientovanu ficovi vsak on bol za jednu poistovnu .

haimi
25. apr 2014

@rebeka33 kedy si sa odvolala ? Ja mam na odvolanie 20 dni, tak to asi skusim. Ved za to nic nedam. Pisala si tam nejake dlhosiahle texty ? Tebe do tej odpovede uviedli nejake konkretne car? Alebo len mne ?

haimi
25. apr 2014

@skaredekacatko asi si sa uz docitala vyssie, takze nic prekvapive 😠

haimi
25. apr 2014

@lienkalienocka aj ja som v takom mode. Len ked uz nebudu prasule, tak hladam alternativu na svk

lienkalienocka
25. apr 2014

@haimi no ved ja tiez tipujem, ze mozno tak jedno ivf a dost ked som videla ten cennik. ale co neurobis pre malicke nie? 😉 smiem sa spytat, aky mate vy problem?

haimi
25. apr 2014

@lienkalienocka ja mam endometriozu a mam znizene amh v septembri som mala 0,61 ale zacala som brat vitamin d3 a v marci som mala 1,32, tak dufam ze mi neposlali cudzie vysledky. V juli minuly rok nam robili vo ferticente spermiogram, ktory bol idealny a teraz pri iui nam Marcel povedal, ze nie je vobec idealny, zla morfologia . Nechapem ako sa moze spermiogram za 3/4 roka tak zhorsit. Genetiku, hematologiu, imunologiu nemame, takze mozno by sa nieco este naslo 🙂 ked budes nutena ist na svk, mas nejake vytipovane car?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre