Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
23. júl 2014

@hariet
uz asi si v RF, ale ja som isla vzdy po vklade na shopping 😉 netreba podla mna mat moc kludovy rezim, co sa ma stat sa aj tak stane, drzim palce 😵
@haimi ja ked som isla na utz tak tiez rano som si nepichala, ked tak potom mi pichli v RF.

rebeka33
23. júl 2014

@hariet ja ked som lezala cestou domov bnq zadnom sedalke 8hod. jak placka vzdy som otehu. Ale mozno si to namyslam 😉😉😉

rebeka33
23. júl 2014

@hariet No na druhy den som uz pracovala a makala doma. Len som mu dala cas sa zorientovat.

lienkalienocka
23. júl 2014

zienky, nemaju dovolenku, vsak? zajtra by sme chceli ist vratit lieky, tak nech nejdeme zbytocne. dakujem 🙂

donatela
23. júl 2014

@adulka1981 15 pracovnych dni od podania ziadosti. September v pohode stihate🙂

donatela
23. júl 2014

@ina7 kazda gynekologicka to ma ine. Niektore tehu knizku davaju az v 12tt... Moja tie odbery chcela stihnut pred jej dovolenkou. Isla na 3 tyzdne. Ja idem do poradne 6.8. Dufam, ze bude vsetko v poho? Som zvedava, kedy mi konecne odlahne...?

donatela
23. júl 2014

@lienkalienocka jej, dalsia tehulka!🙂 gratulujem🙂

bradik
23. júl 2014

Ahojte zlaticka, tak mi uz to mame nakoniec uspesne za sebou ( i ked o par tyzdnov skor 🙂 a nas maly reprofitacik Kubko sa narodil 14.7.2014 o 9:29 hod. s vahou 2800g a 46 cm

lienkalienocka
23. júl 2014

@donatela dakujem 🙂 aj ked my sme stihli len prvu konzultaciu, zobrat lieky a dalej sa nedostat. podarilo sa prirodzene 😉 aj vam vsetkym tu gratulujem, sem tam vas citam 🙂

tinkatinulka
23. júl 2014

@bradik gratulujeme..som kukala že si nepisala.. 🙂 vela mliecka

bradik
23. júl 2014

@tinkatinulka Dakujem...No prislo to necakane, som si ken den predtym stihla pobalit veci do porodnice, kedze sa mi zdalo, ze je este kooec casu 🙂 🙂

izzie27
23. júl 2014

Ahojte dievcata, poprosila by som Vas o nazory. Neviem, ako sa mam rozhodnut. Prvý skriningovy test v 12.tt mi vysiel zvyseny na DS. V 16.tt vysiel negativny. Boli sme aj na genetike, kde nam to preratali a vysledky su 1:760 / pricom brali do uvahy aj IVF/ a 1:440/ bez IVF/. Dr. spominala, ze nepatrim do skupiny s rizikom,/ i ked hodnoty nie su nejake vysoke/ ale odber plod. vody sa odporuca vzhladom k veku /39/. Ale kedze sa nam to podarilo az na 5.IVF, rozmyslam ci ist na amnio, ked je tam moznost potratu. Ale ja verim, ze drobcek je zdravy 🙂Alebo mam skusit morfologicky UTZ ?
Dakujem za odpovede 🙂

zlatanka30
23. júl 2014

@izzie27 ja som mala vysledky pozitivne,riziko k 1:95 a na odber plod.vody som nesla .verila som ,ze drobci su ok a isli sme len na morfologicky k Grochalovi do Mt ,kde potvrdil,ze su ok.stravili sme tam 3 hodiny 😀

izzie27
23. júl 2014

@zlatanka30 dakujem, dnes ma napadol, aj tento morfologicky utz.

tinka9075
23. júl 2014

@izzie27 ja som mala 2x pozitívne výsledky na DS ale na odber plodovej vody by som nešla no bála som sa keď je tam riziko potratu 😖 😖 ale bola som u doc.Tomáša na morfologický ultrazvuk pomeral všetko a sono robil viac ako 2 hodiny a povedal že sa nemám báť a drobci sú v poriadku tak som mu verila a mal pravdu detičky sú zdravé 🙂 🙂

bradik
23. júl 2014

@izzie27 Ahoj, my sme si davali robit prenascan, vysledky su skoro 100%ne a bez rizika. Je to sice drahsie oproti amniu ale za ten klud to stalo

kukulik30
23. júl 2014

@izzie27 neboj sa, tie skriningove testy su velmi nepresne, zbytocne vyplasia maminy
skusila by som pre pokoj duse morfologicky uzv...
ja som mala riziko na DS 1:56 , amnio som odmietla, sla som iba na morfo uzv k . Dr Dankovčíkovi, podla merani to bolo ok...
Drzim palce! bude to dobre, uvidis🙂

jani2
23. júl 2014

izzie27 ja som bola tiez na prenascan, bolo to veru drahšie ca. 14 000 českých korún ☹, ale neľutujem. Tiez mi odporúčali hlavne kvôli veku (39) vsetko bolo inak ok. Výsledok bol do dvoch týždňov a mne odľahlo! 🙂 Amnia som sa bala, predsa len je to veľký zásah. Ja som na prenascane bola v Brne, ale robí ho uz aj dr. Babjak v Žiline.

mimika1973
23. júl 2014

@bradik gratulka rodicom 😵
rodila si v 39 tt? tak to je ok 🙂 a aky pekny datum si vybral 😉

mimika1973
23. júl 2014

@izzie27 ano skus len morfo utz, a hodnotu mas ok si myslim, ja som mala 1:550, robili dokladny utz morfo a to je vsetko 😉 plodovka sa uz velmi neodporuca kvoli infekciam a potratom! iba ak by hrozilo dake vacsie riziko a neistota tak vtedy hej...
neboj, urcite je drobcek v poriadku! 🙂
uz vies co cakate?

izzie27
23. júl 2014

@tinka9075 @bradik @kukulik30 @jani2 dievcata, naozaj Vam velmi pekne dakujem

izzie27
23. júl 2014

@mimika1973 dakujem, tak sa objednam na UTZ. nie este nevieme, co to je. MM by chcel chlapca, ale v podstate je to jedno hlavne aby bolo zdrave 🙂

zabka1124
23. júl 2014

@bradik jeejjo gratulujemeee, prajeme len to naj🙂🙂🙂!A cakame na foto🙂

rebeka33
23. júl 2014

@izzie27 jednoznacne morfologicky ultrazvuk. Ake si mala nuchalne presvetlenie a mali ste nosovu kosticku v 12tt . Ja som tiez nekala lepsi pomer a otrasne triple. No Dr.Dankovcik robil vtedy a2 x 40 min. Usg a pozrel uplne vsetko a na odber som mesla.presne kvoli potratu. Tazko vydrete, a moze mu to uskodit.

rebeka33
23. júl 2014

@jani2 prosim co jeto ten prenascan?dakujem.

sasa1983
23. júl 2014

@rebeka33 je to genetické vyšetrenie z krvi matky, presnosť cez 99 percent, nakoľko je podľa WHO už samotné ICSI klasifikované ako indikácia k amnicentéze a tá sa robí neskôr a predstavuje riziko, hoci minimálne pre baby, prenascan je alternatíva. Robí sa od 11tt, výsledky orientačne 2 týždne, presnosť cez 99, vyšetrejú sa trizómie chromozómov 13,21 a ešte nejakého neviem.. Cena cez 500eur, posiela sa to do Hongongu. ja som tiež bola, lebo amnio som nepreferovala...

sasa1983
23. júl 2014

trizómia 13,18,21..som to kukla. Dow­nov syn­drómu, Edward­sov syn­dróm a a Patau­ov syn­dróm konkrétne

jani2
23. júl 2014

@rebeka33 tak dievčatá ti to presne opísali. Je to sice poriadne drahé, ale ja som bola vďačná za tuto možnosť . Ale aby si bola plne informovaná, tak prenascanom sa zistia len tie tri najzávažnejšie poruchy, kým pri amnio je toho omnoho viac. Tak mi to vravela dr. pri genetickom vyšetrení. Ja som išla kvôli veku 39, na amnio som sa bala ist, teraz mám zdravého ročného chlapčeka. Prajem ti, az vsetko dobre dopadne! 🙂

izzie27
23. júl 2014

@rebeka33 NT som mala 0,8 a aj nosovu kosticku sme mali. Vsetko bolo OK

sasa1983
23. júl 2014

@jani2 len 3, tie najčastejšie. Ale pokiaľ majú podozrenie na inú poruchu, dajú avízo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre