Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

silvik1
5. nov 2014

@tinkatinulka a adopciu nezvažujete ?

tinkatinulka
5. nov 2014

@silvik1 adopcia ani darcovstvo neni ešte pre nás cesta, nehovorím nikdy ale kým nebudeme s tým zmierení tak to nebudeme riešiť..mam čoskoro 32, takže ešte daky čas je

silvik1
5. nov 2014

@tinkatinulka tak to jasné. my s manžom sme už popri tomto poslednom pokuse začali riešiť aj adopciu - máme to v sebe tak vysporiadané, že keď nie vlastné tak "cudzie" a určite nie jedno 😉
tak držím palce a želám pevné nervy do ďalšieho boja 🙂

skaredekacatko
5. nov 2014

@lemoni86 tak nech ti to rychlo ubehne

lemoni86
5. nov 2014

@skaredekacatko to same + s uspechom zelam aj ja tebe !! 🙂

tinkatinulka
5. nov 2014

@silvik1 dakujem moc, ja som si myslela že som sa s tým vysporiadala že nebudeme mať naše..ale ked sme seriozne s dr. hovorili o darcovstve tak som sa tam rozrevala..a bolo jasne že na toto ešte nie som pripravená, možno neuvažujem správne ale stále verím..držim palce na zajtra ked budes volať..a kde je u vas problem?si 1x v RF?

sasa1983
5. nov 2014

@franzziska ahoj kočka, vyplníš všetky papiere, ktoré nájdeš na stránke poisťovne, t.j. dačo aj od Tvojho gyndoša na Slovensku...predbežnú kalkuláciu Ti vyplnia v Brne, doložíš kópie všetkých vyšetrení, zašleš spolu do poisťovne, počkáš do 4 týždňov (ale zväčša tak do 3 týždňov to v poho stihnú) .a môžeš začať so stimulkou v Brne, nie skôr.

denulkl
5. nov 2014

@lemoni86 to je sranda sme v rovnakom tyzdni podla mensesu..kedy testujes?

beni23
5. nov 2014

Ahojte dievčatá viem že to tu nepatrí ale mám merional 75 ak by niekto potreboval, IP

lemoni86
5. nov 2014

@denulkl 😀 😀 ja uz mam pozitivne testiky davno 🙂 dnes som 14 den po et a dusika som mala uz na 6den... som bola nedockava 😕 😝 ... uz mam aj potvrdene z krvy.. na 12den po et 740 hcg 🙂 😀 ... ty si este netestovala ? 😕 a kramy som dostala 6.10. posledne

denulkl
5. nov 2014

No aj ja som na tom podobne...test som si robila ovulacny a vysiel pozitivne...takze viem ze aj tehotensky by bol..🙂 kramy aj ja 6.10.len ja som po ket..vklad bol neskorsie 21 dc.ale zase 6dnove.tebe kolko dnove vkladali?

denulkl
5. nov 2014

@lemoni86 to patrilo tebe ta sprava pred touto..🙂

lemoni86
5. nov 2014

@denulkl mne vkladali 5dnove a na 17dc bol vklad 🙂 kedy chces testovat? 🙂

franzziska
5. nov 2014

mate skusenost s dr. kurecovou?

denulkl
5. nov 2014

Asi zajtra ten reprofitacky..a koniec uz nebudem testovat lebo v mojom pripade je dolezite uspesne pokracovat az do porodu lebo mam za sebou neskutocne vela potratov.a testy nic neriesia,neistota bude pokracovat aj tak.je to moj posledny bojovnik tak musi bojovat.🙂
K lekarovi sa kedy chystas?

lemoni86
5. nov 2014

@denulkl och... tak to ma velmi mrzi 😔 ... ja mam za sebou jeden potrat a dufam ze aj posledny ☹ to ti velmi drzim palce aby si babatko uspesne donosila 🙂 k lekarovi idem teraz v piatok na kontrolny odber ci hcg stupa ako ma a mozno ma uz bude aj pozerat ci daco nebude vidno 🙂 .. aj ked podla mna to je este skoro 😕

inac, ak mi chces odpisat, tak klikni pri sprave ktoru som posielala na text "odpovedz" , alebo zadaj na zaciatku do spravy pre mna @lemoni86

rebeka33
5. nov 2014

@mircalla bola si na tu krv, nenasla som spravu. ale pri Simi sa zle cita a pise

denulkl
5. nov 2014

@lemoni86 dakujem ti za palce napodobne aj ja tebe drzim,vlastne vsetkym babam co postupuju ivfka...ja o tom viem ze ta mam oznacit len v tej ryc hlosti na to akosi zabudam.no to je skoro na ultrazvuk teda aspon si myslim...ja teraz idem az ked budem aspon v 9 tyzdni skorej to nema vyznam u mna...kolko x som tam chodila ako na klavir aj tak to nic neriesi,len zbytocny stres..len ked nastali problemy tak som musela chodit na kontroly.

skaredekacatko
5. nov 2014

Tak ja nevie ratat stale som bola v tom ze 28;den je v sobotu a on bude az pondelok, tak som sa tesila ze uz v soboti budem vediet na com som.

lemoni86
5. nov 2014

@denulkl no a robila si si nejake vysetrenia? ze koli comu sa ti to deje? ved to predsa nie je normalne ...☹

denulkl
5. nov 2014

@lemoni86 klasika hematologicke a geneticke,lps a hsk, nic zvlastne sa nezistilo,asi nemam stastie.☹

lemoni86
5. nov 2014

@denulkl tak aspon preventivne ti mohli dat nejaky heparin .. hmm :-/...no ale verim ze to dotiahneme do uspesneho konca🙂

monita81
5. nov 2014

@franzziska Ahoj,ja mám s ňou skúsenosť a len tú najlepšiu 🙂

denulkl
5. nov 2014

@lemoni86 ved ja ho mam clexane a medrol..clexane si picham teraz prvy krat pri tehu.

lemoni86
5. nov 2014

@denulkl aha no tak super potom.. ja beriem len medrol.. mala som zvysene protilatky proti spermiam:-/.. to uz teraz musi vyjst urcite, ked beries toto, neboj 🙂 kolko mas rokov?

gagirl
5. nov 2014

@skaredekacatko mne sa to nejak nezdalo hned..;)

bergalm
5. nov 2014

baby ja mam dnes taky blby pocit,ze to nevyslo,asi mi tiez zacina hrabat 😒

lemoni86
6. nov 2014

@bergalm to je normalne.. popri tom ale musis verit ze to vyslo.. je to sice tazke ale nic ti neostava no.. ktory den si po ?

silvik1
6. nov 2014

@tinkatinulka tri roky som strávila v GynFive - 2 x IVF ET + 2x KET. ET som vždy mala pozitívnu krv, ale pri ďalšej už hcg klesalo. v RF som na 1 IVF soft. problém ani ta nie je, že mávam anovulačné cykly a tvoria sa mi protilátky na manželove spermie, ale to, že aj keď sa uhniezdi tak len na chvíľku. a prečo to tak je, nevedia. ale chceme si dať teraz urobiť aj genetiku embryí, aby sme videli či sú vôbec "zdravé". ak nie, tak Stelcl vravel, že potom už len darcovské vajíčka (manžo má spermie tipy-topy, ja som naprd 🙂 - vraj lebo už mám 36 rokov).
tak uvidím, či by som sa nato dala. ale ja dúfam, že takáto situácia nenastane a tentokrát do vyjde 😉

skaredekacatko
6. nov 2014

@bergalm mne uz dlho hrabe to tie hormony mne je aj doplacu vzdy ku veceru a byva mi na vecer zle hovorim si uz aby som vedela na com som. Musime mysliet pozitivne. Kedy mas testovat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre