Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

franzziska
15. dec 2014

ahojte baby kde sa da najst na nete kolko ma budu tie lieky na ivf stat v lekarni? aby som vedela ci nezozeniem lacnejsie u nejakej baby

haimi
15. dec 2014

@tlucka ja som to tsh riesila s Marcelom. Ze vrah tsh samo o sebe vela nehovori. Treba mat zmerane aj ft4 a anti tpo. Mne na to brali krv v rf a vsetko bolo v norme, cize sa tomu Marcel viac nevenoval, ze je to ok. Cize ziadny zbytocny stres 😉

ingrid0105
15. dec 2014

@franzziska a co ti odporucili ak sa smiem spytat?

franzziska
15. dec 2014

@ingrid0105 clostil, menopur, pregnyl, orgalutran si mam vybrat

crazybabenka
15. dec 2014

@dorotka66 ja ho môžem odporučiť všetkými desiatimi 😀 😀 😀 úžasný lekár...úžasný človek.....kvôli mne prišiel aj cez štátny sviatok do práce.....a nezobral nič naviac 😀

dorotka66
15. dec 2014

@crazybabenka veď teraz sa ma mm pýta či 6.1. Nie je sviatok. A fakt je že oni normálne robia. 😉 máš niečo nové ohľadom mrazáčikov ?

crazybabenka
15. dec 2014

@dorotka66 6teho je sviatok....pre istotu zajtra zavolaj sestričke....lebo cez sviatky nerobia....to im asi zblbol objednávací portál 😒

zabka1124
15. dec 2014

Baby ,ked je na ecepte napisane 1x0,5ml exp.orig.NO III...to znamena,treba ze 3 balenia a v jednom baleni je
1 orgalutran?
TAk je too🙂!Dakujem🙂!

dorotka66
15. dec 2014

@crazybabenka jáj mňa zlákala tá 6. 🙂 naše šťastné číslo. No ale už som to dala do poriadku a preobjednala som sa na 7. Crazy ešte mám dve otázky, krv mi budú brať len v ambulancii u mojej gyn a v tomgyne nie? a tá druhá je či Mudr. Tomáš je ten slávny Tomáš z Iscare? 🙂 dík

franzziska
15. dec 2014

baby a soft ivf bez liekov len cisto ten odber a vklad kolko stoji cisto zakrok? 😉 😉

dorotka66
15. dec 2014

@lemoni86 ahoj lemoni ty si sa kde objednala na testy v 12 t? v KE? mne poradila crazy, že v MT Mudr. Tomáš robí ultrazvuk, ale teraz pozerám, že to nie sú kompletné testy (chýba krv) a ja mám problém s termínom, lebo 6./7. ma každý voľno 😒

gagirl
15. dec 2014

@bergalm ahoj..neboj..to nic nie je..nie vzdy sa to podari pichnut tak aby to vobec nebolelo..nestipalo..mna to tiez niekedy ked si pichnem neboli vobec..a inokedy dost..Len si to moc nestlacaj a nemasiruj po vpichu..aby si nemala modriny..ja si to len pichnem..vytiahnem ihlu a ked netecie krv ani si to netlacim..hlavne striedaj miesta vpichu..ja som si zatial picahala len do brucha..Ta hrcka prejde..neboj..mozno sa to trocha zle pichlo ale to sa stane aj zdravotakovi..take povedz manzelovi nech si z toho nic nerobi..🙂Ono pacienti co im pichame podobne lieky(heparin)tiez maju potom niektori hrcky..

crazybabenka
15. dec 2014

@dorotka66 áno je to ten slávny doc. Tomáš....teda dúfam, že to nie je sarkazmus 😀 neviem....keď som bola tehu s malou.....tak som mala iného gyndoša....ale myslím....že keby si sa spýtala....tak ti zoberú krv aj ony 😉

gagirl
15. dec 2014

@dorotka66 ahoj moja..naco mas ist este do centra?este ti chcu spravit sono?ci?Ja som tiez dnes bola spokojna..aj ked sice neviem ci sa babo hybalo alebo spalo lebo doktorka hybala s tym sonom.,pozerala..tak neviem ci sa hybalo aj ono alebo nie..🙂srdiecko pekne bilo a babo ma skoro 2 cm..tak sa tesim ze je vsetko o.kJa pojdem tiez 29 eeste na kontrolu k nej..potom az 14.1 uz na prvu poradnu aj s mocom..medzitym do ba na tu morfologiu..

gagirl
15. dec 2014

@tixx ahoj🙂som rada ze sa mas dobre a je vsetko v poriadku..ved ako inak by to aj malo byt..🙂Tak zanedlho sa snad aj dozviete co sa v brusku skryva..🙂pohyby este asi necitis..ci?..Aj mas nejake pocity ze co to asi bude?ake pohlavie?mne kamosky hovorili ze oni to citili nejak podvedome..tak neviem ci sa to da..🙂Ja sa mam dobre celkom..sem tam trocha nevolnosti..ale nic strasne..hlavne ked som dlhsie bez jedla..unavena nie som nejak viac..necitim to..taze ani nechodim moc skoro spavat..Tak ano..ide to celkom rychlo..ale tesim sa ked uz budem po 12 tyzdni.🙂Majte sa dobre..a prajem aj nadalej pekne tehulkovanie..🙂

gagirl
15. dec 2014

@speranza1 ahoj..ako sa mas moja?..uz si bola aj na krvi a sono urcite..ci nie?🙂

lienka_1
15. dec 2014

@crazybabenka Cena sa stale meni. Preto treba stale pozriet, kde je lepsie ho zobrat. Cenu, co som pisala bola aktualna vo februari, ked som posledny-krat kupovala. 😉

lienka_1
15. dec 2014

@diska Je to mozne. Intralipid som uz daaavno nezhanala.

lienka_1
15. dec 2014

@lemoni86 My sme uz skoncili.

santeema
15. dec 2014

@dorotka66 to nemusi byt v den 12 tt, to moze byt aj 12+6 a Grochalovi volaj na mobil, aj ked neberie tak vzdy vola spat. ja idem ku nemu tento tyzden v stredu a tiez som volala 2 krat an mobil a ozval sa mi sam vecer, alebo na druhy den.

ingrid0105
15. dec 2014

@ingrid0105 a to bude soft alebo klasicke ivf

lemoni86
15. dec 2014

@dorotka66 objednala som sa do Sace ...robi ich tam primar Dosedla...no a to som sa tam obnednala asi pred 3. tyzdnami .. 😕 ..mne to na gynde vravela dr, dala mi aj ten papier na objednanie...takze tak no

lemoni86
15. dec 2014

@lienka_1 nj uz chapem.. 😔

mimika1973
15. dec 2014

@lienka_1 ale moja, a na ten nativ uz nepojdete, ci? 😔

svatava74
16. dec 2014

@renitr Ahojky..podarilo a termin mame na 19.1.....najskor som riesila GynFiv a brat mi vcera tak vycistil zaludik , ako malemu chlapcovi... to je mladsi...oni tam chodia uz, teda dufam ze ukoncia I.trimester a vsetko bud suoer....a presli si viaere slovenske reprocentra a ze neporovnatelne...
takze ideme na konzult a som zevdava...nie je to az tak daleko....mylsim ten termin...ale to bol vraj prvy volny a jediny..potom az o 2-3 tyzdne... 🙂

bambulka2015
16. dec 2014

@franzziska Kedy to potrebujes? Orgalutran ti mozem posunut. Mam este zvysne. Ale az po Vianociach, ked sa nasi budu vracat na SK.

bambulka2015
16. dec 2014

@dorotka66 caves. Juuuj ja nejak nestiham. Uz zase zarezavam. Na dovci bolo faaajn, teplucko, slnko, no co si moze clovek v decembri este priat. Ale zacalo mi tam byt zle. Ide ma porazit. Vsetko mi vadi. Pachy, chute. Uz ani kava mi nechuti. Sice nezvraciam ale ten pocit je hrozny. Ked je jem to zle, ked sa nenajem este horsie. Vsetky tie akoze zarucene "prostriedky" proti nevolnosti nezaberaju, Jedine co mi ako tak pomaha je pohyb a cerstvy vzduch. Na dovci sa to ako tak dalo, pohybu bolo neurekom a vsetko vonku. Tu je to o drzku, uz druhy den prsi 😠 Cim tuhsia strava tym horsie. Zijem len na ovoci, riedkych polievkach, slanych tycinkach a este kakao ako tak zvladnem. Inak cola a fanta mi pomaha, bublinky a cukor. Mineralka nejak nezvlada a to muz kupil uz normalnu, ne medium. Ale colu ja nejak nemusim a fantu tiez clovek nemoze donekonecna pit, ved budem ako brav.
Ale inak keby to to vsetko nebolo a este trosku plnsie prsia, tak ani neviem, ze nieco je. Nepriberam, brucho ploche, nic sa nedeje.

speranza1
16. dec 2014

@gagirl ahoj... no ja som na krvicku nesla..idem v piatok na UTZ.... 🙂 a ty sa mas ako? Je vsetko OK?

tinkatinulka
16. dec 2014

@speranza1 už piatok??? uha to ale bezi..

speranza1
16. dec 2014

@tinkatinulka potom uz lekar neordinuje, az po Vianociach myslim... tak to preto... ale ritku mi stiska poriadne... 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre