Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
13. feb 2015

@evadek waw moja to mas super vysoke hcg pocuj a nemohli sa ti rozdeli na dvojky pripadne trojky? bol tu uz taky pripad ze po ivf sa rozdelilo embryko a boli tri babiky 😉 to by bolo radosti .. 😉

zabka1124
13. feb 2015

@diska skus cipky, Posli draheho do lekarne a nech popise situaciu.

zabka1124
13. feb 2015

@evadek klud, vsetko bude v poriadku; )!Verime;)!Mozno Budu dvojicky a co ty vies mozno aj trojicky; )!

tlucka
13. feb 2015

@speranza1 Ja by som ti jedného pôrodníka v BA odporučila, ale ty si tuším z východu, však? Ja ho už mám dohodnutého, a to ešte ani tehotná nie som 😀 😀 😀 😀 😀 (teda dúfam že budem) 🙂

haimi
13. feb 2015

@evadek neboj, urcite sa hra na schovku. Ale ked si pisala, ze nieco vzadu vidia, tak to bude mimco 😉 ale hcg mas fakt brutalne. Ja som mala na 12den cez 1000. Nikdy som sa nedozvedela, co je to cez tisic, mozno aj 1500 a to ty ked si bola na 15 den, tak to na tu 3000 sedi. Som len zvedava, ci to fakt nebudu dvojky 😀 Mne sono robil az 20 den po ket a videl len vak bez plodu, tak mozno ten 15 den je fakt skoro. Som zvedava na nedelu, dufam, zr bude hcg pekne rast 🙂

evadek
13. feb 2015

@haimi dufam..uz ma chyta zufalstvo..drahy je prec..a ja pomaly saliem...dlhy vikend predo mnou..a neviem na com sme...jaaaaaaaaj..nervy....toto mi robit...
3040 som mala..ale vkladali jedno...staci jedno..ale silne..na 9 mesiacov🙂

evadek
13. feb 2015

@zabka1124 neviem..nedokazem byt kludna po tom vcerajsku..to bolo slz....ale zajtra krv...kupim aj test asi..nech mam kludne srdiecko🙂

evadek
13. feb 2015

@zibi ...to je jedno...len nech to nie je mimo...predstava,ze by mi ho zobrali...alebo ,ze bude len prazdny vak ja na zosalenie...teraz ked sa to podarilo...Zibinka vcerasom vyronila tonu slz....ked ma strasili,ze bude mimo....ja tak dufam,ze mimo nebude...

diska
13. feb 2015

@tlucka ahoj,mna tiez tak bolela hlava ,uz som myslela ,ze je po vsetkom a nebolo,tak drzim palce 🙂

diska
13. feb 2015

@speranza1 ahoj,citam ze si v nemocke a ako sa spravaju,uplne ta chapem,ja som koli takemu pristupu zdrhla z nemocky na reverz a isla do inej,clovek nechape ako sa moze toto diat,drzim palce nech je vsetko v poriadku a oddychujes coskoro doma.

tinka9075
13. feb 2015

@speranza1 tak oddychuješ v nemocnici?ja som tam bola počas tehu 2x a stačilo lekári super aj sestričky na gynekologii len ja nemocnice neznášam mne vadí ten smrad ale musela som ísť kvôli vysokému tlaku nechcela som riskovať aby sa deťom niečo stalo dalo sa to vydržať 🙂 🙂 🙂 dúfam že ta rýchlo pustia predsa doma je lepšie 🙂 🙂

haimi
13. feb 2015

@evadek aj mne vkladali jedno a su dve 😀 nikdy nevies

zibi
13. feb 2015

@evadek moja boze a kto ta strasil ? nemozes sa nechat takto vytocit ..radsej neries net, kona a ukludni sa ...je to strasne ze clovek sa nemoze tesit...stale daco riesime..raz preco to nejde, potom preco hormony od veci, dalej stimulka ci sadne, potom injekcie, ci budu vajka, ci budu embryjka 😝 potom 14 dni na zblaznenie ...a ked uz ani po pozitivnom teste a pozitivnom hcg sa zena nemoze tesit ..to je uz na zblazenie ... 😕 hruza 😖 moja drz sa ..a nepripustaj si zle..vsetko zalezi od tvojej viery a nedaj sa strachom ani stresom namotat!
precitaj si tento link na ukludnienie ..fakt to mozu byt dvojky

ttp://www.emimino.cz/diskuse/hcg-na-pocatku-tehotenst...
plus toto
á je mám sice po IVF, ale hodnotu cca v 5+něco jsem měla 9 302… (to bylo 3 týdny po ET – takže klasicky +14 dní po MS jako v období ovulace…) Podle této hodnoty mi doktor rovnou řekl, že to vypadá na dvě a pak to UZ potvrdil.
Ahojda,
já bych byla v klidu. Mě na začátku těhu (5.tt), vyšlo HCG z krve, přes 5500, už Ti to neřeknu úplně přesně. Ale doktorka se ptala, jestli máme v rodině dvojčátka. (Moji brantranci jsou jednovaječní dvojčata a moje mamka než měli mě, tak bohužel potratila dvojčata.) Říkala, že vzhledem k výsledku HCG a i to, že se u nás v rodině vyskytují vcelku reálná šance, že tam na nás budou čekat mimísci dva…
Trochu se přiznám, že mě polilo horko, ale po počátečním šoku, jsem se začala i těšit :palec:
No a ve 12.tt mi doktor s určitostí na 100% řekl, že tam je drobeček jeden… Nevadí, aspoň důvod pořídit Kubíčkovi sourozence :palec:

ahoj já počala trojčátka hcg 4dny po očekávané ms 1544 za dva dny 3241 na uz nebylo nic vidět až za 11 dní po zpoždení byly vidět tři váčky a za 14 dní 2 srdíčka…podotýkám v rodině dvojčata nejsou a po ivf nejsem

zibi
13. feb 2015

@evadek a hlavne NEPLAC!! 😵

evadek
13. feb 2015

@zibi dakujem ti Zibinka...vcera ma mudr. fakt vystresovali...ale zajtra idem znova na krv..a potom budem dufat,ze to bude ok..🙂
Vcera moj skoro skolaboval v ordinacii po tom strese...takze ja,ze som plakala je asi slaby odvar😀
bude to ok...musi byt🙂

zibi
13. feb 2015

@evadek boze a to kde ta tak zdeptali ? 😕 😖 nakopat do zadnice 😀 😝

evadek
13. feb 2015

@zibi ale u nas v Ba..ja viem,ze to nemysleli zle...aj sa mi potom ospravednovali..ale proste vraj to vyzeralo na mimo..a aj stale musime byt opatrny...ze buduci tyzden by to mohol vyvratit..

tinkatinulka
13. feb 2015

@speranza1 ty si v nemocke???

diska
13. feb 2015

@evadek urcite bude vsetko v poriadku,tak skoro je zbytocne riesit sono,len sa potom stresujes ako sa to stalo tebe,mne v RF kazali na prve sono az 14 dni po pozit tt,takze hlavne co najmenej stresovat,drzim palce.

zibi
13. feb 2015

@evadek v reprofite vedia co hovoria ..a maju skusenosti len sme nedockave a potom sa zbytocne stresujeme aj bojime... 😵 bude to dobre a vianoce uz budes vitat s babatkom alebo dvoma 😵 😵 😵

evadek
13. feb 2015

@zibi kiez by..Zibi a co ty?...ake plany?...co ta caka najblizse?

speranza1
13. feb 2015

@tinkatinulka hej...som, ale to neskutocne lutujem.....otras...keby ma aspon niecim inym liecili ale nist....neva...vydrzim...aspon budem vediet, ze zakazdym mam striktne nemocku odmietnut....

evadek
13. feb 2015

@speranza1 a v ktorej nemocke si?...drz sa...ja som si kvoli tomu zaplatila Kocha na rok...lebo vsade pokial si nieco nezaplatis na teba kaslu..ALe otazka je..preco by sme si mali platit?..ked pracujem a platime odvody???

speranza1
13. feb 2015

@evadek ten pristup je naozaj smutny a najhorsie na vsetkom je to, ze ja skutocne sama na vlastnej kozi zistujem, ze nie kazdy lekar zrejme ziskal ten titul Mudr.pravom.....ajajaj...smutne konstatovanie

evadek
13. feb 2015

@speranza1 ano..poznam to velmi dobre....cloveku je az do placu..drz sa moija..dufam,ze tam dlho nebudes...a hlavne pevneee nervy a zdravie tebe i mimcam🙂drzte sa...

speranza1
13. feb 2015

@evadek aj ty sa drz draha.... Uvidis,ze vsetko bude ok...len je to stresujuce a na nervy poriadna zataz...ale uz bude len dobre 🙂

evadek
13. feb 2015

@speranza1 dakujem...nejak to uz bude...ty sa hlavne drz.. si tak daleko nech to pekne dobojujete spolu do konca...🙂 A ziaden mudr. nestoji za rozculenie a stresy kt. mimcam nerobia dobre...viem o com hovorim🙂

diska
13. feb 2015

@evadek a ako je to vlasnte u kocha? tam by ta aj zobrali lezat ak by bolo treba?

tinkatinulka
13. feb 2015

@speranza1 juj take hrozne? pre drobcov vsetko nemozes do inej nemocnice?

zibi
13. feb 2015

@evadek my zatial ziadne plany a ani ma nic necaka co sa tyka ivf ... 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre