Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
24. feb 2015

@andy175 to bol ket, cize mi vkladali v tom cykle mrazacika. Ale cakam dvojicky, vyzeraju ako dvojvajecne, tak to druhe je mozno z toho 18,5mm foliku 😉 pocuj, nestresuj sa dopredu, nic nie je nemozne 😀

andy175
24. feb 2015

@haimi jééj, tak to gratulujem 🙂 hneď dve no super... Ja viem, že nič nie je stratené, ale ja som už raz taká... sa stresujem a ešte sa nič nedeje...

haimi
24. feb 2015

@andy175 to ti urobi aj tvoj gynekolog cez poistovnu, popr v brne za 1000kc.

haimi
24. feb 2015

@andy175 chapem ta, mne ked lekar povedal po sone, ze to nevidi nadejne, tak som si celu cestu do blavy porevala. Prve ivf a total sok. Ale predychala som to, povedala som Marcelovi, ze chcem vyskusat inu stimulku, ze bud gonal alebo puregon, kedze je to ciste fsh a hned to bolo na lepsej ceste 😉 komu chodis?

andy175
24. feb 2015

@haimi ty si tiež predtým brala merional? Lebo on mi povedal, že lieky by nemenil... ešte aj to... som mu dnes písala a on tam nie je.. tak neviem kto mi to bude robiť 😖

lamamma
24. feb 2015

@andy175 postup teda je spravny. zajtra folik bude mat 19mm a pichas pregnyl. to je standardny postup. neboj sa. Vela stastia 😉

haimi
24. feb 2015

@andy175 prvu stimulku presne ako ty prvu - clostil 1-1-1 a 150j merionalu. Druhu 225j gonalu. Ale po tom mojom vysledku sa zmene nebranil. Chodis tiez Marcelovi? Inac opu ti nerobi tvoj, ale ten co ma opu sluzbu na sale 🙂

andy175
24. feb 2015

@lamamma dakujem 🙂

ingrid0105
24. feb 2015

@andy175 a zistili alebo zistoval miekto dovod preco si prisla o babenko? uzivas este nejake lieky? to je super ze vies otehotniet 😉

andy175
24. feb 2015

@haimi aha, ja som myslela že ten môj... áno tiež chodím k Štelclovi, ani ma nenapadlo, že tam nebude... ja som sa s ním ešte v septembri dohadovala... ale tak kým som sa odlhodlala to trvalo...
@ingrid0105 neužívam žiadne lieky a ani nikto nič nezisťoval... :(

mimika1973
24. feb 2015

@evadek len vydrz moja na ten piatok! To uz budes v 7tt?
Na sone uz bude nieco vidiet potom, v 6 tt mohlo byt este priskoro, je to rozdielne.
Este spinis ci uz prestalo? Hcg posledne bolo kolko?
Ak na poslednom sone bolo vidiet uz gestacny vak aj vesicule v nom, tak to je dobry priznak, embryjko sa ukaze potom zaroven. Mne v 6tt tiez este embryjko nevideli len to ostatne, a tyzden na to uz tam bolo aj so srdieckom! 😵
Takze nic ine len cakat a dufat a verit! 😉 🙂

evadek
24. feb 2015

@mimika1973 neviem co bolo na poslednom sone vidiet..mudr. sa vyjadrovala skepticky..mala som pocit, ze moc sa jej o tom nechce vraviet...povedala ,ze ten gestacny vak ci co narastol o miniímum..ze tam je strasne maly progres...
V piatok budem 6 tt+4
Nespinim ale tak citim sa tak neutralne...
mam vela liekov..uz nie som ani unavena, ani ma tak nebolia prsia a hlvane uz mi nie je ani na vracanie..v podstate sa citim tak inak....nemam z toho dobry pocit a uz chcem mat za tym...

diska
24. feb 2015

@evadek ahoj ,ja som bola na pohotovosti 6tt+3 a uz bolo aj srdiecko,treba dat bublinke cas,priznakmi s nestresuj,ja som necitila nic,uz nech je piatok a cakaju ta len dobre spravy.

silvia545
24. feb 2015

@ingrid0105 tak v piatok budeš pichať pregnyl a OPU v nedeľu a v pondelok hor sa do novej práci 🙂 som zvedavá,čo povie mne v pondelok 😕

mimika1973
24. feb 2015

@evadek hmmm, no moze ist aj o prazdny vak, to sa mi uz stalo na upnlom zaciatku pri prvom IVF. À le zas mne nerastla dobre hcg, a vak bol prazdny v 8tt... 😒 Islo o anembryolu. Dufam, ze to nemas a ze v piatok budu lepsie spravy!
Drz sa, viem, je to riadny stres toto cakanie a neistota! Lieky vsak ber zatial....
Ty mas Marcela v Brne? je asi mimo momentalne, tak cakat na ten piatok uz len... 😔

evadek
24. feb 2015

@mimika1973 ja som mala posledne hcg 10 000 ... a prve som mala 15 den 3000 ...potom dalsie cez 6 000 a nasledne bolo vyse 10 000 ...

Uvidim...cely cas ma len strasia...tak,ze uz naozaj som skepticka...a navyse ked viem,ze cas hra proti mne s diagnozami...

Jasne..lieky beriem...kazdopadne aj musim kvoli tomu krvacaniu... Hej..ma prist az 01.03. ...pisala som mu...

ingrid0105
24. feb 2015

@silvia545 urcite dam vediet ako som dopadla a ty tiez informuj moja, budem cakat 🙂 a cakam len same dobre spravy

ingrid0105
24. feb 2015

@silvia545 teraz kukam ak by Marcel prisiel do prace v nedelu mohol by mi aj OPU robit 😉 no necham sa prekvapit, vsetko je to este len velka loteria, ale musim verit 🙂

silvia545
24. feb 2015

@ingrid0105 určite dám vedieť 😉
no mohol by ti aj OPU spraviť,,ja som Macháča videla len na konzultácii,uz,OPU a vklad mi robil vždy iný lekár 😉 aj ked som bola na OPU som zahliadla Macháča,ale nerobil mi to,,ale doktorka 🙂

maminkakatkadaniskova2014
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dolce251
25. feb 2015

ahojte kocky, kde kupujete lieky, ktore potrebujete pri ivf? SR ci CR? Kde to vychadza lacnejsie? Ja som doteraz kupovala len v CR - v tej lekarni na prizemi reprofitu. Pregnyl 5000 ma vysiel 4,69e (128CK) a clostilbegyt 4,90e (130,70 CK). Kupovali ste to niekto na SK tieto lieky? kolko vas vysli?

gennara
25. feb 2015

@dolce251 Ahoj. Ja som prave dnes kupovala Clostil na Slovensku, kedze som mala recept z Ceska, cely som ho platila sama a stal 4,20. Pregnyl neviem kolko u nas stoji, ale vychadza to priblizne na rovnake sumy asi.

tinkatinulka
25. feb 2015

@dolce251 pregnyl ju u nas na predpis za 12 €

dolce251
25. feb 2015

@tinkatinulka fakt? pockaj ta 1 davka (myslim na 1 injekciu) stoji 12e? Tak to som potom dobre urobila, ze som to kupila v CR.

dolce251
25. feb 2015

@gennara dakujem za info. Aj ja som mala recept z reprofitu CR, som si to tam hned v tej lekarni aj kupila, potom po ceste ma napadlo, ze ktovie kolko to stoji na SK, preto som sa pytala.

10a
25. feb 2015

mam lieky po IVF 2015 Orgalutran 0,25mg/05 ml - 4 x inj., Fostimon HP 75 UI - 3 x, Merional HP 75 UI - 5 x, Clostilbegyt - 5 ks, Duphaston - 11 ks, Utrogestan - 1 balenie

tinkatinulka
25. feb 2015

@dolce251 ano jedna inj.5000 jednotiek..drahe..zdrazela minuly rok

dolce251
25. feb 2015

@tinkatinulka dakujem za info, dobre vediet, dalsi mesiac si to uz kupim v CR bez vahania.

misenaf
25. feb 2015

Baby pri vstupnom pohovore do RF je dobre si zobrať aktuálny Hormonálny profil alebo stačí asi tak spred roka alebo robia aj oni hormonálny profil, resp. kolko sa zan platí?

silvik1
25. feb 2015

@misenaf ahoj. ja som zobrala asi dvojročný a stačil im. nový nerobili.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre