Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
14. máj 2015

Ahojte dievcata..Tak nabuduci tyzden vo stvrtok name konzultaciu s Machacom..uvidime ako sa dohodneme..tesim sa aj ked mam v sebe velmi zmiesane pocity..neviem ci som na to uz uplne pripravena bojim sa dalsieho ivf kvoli pripadnemu neuspechu..neviem ako zvladnem to keby nam to nevyslo..tak velmi tuzim po babatku a najradsej by som bola keby som uz vobec nemusela ist ale neviem kedy by som sa dockala..mam uz dost rokov..Ach jaj..je to tak tazke cele..nechcem sa vracat do minulosti..ale nie vzdy sa to da..:(dnes som dostala ms..uz sme tento mesiac aj skusili..:(Uvidime co nam Machac odporuci..musime ist na novy cyklus..chcela by som mozno skusit soft..este som doteraz mala len klasicku stimulku ...Ake mate skusenosti..je to vhodne aj pri mojom veku?

majkulik
14. máj 2015

@mircalla to som rada, ze vy ste to prezili v poriadku.

tinkatinulka
14. máj 2015

@gagirl Macháč ti úprimne povie že je to na teb ako a kedy sa budes sama na to citiť, ale mne vždy dodal odvahu isť dalej, a dufam že aj zajtra bude tak dobre naladený.Ideme po dlhsej odmlke po zbabranej jeseni a mam obavy a nehovorim ako moj doma okusava nechty co na nás vymyslí..on s nami vždy jednal na rovinu a aj sme diskutovali takže skor aj on navrhne softik alebo dokonca Nativ..kuk na lienku.aj Ivka ide pondelok k nemu tak bude mat teraz zaplavu sloveniek..už pokrocilých snažiliek

majkulik
14. máj 2015

@bergalm dakujem ti za nadej. drzim palceky, aby si drzala svpj vytuzeny batoztek v naruci doma pri svojom mm. Clexan a anopyrin? no pekna kombinacia. ja som mal Fraxiparina 0,3. Velmi si ma potesila svojou spravou, aj ked mi to je luto ale mm uz je zmiereny a ja sa musim dako dostat z tejto depky a zohnat zbytok penazi. snad sa nam tiez zadari a uz ku mne budu pristupovat o nieco opatrnejsie. stale rozmyslame nad tym odist za Stelclom, lebo sa mi celkom nepaci ich pristup. Ked som mala problem, voalala som na non stop linku - pocas dna a povedali - napiste mail - doktorovi, ktoremu patrite. Ja ze k Dr. Stelcl. odpoved - on tu uz neprauje, tak napiste niekomu inemu . . . . Tak som napislal. Odpoved prisla az po vyse 24 hodinach - uz bolo neskoro. a slecna narecepcii, ked som jej volala, ze mam pozitivna HCG sa ocapila, ze stacilo urobit tehu test a ze za 14 dni mam prist na utz. Ja ze ok, a ako s liekmi? berte dalej a fraxiparin vysadit - podporuje krvacanie. neviem, co si mam o tom mysliet.

mircalla
14. máj 2015

@gagirl ahoj moja, ono je to individualne, niekto ma krasne a kvalitne vajka, aj vo vyssom veku (kvantita nie je taka dolezita), niekto nie, ako ja...poznam kocky z tejto temy, co otehotneli ako 38 rocne pri softe...

@majkulik ja som teda v kazdom pripade za stelcla, ale moj nazor je tazko subjektivny, ja ho uplne zboznujem ako lekara i cloveka. i ked ja som volala na recepciu a pytala som sa s tym konzultovat vysadzovanie liekov a boli celkom mili, mozno len smola na nejaku osobu na recepcii....nakoniec som aj tak napisala mail pastorcakovej....mozno skus napisat stelclovi email do toho noveho centra

no ja som po sono....babo kyvalo, mame 4 cm a 11+0tt...ako vzdy som sa spravala ako hysterka
doky ze tu zarodky noh, nie su tak dobre vidiet ako ruky, lebo su dalej...ja ze p. doktor, ale ma nohy, ze? doky len ze - jezis...a prevratil oci🙂 ja ze ok ok...uz som ticho

dnes mi sef volal (som na dovolenke) ze nech su uz bookujem letenku na sluzobku do londyna....nikto nic zatial nevie.....akoze asi by som nemala ist....

majkulik
14. máj 2015

@mircalla so stelclom komunikujem cez mail. som ho aj poprostila, ci by mi vedel nacenit dalsie kolo u nich a vslo to drahsie 😢 😢 😢 Dr. pastorcakova je fajn, ale prave ona mi odpovedala az ked bolo neskoro 😢
tesim sa s tebou a verim, ze rchlo sa prekleniete zo zacarovaneho prveho trimestra a uz si to budes len uzivat

bergalm
14. máj 2015

@majkulik fiha tak s takymto pristupom som sa v RF nestretla ,ale je pravda,ze som to dotiahla este so Stelclom....Neviem co by som robila,ci ostat alebo odist....Ja by som asi zostala,ale my mame este mrazacikov skus si zistit kolko peniazkov by vyslo v RG dalsi pokus.Velmi dobre viem ako to je ked musis stale setrit na IVF mne naposledy pomohol brat 🙂 🙂 no mm sa tiez s tym zmieril a teraz je taky stastny,ze sa nam to podarilo a drobec je jeho a basta 😉 drzim moc palce,aby si sa dala co najskor do poriadku porozmyslala,troska nasetrila a sla do toho 😉

mircalla
14. máj 2015

@majkulik no skoda, ze isiel prec...a o moc drahsie?

lucia2505
14. máj 2015

@tlucka Ahoj Lucka, neviem či si ma pamätáš, že sme si dávnejšie písali. Máme aj rovnaký problém tie vajcovody. Náhodou som na teba narazila na fóre a som sa potešila, že ti to vyšlo a hneď za tým také sklamanie. Mne to zatiaľ ešte tiež nevyšlo, mala som zatiaľ dva vklady, ale tiež mi teraz vkladali blastocysty výbornej kvality a nič. Ty máš toho za sebou viac ako som sa dočítala. Luci chcem sa spýtať, tebe zistili aj nejaký iný problém ? Absolvovala si nejaké imulogické alebo hemato vyšetrenie? Ja som sa teraz objednala preistotu, lebo tiež asi bude nejaký problém, že sa neuchytia. Pritom sa hovorí, že tie vajcovody sú najmenší problém a že štatisticky takéto babi otehotnejú najrýchlejšie, ale ja už poznám viacero prípadov, že iba vajcovody a vôbec sa nedarí. Nepovedali ti v čom by mohol byť problém?

mircalla
14. máj 2015

@lucia2505 ahoj a tie vajcovody mas nepriechodne ci si ich dala prec? ja som mala neprichodne vajcovody a k tomu sactosalpinx (nejake tekutina vo vajcovodoch, ktora znizovala sancu na IVF), dala som ich prec

lucia2505
14. máj 2015

@mircalla ahoj, mám ich vybraté, takže sactosalpinx to nebude...jeden vybrali po mmt a druhý pred ivf. a tebe to hneď vyšlo, keď ti vybrali?

speranza1
14. máj 2015

@gagirl .....vsetko bude dobreeee....odteraz budes v mojich modlitbach...

tlucka
14. máj 2015

@lucia2505 Ahojky, jasne že si ťa pamätám. Vždy keď idem do Senca, tak si hneď spomeniem 🙂 Aj teraz v sobotu sme boli u vas v meste na tych vystúpeniach detí. Tuším som n nejakej téme čítala, že už nechodíš do Iscaru. Alebo sa mi to pletie? Máte ešte nejakých mrazáčikov? Chodíš ešte k Divekymu? Lebo mňa v poslednej dobe dosť nas... a plánujem od neho odísť. Mne zistili imuno problém, vytváram prorilátky proti trafoblastu a teda brala som Medrol. Na hematke som mala tiež zistene nejaké trombofilné mutácie, ale nič závažné. Takže len preventívne pichám Fraxiparine 0,3. Ale konečne som sa dovolala Drakulovej a v pondelok alebo utorok pojdem na kontrolné odbery. Mne naposledy povedal Dr. Štelcl, že je zo mňa zúfalý, pretože predpokladal, že jediný problém u mňa sú chýbajúce vajcovody a že predpokladal že bez problémov pomocou IVF otehotniem. Lenže už 9 vkladov a aj tak nič z toho...

tlucka
14. máj 2015

@mircalla Som rada, že sono dobre dopadlo. Čochvíľa budeš mamina 🙂

mircalla
14. máj 2015

@tlucka o 12 dni screening....to mi jasne ze kvoli veku vyjde zle...lebo ti geniovia na slovensku nerataju vek darkyne ale moj...ale nevadi, budem pozerat na hodnoty beta hcg, papp, NT...viem, ake maju byt...nie na riziko ake vyjde uvidim podla toho

mircalla
14. máj 2015

@tlucka inak mne tie protilatky proti trofoblastu vysetrovali v brne vo www.viameda.cz
nechces to pripadne s nimi skonzultovat ako to riesit? okrem medrolu.....boli mili, bola som tam este v 2008, dost sa na to specializuju

lucia2505
14. máj 2015

@tlucka no nechodím už do Iscare, bola som teraz na druhom ivf v Gynfive, lebo som chcela využiť aj embryoskop a ten v Iscare nemajú. Máme 11 zamrazených, z toho 3 blastocysty po PK a 8 asi prvojadier lebo to sa mrazilo na druhý deň po opu. Chceme ísť na ket niekedy koncom júla alebo v auguste. Dovtedy si chcem vybaviť imuno vyšetrenie, to som objednaná budúci týždeň a potom hemato až 1. júla. Ja som si to preistotu hneď takto sama vybavila, aby som zbytočne nevkladala sto krát, keď je nejaký problém. Ale dokým pôjdem na ten ďalší ket, tak asi nebudem mať ešte výsledky, čiže možno aj tak zatiaľ iba preventívne budem brať niečo. A ty si Luci otehotnela práve po tom medrole? Ty si inak tiež mala predtým mmt že? To sa čudujem, že ako to, že sa vtedy uchytilo (aj keď vo vajcovode) keď máš tie protilátky proti trofoblastu? Či to sa vytvára len priamo v maternici tie protilátky? Ja som sa na hemato musela objednať k Milosrdným, lebo k Dr. Drakulovej sa jednoducho neviem dovolať. Viem, že je dobrá, ale to sa proste nedá. K Divekymu chodím ďalej, ja som s nim nemala nikdy žiadny problém a mám ho rada aj ako človeka, vždy mi všetko pomohol vybaviť, poradil, aj keď zavolám hocikedy, tak mi odpovie, pomôže, takže ani slovo na neho neviem povedať. Povedal mi teraz o jednej veci čo môže byť problém, keď sa nevie uhniezdiť - HLA antigény. Neviem, či si už o tom počula. A ako ťa nasral?

mircalla
14. máj 2015

@lucia2505 no na 2, krat

haimi
14. máj 2015

@majkulik
@tlucka
kocky, je mi strasne luto, ze vam to nevyslo. tak som sa s vami tesila. Drzte sa obidve

santeema
14. máj 2015

@gagirl ja som otehotnela ako 38 r., ale klasickou stimulkou, dokonca s mega dávkami hormonov a aj tak som nemala nikdy viac vajok ako 3, ked som sla na nativ nemala som ani jedno, ale na druhej strane som otehotnela s druhym krpcom prirodzene ako 40r, takze nejake vajka musim este tvorit, aj napriek diagnoze neplodnost a ziadne vajicka. tak si vyber🙂? ono je to ako keby individualne kazdy mesiac, alebo co. jeden nie je ani jedno vajko a v iny su 2 kvalitne. ale aj z toho mala sa to podarilo, tak jeden krat ak vyskusas nativ, nie je to tusim take drahe tak za to nic nedas a este tusim do 39r preplaca poistovna ivf, ak mas este nejake pokusy na poistovnu. tak potom skusis klasicku stimulku. neboj raz to vyjde🙂

jomini
14. máj 2015

@majkulik urcite ber dalej fraxik, ved mne ho dr.v rf kazala do 12 tt a moj gynekolog do konca tehu a to nemam predispoziciu na jeho uzivanie. Ved z recepcie predsa nemoze ordinovat :/

majkulik
14. máj 2015

@jomini dakujem, ale uz netreba, mimi to vzdalo

majkulik
14. máj 2015

@haimi dakujem a gratulujem k dievcatkam, prajem vela zdravicka a drzte sa

majkulik
14. máj 2015

@mircalla no poslal mi nacenenie, ale ked som si to prepocitala, tak jemu vysiel rozdiel 4 000,- mne 8 000,- a to bolo pri pocte 8 vajicok. naposledy som vajok mala 15 a to je rozdiel ci 15 000 alebo 22 500. a to uz su rozdiely.

majkulik
14. máj 2015

kocky, chcem sa opytat, ked sme si pochodili vsetky vystrenia a u mna po nasadeny merolu sa vsetko vyriesilo, ako je mozne, ze sa nam prestaveju delit? je mone, ze je to zlym spermiogramom?

renitr
14. máj 2015

@majkulik ahoj, taky isty problem mame aj mi. Vzdy sa nam oplodnia vajka, ale prestanu sa delit. Doporucili nam vysetrit DNA fragmentaciu spermii. Tam sa zistuje ake velke je poskodenie spermosiek. Beznym spermiogramom sa to nezisti.

lienka_1
14. máj 2015

@gagirl Silno Vam drzim palce! Bojuj, oplati sa! Nie je to lahke, ale Ty to zvladnes! 😉

skaredekacatko
14. máj 2015

Je tu nieaka kocka co uz mala viac transferov a ani pri jednom sa to nepodarilo ani len duch ☹ ja planujem ist v juni na ivf ale uz mam z toho obavy aj ked mi nasli imunoproblemi a liecim sa.

nelly3
14. máj 2015

@lucia2505
@mircalla
myslite si, ze je dobre dat vajcovody prec? zvazujem to lebo ich mam urcite nepriechodne? je potom sanca skor otehotniet pri IVF? co si o tom myslite? da sa ta tekutina sactosalpinx zistit aj pri sone ci tam je?

jomini
14. máj 2015

@majkulik to mi je luto :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre