Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
18. aug 2015

@lienka_1 jej, to len ja mam take mega brucho?

lienka_1
18. aug 2015

@mircalla No daj 😀 nech porovname.

lienka_1
18. aug 2015

@zuzka399 Ak chcete ist do Brna cez poistovnu, potrebujete vyplnit ziadost v RF a poistovna Vam to nasledne schvali. Preplaca do vysky ako na Sk. Vseobecna schvaluje bez problemov ale ze dovera robi problemy. Dievcata Ti urcite poradia viac. Skus nalistovat zopar stran dozadu, bola tu celkom cula diskusia o tom a viem, ze jedna zienka napisala aj clanok ako postupovat, len nepamatam ktora.
Drzim palce!

1laura1234
18. aug 2015

@crazybabenka ano hned pri ultrazvuku este pred odberom vajicok rozhodli,ze sliznica je z clostilu dost nizka tak mrazit a KET v najblizsom cykle

crazybabenka
18. aug 2015

@1laura1234 a to si bola teraz niekedy.....no ma porazí potom......a aj sa mi zdalo...že sa Pastorčáková vyhýba odpovedi.....lebo na dva maily čo som jej v nich dala nejaké otázky tak len na túto mi neodpovedala 😒

ria191
18. aug 2015

@lienka_1 tiez som si nepamätala meno ale nedavno sa to tu rozoberalo takze je to kako 😀 😀 a tento nick sa velmi dobre pamäta 😅 😝

1laura1234
19. aug 2015

@crazybabenka bolo to presne v juni teraz.V maji som nemohla ist na vklad a v juni som potom sla.No ani mne to nepovedali,len ze to urobime takto a potom po vklade,tak vam este pripravime fakturu,tak som nechapala,tiez sa mi to nezdalo,kedze v cene 19.000 je aj ET a ked ten nie je,tak to KET by malo byt podla mna miesto toho,nie?

liu
19. aug 2015

@zuzka399 ahoj, ja sa taktiež chystám 1. krát do Brna po neúspešnom IVF na Slovensku a presne článok ohľadom preplácania IVF som si uložila, tak Ti posielam link, kde najdeš všetko podrobne rozpísané: https://www.modrykonik.sk/blog/kako23/article/preplatenie-ivf-v-brne-m7sbzz/

lienka_1
19. aug 2015

Zienky, takze morfo utz dopadol na jednotku a cakame babu 😀 😀 😀 😀 Docent je kolega mojho gyndosa, tak sa uz tesi ako ho podpichne, ze videl chalana 😀 Pytala som sammuza, ci nie je sklamany, ze dievcatko a on, ze nie, ze je rad, lebo budu u nas castejsie ako keby bol syn a ten by chodil castejsie k zeninej rodine. Logika nepusti 🙂 🙂 🙂 , mna by take nieco nenapadlo, ale je to tak.
Dnes som neuveritelne stastna a vdacna za to vsetko! Aj Vam vsetkym krasny den! 🙂

zwalsh
19. aug 2015

@lienka_1 jéj super správy a dievčatko ti veľmi závidím 🙂 hlavne že je všetko v poriadku. Mňa 26.8. čaká screeening tak som už ako na ihlách.

lienka_1
19. aug 2015

@zwalsh Ja sommcelu noc nespala 🙂 A aj tak som vedela, ze vsetko je ok! 🙂 Drzim palce na 26.8 😉

gagirl
19. aug 2015

@lienka_1 blahozelam k dievcatku a k dobrym vysledkom.a prajem vam vsetko dobre aj nadalej..🙂Moja tuzba je coraz vacsia a je to velmi tazke:( roky ubiehaju..:(..ako si to zvladla kym sa nedarilo?..

ria191
19. aug 2015

@lienka_1 copanôčka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 takže Pali robí baby juj ja sa tak teším 😀 😀 😀 @dafy dafčaa budeš mať dve copane 😝 😝 😝 pozdravuj susedu 😀 😀 😀

scheflera
19. aug 2015

@lienka_1 Jéééj,dalšie dievčatko,a z RF.No,krása.Že je to zvláštny pocit,ked sa človek stotožní s chlapcom,a zrazu že dievča?Ale hlavne že je všetko v poriadku.Ja idem k dr. v pondelok,asi aj mužom,som zvedavá,čo tam teraz uvidí.Inak mám mega brucho,do pôrodu budem ako kasňa,a opúchajú mi chodidlá,snád sa to zlepší,ked už horúčavy skončili. 😀

tinkatinulka
19. aug 2015

@lienka_1 gratulujeeeeem tak dnes vecer bude zase plodný kedže si mi zmenila farby 😀
juj dievcatko to je taky zazrak, kedže v RF robia skor chalanov..len nech pekne oddychujes a je vsetko tak ako ma byt

tlucka
19. aug 2015

@lienka_1 Gratulujem 🙂

santeema
19. aug 2015

@scheflera jajaj baby tak sa z vas tesim aj z lienky🙂...nech aj tebe dobre dopadne morfo . doverne poznam ten strach

santeema
19. aug 2015

@lienka_1 super, len tak dalej🙂

argenti
19. aug 2015

Ahojte. Chcem Vas poprosit o radu. Chystam sa na dalsie ivf ale minuly tyzden som dobrala antibiotika. Mozem zacat dalsi mesiac so stimulkou alebo musim mat pauzu?

tinkatinulka
19. aug 2015

http://www.noviny.sk/c/slovensko/nedari-sa-vam-...

niečo na sposob zlteho vtačika 😀 😀 😀

diska
19. aug 2015

@tinkatinulka 😀 😀 😀 no ked sa niekomu vtacika mali 😀 😀 😀 tak mu treba tigra ...pekne,pekne. 😅

tinka9075
19. aug 2015

@lienka_1 gratulujem k dievčatku 🙂 🙂

biga7070
19. aug 2015

ahojte baby, ďalšie srdiečko už bije v RP Brno! Dnes sme ho videli! Je to nádhera 🙂 Nevzdávať sa baby. Viem o čom hovorím!

diska
19. aug 2015

Ahoj baby,vcera som si kupovala tensiky a mala som aj maleho ,,casto sa nam stava,ze sa prihovoria ludia k malemu aky zlaty hadzu smev a tak ved to poznate,,, 😀 Ale vcera taky maldas v tom obchode sa az roztapal ako sa na maleho usmieval 😀 😀 😀 on by ho snad aj na ruky chcel zobrat som ostala prekvapena asi to bude buduci otecko. 🙂 ,,to len tak pisem aby ste uz nemysleli tolko na vtacikov.. 😕

tinka9075
19. aug 2015

@tinkatinulka niečo na tom bude bola tam moja kamarátka ktorej sa nedarilo otehotnieť,,taká bola šťastná že videla tigre a mohla ich pohladkať 😉 😉 na rukách si popestovala malé tigríča ktoré ju očúralo a majiteľka tigrov jej povedala že v najbližšej dobe otehotnie a asi pomohlo dnes má 2ročného chlapčeka 😉 😉

ria191
19. aug 2015

@argenti imunologička by ti povedala aspoň tri mesiace pauzu, aby sa telo dalo dokopy atď. ale v centre ti povedia, že to nevadí. Podľa toho ako sa cítiš. Ja napr. mám atb. dneska poslednú tabletku a možno na budúci týždeň transfér možno chyba možno nie ale ty začneš iba stimuláciu takže podľa mňa to nevadí ak sa dobre cítiš.

crazybabenka
19. aug 2015

@1laura1234 tak z veľkou pravdepodobnosťou urobili chybu....teraz mi odpísala Pastorčáková "v případě léčby bez transferu je následující KET zdarma".

1laura1234
19. aug 2015

@crazybabenka tak a ja som sa neozvala a pekne zaplatila😓

ria191
19. aug 2015

@1laura1234 určite to pôjde aj spätne za vyskúšanie nič nedáš

lienka_1
19. aug 2015

@gagirl Ako som to zvladala? Tak vselijako. Mam doma skvelho partnera, ten ma vela-krat drzal nad vodou. Ale boli aj chvile, ked som sa od smutku nevedela nadychnut a to uz bolo na odbornika. Nikdy som vsak v sebe nenechala vyhrat pocit nespravodlivosti a zatrpknutosti. Na toto som si davala velky pozor. Lebo tak lahko bolo podlahnut vsetkym tym citom. Ak by som to bola dovolila, tak by bol so mnou amen. Posledne 2 roky boli extra tazke, lebo uz sme mali krasne "hniezdo", boli sme konecne doma, max pripraveni a 2 roky ani raz vklad. Tak nejako som samu seba presvedcila, ze aj keby sme dieta nemali, chcem zit pekny a kvalitny zivot. Mam pracu, ktora ma nesmierne bavi a naplna. Bola som rozhodnuta sa dalej vzdelavat a byt skvely odbornik vo svojej sfere. A pomahat aspon cudzim detom, ked uz som svoje mat nemohla.
A potom sa stal zazrak v ktory som vlastne ani neverila. Este aj dnes sa tak obcas zhacim a napadaju ma rozne somariny. Ale tie sa snazim vlemi rychlo potlacit a radsej sa zaoberam prijemnejsimi vecami.
A velmi-velmi mi pomahalo iba tak si pokecat s niekym, kto mi rozumel, kto prezil to iste. A aj ked sa nic podstatne po takych rozhovoroch nevyriesilo, nesmierne dobre mi padlo iba tak pokecat, vyrozpravat vsetok ten svoj zial.
Drzim silno palced, aby si nam tu skoro ty mohla pisat o utz v 20.tt a aj vsetky ostatne skvele zienky!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre