Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
24. aug 2015

@tinkatinulka
presne ten plyn, davam si espumisan, ze ten je nato dobry, v nemocnici som sa pytala sestricky, ale ze oni to nemaju, ked mi dosiel wc papier, ze nemaju, zrkadla na vysetrenie do susky im dosli, gel na sono dosiel, no hruza, podlozka pod teba taka jednorazova co davaju som chcela vymenit nemame, akoze fakt v zlom stave su tie nemocnice, nic, servitky na obed, sol, cukor, to akoze luxus keby tam je, obdivujej vsetky zeny co tam musia byt dlhsie, aj tehulky co tam boli rizikove, hruza, vsetko si z domu nosili, tymto nasa @speranza1 mas ved ty vies obdiv ze si to takto zvladla aj v tej nemocnici, ja by som isla asi na psychiatriu z tade 😝

nelly3
24. aug 2015

@tinkatinulka
potom ti tie plyny presli? lebo ja sa bojim ist aj na velku potrebu a ani mi to nejako moc nejde, musim vela asi chodit a hybat sa. mala si aj krvacanie? to ma nejako desi 😝

tinkatinulka
24. aug 2015

@nelly3 ja som ficala na vlaknine a voda a pekne poprdkavat, bolestivé ale slo to.. A krvácať som vždy začala 2 dní po laparke. Hej toaletak došiel aj mne ale mala som super spolubývajúcu a bufet vymietla za mna. Na odchodné sme si aj veternik dali.. A univerzálna omáčka bez chuti aká bola? Mňa ešte aj mliecnym jedlom kŕmili.. Hlavne ze mam neznášanlivosť na laktózu.. Juj zábavná časť môjho pobytu

nelly3
24. aug 2015

@tinkatinulka
praveze strava bola oki celkom, sice trosku nedochutena, ale ja som fakt malo jedla, ani co som si z domu doniesla keksiky, nic mi nechutilo z toho vsetkeho,

tinkatinulka
24. aug 2015

@nelly3 ale celkom rýchlo ta pustili.. Uvidis nanuky sa už trasú aby si si išla po ne. Rius rozbehne tehuvlnu a pojde to.

ria191
24. aug 2015

@nelly3 teraz nemám čas potom ti písnem, ale to krvácanie je v poriadku neboj sa aj ja som to tak mala

ria191
24. aug 2015

@tinkatinulka hi hi hi ty si nejakú vtipnú kašu pojedla či??? ja ešte nevarím presnidávky ako niekto 😕 😕 😕 😝 😝 😝 😔 😔 😔

tinkatinulka
24. aug 2015

@ria191 ja nie, moj dráhy a je výborná.. Bio s brezovým cukrom. Stihne to povesť sám.. Poslem ti?

katka17044
24. aug 2015

ahojte prosim kto ma skúsenosť v reprofite z hysteroskopiou? Koľko sa čaká na vyšetrenie a aká je cena pre samoplátcu aaa kedy sa po moze ist na vklad? Dakujem pekne

ria191
24. aug 2015

@tinkatinulka manžela ? Kľudne 😀 😀

tinkatinulka
24. aug 2015

@ria191 juj moja neviem, neviem ci by si ho vrátila hneď v ten deň.. On sa pri mne priučiť tvrdej drine a teraz úžasná mna.. A este ma záhadne divnu chuť na somariny 🐯🐯🐯

zuzu1108
24. aug 2015

@nelly3 Hlavne ze ta tak rýchlo pustili domov a mas vsetko uz na poriadku 🙂.
Vidim ze niesom sama co nemocnicu nezvládala psychicky. Ja som bola tyzden na Kramároch a bolo to hrozne. V tych najväčších teplách a este mi tam aj iPad ukradli a sestricky to neriešili.

ria191
24. aug 2015

@tinkatinulka nie miláčik nevrátila a ešte by ani makať u mňa nemusel tak neviem neviem či by sa ti ešte vrátil 😀 😀 😀

ria191
24. aug 2015

@nelly3 micka mňa púštali v sobotu a v pondelok som už kmitala v robotke 😀 😀 😀 ty čo sa domka zašívaš hm??? 😝 😝 😝 😕 😕 😕 . Tak oddelenie čistá katastrófa, ale operačky že wow . Dôležité je že už to máš za sebou a cysta je preč škoda tých vajcovodov ale čo už dve detičky sú isté a to je aj tak viac ako si chcela 😀 😀 😀

fatma1
24. aug 2015

@tinkatinulka Dik,ja ani neviem ake mam vlastne hodnoty.Teraz 28.8.idem na krv na stitku,tak uvidime ake bude aj Dcko..a

nelly3
24. aug 2015

@ria191
ale ved mne brali prec len lavy vajcovod, pravy mam, no to fakt, kokos zeby som isla do prace, to nehrozi, asi som nejaky slaboch oproti tebe 😀

anaba1
24. aug 2015

@nelly3 no ahoj nelly...tak som rada, ze si to tam vydrzala...odkedy som odisla, myslim na teba, ze co to s tebou bude bielik robit..on vyzera na odbornika...tak neboj, dobre ti to tam vsetko poupravoval..aspon to uz mas za sebou a mozes sa zacat tesit na babo a mat podstatne vacsiu nadej ako pri tych nevydarenych pokusoch..drzim palce

nelly3
24. aug 2015

@anaba1
dakujem moja, si zlata, drzim ti moc palce na september 😉

gagirl
24. aug 2015

@nelly3 ahoj.myslela som na teba len som si nepamatala presny termin operacie..Ja som sa po laparke tiez citila dost slaba a unavena..predsa anesteza plys vykon..to telo vycerpa..ale kazdy to trocha ibak znasa..Ja som tam na druhy den behala po bufete a peso po schodoch a potom ked ma prepustali som bola nejaka jak omacka..aj par dni alebo aj tyzden po operacii..Vela oddychuj a pi viac tekutin este teraz..a davaj pozor aby si neprechladla zospodu alebo nedostala nejaku infekciu..Ja som dostala asi nieco lebo som sa vratila do roboty ani neviem presne zakolko a nieco som schytila..tak som musela na antibiotika..Tebe dali nieco ?Ako si bola spokojna a Bielikom?Tak ano..oddelenie nic moc..ale sestricky celkom dobre,nie?Neboj zachvilu sa das do poriadku a potom sup pre embryjka..a budes mamina..🙂

scheflera
24. aug 2015

@mircalla
@lienka_1 Tak baby,stále ešte neviem,koho mám v brušku,bolo otočené chrbátikom a prdelkou,nechcelo to ukázať.Tak snáď nabudúce o 2 týždne,to budem mať morfo,ale dr. ho aj tak prelustroval,všetko v poriadku vyvinuté,aj výsledky screening komplet dobré,tak mám veľkú radosť.
Robila som revíziu vecí,čo mi ostali po dcére,tak na prvé mesiace vlastne nemusím vôbec nič kupovať,okrem kočíka a hojdačky a vajca.Len chudák chalan by asi bol dosť v ružovom 😀 to nevadí 😀

ria191
24. aug 2015

@gagirl
@nelly3 ja viem ze ti jeden fesak zostal 😀 😀 😀 aspon bude na surodencov 😀 😀 😀 . ja som po narkoze ako odtrhnuta z retaze ale tiez sa z toho dostavam aj tyzden ja len vsetko riesim v max tichosti a marodku by som nevyhovorila az taka dobra klamarka som neni tak hold musela som struhat macherku 😀 😀 . inak varili tam fakt dobre ale po narkoze nechuti asi nikomu.

ria191
24. aug 2015

@scheflera hi hi hi jemu to vadit urcite nebude aspon bude moderny od perinky pokial mu nedas prepichnut uska, tak pohoda klidek tabacek 😀 😀 😀

lola911
24. aug 2015

@gombicka my sme chodili do st.mary's v manchestri ale uz sa to neda oni nam stale hovoria ze preco by sa to nemalo podarit, moj huby pokazde isiel od tial s placom, naposledy sme boli v tento rok v aprili, ja ho tam uz tahat nechcem, jeho to vzdy polozilo, ide o to sarkasticke spravanie sa personalu, ja si myslim ze tuna hra rolu hlavne to ze sme cudzinci, ja slovacka a on grek, doktorka sice mala anglicky prizvuk ale backround mala s indie a normalne nam povedala ze sa to neoplati ani skusat s amh 0,57 a ze aj keby som otehotnela tak aj tak mam hydro ktore vylucuje nejaky toxicky liquid a je mala pravdepodobnost ze plod prezije, ze mame radsej ist na council a zaziadat o adopciu. moj drahy neviem kde vykutak to brno a ze on pojde jedine tam tak sme ich kontaktovali a oni sa s nami uplne inak bavili, tak snad na druhy mesiac ak bude moj cyklus v pohode 🙂

nelly3
24. aug 2015

baby vzdy po liekoch hlavne atb sa vysypem po tele, take male cervene pupaciky, aj teraz pozeram, neviete mi odporucit nejaku masticku? mam to na miestach hlavne kde sa asi viacej potim.

nelly3
24. aug 2015

@gagirl
bielik oki, ale po pravde, som ho tam moc ani nevidela, vcera rano mal vizitu, tak som sa opytala teda co vlastne mi robil, vsetko tak rychlo, sestricky oki, niektore moc neochotne, ale dalo sa. nic mi nedali vobec, viem ze nejaka infuzia tiekla to neviem co bolo, mozno od bolesti, potom mi pichali vecer injekcie na stiahnutie maternice ci co a fraxik ci take podobne, ale inac nic, ked bolest tak tabletka klasika od bolesti.
@speranza 1 poprosime si fotecky fesacikov 😉

ria191
24. aug 2015

@lola911 wow poviem ti co vsetko vylucuje ten toxicky liquid? Myomy, endometrioza atd. A poznam osobne kocky, ktore aj napriek tomu zostali tehotne. Takze ja na to neverim a ani ty never. Sperciatko s myomami a moja sestra s tazkou endoskou. Je to suhra velmi vela faktorov. Coskoro sem dam pribeh svojej sestry a to bude cumiet väcsina z vas. Kazdopadne nevzdavat sa a bojovat prinasa vytuzene ovocie. Brno je tvoja najlepsia volba.

ria191
24. aug 2015

@nelly3 hi hi hi spaidermann v bielom plasti 😀 😀 😀. To poznam ked som tam bola prvy krat, tak kocky mi hovorili, ze on si ma potom zavola a vsetko vysvetli. Tak pri vizite som sa nic neopytala. Potom ma nahodou stretol na chodbe, vrapil pooperacnu spravu do ruky a to bolo vsetko uz ho nebolo. On ma totizto toho strasne vela takze je to o stasti ci mu zrovna na teba zostane cas. Ak chces tak chod k nemu na pooperacnu kontrolu kedysi to bolo zadarmo. Inak minule ked som spomenula ze mi tiez pichali injekcie na stiahnutie maternice z ktorych mi bolo neskutocne zle, tak ma tu jedna kocka vysmiala ze to je blbost a ty si mi to potvrdila. To je to na co som ta upozornila, aby si si davala pozor ak by ti bolo zle. Ale co uz.

lola911
24. aug 2015

@ria191 prave ze sa mi to nezda podla mna nas chceli odbyt pretoze sme cudzinci, ja ziadne zdravotne problemy nemam, ani som nikdy ziadne lieky nebrala, mala som jedine ectopic pregnancy, kde som prisla najprv o cely lavy vajickovod a potom o polovicu praveho a ked som prisla na rengen kde do mna dali nejaku tekutinu tak sa mi pravy vajickovod zacal nafukovat v polovici a v lavo nebolo vidiet nic, ja som im hovorila neustale ze tam mam len polovicu vajickovodu ale oni tvrdili ze sa tak javy hydro tak fakt neviem ale podla nich som mala mat 3 dni bolesti a hnede vytoky a ja nic, ziadna bolest, ziadne krce a ziadne vytoky, aj periodu mam normalnu pravidelnu bez bolesti a bez krcov, jedine co citim je ovulka, to mam take tvrde vajecniky a zvlastny pocit na vajecnikoch ale nie bolestivy a aj to som si vysledovala sama ovulacnymi testami lebo henta doktorka mi tvrdila ze ovulaciu nemam, tak neviem preco sa mi pravidelne12ty den ukazuju kazdy mesiac dve ciarky na ovulacnom teste, tak uvidime aky bude mat nazor na toto brno. aj ten amh si dam znovu urobit v brne lebo im neverim. Moj huby tvrdi ze je jedno aky dlhy je tunel 😕 na konci kazdeho tunela je svetlo 😀

mircalla
24. aug 2015

@scheflera Ja som teraz v Italy,mam tu Len mobilny net,vsetkobdocitam doma

lily28
24. aug 2015

ahojte...chcela som sa spýtať,tých báb, ktorým vkladali na tretí deň či sa chytilo?či predlžená kultivácia je lepšia?vďaka baby za odpoveď...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre