Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
29. nov 2015

@gagik ma veľké šance na obrazovke uvidis uz ako sa vyzlieka z obalu po ceste sa ti zakusne do perinky. Machac by ti povedal ze to uz je hotové dite

mircalla
29. nov 2015

Ahojte dievcata, v prvom rade, ste uzasne, kolko gratulacii ste mi poslali, zo srdca dakujem a cenim si to.
trosku som nestihala, je to dost hekticke...tak si dovolim napisat viac....takze porod bol v 38tt mala skoro 4 kila. Je krasnucka baculka. Teraz neviem ci bola horsia celkova alebo spinal, ale asi spinal. Na 3 krat sa im podarilo na pichnut....porod akoze v pohode, nic strasne, len mi bolo 2 krat z toho spinalu na omdlenie. a stale mi sla do tvara ta plachta, co som cez nu nemala vidiet. trvalo to asi 15 min....pocula som vsetko, malu nevedeli vybrat, bola nejako priecne, tak cely cas reci ako....kde je hlava, nie to je ruka, pockaj tuto ju potiahni, nejde mi vybrat, rychlo ponahlaj sa.....no nic prijemne. bolest som necitila, ale zato riadne tlaky. ked ju vybrali nezaplakala, tak som sa zlakla, ale ze vsetko ok mi povedali a po par minutach ju priniesli a skusali prilozit ale nechcela potvora. po porode to bolo asi horsie, na brucho mi dali na stiahnutie maternici take vrecko s pieskom, bolelo to jak cert a do toho nohy ako z gumy....dost zly pocit....trvalo to asi 3 hodiny kym som ich zacala citit, kedze som mala tu frakturu chrbtice, tak som sa obavala ....celkovo bola totalna anestezia asi mensie zlo, ale zase som videla malu a vedela, ze je ok
no a potom klasika....malu mi doniesli na druhy den. mali sme ostat v nemocke, dost vysoke hodnoty zltacky, boli sme aj 12 hodin pod lampou, tak to kleslo. ako pisem, mali sme este den ostat. ale nemali postele, tak nas poslali domov....o 2 dni na to sa mi mala zdala riadne zlta, hodnoty este horsie ako predtym....takze do nemocky do ambulancie na kontrolu v stvrtok aj piatok...myslela som, ze nas tam nechaju, ale kazali mi len kojit, davat ju na svetlo a kontrolovat, ci pribera
tak si pomaly zvykame, dost som sklamana z maleho, o malu nejavi ziadny zaujem a celkovo je taky vzdialeny a odmerany....nejako su dvojka s daddym, neviem, ci ziarli, ale trapi ma to
tak vam este posielam 2 foto.

asi som rekorderka mat jedno dieta v 38 a druhe 43....takze pokracujte, oproti mne ste vsetky mladice
alebo aspon mladsie!!!!

mircalla
29. nov 2015

na tej druhej fotke sme "mierne" zlti
a inak ano - mala je vlasatica, takze ta zaha bola asi na mieste

evadek
29. nov 2015

@mircalla nadhernaaaaaa..:🙂a maleho to prejde...ja si doteraz pamatam ten pocit..mala som 6 ...doniesli mi malu sestru z nemocnice....A ja som sa ukryla do skrine....a tam som bola smutna....a viem,ze som mala take pocity, ze nechcem juuu...ja ju vyhodim ....Doteraz si pamatam ten pocit uzkosti a to uz mam 32 😀😀😀 Na stastie to trvalo len urcitu dobu....a teraz je to najlepsia kamaratka...dovernicka...proste moje zlaticko🙂
Takze jeho to prejde....citi sa asi trosku zbytocny a ostrceny...no je skvele,ze sa mu tata venuje...a bude to dobre....Mala je uzasna...🙂 Kiez by sme sa kazda dockala...

zuzu1108
29. nov 2015

@mircalla kraasna je bambulka 🙂. Tak si si pekne užila na Kramároch. A po kontrolách stvrtok, pia uz to klesá? Ja som zvedava ci aj nas bude vlasatý ked mam zahu ;).

gagirl
29. nov 2015

@mircalla krasna mala baculka..tak uz ste velka 4 clenna rodinka..uzivajte si ju..a syncek asi potrebuje trocha casu aby si na nu zvykol..ze uz nie je len on sam..Ale urcite sa to neskor zmeni a bude ju lubit..Tesim sa s vami a prajem vsetko dobre a vela zdravicka..Verim ze pojdem v tvojich slapajach..aj ked dve deticky ja asi uz nestiham ale verim ze coskoro sem pridam aj ja takuto krasnu fotku.🙂

gagirl
29. nov 2015

@ria191 ahoj..ako sa mas?myslim ze si mala teraz niekedy riesit ket..🙂

lienka_1
29. nov 2015

@mircalla Krasna bambulka! Si si teda uzila. Ale hlavne, ze ste OK. A synator potrebuje asi trosku casu. Segrin syn sa uz teraz zstraja, ze s nasou kamarat on veru nebude a ze ju bude bit 🙂

mimika1973
29. nov 2015

@jalaura ahoj ako dopadol OPU? kolko vydolovali vajok? a kolko sa oplodnilo? idete s predlzenou kultivaciou ? Bolesti mozu byt ak bolo vela vajok vytvorenych, len oddych a ono to prejde, hadam nebude hyperstimulka na obzore! 😖 Sledovat!
Drzim palce! 😉

lola911
29. nov 2015

@liu ja som uzivala jeden mesiac a mala som krasne folikulky 🙂 tak aj odporucaju ....jeden mesiac pred ivf.... ja ho teraz beriem uz tri mesiace tak uvidime co sa stane... v sobotu idem na scan 🙂 ... ak budes davat 3mg tak ti to poskodit nemoze..... citala som ze obnovuje aj funkciu vajecnikov 🙂

ria191
29. nov 2015

@mircalla chutnucka je ale toto nebude Marcelove dievčatko 🙂 toto bude tmavá krásavica 🙂

ria191
29. nov 2015

@gagirl ahoj dakujem za opýtanie vcelku fajn stále na nieco čakám ale vieš ako sa hovorí kto počká ten sa dočká. Tebe držím velmi palce aby výsledky z imuna boli v poriadku a ty môžeš začať stimuláciu s tym najkrajším koncom.

gagirl
29. nov 2015

@gagik pekne embryjko najvyssieho stadia pred vkladom..drzim palce nech sa pekne zahniezdi u teba.)

ria191
29. nov 2015

@lienka_1 čau micka krasne držíte pokope ej ty ešte tej vašej "väčšine) corknes tu novoročnu odmenu alebo ze by to bolo vianočné dievčatko juj uz sa teším na koho sa bude copanocka podobať 🙂

ria191
29. nov 2015
ria191
29. nov 2015

@mimika1973 ahoj mimi ako sa mas? Alebo co mas nové priznaj sa 🙂

ria191
29. nov 2015

To je tak ked si niekto da kávu o 16:00 to tu asi budem strašiť dorána ☹

gagirl
29. nov 2015

@ria191 to mas pravdu,je to tak....ja verim ze coskoro sa vsetky ktore este stale cakame dockame🙂Dakujem ti pekne-..verim ze to tak bude a budem moct zacat..Tebe drzim tiez velmi palce..buduci rok budeme tehulky a basta🙂

ria191
29. nov 2015

@gagirl tak beriem ta za dl

ria191
29. nov 2015

@gagirl za slovo nejako mi to blbne☹.

santeema
29. nov 2015

@mircalla krasna je malicka🙂...inak som aj celkom rada, ze som mala 2 krat celkovu anestezu🙂. mne bolo kym ma uspali strasne zima iba pod tou plachtou a ked ma zacali oblievat nejaku dezinfekciou na bruhu, tak som sa normalne roztriasla od zimi a bola rada, ze o chviu zaspim🙂. s malého si nic nerob, moj starsi je z bracekom uz 5 mesiac a stale nie je z neho nejak nadseny🙂. minule mu z jeho hrackarskou motorovou pilkou chcel pilit krk a jeho standar je ze postipem alika, kopnem alika, oslintam alika🙂ale sem tam aj z neho vylezie lubim braceka, moj bracek..to chce asi cas aj u tvojho...a drzte sa obe🙂

gagirl
29. nov 2015

@dancura ahoj..ja mam tiez poslednu dobu ale uz dlhsiu taku slabu ms..Teiz krvacam len 1-2 dni a potom len spinim..Tiez si chcem dat spravit hp ak mi spravi dr..Kolko mas rokov ?mozno je to uz aj vekom.,.kolko mas rokov?

gagirl
29. nov 2015

@ria191 😉

mircalla
30. nov 2015

@ria191 no uplny opak maleho....ktory je modrooky blondak

osky
30. nov 2015

@osky dakujem za vysvetlenie.zaujimave ze klesa-ja mam stale zvysene,ked mi robia testy a nikto mi na to nic nedava....neviem ci je to ok,akne nemam .....

osky
30. nov 2015

@lola911 neviem ako sa mi podarilo samej sebe podakovat 😀
nejde to zmazat,ale chcela som podakovat tebe za ten prispevok.tak dik.

lienka_1
30. nov 2015

@ria191 NIE, vianocne nie! Vtedy je moj porodnik prec! Radsej Silvestrovske, nech je ozaj veselo 😀 Dnes idem na 1. poradnu do porodnice, tak som zvedava, co mi dnes povie. Naposledy som uz bola aj na prst otvorena, ale pesar drzi a doky, ze ho vyberieme az v 38.tt, tak som ho vzala za slovo 😉
A vies aki sme zvedavi my?! Sa nam velmi nechcela v brusku ukazat, si vzdy zakryvala tvar 🙂 Ale na poslednej poradni u gynekologa ju bolo krasne vidno z profilu, pekne si prehltala plodovu vodu, pazroska a potom sa jej ckalo 😀

tinkatinulka
30. nov 2015

@lienka_1 to už do nemocky na pásy? Uff ale to leti.. Kto mi upečie medovníky kocky

lienka_1
30. nov 2015

@tinkatinulka Ja zatial takto 🙂 Napecene uz mam, len zdobenie ide pomalsie, lebo malej sa nepaci , ked sedim za stolom a zdobim. Kope ako divoska, tak pol hodku pozdobim a hodinu oddychujem 😀 Ale kedze som mala nariadene "domace vazenie" 😀 tak mam paradnu zabavku na kratenir casu.

ria191
30. nov 2015

@lienka_1 no wow krasne 😍😍😍.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre