Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cmudlo
5. jan 2016

@gagirl tak podľa tehotenskej kalkulačky už si 😉 ráta sa od poslednej ms 😀No ja tiež viem o tom pozitívnom naladení svoje. ...poviem ti, že zo 6 tích pokusov som bola pozitívne naladená len raz a vtedy sa to podarilo 😉

evadek
5. jan 2016

@ingrid0105 podobne..

evadek
5. jan 2016

@zibi poslem...🙂

tlucka
5. jan 2016

Dobré ránko kočky, neviete prosím niektorá, či má Dr. Drakulová v tomto období dovolenku? Sestra by k nej v piatok chcela ísť a nevieme sa k nej dovolať. Vďaka

evadek
5. jan 2016

@tlucka to by som aj ja chcela vediet...🙂

dalida
5. jan 2016

Moje mile reprofitacky, srdecne vas zdravim a prajem vsetko dobre v roku 2016. Hlavne veeela pozitívnych sprav 🙂
@gagirl myslim na teba a silno drzim palce. 😉 Dievcata, prosim o pomoc tie, ktore uzivali intralipidy. Na SK mi kamoska vie zohnat intralipid 20% 250 ml.... ja mam uzit 100 ml... Moja otazka znie ci sa moze zvysny liek uskladnovat a nasledne pouzit. Dakujem.

tinkatinulka
5. jan 2016

@dalida nemal by byť problém, z infuzie sa bežne odpúšťa

vernazza
5. jan 2016

@gagirl a ostatné kočky, obrovský šuter zo srdca práve spadnutý, vajíčko bolo zrelé a oplodnilo sa!!! Transfer plánovaný vo štvrtok 9.30. 😀😀 Jaj sa teším veľmi, aj keď je to len druhý krok.. Majka, ty si kedy vo štvrtok? Dúfam že sa nám podarí stretnúť. 😊

dalida
5. jan 2016

@tinkatinulka dakujem za odpoved 🙂

tinkatinulka
5. jan 2016

@dalida mne odpustili ale inú infuzku.. Ides do nového roku s predsavzatim?

vernazza
5. jan 2016

@lienka_1 este sa chcem spytat lienky alebo ostatných, ktore maju takuto skusenost. ja som riesila pri predchadzajucich vkladoch aj imunologiu a mala som intralipid 7 dni pred IVF a 7 dni po IVF. kedze som teraz isla uplne bez liekov a vklad je o 2 dni, ci este mam skusit ten intralipid riesit? ale kedze je zajtra sviatok, tak je to asi pase.. @lienka_1 ty si po native este stihla aj intralipid?

gagirl
5. jan 2016

@vernazza supeeeeeer moja..velmi sa tesim s tebou..🙂 ja mam opu stvrtok 9.30;-)

vernazza
5. jan 2016

@gagirl no to je aka suhra! obe 9.30, ver tomu, ze my dve budeme tehotne spolu, uvidis!! tak si dame info, ako sa spozname. 🙂

tinkatinulka
5. jan 2016

@vernazza myslím že lienka mala 1 lipid až v deň vkladu.. A nemas ani fraxik teraz??

vernazza
5. jan 2016

@tinkatinulka ja som dopredu praveze nenasadila nic. cely tento pokus bol taky nahodny, lebo mi prisiel menzes o 5 dni skor ako mal, tak koudelka napisal, ze to aj tak nestihneme do 4/1 odobrat a dovtedy je labak nefunkcny. ja som ho v podstate prehovorila 29/12, ze tomu chcem dat sancu. takze som nebrala nic, ani fraxik, ani subcuviu.. fraxik mam doma, takze ten mozem zacat oddnes pichat, len neviem co tie imunologicke veci. uz som pisala bergendiovej, ti su zase zatvoreni, zacinaju az vo stvrtok, ked ja idem na vklad. no neviem co vcul, dufam, ze sa mi ozve vo stvrtok a poradi.

tinkatinulka
5. jan 2016

@vernazza no fraxik daj a kľudne aj anopyrin, aspirin.. A mala si imuno diagnozu??

tinkatinulka
5. jan 2016

@vernazza niekedy tieto náhodné pokusy sú tie naj.. Treba veriť.

tinkatinulka
5. jan 2016

@vernazza Subcuviu si pichala naposledy kedy??

pufa
5. jan 2016

@ria191 ahoj Riuš 🙂 veru, ide to rychlo, rychlejsie ako som cakala. mam sa dobre, zatial vsetko ok, buduci tyzden mam morfo usg tak snad aj tam bude vsetko ok a dozvieme sa co cakame. dam vediem ;)

gagirl
5. jan 2016

@vernazza to by bolo super.🙂 ty zacnes a potom sa pridam😉dohodneme potom nejake poznavacie znamenie🙂

lada_dee
5. jan 2016

@vernazza.. Ja som intralipidy dala v deň KET, potom hneď po potvrdení tehu a potom každé 3 týždne až do 16tt.
@dalida... Tiež som užívala Intralipidy, žiaľ ako píšeš, na SR 100ml je problém zohnať. Ja som ho nechavala v chladničke na ambulancii, kde mi ho v deň užitia ráno vybrali a okolo obeda pichli, nič sa nedeje...

diska
5. jan 2016

@dalida ahoj ,ja som tiez stale mavala 250 mll a z toho mi odtieklo cca 100 ml,to sa vzdy hned zlikvidovalo ,myslim,ze je lepsie nenechavat to ale stale pouzit novu,nieje to zas tak draha vec.

diska
5. jan 2016

@evadek ahoj mala som aj zvysene cytokyny ale nie velmi asi ,,ja som to uz potom vobec neriesila lebo mi to prislo ako nekonecno,napachala som do seba co sa dalo a hotovo...to je,,medrol,intralipid,anopyrin,fraxiparin a bolo. 😀

ria191
5. jan 2016

@vernazza tie lipidy by som si za každú cenu vybavila aj keby mi to mali podať v RF za 100€

nelly3
5. jan 2016

@lada_dee
ahoj, prosim ta kde ti ich podali intralipidy? dakujem

gagirl
5. jan 2016

@dalida dakujem moja..aj tebe vsetko len to najlepsie v novom roku..verim ze bude stastnejsi ako minuly rok 🙂

vernazza
5. jan 2016

@tinkatinulka ja som mala zvysene cytokiny, subcuviu som pichala pol roka Jan15 - Jun15, v septembri boli kontrolne merania v norme, tak sme sa s bergendiovou dohodli na tom, ze nasadime az pred dalsim IVF. a aj hemato diagnozu mam, MTFR mutaciu homozygot, takze fraxik nasadim urcite.

@ria191 takze daju sa aj v den vkladu intralipidy? no hned tam pisem. tych 100eciek ozeliem, ale horsi je pre mna cas. mame rocnu uzavierku a ked by mi to v brne nechali pustene 3 hodky, tak pridem strasne neskoro do prace a to uz sa nevyhovorim. a nechcela som, aby sefka vedela, ze opat riesim ivf, lebo ma potom stresuje.. do kelu. no idem sa poradit s koudakom co s tym intralipidom..

gagirl
5. jan 2016

@cmudlo budem sa snazit mysliet len a len pozitivne..ja verim ze psychika zohrava tiez velku svoju rolu..ty uz stimulujes tiez ze?

dalida
5. jan 2016

@diska dakujem za tv.skusenost. Mas; pravdu
Nie je to drahe...

dalida
5. jan 2016

@tinkatinulka zlatko moje, nedavala som si ziadne predsavzatia. S mm sme sa rozpravali o snoch a tuzbach. O tom co je v nasich rukach, co ovplyvnit vieme a co nie...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre