Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cheeky82
24. aug 2016

@lily311 ale spermie preziju v tele 72 hodin. a v takomto skorom stadiu sa to poraidne zmerat neda, sak skus s kurzorom v pocitaci namerat 3mm 🙂

cheeky82
24. aug 2016

@ssegra no ja by som mala dnes byt 9tt+5. dnes mam take strasne krce, teda od vcera, lebo sa neviem vyprdkat☹ boze to boli a je to take neprijemne. mne sa to zvykne stavat, len teraz si nemozem dat Degasin, ten jediny mi zabera. dala som si taky slaby feniklovy caj ale nepomohol ani trochu. nemam skoro ale ziaden pohyb, v praci sedim a mne tak od poobedia a hlavne vecer byva zle, takze ked pridem domov, tak si rovno lahnem.

cheeky82
24. aug 2016

@ssegra 5.9 a daleko? ja idem az 12 septembra. to uz budem nieco cez 12 tt tusim, alebo presne 12. este len teraz mi bude brat krv a moc. ty uz mas toto asi za sebou, ze? chcem si dat urobit aj ten trisomy test.

ivetahe
24. aug 2016

Ma niektora zaujem o Utrogestan,Femaru,posuvam dalej.Piste do IP.

ssegra
24. aug 2016

@cheeky82 to som mala na zaciatku tiez ale potom to ustalo...teraz sa len nafuknem vecer a rano zase vyfuknem 😀 ja sem sa nemohla ani vytoto a to bolo este horsie..teraz sa mi to uz trochu upravilo tak som rada

ssegra
24. aug 2016

@cheeky82 lenze ja cakam na 5.9 uz od 1.8 🙂 tak sa mi to zda daleko 🙂 ano to uz mam za sebou aj meranie NT a naposledy mi bral aj krv a teraz by to mal vyhodnotit. Ja som si nedavala robit trisomy kedze sme mali PGD tak sa ani nebojim vysledkov. Ked uz budes v 12 tyzdni tak aj tebe bude merat NT

lily311
24. aug 2016

@cheeky82 No pozerala som si papiere spred 5 rokov, keď som čakala malého po IUI a tiež mal v 6+0 tt len 2 mm a potom v 6+6 tt bilo už srdiečko a mal 8 mm, tak som pokojnejšia, starosti mi však robí tá včerajšia infúzia na tlmenie imunity, lebo ma dnes riadne začalo bolieť hrdlo, dúfam, že to čoskoro prejde

lily311
24. aug 2016

@anaba1 tak to je krásne...teším sa s tebou...🙂

buba08
24. aug 2016

@lily311 takéto reakcie môžu byt skôr po intralipide, mala si ho? alebo ti pichli subcuviu, alebo privigen?

lenka54321happy
25. aug 2016

Ahojte baby! Je tu nejaka stara znama co si ma pamata z ivf 2014? 🙂

lily311
25. aug 2016

@buba08 mala som privigen

tinkatinulka
25. aug 2016

@lenka54321happy ahoj ako nasa "zahranicna"

cheeky82
25. aug 2016

@lily311 infúzia s bolesťou hrdla nesúvisí. Naozaj sa nemusíš báť toho merania. Mne na prvom utz namerali ze ma 6tt+0, podľa výpočtu zo malo byt 6tt+3 a o dva tyzdne a dva-tri dni z toho bolo 9tt+00😀

cheeky82
25. aug 2016

@ssegra včera som myslela ze umriem. Strašne ma bolela lava strana z toho, šlo to až do nohy a ľavej strany chrbta. Keby som to nemala aj pred tehu tak sa bojim najhoršieho. Dnes rano oveľa lepsie, ale ako som sa najedla, tak sa to zasa zhorsilo😢No a zápcha ma občas chytá tiez

santeema
25. aug 2016

@lenka54321happy ano aj ja si ta pamatam🙂). mame krpcov narodenych v ten isty den. a ako sa mavate? este stale si v uk? ja som omylom inak zmazala jednu sukromnu spravu od teba este z kedysi..sa ospravedlnujem za to🙂. ak ju nahodou este mas a je aktualne, kludne mi ju preposli znovu🙂.pekny den

bianitka996
25. aug 2016

@gabika2015 aj ja beriem ten galvex mne pomohol

diska
25. aug 2016

@lenka54321happy ahoj aj ja si ta pamatam,,ako si stale stresovala 😀 niezeby ja nie 😅

gabika2015
25. aug 2016

@cheeky82 ahoj, prepac, ze Ti odpisujem az teraz, ale vcera som bola dost mimo, bolo mi vsetko naraz ☹ Skusila som aj obklady aj kvapky od alergologa, ale nic mi zial nepomohlo, oko mi este viac opuchlo 😒 Tak som dnes isla k ocnemu, mam silny zapal rohovky 😒 Pred tehotenstvom som nemala tolkoto problemov, tusim ani Ty, ale hlavne je aby babatka boli v poriadku, my uz vsetko vydrzime 🙂 ako bolo u zubara? Dali Ti aj nejaké anestetikum? A s crevami to ma tazke asi vela tehuliek, aj mna casto pobolievaju. Ja som rada, ze dnes som este negrckala, aspon nejake pozitivum 🙂 Tripple test mi uz robili na 2krat, teraz cakam na vysledky a zatial mi robili len obycajny ultrazvuk, v utorok odmerali obvod hlavicky babatka, obvod bruska, dlzku stehennej kosti, vzdialenost medzi spankovymi kostami. Chystame sa aj na 4D ale az koncom septembra, okolo 20 tt.

cheeky82
25. aug 2016

@gabika2015 ty este stale vraciaš??? Dnes mi nebolo zle, tak dúfam ze je všetko Ok. Končím 10tt. Doplnila mi vložku a uz je dobre. Nic viac nerobila. Nechce mi to zablombovat až do pôrodu. Ked mi vložka vypadne, da mi novú. Ja som pred tehu bola fit ako ryba😀Prečo ti robili triple testy na dva krat? Musím sa na ten utz spýtať lekara. Nie kazdy robí prenatálny utz, treba nato školenie.

gabika2015
25. aug 2016

@cheeky82 hej, ja si este stale "uzivam" 😀 mam velmi blby zaludok 😠 Tak mi bolo vysvetlene, ze tie odbery na tripple test sa robia na 2krat preto, aby sa dali porovnat vysledky z roznych tyzdnov tehotenstva, prvy odber som mala v 12.tt a druhy v 15.tt. Super, ze uz mas zubara za sebou. Aj ja budem musiet este ist 😔

roxy80
26. aug 2016

Ahojte baby, dnes som odniesla papiere na poistovnu ohladom žiadosti o druhé IVF. Prvé sme absolvovali na slovensku. Druhé sme sa rozhodli absolvovať v RF v brne. Dokedy vám cca schválili žiadosť? A inak keď je schválená dostanem nejaký papier a ten od nesiem do brna? Alebo ako? Môžete mi prosím poradiť som tu nová a neviem ako je to s tým uhradzanim?

ssegra
27. aug 2016

@roxy80 nam schvalili ziadost presne za dva tyzdne...nemusis to nikam nosit ten papier ma len informativny charakter..drzim palce aby vam to v brne vyslo, nam to tem vyslo na prvy sup 🙂 ku komu chodis?

roxy80
27. aug 2016

@ssegra ahoj, ďakujem veľmi pekne. Chodím k pani doktorke Strakovej. A ty? Čiže ty si po schválení informovala brno že je to schválené a ten papier o schválení si im odniesla,hej? A potom ako to bolo s platením, platila si všetko alebo len za doplatok za lieky? Dakujem velmi 😉 a gratulujem že ti to hneď vyšlo veľmi sa teším keď počujem takéto spravy

chelly
27. aug 2016

@roxy80 ten papier je len pre teba, aby si vedela, ze uz mozes zacat s liecbou. v Brne to komplet zaplatis a potom vsetky potvrdenia posles aj so ziadostou o refundaciu na poistovnu a oni to preplatia.

ssegra
27. aug 2016

@roxy80 tu pani doktorku nepoznam..raz som ju videla ale inak nic..presne ako pise
@chelly ten papier je len pre teba, vsetko zaplatis a po et posles vsetky spravy s fakturou do poistovne a potom len cakas na preplatenie..my sme cakali dva mesiace. Neviem ako ste sa dohodli v centre a ci uz mas aj lieky doma, alebo nie. My sme po schvaleni este cakali na vysledky z genetiky a tie sme isli skonzultovat do brna a tam sme sa dohodli ze akonahle mi pride ms zacinam stimulku a na 7 DC sa mam objednat na utz

lenka54321happy
27. aug 2016

@tinkatinulka
@santeema
@diska
@cmudlo
@gagirl
Baby ja zasnem! Tolke si ma pamatate??? A este aj to ze som riadne stresovala??? 🙂)
Haha no tak to som fakt musela byt hrozna 🙂)
Uplne ze klobuk dole, lebo po porode ja mam taku zlu pamat...mena si pamatam, ale uz tie pribehy velmi nie...☹
Len tak sa mi mari...ktora asi ako co/koho kedy mala 🙂)
Ak budete mat cas napiste!
Hej moj maly 14 mesiacov Neuveritelneeeee!!!
A neviete ako @haimi
Alebo @bergalm
Tiez nade kolegyne s neuveritelnymi pribehmi 🙂)
Juuuj som taka stastna zeny!
A kazdej jednej co toto cita prajem, aby jej to vyslo!!!
Verimeeee!
A my zaciname pracovat na druhom šintrovi!!! 🙂))
Tak uvidime co sa udeje!
Drzim vam vsetkym palce!
Cmuoaaaaak

lenka54321happy
27. aug 2016

Este som chcela pridat par anjelikov:

@katka1704
@staga
@lemoni86
@lilly158
Citam
Spravy od Vas z 2014
Joooj ako ste mi pomahali 😘

roxy80
27. aug 2016

@ssegra @chelly ďakujem vám veľmi pekne za info, lieky ešte nemám. Dohodli sme sa s doktorkou že keď budem mať info z poistovne že je to schválené tak si mám objednat termín a dajú mi protokol a lieky. Inak ako je to s liekmi? Vyberám ich tam na recept alebo na slovensku? Prepacte že mám toľko otázok😉

lemoni86
27. aug 2016

@lenka54321happy ako ten čas letí však? Ako sa máte ináč? My teraz druhý deň teplotujeme. Idú mu naraz 4 zúbky. Už nech to je za nami.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre