Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
9. aug 2011

@jada1 vies co, ja som sa nestresovala, mozno by som sa stresovala smojimi vajkami. ale bola som uplne kludna...v ten druhy screening mi napriek veku vysiel lepsie ako prvy....

jada1
9. aug 2011

@callex
@mircalla veď ja sa ani nestresujem. Prvý screneng vyšiel dobre, tak som v pohode.

callex
10. aug 2011

@modra no veru leti to.za chvilu som v polovicke. 🙂 uz sa citim ovela lepsie..asi prisla na rad ta bez problemova etapa.sem tam cosi zaboli,pulz vyskoci ale inak ok.dokonca aj jemne kopeme..su to skor take stuchanceky malou rybickou. 😀 a ako sa dari vam?pekne ste sa zabehli?

tinna13
10. aug 2011

@jada1 ahoj, u mna 1. screening v Brne vysiel negativne, 2. screening v 16 tt mi vysiel pozitivne na DS.
Tiez som mala v papieroch z labaku napisane, ze odporucaju amniocentezu aj vzhladom na IVF.
Aj ja som mala ICSI. Ku geneticke som sice isla, ale amnio som odmietla, ani ma do nho netlacila.Geneticka sa opierala hlavne o vysledky screeningu z Brna. Spolahla som sa na morfoultrazvuk a ten dopadol dobre. Drzim palce nech mas tieto blbe testy rychlo za sebou s dobrym vysledkom.

cecil36
10. aug 2011

Dobre ranko 🙂
@callex a mas aj tusaka ci to bude dievcatko alebo chlapcek? Neviem, ako je to mozne, ale ja som to nejako vnutorne citila. A inak posunuli nam termin, drobec je o tyzden väcsi, tak mozno uz na Vianoce budeme doma z porodnice.
@tinna13 tinka, super, ze ta geneticka do nicoho netlacila, u nas to bolo naopak, obe nas tlacili do amnio a vysledky si ani len nepozreli. Nastastie, u Cunda bolo vsetko ok 🙂

callex
10. aug 2011

@cecil36 nemam ziadneho tusaka....o 3tyzdne budem mudrejsia.to by bolo super netravit vianoce v nemocke.budes mat cisarak?
@tinna13 ako si zijes?pozeram ze 29tt...uff ten cas leti.uz strihas meter? 😀

cecil36
10. aug 2011

@callex este neviem, zatial sa dr. nevyjadril, ale bola by som radsej keby cisarak, kvoli babätku. Navyse asi to bude zas cvalik ako dcera, tak ocakavam podobny problem s otvaranim a prechodom cez porodne cesty.

lulu10
10. aug 2011

@cecil36 ahoj, moc gratulujem k chlapovi, pozeram ze 21tt-ty kokso!! to kedy ubehlo??????

petuska123
10. aug 2011

bre rano baby.a este mam otazku.na fore som citala ze pri nizkom amh davaju antikoncepciu na 3 mesiace aby si vajecniky oddychli. a potom ze sa dava kratky protokol. no pri 1 ivf som kratky mala a nepomohlo ☹ . a este jedna vec s muzom sme sa dohodli ze ak 2 ivf nevynde v martine tak pojdeme aj my do brna a to treba si vyziadat z martina moju kartu??a potom sa objednat na 1 konzultaciu??a zas vsetko od znova??teda hp spermio atd?? ci ako to vlastne prebieha casto tam budeme chodit??lebo do mt pocas stimulky som chodila kazdy druhy den na kontroly a to je mt zdialeny hodinu a brno teda o vela viac.

tinna13
10. aug 2011

@cecil36 ak si lekari ani nepozru tvoje vysledky tak to uz je co povedat, ja som mala stastie na dobru geneticku ktora chape nase obavy. super ze u Cunderlika bolo vsetko v poriadku
@callex zijeme si dobre, len posledne dni ma zacalo boliet chodidlo, normalne som krivala a vobec som si nie vedoma nejakeho zleho naslapnutia. tak som sa vcera v dobrej viere vybrala k ortopedovi ale tam bolo hadam 30 ludi, tak som si len kupila konsku mast a uz sa mi to zlepsuje.
v piatok mi zacina 30 tt a pred tou trojkou na zaciatku uz zacinam mat respekt a uvedomujem si, ze uz sa to cele blizi 🙂

tinna13
10. aug 2011

@petuska123 ohladne AMH ti poradit neviem. Co sa tyka dokumentacie je dobre ak si ju v MT vypytas aby lekar mohol pozriet co uz mate za sebou ake vysetrenia,. Mne nove vystrenia nerobili. lekarovi stacili tie spred roka.to uz lekar posudi a navrhne pre vas to najlepssie.popripade ak ti aj navrhne nejake vysetrenia kludne ich mozes absolvovat aj na Slovensku, mnoho bab to tak robi. Celkovo som bola v Brne 4x. Konzultacia, 8 den cyklu kontrolne sono, OPU a vklad.

callex
10. aug 2011

@petuska123 ta antikoncepcia na oddych mi dava logiku.tomu by som sa nebranila.i ked zase tri mesiace su asi dost.ak pojdete do brna nemusis si pytat kartu..vecsinou staci osobny pohovor.v brne im len porozpravas co vsetko ste absolvovali.ak si urobis kopie vysledkov bude len plus.ak hp a spg nie su stare nemyslim si ze budu po tebe chciet nove.a ak ano tak ti povedia a to si das urobit u svojho gyn.co sa tyka navstev pocas stimulky..do brna ides 1x na konzultaciu, potom staci prist len na OPU a ET.mnoho bab kontroly riesilo cez svojho gynekologa a vysledky sona poslali do brna emailom alebo sa zavolalo a lekar zvolil dalsi postup.to znamena bud nejako pozmenil davkovanie alebo povedal kedy dalsia kontrola a kedy si treba pichnut pregnyl a podobne.komunikacia cez email a telefon je vyborna pomoc.takisto maju svoju emergency line kde mozes volat kedykolvek ked je problem.

callex
10. aug 2011

@tinna13 mozno ti len Miuska pricvakla nejaky nerv veduci do chodidla...betarka jedna. 🙂 kedy mate navstevu porodnice v ramci kurzu?uz si sa rozhodla pre NR?

tinna13
10. aug 2011

@callex skor si myslim ze je to zo slapiek a zabiek v ktorych cele leto beham, nie je to velmi zdrava obuv pre nohy ale hlavne ze sa to zlepsuje. Navstevu porodnice mame 3.10 a uz som sa rozhodla pre NR, nechcem to zbytocne komplikovat. uz chodis do prace? kedy dame kavu?

lenka_21
10. aug 2011

@petuska123 Hodnota kt.pises sa povazuje za velmi nizku ... ja mam 0.38.
Zatial co som sa docitala AMH je meranie vajecnikovej rezervy (teda kolko vajicok je este vo vajecnikoch k dispozicii). Z dostupnych informacii co som si precitala to vraj nevypoveda o kvalite vajicok ale lekari na SK s takymto AMH vzdy doporucuju darcovske vajicka ☹ ... teda Iscare BA a MT, kde toto vysetrenie robia. Ja som toto konzultovala s Dr. v RP a napriek mojmu nizkemu AMH mi dopocuju zatial vyskusat IVF soft a potom sa rozhodnu ako dalej. Citala som aj zahranicne fora a su tam baby,kt.sa aj napriek nizkemu AMH podarilo otehotniet. 🙂 🙂 🙂
Mne Doc.Tomas v Iscare MT doporucil prv darcovske vajicka, nakoniec vraj mozme skusit IVF ale velmi silnu stimulku (co som odmietla ja), lebo z dostupnych zdrojov som sa docitala, ze slabsia (soft varianta) v takyto pripadoch je lepsia. Nakoniec aj Tomas navrhol slabsiu, lenze zatial to nechcem skusat, lebo na Sk nemaju take skusenosti a v septembri idem do RP v Brne.

Prikladam ti aj referecne hodnoty, kt.sa pouzivaju na SK a precitaj si tuto temu, kde sme sa o tom bavili a su tam aj produkty, kt.by mohli zvyseniu vajicok pomoct:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/dhea-ale...

vysoke nad 3.0 - toto maju vacsinou kocky, kt.maju problem s polycystickym vajecnikmi
normalne 1.0 - 3.0
nizke 0.3 - 1.0
velmi nizke menej ako 0.3

Ak by si potrebovala viac info, napis do IP, ale viem ti odpoved az za 2 tyzdne, lebo odchadzam na dovolenku 🙂

petuska123
10. aug 2011

@lenka_21 ak som to teda dobre pochopila tak sa mi tvori uz menej vajok ??. ale vsak mi odobrali 9 a 7 oplodnili a 2 boli dokonca jednotkovej kvality. tak ja uz nechapem nicomu. pom 3 dnoch po oplodneni sa prestali vyvyjat

petuska123
10. aug 2011

@lenka_21 takze ak mi navrhne dlhy protokol mam ho odmietnut???jedna baba ma 0,9 a dal jej dlhy protokol

lenka_21
10. aug 2011

@petuska123 ano to znamena, ze mas uz menej vajok k dispozicii - ale co znamena menej to ti nikto neprezradi. Mne v MT tvrdili, ze koli zlemu AMH sa mi prestali vyvyjat vajicka (ak si pamatas ja som ti pisala, ze som mala to iste), ale podla mna a z toho co som sa docitala to nie je uplne postavene len na tomto .... V pripade nizkeho AMH poznam viac bab (hlavne zo zahranicnych for, lebo AMH sa v niektorych krajinach meria uz davno). Viac bab ma lepsiu uspesnost s tehu ked stimulovali v kratkom protokole a so slabsimi davkami ... nemali sice tak vela vajicok, ale vacsina sa oplodnila a dopracovali sa k transferu a viacere k tehu 🙂 🙂 🙂

Ja osobne idem na kratky protokol a soft stimulku ... pre mna dlhy protokol nefungoval ale to je moja skusenost ....

lenka_21
10. aug 2011

@petuska123 ... tu babu co spominas, podla tabuliek ma celkom dobre AMH - 0,9 nie je zly vysledok a mozno preto jej navrhli dlhy protokol ... bohuzial my dve sa k tomu AMH nemozeme porovnavat ☹ ☹ Nevies ako tej kocke dopadla stimulka?

petuska123
10. aug 2011

@lenka_21 0,9 nie je take zle??? ja mam 0,92

callex
10. aug 2011

@lenka_21 uzi si dovcuuuu...a ked sa vratis mozes zorganizovat nejake stretko. 😉

miminkad
10. aug 2011

@lenka_21 uzi si dovolenku a slnko a oddych 🙂

lenka_21
10. aug 2011

@petuska123 Uz som prepracovana ... ja fatk potrebujem tu dovcu ....Ospravedlnujem sa, ak mas 0,92 tak to je celkom dobry vysledok, je to trosku nizsie od normalnej hodnoty ale podla mna sa v tomto pripade nemusis obavat ... v tomto pripade by som urobila to co ti odporucaju v CAR ... ak si dobre pamatam, naposledy si stimulovala dlhym protokolom, mozno by som teraz skusila kratky .... niekedy pomoze zmenit protokol. Drzim palceky 🙂 😉 🙂

@callex @miminkad Baby, dakujem ste zlate ... pekne sa tu opatrujte a potom dame stretko 😉 😉 😉

To iste plati aj pre ostatne kocky, drzte sa tu a cakam len same dobre spravicky ked sa vratim 🙂 😉 🙂

PS. Som hviezda a tu hematologiu som vcera stihlaaaa 😀 😀 😀

petuska123
11. aug 2011

@lenka_21 no to sa stava ze sa prepracujeme...mas odpustene a mala som kratky protokol presne naopak ako sa napisala 😀 😀 😀 😀

gabinkaa
11. aug 2011

@lenka_21 príjemnú dovolenku, veľa slniečka a oddychu, musíš načerpať silu 😉

callex
12. aug 2011

a ked nam lenka odisla na dovcu kto nam tu bude pisat?
babule tehule ako sa mate? 🙂

lulu10
12. aug 2011

nejako je tu ticho, nikto sa nehlasi 😕

tinna13
12. aug 2011

ahojte
@callex mame sa dobre od 4 tej som hore, v noci som mala blbe sny-strasil ma porod. teraz zehlim 😒

leamax
12. aug 2011

ahojte reprofitacky 🙂
nejdem vas citat, je tu toho vela a ja nemam ani teraz cas - asi mi zacina mykoza, tak idem zas ku gyndovi 😖 ten zacne predo mnou uz asi aj ordinaciu zamykat 😀 😀 😀
chcela som vam len jednu vec - muzik bol u toho urologa na vysetreni a hadajte - ma varikokelu. neviem, ci to tu ma vyznam vysvetlovat, asi kazda viete, co to je. ale kedyby neco - je to akasi krcova zila na semenniku, ktora "posobi ako radiator na spermie" - to presne povedal urolog. takze nas poslal k andrologovi (sme objednani na piatok o tyzden do NR, dr. Bielich - ak by ste ho niektora poznala, uvitala by som referencie) a muzika s najvacsou pravdepodobnostou caka operacia tej varikokely. takze asi tak. pisem to hlavne pre tie, ktore ste este snazilkami a problem je u muza - nedajte sa odbit tym, ze muz ma zly spg, ale urobime IVF. to je samozrejme najjednoduchsie. ale preco trapit zenu a napchavat ju hormonmi hned, ked neviete, preco ma muz taky spg aky ma? nie je lepsie ho najskor vysetrit? ved vysetrenie chlapa je vzdy jednoduchsie a aj na psychiku menej narocne, vsetky dobre vieme, co tie hormony pri IVF dokazu. netvrdim, ze po operacii budeme mat spg 100% - to nikto nevie. ale myslim, ze pokus to stoji!

P.S. pondelok ideme na dovcu - poznavacku do Pariza 😵 😵 😵 kedze mrche sa este furt neuracilo, tak sme more museli zamietnut. ale ved ako casto sa my - bezny smrtelnici - dostaneme do Pariza, ze jo 😀 😀 😀

vsetkym vam drzkam paste, nech uz najblizsie IVF je uspesne, nech vam liecba pomoze a mate radost s vasho najkrajsieho uzlicka. drzte sa
pa-pa

callex
12. aug 2011

@leamax tak to budem drzat palce aby sa mm vyliecil.toho androloga nepoznam.zrejme vas caka beh na dlhe trate ale verim ze s pozitivnym koncom a malym uzlickom stastia v naruci.a muzovi ako urolog zistil tu varikolu?odberom krvi?
Pariz je nadherna..uzite si ju naplno.je tam toho vela co sa oplati vidiet.
@tinna13 aj ja uz som rodila. 🙂 tusim 2x..jejda aj ja by som mala zehlit.ale torta pre mm ma prednost.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre