Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ivka3901
12. sep 2011

@lenka_21 díky ti moc 🙂

ivka3901
12. sep 2011

má tu niektorá skúsenosť,že na veľký prísun hormonálnych inekcií reagovala biedne s počtom vajíčok a potom na tej minimálke dopadla celkom dobre s počtom a podarilo sa jej to nakoniec?

bayley
12. sep 2011

@naveen keď niečomu veríš, funguje to 😉

@jada1 pribrala som dosť, až sa hanbím 😀 mám + 5,5 kg. Ale všetci ma utešujú, že toľko kg na mne nevidno 😀 Keď si tak dlho vracala, asi je normálne, že si ešte nepribrala na váhe. Hlavne, že bábätko a bruško rastú 😉 A určite ti bude lepšie, keď priberieš za celé tehu možno len 10 kg, ako keby si mala +20, kam to ja nepochybne dotiahnem 😎

@lenka_21 v ktorom tt si pred tým potratila? Skús sa zamestnať niečím príjemným, uvidíš, že rýchlejšie prejde aj ten prvý trimester 🙂

bayley
12. sep 2011

@maticap. ahoj 🙂 legíny sú dobrý nápad, musím sa po nejakých poobzerať 🙂

bayley
12. sep 2011

@ivka3901 sú to kočky, ktoré takto reagovali. Neboj, som si istá, že v RF niečo na teba vymyslia 😉 Ku komu ideš?

jada1
12. sep 2011

@bayley pri prvom tehu som pribrala len 9kg, tak to možno bude aj teraz tak.Nejako sa s tým netrápim, bábänko je veľkosťou ako má byť a iné by bolo keby som bola nejaká veľmi chudá, ale ja mám 68kg, takže nie som žiadna palička tenká 😀.

callex
12. sep 2011

@bayley tehu nohavice ries kedy ti je treba.ja som fungovala na satach v lete ale uz som si objednala z bonprixu tam su najlacnejsie.teraz si v obdobi kedy to brusko uz zacina vytrcat.mne napriklad brusko strasne vyskocilo ale kila nic..isla som len do cm na sirku..a tie isli z tukovych zasob po stimulke. 😀
@jada1 s vahou sa nestresuj..ja som pocas prvych dvoch mesiacoch nepribrala nic..a za cele tehu zatial len 4kg.tiez kazdy pozera ako puk.ale neviem jest vela trosku zjem a uz mam plny zaludok.aspon bude menej na zhadzovanie. 😉
@naveen ak ti vyskocili len protilatky tak neries..mne endokrinolog povedal ze to ma vela zien a ani o tom nevie.takze dzban do okna a ides na to.

callex
12. sep 2011

@ivka3901 u minimalky ide o to aby si mala mensi pocet vajicok ale zato super triedu. 😉 ja som napriklad pri clostyle mavala 3-5.pri poslednej 7 ale to uz sa dopichavali hormony.a v GF pri velkych davkach 18 a nic z toho.ani mrazacik..a tu este aj mame v mraznicke surodencov.

miminkad
12. sep 2011

@naveen jaj,tak si to myslela...ja som myslela,ze myslis nejake lieky na stitku.uz chapem...kedy mas dostat?dufam,ze ti budu meskat a pridu az v sobotu 🤐 a sup ten dzban do okna dnes,aj ja idem dat 😉
@ivka3901 drzim palce.kedy zacinas stimulovat?
@lenka_21 len zas moc dlho necakaj,stvrtok je volno...tak po troch ,max styroch dnoch opuchov by som to dala pozriet obvodakovi.pre itstotu,nech nic nezanedbas.tiez som si myslela,ze to fraxik nebude.nestretla som sa s tym.mozno ti vadi aj nejaky krem na ruky

bettypo
12. sep 2011

ahojte, ďakujem za reakcie. Chcem sa Vás ešte opýtať ako prebieha stimulka v RF. Ak si matne spomínam z histórie témy tak sa len dohodne začatie (necestuje sa RF kvôli sonu) a potom je 2 x kontrola. Boli ste pre stimulkou niekde na kontrolné sono? Ešte mi napadla otázka ohľadne predĺžnej kultivácie. Robí sa aj pri malom počte embryí, dvoch, troch napr.?

miminkad
12. sep 2011

Drahý otče,
Berlín je nádherné mesto, ľudia sú tu priateľský a veľmi sa mi tu páči, ale trochu sa hanbím dochádzať do školy na svojom Ferrari 599GTB s karoseriou pokrytou 24 karátovým zlatom, keď všetci moji učitelia a spolužiaci dochádzajú vlakom.
Tvoj syn Nassir

Odpoveď otca

Milovaný synu,
práve som poukázal na tvoj účet 20 miliónov Eur. Buď taký dobrý a prestaň robiť našej rodine hanbu - choď a kúp si vlak aj ty!
Tvoj otec :D

jada1
12. sep 2011

@callex presne tak aj ja trošku zjem a hneď som plná. Jem máličko, ale častejšie. Inak, ako si spomínala, že si fungovala na zemiakoch, tak ja ich nemôžem ani cítiť. 🙂 Predtým som z nich vracala, teraz je mi po nich ťažko, tak som ich úplne vylúčila.

lenka_21
12. sep 2011

@bayley Bolo to 8tt+5 a preto mam teraz pocit, ze to je este dalekoooo ... Kedze ja mam do prace dost daleko, tak musim byt doma ... zabavit sa mam s cim, lebo cez den mam toho vela (pracujem z domu) plus riesim veci okolo domu, kt.som odkladala... no ked pride vecer, zavriem oci a neda sa na to nemysliet, ale to pozna asi kazda zena co prezila MA a obdivujem baby, kt. to zvladli aj viackrat a este stale do toho isli ... klobuk dole 🙂 😉 🙂

@miminkad Ak sa to nezlepsi tak mu zajtra zavolam ...

lenka_21
12. sep 2011

Caute baby, mam este otazku k stimulke ... kamoska tento mesiac stimulovala, ale nakoniec jej stimulku stopli, lebo jej vajka nerastli dost rychlo. Minuly tyzden v stredu mala cca 7 folikov v rozpati od 5-8mm. Pre istotu si ich isla dat dnes skontrolovat a nasli jej jednu cystu a vraj tie ostatne foliky zmizli 😕 😔 😕 Dr.jej povedal, ze ich na sone nevidi a ani jej nevedel povedat co sa s nimi mohlo stat .... Stretli ste sa uz s tymto???

callex
12. sep 2011

@lenka_21 mne tiez tak pomizlo par folikov..mohli prasknut..mohla ich cysta vytlacit.neriesila som to ale stava sa to proste.
@bettypo niekto chodi do RF na kontrolne sono niekto k svojmu obvodnemu,..ak to budes riesit cez obvodneho iba im nahlasis ked ti zacne menzes..teda za predpokladu ze mas protokol.ak nie tak si ho vypytaj.oni to meilom napisu dalsi postup...po kontrole im napises alebo zavolas vysledok a zase ti povedia ako dalej.potom uz ides len na OPU a ET.s tou PK pri tak malom pocte som si nie ista.vecsinou ich supnu do maternicoveho inkubatora. 😉

lenka_21
12. sep 2011

@callex Dik, co sa tyka cysty ta sa spravila na druhom vajecniku takze to dava zmyslel, akurat kamosku prekvapilo, ze z tych 5-8mm na druhom vajecniku nebolo dnes nic 😕 😔

miminkad
12. sep 2011

@lenka_21 dufam,ze to bude lepsie...

naveen
13. sep 2011

@callex @mimikand .. kaslem na to.. idem si po mrazacika, stelcl by mi nasadil aj tak prednisnon, ja som o tom debatovala s lekarkami.. (teda sice homeopatkou xixi) ale ze bez vazneho dovodu by to ony nebrali .. ja si to nebudem proste posuvat o pol roka, ja to tak citim, ze teraz si mam ist po mrazacika a ked tento nebude chciet, tak pojdem na to liecenie a potom si chcem zacat hladat novu pracu .. a takto by mi to vsetko naburalo .. 😒

takze endo budem riesit potom, ak sa to ma podarit, tak sa podari .. a hotovo 😀

@maticap dzban bol v okne, este aj chlap mi vecer hovoril, ze je spln, nech nezabudnem 🙂 fT4, TSH boli v norme, teda podla tych ich tabuliek, preco tvoj endo vobec neriesil protilatky? prave to mi kazal stelcl si dat vysetrit 🙂 podla mna je to dnes dost moderne xixi

@lenka_21 velmi na teba myslim, drz sa zena 🙂

miminkad
13. sep 2011

@naveen tak supeeeeeeeeeeer,sa moc tesim.a teraz hor sa pit dzbanik 😉

luly3
13. sep 2011

ahojte
@lenka_21 hej praskli jej 🙂
@callex neviem začo platila nepýtala som sa jej ale povedala mi že ju to tolko stálo 🙂
cecil ak máš dobrého pôrodníka cisarák ti urobí bez problému a zvlášť po IVF 😉

callex
13. sep 2011

caute..ja len tak z rychlika..spinim,skrateny krcok trosku a ruzovy vytok na pozadi..takze taska zbalena a idem do nemocky pre istotu.drzte palce.

miminkad
13. sep 2011

@callex drzim palce a myslim na vas

luly3
13. sep 2011

@callex dávajte si pozor a držte sa

naveen
13. sep 2011

@callex drzte sa 🙂

lenka_21
13. sep 2011

@callex Jooj mojka .... jasne, ze drzim palceky .... zavolam ti neskor a podas spravicky.... Drzkajte sa!!!!

lenka_21
13. sep 2011

Baby, tak my sme dnes rano boli na sone v MT ... ani by som tam velmi nechodila, ale v tychto centrach maju podstatne lepsie sona .... povodne som termin zrusila, ale volali mi, ze by ma napriek tomu radi videli a tak sme tam nakoniec isli .... Mame potvrdeny zivy plod, akciu srdiecka pravidelnu, CRL je 1,6mm a zltkovy vak o priemere 2,7mm .... podla tychto vysledkov som tehotna 5tt ... podla ms by som mala byt 6+0, ale Dr.nam vysvetlovala, ze teraz uz podla velkosti odhadnut tehu ... vraj mam byt kludna, vysledky su ukazkove ako z tabulky .... no idem verit, ze tomu bude aj tak nadalej 🙂 😉 🙂

@naveen Dik 🙂 😉 🙂

lulu10
13. sep 2011

@callex drzim palce nech ste rychlo ok a spat doma

lulu10
13. sep 2011

@lenka_21 skvelé správicky, potesili 😵

miminkad
13. sep 2011

@lenka_21 super,mooooc sa tesim 😵

tinna13
13. sep 2011

@lenka_21 lenka blahozelam k srdiecku, len tak dalej 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre