Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
4. júl 2013

cafko kocenky, ste sa dako tu rozpisali od rana! 😀

andy175
4. júl 2013

ahojte! ešte deväť dní a robím si tehotenský test!!! neviem či sa tešiť... ale skôr mám obavy, že ako to všetko dopadne...

mimika1973
4. júl 2013

@dafy dafynka, si to celkom dobre laicky vysvetlila, kedze som porozumela! 😀
Vidis, a ja som prave uvazovala nad tym PICSI ci to skusit! 😉
ale cim menej zasahu do spermijkov, tym lepsie asi, a kazda spermijka ma hadam tu svoju sancu sa zavrtat do vajka!
Nechame to na nahodu a stastie, ICSI bude stacit 😵
Ja som uz mala aj IMSI (vacsi zoom mikroskopu nez pri ISCI pri vybere spermii), jednu blastocystu z toho a prd na konci, ziadne tehotenstvo. Jedna kamoska mala toto IMSI pri svojom poslednom IVF a vklad 4 zygotov na 1.den po OPU a dnes jej mala kopka v postielke! 😵 Podarilo sa im to s touto poslednou technikou, kedze mali dost zly spermogram a uz sa informovala aj o darcovstve spermii a dokonca uz mala rozbehnutu aj adopciu! To bolo stastie na poslednu chvilu veru! 🙂 Takze ano, zazraky sa deju, aj ked zatial u druhych! 😀

vrabcek24
4. júl 2013

@andy175 držíme palce, nech to vyjde, a bude tu ďalšia krásna tehuľka 😵 😵 😵 😵 😵 a nestresuj, dýchaj z hlboka, nech je malé v pohode, stresovať ešte budeš mať kedy

mimika1973
4. júl 2013

@andy175 Nestresuj andy, bude to ok! 😉 Si mala na ktory den vklad? jedno ci dve?

andy175
4. júl 2013

@vrabcek24 ako sa to dobre číta, že budem tehuľka... len už aby som ňou aj bola...

melisska
4. júl 2013

@schatje6 ahoj moja 🙂))) to si ma potešila, ze do tu 🙂 idete do toho ?

andy175
4. júl 2013

@mimika1973 ja som mala vklad na šiesty deň so známkou 2 a zostalo mi iba jedno, tak dúfam, že je to pravé 🙂

mimika1973
4. júl 2013

@ria191 rius to fakt je tolko ukecany ked ma hlavu medzi nohami? 😀 😀 😀
Mal by sa viacej sustredit na ten vklad nez zakecavat! 😉
Pri vklade by nemal clovek ani dychat nie to este rozpravat! 😀 😀 😅

vrabcek24
4. júl 2013

@andy175 budeš, budeš 😵 😵 😵 😵

mimika1973
4. júl 2013

@lienka_1 lenus, ja som na tom tak isto tento rok priorita ivfku dovolenka az na rok hadam, aj s bambulkom! 😉 😵 😵

mimika1973
4. júl 2013

@ria191 ja sa z teba pocuram, rius! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mimika1973
4. júl 2013

@andy175 to je co ta znamka dva?

andy175
4. júl 2013

@mimika1973 ja som tiež nevedela, ale našťastie to bolo v tých papieroch čo mi dali. že embryo je dobrej kvality, známka 1 je výbornej kvality či ako a známka 3 nevyhovujúce... ale to o tej známke som sa dozvedela až pri vklade...

buba08
4. júl 2013

@dafy dakujem dafy, no my mame dobry spermiogram, takze to asi nebude potrebne, ale vcera mi Marcel povedal, ze nam odporuca predimplantacnu diagnostiku, no neviem, cim viac budu do embryociek sprtat, tym asi horsie, nie? Som niekde citala, ze je mala pravdepodobnost uchytenia takeho embryjka

buba08
4. júl 2013

@ria191 no u nas pod Tatrami nasi spoluobcania vysedavaju na lavickach v meste, este nie su taki kultivovani ako ti vasi zapadniarski, aby chodili do nakupnych centier 😀

dafy
4. júl 2013

dievcata teraz som pozerala co mi vystavili predbežnu fakturu na 21 000 kč ale pod tým dole piše ze to je len orientačne a moze sa suma navýšit takze mám počítat s vyššou sumou kedze mi dali PK??? a o kolko???

dafy
4. júl 2013

@ria191 áno penazenku mám ale dakus prázdnu bo po ceste späť som sa stavila v Ikei 😀 😀 😀

dafy
4. júl 2013

zase som volala do Brna tak vraj vsetko ok zatial a su vraj jednotkovej kvality 😵

ria191
4. júl 2013

@dafy PK máš grátis pre svoje pekné oči 😀 😀 😀

tinna13
4. júl 2013

@dafy mne vystavili predbeznu fakturu na necelych 28 000 bez liekov. S liekmi som platila 32000. Tiez som mala ako ty 10 zrelych a vsetky sa oplodnili. A ako sa dnes maju?

ria191
4. júl 2013

@dafy a propo aj my ostatné aby si si nenamýšľala 😀 😀 😀

dafy
4. júl 2013

@ria191 haha ty koza fakt sa pýtam 😀 😀 😀 😀

ria191
4. júl 2013

@buba08 tak, ale v nákupných centrách lepšie zarobia či nakradnú 😀 😀 😀

ria191
4. júl 2013

@dafy PK máš v cene 😀 😀 😀 nemaj boja tá cena by sa nemala meniť 😕 😕 😕 (moc) 😀 😀 😀

dafy
4. júl 2013

@ria191 máš štastie že musím pratať celý dom 😠 no a teda nemám čas si ta podať ale neboj sa ty nič!!!! 😎 😀 😀 😀 😀 😀

lienka_1
4. júl 2013

@dafy Ak nemate nic navyse, tak ta suma bude rovnaka. Nam sa to navysilo o tie intralipidove infuzie, inak vsetko sedelo. A vidim, ze tiez mate povinnu zastavku v IKEI. Mne moj mus stale hovori, ze tam idem zazit nakupovaci orgazmus 😀 😀 😀 😀
A deturence su riadni bojovnici, je to parada! 😉

dafy
4. júl 2013

@ria191 no ja len preto ze dole sa píse ze cena sa navýši pokial by bolo PICSI,PK, atd 😕 😕 som blondka tak vysvetli prosím 😀 😀 😀

lienka_1
4. júl 2013

@dafy
@ria191 Podte do seba! To je furt tolko srandy, ked vy dve zapasite! 😀 😀 😀 😝 😝

lienka_1
4. júl 2013

@dafy PK mas fakt v cene. A PICSI ste predsa nemali.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre