Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
28. feb 2011

@kajka39 ahoj Kajka, radi ťa tu vidíme 🙂 Ďakujem za blahoželanie... tak sa tešííím. A ty ako? Veta, že s ním bojuješ čo znamená? prehováraš budúceho otecka? Prepáč, ale nejak som to nepostrehla alebo ste si to s Calex písali cez IP. Každopádne, držím prsty. Čo tak pridať sa k marcovým? 🙂

naduska
28. feb 2011

@mircalla ale v Brne ;{

mircalla
28. feb 2011

@naduska aha. no ja som bola v brne na prvom IVF v heliku v brne u texla a vobec som nebola spokoja, pisala som na nich dokonca staznost na ministerstvo. bola som vtedy este blba....isli sme do stimulky bez akychkolvek vysetreni, dokonca ani sono mi neurobili, akurat partnerovi hormonalny profil, potom mi nedali dostatocne info k liekom, ze utros mam uzivat stale...bola som tehu a po vysadeni som zacala spinit...no skoda reci, tam ja nikdy viac, skoda penazi.

naduska
28. feb 2011

@mircalla no prave ja zase som bola 3x od nich tehu:{ a nemala som tam ziadny probles ,ale asi to posudzujem podla toho ,ze som tam ostala tehu;{
zatial ostavam v Repraku a uvidime ,mozno sa podari;]
a tiez ked som prisla z SK tdo CR tak som chvalila ,lebo tam bolo vsetko super oproti SK,tak ze pre mna R.neni zatial nicim vynimocne ,to som zazila ked som prisla z Isceru BA do Helios Brno:}ale dufam ze sa mylim :};}

mircalla
28. feb 2011

@naduska tehu som tam bola aj ja...ale vdaka ich zlym instrukciam som aj potratila. mne sa tam nepacilo, neosobne, rychle, jak na beziacom pase....a fakt som este nevidela ist do stimulky bez aspon sono.

naduska
28. feb 2011

@mircalla tu nejde o to ci to niekomu vyhovule ,lebo ani mne by sa to nepacilo, ja som tam nemala taky problem , ale treba mat aj stastie a este nieco , co my neovplyvnime [ pozeram sa prave hore 😝 ] tak ze to treba uchodit aby sa zadarilo;} v to duuufam 😀

ninockaskv
28. feb 2011

@mircalla no to je dost divne... ze ti nic nerobili.. este aj v GF porobili vsetky mozne testy a sono 😠 ..
na porazenie..ako mozu dat zle instrukcie? 😠 😠 😠

ninockaskv
28. feb 2011

inak baby, moj chlap isiel lyzovat a nie je sneh, tak chcu mat vecer dychanek.. tak mu pisem, ze nech sa laskavo uvedomi, ze v stredu ideme do RF a mozno mu budu robit aj spg.. a vyjedanva tu so mnou kolko si moze vypit.. no kopnem ho do clenku 😀

mircalla
28. feb 2011

@ninockaskv ja som vtedy o IVF nemala dake info...dali mi davnkovanie a 2 balenia utrosu....boli vtedy zrovna vianoce...povedali ze vyberte utrogestan...ja som nemala tusak, ze treba dalsi a pokracuje sa v uzivani. ale to je jedno co bolo bolo...
Fakt je zase ten, ze som tam 5 embryi, co sa mi uz nikdy v zivote nepodarilo...potom akoby utalo, 1-2

ninockaskv
28. feb 2011

@mircalla no ved ty si nemas citat info kade tade.. oni ti maju povedat.. ja milujem ked na mna vyblafnu cudzie slova latinske a ja sice mam ake take vzdelanie, ale niekedy v tom strese proste neviem a ako debil sa pytam, co to znamena.. oni su fakt divni 😖
skoda, ale mozno si mala mat filpka, preto sa to vsetko tak udialo 😵

maticap.
28. feb 2011

Ahojte babulky, iba sa chcem pochvalit, ze mame schvalenu ziadost o druhe ivf vo Ferticente. Akurat nam je to zatial figu platne, pretoze prave dnes sme boli na genetickom vysetreni, kam nas odoslali z FC a vysledky z genetiky budu najskor o 6 tyzdnov... no kam by sme sa ponahlali, ze? 😠 A to este mozem byt rada, ze sme dostali skorsi termin, lebo inak by sme na toto vysetrenie isli az 18. aprila... 🤐 A ozaj, alergiu na mm spermonikov nemam 😀 . A tak som sa rozhodla, ze asi otehotniem spontanne. 😀 😝 😵 A vobec! ehm, a mam otazku: pobolievajuce krize od cca 20. DC a predtym pobolievajuce podbrusko by mohli byt nadejne znaky nidacie, ci? Lebo ja som sa "rozhodla", ze ano 🙂. Na test je este skoro, dnes som iba 22.DC a veru ak do 28.DC nepride mrcha, tak sa aj budem bat si ho urobit... ved co ked bude negat.? 😨 😒

callex
28. feb 2011

@ninockaskv no teda pekne..urob mu nono..ziaden alkohol.ved uz len z tej barmy to bude mat este nasledky. 🙂
@maticap. vidis ..pokym sa dopracujete k naplneniu ziadosti tak mozno uz budes tehu.takze nic sa neboj..ten cas cakania vam rychlo a prijemne ubehne. 🙂 ked ti nepride mrcha po 28dc..tak vtedy testuj.

mircalla
28. feb 2011

@ninockaskv ty mas 2.3. konzultaciu, ze?tak som zvedava, co napises

falin
1. mar 2011

@callex - ja viem ze mozem ist hned po mrazacika. Rozmyslam nad tym. Este nie som rozhodnuta. Mrska zatial este neprisla. Bolo by super kebyze vam to vyjde prirodzene 😉

@martini - urcite nenecham 🙂 , len rozmyslam na nacasovani. Pekny testik mas. A z mm si nic nerob. Ja ked som mojmu ukazoval prvy pozitivny test (a bol naozaj krasne viditelny) tak sa spytal ci je to dobre alebo nie? No proste chlapi.

@ninockaskv - vdaka za povzbudenie. Inac nasu bambulku mame tiez po KETe 🙂 ++

@naduska - dakujem. Aj mne je luto, ze vam to nevyslo. Je to na psychiku des, ale verim ze sa casom zadari. Len neviem co kedy 😠 . Inac ja mam tiez PCO a stimulku som mala 2 x v RF iba clostylom (3x1 po 5 dni), nic som nedopichavala, OOHS nebolo. Na sliznicu som brala 3x1 estrofem (2 mg)

@tinna13 - hcg je krasne vysoke. Blahozelam oficialne k tehu

@maticap. - ahojky, mozu to byt tehu priznaky, drzim palce nech vam to vyjde. Vydrz do 28. dna a ked nepride mrska, testni. A pridi sa potom pochvalit s testom 😉

tinna13
1. mar 2011

@falin dakujem, prajem aby sa aj tebe co najskor zadarilo

tinna13
1. mar 2011

@martini ako, bola si dnes na odber?

maticap.
1. mar 2011

@falin to si pis, ze sa pridem pochvalit - teda, ak bude s cim. Asi som divna, no ked ma vcera prestali tie krize a podbrusko boliet, tak som sa az zlakla - nech ma radsej vsetko boli a mozem dufat, ze tam snad nieco hniezdi, ako ked clovek nic neciti... skratka, potrebujem nejake "znamenia" 😒 .... lebo ved co vam budem hovorit, mam pocit, ze 28. Dc je strasne daleko 😵 .

martini
1. mar 2011

@maticap. Tie 28DC (resp. 14 dni po ET) sú vždy tak nekonečne ďaleko...to máš pravdu. Mali by sme ich nejak prespať 🙂 Držíme prsty. Už nemusí bolieť, už je uhniezdené 🙂))
@tinna13 nakoniec som sa rozhodla, že pôjdem až zajtra alebo pozajtra. Dnes som si ešte urobila test doma a čiarka poriadne silnie. Hodila som foto do blogu. Mám dokonca pocit, že je silnejšia ako je zvykom na 12. deň (resp. 13. podľa tvojho počítania), tak uvidíme či hcg bude také vysoké ako tvoje 🙂
@falin Ďakujem. Áno máš pravdu, chlapi sú chlapi 🙂 ja sa na neho nehnevám, práve naopak, bol taký smiešno roztomilý, keď sa následne celý deň sťažoval, že nevidel ako sa čiarka objavuje... Načasuj to, ale dlllho im tam svoje embryjka nenechávaj 🙂

ninockaskv
1. mar 2011

@mircalla .. ano ideme zajtra, ti poviem, normlane mam z toho stres a strach.. a tak zle som spala 😅

ozaj, v nostalgii davaju "norske drevo" http://www.nostalgia.sk/ 😉

ninockaskv
1. mar 2011

@callex hrala som to na jeho zodpovednost, hadam nie je taky .. aby pil, ked vie, kam ideme 😉

ozaj, testovala si? ja by som sa tak tesila 😀 😀 😀

maticap.
1. mar 2011

@martini ja to uz davno hovorim - po ET, KET nas treba uspat a zobudit az po pozitivnych vysledkoch z krvi 😀 . Myslis, ze to uz nemusi boliet? 😕 Pytam sa ako clovek, ktory sa aj slamky chyta a viem, ze som trapna, ked na zaklade takychto "konzultacii" sa snazim utvrdit, ze to vyslo... a potom si zase budem buchat hlavu o stenu aka som blba.... 😠 ze som tomu tak velmi chcela uverit... a nakoniec nebolo comu. no nic, skratka sup do "cakacej fazy". 😵

martini
1. mar 2011

@maticap. Podľa mňa to už vôbec nemusíš cítiť, keď je to už teoreticky uhniezdené...každopádne máš pravdu nájsť tú správnu hranicu medzi "verím, veď veriť treba" a "nechcem si dávať falošné nádeje" je fakt náročné. Ja si vždy hovorím, že pozitívne myslenie navodí dobrú náladu a ak sa v brušku emryjko uhniezdilo, tak je to veľmi dôležité byť v pohode, ale na druhej strane sa človek chce vyvarovať sklamaniu... je to proste fakt ťažké. Ale boli by úúúžasnééé, keby to vyšlo prirodzene. Tak ešte chvíľu vydrž, presne ako si napísala, šup do čakacej doby 😉

ninockaskv
1. mar 2011

kurnik, ja sa k tej dokine na mojzisku asi nedostanem.. tak mi povie zavolajte mi 3DC a ja volam a ona, ze mam smolu, ma volno.. akoze kolkokrat do mesiaca asi tak mam 3 DC??? 😠 😠 😠 😠 to mam teraz mesiac cakat.. mam volat vo stvrtok, tak uvidim.. ale nepaci sa mi to ☹

tinna13
1. mar 2011

@martini tak, chod na krv zajtra to budes 14 den, to sa chodi vsade. ciarocky mas velmi pekne. ak najdem kabel od fotaka tak tam dam aj moje. kto ti robil vklad?mne Koudelka

martini
1. mar 2011

@tinna13 Aj mne Koudelka 🙂

martini
1. mar 2011

@ninockaskv a to musíš začať cvičiť na 3 DC? nechápem.

lianka7
1. mar 2011

Ahojte kočky,dlhšie som tu nebola,boli sme na predlzenom vikende v Prahe,prisli sme aspon na ine myslienky a citam tu same novinky...
@callex No ako,testovala si????Joooj,keby to vyslo prirodzene bolo by to super!!!
@tinna13 Blahozelam len nech pekne stupa 😵

ninockaskv
1. mar 2011

@martini ani ja nechapem..uz som jej 2x volala..vzdy sa ma spyta,ci som u nej bola a da nejaku instrukciu.. 😠
uvidim, co povie vo stvrtok .. ci ma niekde natlaci 😒

martini
1. mar 2011

Baby, kde ste sa stratili? 🙂
@ninockaskv Držím prsty na zajtra. Nech konzultácia dopadne dobre.

mircalla
1. mar 2011

@ninockaskv tak zajtra drzim palce, uvidis, marcel je moja srdcovka
inak baby musim sa pochvalit 10 kilo dole, uz sa navlecem i do c. 38....teda daktorych

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre