Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jada1
9. jún 2011

@gabinkaa ja idem k môjmu gyn. Do RF to máme ďaleko (700km hore dole).

jada1
9. jún 2011

@callex dúfam. bože to sú také nervy, stále sa človek niečoho bojí 😒

gabinkaa
9. jún 2011

@jada1 aha, však to nevadí myslím, tak si sa takto rozhodla, aj si dokimu ešte písala či už nie? ja mu chcem napísať výsledok hcg, síce už starého 😀

rebeka33
9. jún 2011

@gabinkaa jáj gratulujem 😵 😵 😵 , kým tu ja ležiac niečo natukám,tak pribudla jedna strana. No je to tak akurátne zdravé číslo, Tak už teraz len sa objednaj na sono do Brna, nech to máš rýchlejšie, 🙂
@jada1 tak pekný zážitok z usg, nech ten strach vystrieda blažený úsmev na tvári.J asom sa tak tvárila vždy 😉

callex
9. jún 2011

@jada1 bat sa uz neprestanes..to ti garantujem..dopredu ti pisem ze ak este nebude srdiecko nevesaj hlavu..ono sa ukaze neskor.neviem ktory si tt..ale ja som ho pri 6tt+0este nemala..az o 10dni neskor.dolezite aby to bolo v maternici a aby bol gestacny a zltkovy vacok.a este pocet tych vackov.

gabinkaa
9. jún 2011

@rebeka33 ďakujem moja, Ty len pekne ležkaj a oddychuj, už sa Ti to pomaličky kráti a budeš šťastná mamina 😵 😵 😵

rebeka33
9. jún 2011

@lulu10 ešte ma napadlo, fraxik a prednison si brala.Asi hej len pre istotu . Ja som nevedela 4 roky otehu, Tak sme šli do IVFka, a potom som síce otehotnela ale potratila 2x , Až teraz ked beriem fraxiparín a brala som pre istotu(nápad Koudelku) aj prednison tak ťuk-ťuk sme O.K. Jednoducho sme s mm dvojka on to nevie splodiť ,ja vynosiť no našli sme sa 😀 🙂

dandy914
9. jún 2011

@lulu10 a vobec nepatra po pricine? povedz mu, ze pod perinou ste skusali dost, ze teraz mate chut vyskust nieco nove. 🙂
a uz ste prelieceni? zabrali antibiotika?

lulu10
9. jún 2011

@rebeka33 fraxik som mala ale prednison nie, ty si chodila Koudelkovi?

lulu10
9. jún 2011

@dandy914 este sme nemali kontrolne stery tak neviem ci zabrali ale ja mam stale taky isty vytok tak asi ani nie 😒 a po pricine voooooobec nepatral, povedal nam ze mame ist domov a otehu pod perionu alebo sa zmierit so situaciou, som preplakala celu cestu domov

jada1
9. jún 2011

@gabinkaa ja som písala Dr. výsledok z HCG a že či nebude vadiť, keď na UTZ nepôjdem do RF, nakoľko to máme dosť ďaleko. Povedal, že jasné, že nemusím do RF, len aby som mu potom oznámila výsledok.
@callex to mi je jasné, že srdiečko ešte nebude, lebo dnes by som mala byť len 5+4tt. Ale dúfam, že aspoň g.vačok(y) uvidíme. 🙂
@rebeka33 ďakujem 🙂

lulu10
9. jún 2011

@dandy914 dal samozrejme aj moznosti do buducna ako skusit nieco vymenit -spermiu alebo vajko,

dandy914
9. jún 2011

@lulu10 😲 radsej sa nevyjadrujem.
na tvojom mieste by som sa neponahlala a zatial by som neplanovala IVF. pockaj na vysledky a ked budete prelieceni zacni planovat co dalej.

lulu10
9. jún 2011

@dandy914 ved to ja to planujem tak august-september, dovtedy to este doriesime 😕

dandy914
9. jún 2011

tak ja tomu nerozumiem, ak navrhne vymenit spermiu preco teda nepripusta ze PICSi by pomohlo vybrat tu "spravnu" ? skus sa ho na to spytat.

rebeka33
9. jún 2011

@lulu10 Ano ja som si vždy tú prvú konzultáciu ,kde sme sa dohodli na stimulke a veciach okolo absolvovala u Koudelku a potom,ked som to už mala v karte tak mi bolo jedno na koho som narazila.Jemu verím najviac 🙂

lulu10
9. jún 2011

@dandy914 ja som tam isla tak navnadena ze ideme riesit ale ma uplne odrovnal, ze ved nam nic neni tak neni co riesit, az som onemela a zabudla sa popytat na úúúúúplne vsetko, ani neviem ako som odtial vysla von...povedal ze urcite neni ureaplazma pricina lebo ta je len v posve a nie v maternici... on tu vymenu spermie navrhol len ako veeeelmi vzdialenu alternativu keby to uz vobec inak neslo 🙄

callex
9. jún 2011

@lulu10 no veru trosku pritiahnute za vlasy...PICSI nie..a darcovske ano..najlepsie urobis ak ho vymenis..od lekara mas ist s nadejou a nie placom.

lenka_21
9. jún 2011

Taaak preposielam tabulku ... na ziadost @leamax upravujem jej data

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu

STIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
gabinkaa ET 20.5., hcg test 4.6. pozitívny HCG test
miminkad ET 23.5,hcg test 6.6., odber krvy 6.6.
bayley ET 23.5., hcg test 4.6. pozitívny HCG test
jada1, ET 21.5 2xHB, 31.5 pozitívny HCG test
mia_15 ET 31.5., hcg test 16.6.
leamax - 1 MA, 2x IUI, 2x IVF RF - caka na potvrdenie akcie plodu

TEHULKY:
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
pikha - 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13- 1.IVF v KE uspesne MA , 2x KET neuspesne, 2. IVF v RF-ET uspesne
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká dievčatko (dnešná info).
maticap
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné

MAMIČKY:
mircalla
zuzla80, olympia, orsulka, takyna, tanitta, avaka, julietka, mirinda10, anty, shandy, dior, violoncielka, modra, tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite
vrabcek24 - 2x IUI, 3xIVF GC KE, 1xIVF RF
dandy914 - 2xIUI Iscare BA, 1x IUI GF BA - potrat v 7tt

dandy914
9. jún 2011

@lulu10 tak kasli teraz na to, zbytocne sa stresujes. teraz sa preliecte a potom uvidis. ak sa vam fragmentacia nezlepsi a nepovedia ti inu pricinu preco potracas, pytaj si PICSI. stimulku predsa naplanujete sup-sup. naco sa teraz stresovat tym co bude o tri mesiace. ja tiez len cakam a cakam. neplanujem, vyriesim ked budem vediet vysledky.

lulu10
9. jún 2011

@lenka_21 šupni aj mna do spriaznenych dusi 🙂 3xMA, prirodzene tehu, uz som to niekde do tabulky pisala...diky 🙂

lenka_21
9. jún 2011

Takze pridavam aktualizaciu od @leamax, vyzera to, ze je zacinaju tehu nevolnosti a tak je to snad dobry priznak 🙂 😉 a opat pozdravuje 🙂 😉

Ja som bola dnes v IS BA a zobrali mi krv na AMH...vysledok 2-3tyzdne. Boli tam trosku neprijemne sestricky, ale co uz, hlavne, ze budem mat ten vysledok 🙂 Dnes snad uz stihnem aj lekaren a vyberiem vsetky tie lieky na moje bakterie 😉 🙂

Baby, tie co ste sa dali testovat na toxoplazmy, boreliozu... co este ste si dali vysetrit... niekto pisal, ze vsetky tie oozy, ale neviem co ste tym mysleli ... Vysetrovali ste na toto aj mm?

@lulu10 My ked sme sa rozpravali s embyologickou v IS MT tak nam o tej fragmentacii povedala, ze ma ju vyznam robit, len v pripade ak sme pripraveni zvazovat darcovske spermije... ona vsak aj keby sa potvrdila zla fragmentacia stale odporuca skusit 2-3x IVF a potom riesit darcovske ... vraj tam mali kocku, kt.mm mal 90% zlu fragmentaciu, vyslo im jedno vajko a kocka ma uz babetko, kt.je zdrave 😉

@gabinkaa Krasne hcg aj ked z piatku 🙂 😉

@miminkad Neches zatlacit aj ty, aby si uz mala vysledky z tej krvi? Ako sa inac citis? Co mrska?

lenka_21
9. jún 2011

@lulu10 nech sa paci 🙂

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu

STIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
gabinkaa ET 20.5., hcg test 4.6. pozitívny HCG test
miminkad ET 23.5,hcg test 6.6., odber krvy 6.6.
bayley ET 23.5., hcg test 4.6. pozitívny HCG test
jada1, ET 21.5 2xHB, 31.5 pozitívny HCG test
mia_15 ET 31.5., hcg test 16.6.
leamax - 1 MA, 2x IUI, 2x IVF RF - caka na potvrdenie akcie plodu

TEHULKY:
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
pikha - 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13- 1.IVF v KE uspesne MA , 2x KET neuspesne, 2. IVF v RF-ET uspesne
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká dievčatko (dnešná info).
maticap
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné

MAMIČKY:
mircalla
zuzla80, olympia, orsulka, takyna, tanitta, avaka, julietka, mirinda10, anty, shandy, dior, violoncielka, modra, tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite
vrabcek24 - 2x IUI, 3xIVF GC KE, 1xIVF RF
dandy914 - 2xIUI Iscare BA, 1x IUI GF BA - potrat v 7tt
lulu10 - 3x prirodzene tehu s MA

lenka_21
9. jún 2011

@mima263 No este mozes skusit to AMH a baby mi tu odporucali tie toxoplazmy a neviem co vsetko a bakterie,kt.ja mam pozitivne vsetky 😉 - mykoplazma, ureaplazma, chlamydie. Imunita je tiez dobra, aby si zbytocne nebrala lieky ak to budes mat OK. Laparka ma zmysel po neuspesnych 2-3 IVF, ak si mala hysteroskopiu. Aku mate tu fragmentaciu DNA a morfologiu ... ja som pocula, ze ak je tam problem ako zapal, tak ked sa to prelieci vraj sa moze SPG zlepsit... problem je, ak tam nic nie je, lebo zatial na zlepsenie morfologie a DNA nic neexistuje ...

gabinkaa
9. jún 2011

@jada1 no super, ja som mu tiež napísala, ale ešte mi neodpísal, však nevadí, možno po obede ak má teraz prácu,hlavne, že ma HCG potešilo, môžem vybrať recept na utroš 😀 napíš ako si dopadla na UTZ

gabinkaa
9. jún 2011

@lenka_21 až teraz som sa k nemu dopracovala, už to teraz nechám tak, myslím, že stačí toto jedno
aktualizuješ tabulečky? 😀

callex
9. jún 2011

@lenka_21 tie oozy ked povies lekarovi ze chces odbery na infekcne choroby mal by vediet.ja som to aj mala ale zabudla som co vsetko tam ma byt.ak ti nik neodpovie pozriem doma do papierov a napisem.
inak leamax nezavidim tehu nevolnosti v nemocke.dome je len doma.inak som ju obdivovala ze v nedelu jedla tie sepiove spagety.mne vtedy podla priznakov prisla ako tehula a klobuk dolu pred tym co zjedla.

lenka_21
9. jún 2011

@gabinkaa Ano, moze byt takto 🙂

PREDSTIMULANTKY:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu

STIMULANTKY:
ninockaskv

ČAKATEĽKY:
gabinkaa ET 20.5., hcg test 4.6. pozitívny HCG test, potvrdene HCG z krvi
miminkad ET 23.5,hcg test 6.6., odber krvy 6.6.
bayley ET 23.5., hcg test 4.6. pozitívny HCG test
jada1, ET 21.5 2xHB, 31.5 pozitívny HCG test
mia_15 ET 31.5., hcg test 16.6.
leamax - 1 MA, 2x IUI, 2x IVF RF, potvrdene HCG z krvi - caka na potvrdenie akcie plodu

TEHULKY:
rebeka33 - 4IVF, 2Xket, 3x tehu,2xMA. V RF2xsoft 2Xtehu z toho toto zatiaľ drží
pikha - 6x MA a biochemicke, 1x mola, 2x GEU, 3x IVF s ET, z toho 2x v RF, posledne uspesne. caka dievcatko
tinna13- 1.IVF v KE uspesne MA , 2x KET neuspesne, 2. IVF v RF-ET uspesne
martini - 3. transfer (ET, KET, ET) - všetko v RF. čaká dievčatko (dnešná info).
maticap
luly3 - 5 IVF - 7 transferov : 2 GF ET + 3 GF KET a 3 krát RF
callex
cecil36- 3 IVF (Soft Unica, Nativ RF, Soft RF)- 3x ET, posledné úspešné

MAMIČKY:
mircalla
zuzla80, olympia, orsulka, takyna, tanitta, avaka, julietka, mirinda10, anty, shandy, dior, violoncielka, modra, tomka12

SPRIAZNENÉ DUŠE:
Lenka_21 - 3xIUI Helios MT, 1xIVF Helios MT, 1MA, caka na adopciu
rienok - 4 x IVF GF , 2 x IVF RF
naduska - 5x IVF,,a z toho 3x v Reprofite
vrabcek24 - 2x IUI, 3xIVF GC KE, 1xIVF RF
dandy914 - 2xIUI Iscare BA, 1x IUI GF BA - potrat v 7tt
lulu10 - 3x prirodzene tehu s MA

tinna13
9. jún 2011

@gabinkaa pekne hcg 🙂 len tak dalej

lenka_21
9. jún 2011

@callex Mam ist na krv ku gynekologicke a kedze ma tolko pichaju tak by som ju chcela poziadat nech mi spravi uz vsetko. Myslis si, ze by mohla aj toto? Este neviem ci na vysledky maju vplyv ATB, lebo po dobrati idem na hepatalky a tak som chcela nech mi zoberu aj na krvny obraz plus tieto oozy 🙂 😉
Aj pre mna bola Leamax jasna tehulka ... napisala som je, ze podla toho aka bola na tom stretku unavena a potom so si bola ista ked ma sfukla tu na MK za co sa mi este teraz ospravedlnuje 😀 😝 😀 No tie tehu chute si nevyberaju ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre