Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
1. sep 2014

@tlucka cize ty si mala pocas stimulky sono len 1x ?

tlucka
1. sep 2014

@diska Áno, len na 8DC. Viem že je to štandardné, väčšina kočiek tiež tak máva, ale posledné dva softy v RF som mala vždy po dve ultrazvukové kontroly.

buba08
1. sep 2014

@tlucka videla som ju tam v piatok, ja som mala utz počas stimulky tiez len 1x, ale ja som bola na utz na 8 dc, hneď mi pichli orgalutran, v ten istý deň - večer som si pichla pregnyl, 9dc nič a na 10 dc som už mala OPU, takze taká rychlovka, na vklad bolo vhodne 1 embryjko, ale negat, mrazakov nemáme.

kama2
1. sep 2014

@tlucka ahoj, ja som bola na tom podobne, z 9 oocytov bolo 8 zrelych (inak moj rekord, lebo mavam max 2 vajka) a na druhy den bum-oplodnene iba 2 ☹ , ale co je dolezite, ze to boli zrovna tie silne 2 embryjka, co zabojovali 🙂 takze dolezita je kvalita, prave z tych 4 oplodnenych moze byt vytuzene babatko! Drzim palec
a inak mne dr.rovno pri vklade, ze vzhladom na vek a predchadzajuce neuspesne pokusy, vlozil rovno obe.

diska
1. sep 2014

@tlucka neviem ako je standardne ale ja som bola pri 1IVF v Brne ma sono 3x,po druhom sone mi tiez chceli naplanovat uz punkciu,ale som nesuhlasila,chcela som este 1 kontrolu,ze sa bojim,ze mam uz zasebou na SK 4 IVF a ze za 5 dni sa este moze kadeco zmenit,Dr. sa usmievala,ze oni to uz vedia odhadut,ale som si trvala na svojiom,ze mam strach,tak sa potom somnou teda dohodla este na to 3 sono.

tlucka
1. sep 2014

@buba08
@kama2
@diska Kočky všetkým vám Ďakujem. Ja som sa doktorky po sone pýtala, či netreba ísť ešte raz, lebo vždy som bola minimálne na dvoch, ale povedala, že netreba. Tak som to už neriešila... No ja verím, že vo štvrtok na mňa budú čakať krásne embryjká, z ktorých budú vytúžené detičky (možno aj dvojičky) 😀 😀 😀 😀

diska
1. sep 2014

@tlucka urcite to tak bude 🙂

tixx
1. sep 2014

@gagirl - tak ako moja? ako si to zvladla,kolko bolo vajek?

tlucka
1. sep 2014

Pre všetky kočky by som chcela ešte dodať, že pevne verím, že vás moja skúsenosť (nechcem vyslovene napísať, že negatívna) neodradí od svojej túžby mať vytúžené bábätká a nestratíte dôveru v RF, lebo je to centrum, ktoré sa fakt snaží pomôcť a ich úspechy svedčia o všetkom 😉 🙂

buba08
1. sep 2014

@tlucka držím palce, aby boli kvalitne embryjka 🙂

evadek
1. sep 2014

@tixx no tak to je skvele..to vyzera veeelmi nadejne...a kedy idete na vklad🙂 a kolko das vlozit ...

ludinka
1. sep 2014

@tlucka ja ked som bola posleden na ivf tak presne prvy den mi povedali ze kolko sa oplodnilo a ze zajtra uz nemusim volat (to bola sobota )lenze mi sme boli s mm zvedavy tak sme tak volali aj v nedelu a tiez bol koudelka podrazdeny ze vsak sme volali vcera 😒 ....a nevedel nam vobec nic povedat len zopakoval to iste ze kolko sa oplodnilo ...ja som si myslela ze to koli tomu ze bol vikend 😖
ale asi teda uz naozaj nehodnotia tie embria ako pred tym..
ale neboj sa moja 4 su naozaj pekny pocet 😉 drzim ti palce

tlucka
1. sep 2014

@ludinka Ďakujem, si zlatá. Vraj majú nejaké nové predpisy, podľa ktorých vývoj na druhý deň nekontrolujú. Tak snáď zajtra mi povedia, ako sa drobcom darí 😀

tixx
1. sep 2014

@evadek v piatok mame vklad, a bud 1 alebo 2, este sme sa definitivne nerozhodli 🙂

evadek
1. sep 2014

@tixx ja by som dala asi dve...ako sa poznam..ze nech sa aspon jedno chyti...neviem..🙂

ludinka
1. sep 2014

@tlucka urcite povedia neboj sa 🙂
no ono asi teraz maju naozaj velky napor-ved aj tu v teme skoro kazdy ide na ivf teraz na jesen(a vacsina naozaj chodi k stelclovi 😀 ), ja ked som tam bola v juli tak tam este vladla pohodova atmosfera, ale tiez som sa prelakla ked som videla tu mladu novu doktorku pred mojim ET, nastastie sa len pozerala

@tixx neviem kolko mas rokov, ale ak ti mozem poradit tak podla mna je lepsie vlozit len jedno embrio, ak sa to nahodou nepodari tak ti ostane este jedno na KET- teda na dalsi pokus, okrem toho tehotenstvo s dvojickami je dost rizikove, a predstav si napr ze ti vlozia 2 z toho jedno napr skonci vo vajcovode...tym padom aby ani to druhe nemalo velku sancu prezit, navyse ked sa stane ze jedno z nich sa prestane vyvijat tak zvacsa zena zacne krvacat a ohrozuje sa aj vyvoj toho druheho....
nechcela som ta vystrasit ale podla mna je lepsie si to zbytocne nekomplikovat 🙂

tixx
1. sep 2014

@ludinka mam 31, aj lekar hovoril,ze ak by som mala viac rokov, tak kludne doporuci dve. asi kvoli tomu,ze starsie baby by potom uz tazsie stihali 2. surodenca? ved cim sme starsie, tym je to rizikovejsie, tak preco starsej by doporucil 2 a nam len 1? no a presne tieto rizika mi spominal 🙂 nevystrasila si ma, o vsetkom tomto viem. inak nerozumiem,preco na SK vkladaju vacsinou rovno 2 a v Brne nechcu...

ludinka
1. sep 2014

@korenka17 ahoj prosim ta opytat kedy si zacala vysadzovat utros? ja mam tiez davku 4-0-4 a stelcl mi hovoril ze to mam tak uzivat do 10 tyzdna, moj dr mi nehovorli ze ho mam vysadit a dalsiu kontrolu mam az v 12 tyzdni....rozmyslala som ze ci v 10 tyzdni aspon neznizim davku na 3-0-3 alebo 2-0-2
aku mas ty skusenost? dakujem

ludinka
1. sep 2014

@tixx napr. v heliose v martine tiez vkladaju zasadne uz len jedno embrio

tixx
1. sep 2014

@ludinka ty si si dala vlozit tiez len jedno?

ludinka
1. sep 2014

@tixx ano len jedno a vidis zadarilo sa 🙂

ludinka
1. sep 2014

@crazybabenka tak ako ste dnes dopadli? kedy ides do toho?

gagirl
1. sep 2014

@tixx ahoj moja..tak uz sa ozyvam..vybrali mi 8 vajicok..cele to islo rychlo..v pohode..brucho bolelo potom len trocha..pri prvom ivf som mala ovela vacsie bolesti..tak uvidime kolko ich bude zrelych..ale verim ze co najviac..zajtra budem volat co nove..🙂

gagirl
1. sep 2014

Ahojte aj ostatne kocky..tak vybrali mi 8 vajicok..som rada..verim ze budu silne a zrele a pekne sa oplodnia..🙂Dnes bol v reprofite totalny naval..sestricky aj lekari mali toho kopec..tolko ludi som tam este nevidela..🙂

tixx
1. sep 2014

@gagirl jeej no super, tak nech sa ich podari co najviac oplodnit 😉 zajtra potom daj vediet, budem zvedava. mna tiez brucho bolelo,ale nebolo to nic strasne, dnes uz mi je ovela lepsie 🙂

gagirl
1. sep 2014

@tixx no som zvedava aj ja kolko ..citala som ze vy mate 3 embryjka..tak nech sa im dobre dari a nech pekne rastu🙂..skoda ze neideme jeden den na vklad..mi asi v sobotu..ale budeme potom spolu tehulkovat..ok?..🙂

tixx
1. sep 2014

@gagirl no samozrejme, ze budeme spolu tehulkovat, inak to nevidim 😉 no mame 3, na to,ze sme boli na soft, je to podla mna celkom fajn vysledok, len dufam,ze to vsetky 3 zvladnu. kolko si das potom vlozit embryjok? to tu rozoberam s babami,kazda ma samozrejme iny nazor,a ja si ich cenim, ale rozhodnuta stale nie som,resp. nie sme s manzelom 🙂

zuzu1108
1. sep 2014

@gagirl Ahojky 🙂 . Pekný počet vajicok si mala super, len nech bojujú ďalej 🙂 . A kto ti robil opu?

gagirl
1. sep 2014

@tixx to ano..po softe to je podla mna pekny pocet ..🙂nie sme este vobec rozhodnuty kolko dame vlozit..uvidime ake budu kvalitne a kolko ich zostane..ale asi len jedno..Pytala som sa na to dnes doktorky ktora mi to robila..a ona mala taky nayor ze lepsie dat len jedno..aj ked mam uz viac rokov..ze ked sa ujmu obidve,pri dvojickach je cele tehotenstvo rizikovejsie a hrozi aj castejsie predcasny porod..To bol jej nazor..oni podla mna v Brne preferuju viac jedno ako dve..neviem co by mi povedal na to Stelcl..s nim som sa o tom este nerozpravala..Ozaj tebe kto robil opu?

gagirl
1. sep 2014

@zuzu1108 diki🙂nerobil mi ho Stelcl ale dr.Pastorcakova..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre