Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
2. sep 2014

@tinkatinulka Klasika, sa nekonala, lebo labak mal volno 😀 😀 😀 😀 😀

tinkatinulka
2. sep 2014

@lienka_1 to važne??? a to koudak nedohodol?

lienka_1
2. sep 2014

@crazybabenka Lieky do lekarne vozia 2x denne. Skus vacsiu lekaren niekde na poliklinike, mozno budu vediet pozhanat skor. Ja zvycajne idem rovno do lekarne vedla CAR a ak mi to nepride este v ten den, tak na druhy vzdy.

lienka_1
2. sep 2014

@tinkatinulka Nejak na to zapomnel 😀 No povedal mi taku nadhernu spravu, ze som sa ani hnevat nemohla. MM dal co treba na kontrolu a aj tak mame dohodnutu konzultaciu na 15.9. tak vtedy mi zoberu vsetko naraz, aby ma nepichali 2x No a pravdepodobne pojdeme do dlheho protokolu, takze budem nejaky cas na antike, tak mame cas.

adkanr
2. sep 2014

@lienka_1 si zlata ze si mi odpisala 🙂 , myslela som nato,ze doktor ako chlap a starsi bude mat asi viac skusenosti, ale zaroven som tiez myslela aj na to ako si mi napisala,ze ked ju tam zobrali,urcite je sikovna,dakujem,si ma potesila. 🙂

tixx
2. sep 2014

@gagirl asi to maju rozdelene na sluzby, aby sa na tej sale nemenili pri kazdej pacientke...Stelcl robil v nedelu,takze niekto iny asi v pondelok. inak v ten den,co som tam bola ja,som Stelcla na chodbe pocula hovorit, ze maju v ten den 10 OPU... dnes daj vediet, ked tam zavolas, ako sa vam drzia embryjka 😉

lienka_1
2. sep 2014

@adkanr Moja vela-krat overena skusenost je, ze mlady doktor, co si chce spravit meno je niekedy lepsia volba ako skuseny a zaneprazdneny. Fakt som v RF nestretla "laveho" doktora 😉

tinkatinulka
2. sep 2014

@lienka_1 aha takže sa vam to pekne predlzuje..a manzel ako vysledky aspon polepsili?

adkanr
2. sep 2014

@lienka_1 tak si ma upokojila 🙂 ,prave som si citala ako si niekde spomenula,ze ti asi konci vajecnik a uvidis ako to bude dalej,ja som podobny pripad,nie som este nejaka dlhodoba skusatelka ivf, prve ivf mi zastavili lebo vajka nerastli, druhe ivf som nakoniec pri opu vyprodukovala len jedno vajicko, bolo zrele,ale nepodarilo sa ho vraj oplodnit,pricinu embryolog nevedel. doktorka vravela ze kapacita vajecnikov je len O,29 to som ani nevedela ze take nieco sa meria,pretoze s tym fakt nemam skusenosti,skusam si citat tu vselijake prispevky kde sa dozvedam veci. takze tiez naznacili, ze mozno skor darcovske vajicka. preto sme sa nahlasili do Brna,ze nech teda este oni povedia svoj nazor,a ked darcovske,asi by to bolo rychlejsie ako v Bratislave.

lienka_1
2. sep 2014

@tinkatinulka Neviem, este som nepisala ohlaom vysledkov. Robili aj kultivacie, napisem zajtra. Mne to velmi neprekaza, lebo som akurat nastupila do prace a v piatok ideme na dovolenku, tak nechcem vela meskat. A ja uz beriem vsetko s velkou rezervou. Je tak ako ma byt 😉

evadek
2. sep 2014

takze v oktob. na IVF nejdem .. v marci som mala protilatky proti spermiam 19 - teraz mam 59 ....okrem toho mi povyskakovali ine veci z imunologie....
Dnes som sa dozvedela presne cislo protilatok proti spermiam a som velmi sklamana....myslim, ze uz ani nemam moc silu bojovat....mam vsetky diagnozy..stitka, endo, myom, protilatky, imunita , nizke amh....
Mam pocit, ze by som si mala dat i od konika pauzu...
tesila som sa na ivf ...a teraz nic .....aj sex musime mat chraneny.....
Mam pocit, ze niekto si so mna robi srandu ..takze potrebujem cas....a potom hadam budem mat silu bojovat:(

lienka_1
2. sep 2014

@adkanr Ja uz mam svoj vek. Stara som 😀 , preto tem noj vajecnik konci. Ale netreba sa vzdavat 😉 , kym ovulujem, sanca stale je.

tinkatinulka
2. sep 2014

@evadek ahoj nevesaj hlavu tie protilátky sa daju ztiahnut aj infuzkami neskusis tu variantu..prednison je slaby caj..sex mame aj my take žiadny kedže som bez prednisonu aby sa nezvysili ale vsetko prežijes ked bude babo..tie lieky su niekedy aj navzajom sa vylucujúce..a DHEU si neskusala na AMH a D3?hlavu hore..ja mam 5xIVF viem o com hovorím..

adkanr
2. sep 2014

@lienka_1 no tak ja som stara tiez 😀 ,ovulaciu mavam tiez,ale uz pri prvej pozastavenej stimulacii mi lekarka naznacila,ze mozno to budem musiet skusit s darovanymi. tak nad tym tak nejak intenzivne premyslame,ze ci sa oplati uz tretia stimulacia,zase do toho dat peniaze a potom vysledok ziadny....keby bolo tych penazi,skusala by som ojojoooooooj 🙂 .tak uvidim,co mi povedia v Brne,ak odporucia stimulaciu,tak asi este skusim,ak nie,tak pojdeme na darovane.

lienka_1
2. sep 2014

@adkanr My nemame na darcovske odvahu, preto este skusame s mojimi. Uvidis, co Vam povedia v RF 😉

diska
2. sep 2014

@evadek ahoj naozaj nevesaj hlavku,bude to dobre ja mam tiez vsetky diagnozy ake asi mozem mat aj tie co nemozem 😀 a motam sa v tom dokola,povedala by som,ze tie protilatky proti spermiam pri ivf nieje az taka katastrofa,sex s ochranou sa tiez da zvladnut,kupujeme si tie velke balenia durexu 😀
Asi je hlavne nestresovat sa cislami imunita je menna a stres nam tiez nepomaha,ochrana s medrolom a intralipidom to urcite spravia 😉

evadek
2. sep 2014

@tinkatinulka mam aj cytokiny zvysene..znizene lymfocity..je toho viac...Ale my mame peniaze max. na dve IVF:(
V prvom rada to musim riesit s imunologom...a potom asi napisem Stelclovi....ze co sa bude diat...a co s tym dalej....
Idem skusit D3 ..len musim zistit ci sa to nevylucuje...

evadek
2. sep 2014

@diska ja vieeeem..len ja uz nevladzem..preco ked dam jedno do poriadku..vyserie sa druhe...toto je o com?...a nie je to zaruka, ze sa podari ivf ...Musim sa dat dokopy..u mna to vzdy par dni trva ....a potom budem bojovat znova....

tinkatinulka
2. sep 2014

@evadek no mas to pestre ale hlavne sa daj do poriadku lebo tie FSH injekcie su svinstvo aby ti to neubližilo..

adkanr
2. sep 2014

@lienka_1 no ja som si tiez myslela ze nebudem mat odvahu...verila som ze to vyjde s mojimi,aj manzel ked nam lekarka spomenula darcovske potom hovoril ze ja nechcem darcovske,ja chcem aby sa podobalo babo na teba,co ked by to bola nejaka skareda nosata darkyna? 😀 ale ked sme teraz videli ze som mala ledva jedno vajicko,a aj z toho nakoniec ani len vlozenie,tak sme rozpravali a rozpravali,ze teda uvidime,ale babatko chceme.hmm,ved aj ja by som mala najradsej svoje,a aby bolo zmiesaninou mna a manzela. a ked darcovske,keby sa aspon potom viac podobalo na neho ako na darkynu,hehe.ale teda uvidime.tebe drzim palceky! 😉

evadek
2. sep 2014

@tinkatinulka to su tie lipidove?...bola si na tom?...co ma bude cakat?

diska
2. sep 2014

@evadek tie cytokiny a lymfocity mam aj ja ono bud je to zapal v tele alebo neaka infekcia a ak nie tak je to proste imuno vec a tam pomoze len ten medrol a intralipid,riesis to s Girovskou?
D3 mozes to sa nevylucuje ,mne Girovska kazala vigantol brat.

evadek
2. sep 2014

@diska ok...dakujem...Pisala som jej...ale neozavy sa..ale boli sviatky..hadam sa tento tyzden ozve...
Kolky krat si mala ivf...vies to od prveho razu co ti je?
A kto zisti zapal..to je na dlhe lakte....do frasa...

tinkatinulka
2. sep 2014

@evadek ja som nebola lebo sme 3x naposledy ani nemali transfer..takže len oči pre plač

diska
2. sep 2014

@evadek ona sa niekedy dlhsie neozyva ma to asi vela a aj male babo,ale potom ked sa rozpise tak to nieje konca kraja 😀 .Pri kazdom IVF sa n aslo nieco ,teda skusalo sa kde este moze byt problem,vlastne uz ani nevedia co viac mozu somnou robit lebo uz asi v ramci IVF sa ani viac neda.
IVF mam za sebou 6 ci 7 ja uz ani neviem 😝
Bola som stale chora tak mi brali CRP a tam sa to zistilo,vela veci mi zistila aj moja imuno a potom Girovska .
Aj je zapl tak aj hemato to zisti lebo je zvyseny ten Ddimer ci ako to oni volaju.

evadek
2. sep 2014

@tinkatinulka neboli dobre vajka?

evadek
2. sep 2014

@diska tak dufam,ze sa ozve....🙂
Tak ja mam vysledkov uz vela...v kazdom nieco nasli..aj nejake mutacie v hemato mam....
Ja chotra mac nebyvam...ale mam tri autoimunitne ochorenia..podla mna moj problem je v imunite..okrem ineho...
Tolko ivf...ved to je na nervy..ale uz musia vediet vsetko..musi raz podarit..🙂 .

tinkatinulka
2. sep 2014

@evadek toto mi nik nevie vysvetlit ci vajuska kedže u nas ktitický 2 den po opu

evadek
2. sep 2014

@tinkatinulka a spermie mate ok?

tinkatinulka
2. sep 2014

@evadek no niiiic mooc skor katastrofa..ale polepsili sa hoodne z 0-24 pohyb A

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre