Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
12. nov 2014

@karinaz ahoj..daj foto..kocky posudia..🙂

tixx
12. nov 2014

@tlucka No tak super, ze sa to uz dalo do pohybu, vysledky mate o chvilku a kupele ti urcite pomozu, oddychne si telo aj mysel 😉 a potom si pojdete pre mrazacikov a urcite to uz bude tento krat uspesne, velmi ti to prajem. Do ktorych kupelov sa chystas? Budes tam mat aj nejake procedury asi,ze? Tusim si chcela ist na par tyzdnov,ze? to so psikom ma mrzi, musi to byt neprijemne, ked mas choreho clena domacnosti...
Ja chodim normalne do roboty, ja by som doma neobsedela 😀 nemala som ziadne problemy, tak ani nie je dovod ostat doma zatial, budem chodit do roboty, kym sa bude dat, predbezne som im ohlasila,ze na matersku pojdem koncom marca, tak uvidime,aky bude realny stav, lebo si pamatam,ze kamosky, co uz maju babatka, tie posledne mesiace v praci znasali dost zle, uz sa ledva hybali 🙂 takze uvidime, ale ja som rada,ze som medzi ludmi 🙂

tixx
12. nov 2014

@gagirl urcite bude vsetko ok, len to chce VELA pozitivneho myslenia, teraz uz si to mozes "dovolit" verit a tesit sa, ked mas druhu ciarku 🙂 juuuj to je super!

nelly3
12. nov 2014

@karinaz
sup na krvicku a daj si utros hned 😉 netreba to dopredu vzdavat 😉

gagirl
12. nov 2014

@tixx diki moja..si zlata..verim ze bude vsetko v poriadku..v piatok idem na krv..tak dam vediet potom.🙂

mimika1973
12. nov 2014

@karinaz a kolko minut si pockala na precitanie toho urobeneho testu? ked spomiunas, ze bol biely ako lalia a potom vecer si videla tam ciarocku?
Treba urobit este jeden, alebo Rovno na krvicku! A hlavne nevysadzuj Utros predcasne! 😉

motiv
12. nov 2014

@karinaz Nebud smutna, my vsetky to tu dobre pozname a drzime sa vzajomne...mas este v rezerve zmrzlinky, to je super! Ja som sla na Ket hned dalsi cyklus po neuspesnom ivf. Tento mesiac idem na druhy KET, posledna zmrzlinka.. Medzitym som si dala urobit reprodukcnu imunologiu, vybrat myom z maternice. A naslo sam, ze mam zvysene TNF alfa a NK bunky. Ak nechces riskovat zmrzlinku, daj si porobit vysetrenia, vysledky trvaju tusim tak 2 mesiace.

motiv
12. nov 2014

@karinaz nooooooo! 🙂 nevysadzaj utros !

ina7
12. nov 2014

@karinaz a ostatné kočky čo vysádzajú utroš. 🙂 Na papieri z RF sa píše, že po negatívnom teste treba ísť na krv a až POTOM po negatívnom výsledku z krvi vysadiť lieky. Testy sú len také cikacie papieriky, vôbec nemusia byť spoľahlivé. Zvlášť keď sú tu kočky, čo háďžu flintu do žita, keď nemajú už na 8. deň pásik, že? 😉 🙂

@diska Na tvojom mieste si dám zmerať tlak niekde v kľude. Ja som mala pri prvých návštevách u doktora a na príjme v nemocnici 130/80 tlak, lenže to bolo všetko preto lebo som tam išla s nervami, lebo som špinila a veľmi sa bála. Doma mám svojich obvyklých 115/65. Takže sa zatiaľ neplaš pre tlak, ale v pokoji to prever. 🙂

bambulka2015
12. nov 2014

@motiv @karinaz baby, ja nechapem, preco vsetky hned chcete vysadzovat ten progesteron. Len tak svojvolne. Bez konzultacie s lekarom. To vam povedali lekari, ze ked zacnete spinit, vysadit? Ja beriem prog. a estrogen vaginalne a keby som mala zacat spinit (na krv mam prist az buducu stredu), tak tam najskor zavola, co mam robit. Jasne, keby sa mi ms hned riadne spustila, tak strkat nic nebudem, ale rano volam. Bez konzultacie s lekarom by som sa neopovazila nic vysadzovat.
A hlavne, spinenie este nie je ziadny znak, ze sa to nepodarilo.

bambulka2015
12. nov 2014

@ina7 si ma predbehla. Tiez to nechapem. Ja som tiez "na cakacke" po ET, tiez ma to trapi, co a ako, a ked nebude nic, co dalej atd. Aj cikacie testy mi chodia po rozume, jasne, ved som tiez len normalny nevyckavy clovek. Ale urcite nejdem robit ziadne. V mojom centre ani ziadne testy nedavaju. Na 16. den po punkcii objednavaju na krv. Ked nemozes ist k nim (ak je to daleko), tak mozes ist hocikde. K vlastnemu gyndosovi, obvodnemu atd. Som sa aj cudovala ´, ked som tu citala, ze rf test. Bola som za blbu, ale musela som sa spytat, ze co je to za test. A to je vlastne len ten najcitlivejsi cikaci. Takze treba to brat tak, ze tie najlepsie cikacie vam, ak nieco je, v normalnom pripade ukazu nieco az v prvy den meskania ms. A nase cykly mozme prirovnat k tym normalny, kedze su pomocou liekov nastavena na ten 28 denny cyklus. Takze na 7.-8. den po vklade to fakt nema vyznam.

karinaz
12. nov 2014

@mimika1973 Ja som si robila ten test ráno dnes cca o 6,00 hod. Okolo 7,30 som sa ešte išla pozrieť a bola tam druhá čiarka, takže neviem či je akceptovateľné...

lemoni86
12. nov 2014

@karinaz sprav si este jeden a mas pokoj... rf test je aj tak citlivost 20... mamatest ti ukaze krajsiu ciarku... 🙂 . mne rf test ukazal najslabsiu zo vsetkych co som si v ten den robila ...

ludinka
12. nov 2014

@karinaz no ked je tam aj i ba slaba ciarka a po limite tak chod radsej na krv, clovek nikdy nevie.......ja ked som mala hcg 0 tak vzdy boli testy biele ako sneh a to aj po limite
@gagirl ´mne sa osvedcili gravitesty su 3 v jednom baleni a za dobru cenu

karinaz
12. nov 2014

@ludinka Nieje tá čiarka až taká slabá, je ju pekne rozpoznať, netreba ju hľadať. Pôjdem v piatok na krv, zajtra moja gynekologička nepracuje.

lemoni86
12. nov 2014

@karinaz test si mozes pravit kludne aj teraz.. mne rano ukazoval test vzdy najslabsiu ciarku a na obed najsilnejsiu 🙂..

karinaz
12. nov 2014

@lemoni86 Nemám doma, som PN a v obci nieje lekáreň. Možno manžel kúpu a keď nie, tak počkám na piatok...

bambulka2015
12. nov 2014

@karinaz hod fotecku toho testu. 😉

lemoni86
12. nov 2014

@karinaz ok tak teda vela stastia.. ;)...

ludinka
12. nov 2014

baby to je super ze je tu teraz tolko pozitivnych testov 🙂
Aj ja mam novinku, dnes som sa dozvedela ze cakame chlapceka 🙂 , ale co ma najviac tesi tak je vsetko zatial OK
a uz citim aj take slabucke kopanceky 🙂 😵

lemoni86
12. nov 2014

@ludinka jeeej gratulujem 🙂) to je super ..

ludinka
12. nov 2014

@lemoni86 dakujem 🙂

bergalm
12. nov 2014

kocky,konecne doma od zubara,ufff spravil mi 2zuby a ja som bola cela mimo,tak dufam,ze to prezila aj moja bublinka.......No este ma poobede caka ta krvicka,drzte paluchy 🙂

ludinka
12. nov 2014

@bergalm tfuj tfuj velmi ti drzim palce

bergalm
12. nov 2014

@ludinka dakujem moooc,snazim sa verit nasej bublinke,ze ma neopusti 9 mesiacikov ,no proste ,ze to bude dobre

bergalm
12. nov 2014

Tak kocky spravila som rekapitulaciu testov,pre vsetky,ktore bojuju a nevzdavaju to,tak ako ja 😉 😉 😉 😉

bergalm
12. nov 2014

A uz koncim na teraz s foto ,dalsia uz len s bijucim srdieckom 🙂 🙂 🙂

bambulka2015
12. nov 2014

@bergalm supi. Aj ja ceeeeeem. Dnes mam 7. den po ET ale ja sa bojim. Ja nist nejdem testovat.
Ten posledny je ten brnacky?

dalida
12. nov 2014

@bergalm testiky vyzeraju super. Tak to vyzera, ze v RF sa pekne posnazili... 🙂
Dnes som sa dozvedela konecne vysledok z pondelkoveho odberu... 618 j. hcg 🙂

dalida
12. nov 2014

@gagirl mam z teba velku radost 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre