Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
13. dec 2014

@lenka54321happy Grochala mas blizucko a je to odborník ..ja osobne som sa k nemu nedopracovala ale verím že na moje NTcko pojdem k nemu z v Mt

gagirl
13. dec 2014

@lenka54321happy ahoj..ked chces do Ba skus zavolat na ambulanciu dr.Cunderlika..ja tam idem 9.1..plati sa sice 90 eur...ale dava aj dvd s fotkami 2D,3D a kratke videa...ale je vraj dobry odbornik..

haimi
13. dec 2014

Tehulky, v ktorom tyzdni idete na nejake geneticke vysetrenie a ake? Tym ze som bola tolko v nemicnici, som teraz asi v sklze, sakra 😀

crazybabenka
13. dec 2014

@lenka54321happy aj môj gyndoš....doc. Tomáš robí 3 a 4D ...je to veľký odborník....je tiež v MT

crazybabenka
13. dec 2014

@tinkatinulka @lenka54321happy Grochal má teraz "nejaké" zlé obdobie...."všetky geometrickým radom" by najradšej poslal na amniocentézu.....aj moju kámošku teraz.....tá bola hotová....prerevala týždeň....bola potom u 4 ďalších ...a všetko vyvrátili

lenka54321happy
13. dec 2014

@haimi
Presne to by aj ja rada vedela nemam sajnu o nicom xxx

lenka54321happy
13. dec 2014

@crazybabenka
To vazne? A amniocenteza je co pre Boha??? Jezis to je posledne co ja potrebujem aby ma niekto vystresoval zbytocne po tomto vsetkom....uz LEN dobre spravy chceme vsetky!!!!

speranza1
13. dec 2014

@haimi servus moja a ty si v kt.tt?

crazybabenka
13. dec 2014

@lenka54321happy odber plodovej vody na zistenie vývojových vád.....jej povedal....že má neúmerne dlhé dlhé kosti nôh a ručičiek oproti hlavičke......ako nehovorím....on je uznávaný odborník.....chodia k nemu s celého slovenska

bergalm
13. dec 2014

@mimika1973 ahoj mala som dokonca ktvacanie pri 1 tehu a tak okamzite nemocnica v 6tt a potom v 12tt to iste ale toto bolo ine hnede,dnes zatial nic 😉 😉 😉 som rada a moc

haimi
13. dec 2014

@speranza1 v 11tt. Uz nech skonci tento rok, skoncim aj prvy trimester 🙂

bergalm
13. dec 2014

Baby,inak to prve meranie sa robi v 12tt?ja uz si to nepametam presne viem,ze druhe sa robi v 16tt myslim na Downa a ine genet.vysetrenia.Ja mam poradnu v 11tt tak preto zrejme asi o tyzden mi spravi to meranie

tinka9075
13. dec 2014

@lenka54321happy ja odporúčam doc.Tomáša super odborník a úžastný človek 🙂 🙂 ja som k nemu chodila na všetky soná a spokojnosť veľká 🙂 🙂

tinka9075
13. dec 2014

@bergalm ja som bola v 13tt všetko doki pomeral a už vtedy nám povedal že bude párik 🙂 🙂

gagirl
13. dec 2014

@dorotka66 ahoj..moja doktorka ma tak objednavala ze po tyzdni..ale potom budem chodit uz po dvoch..ja som sa objednala do Ba k dr.cunderlikovi..moja doktorka mi dala na neho kontakt nech sa objednam ..9.1 mi dali termin podla posledneho menzesu..Ako sa mas,?..

haimi
13. dec 2014

@gagirl a ides tam na ten nt screening ?

gagirl
13. dec 2014

@haimi ano..myslim ze to je to..neviem ci aj krv mi budu brat alebo len sono..

santeema
13. dec 2014

@lenka54321happy ahoj. ja som mla pri malom to prve sono nechtiac az ked som bola 13+1 a vravel ten lekar, ze aby tie vysledky zodpovedali parametrom, ktorym maju, co sa tyka genetika a zdravia babatka, je najlepsie to urobit pocas 12 tyzdna. mne to ani na genetike neuznali to vysetrenie ked som bola az v 13 tyzdni. a grochal je spicka na slovensku, lebo on priniesol a aj prednasa ostatnym lekarom tieto vysetrenia. bol tsim na stazi v usa a ucil to ostatných lekarov na slovensku, tie typy vyseetreni. ja na neho pocujem len dobre veci.

santeema
13. dec 2014

@haimi ak to chces mat tip top sama pre seba tak v 12tt, 20tt, tie su najdolezitejsie, potom v 30tt a ja som bola dat skontrolovat prietoky aj v 35tt, lebo to sa nezda, ale je kopec pripadov, ked mas malo plodovej vody, na klasickom sone to nemaju sancu zsitit a odlupuje sa ti placenta, alebo je nedstatocna vyziva, ty nic necitis a male zacina mat problem so srdieckom, mozgom, atd...tvoria sa zapaly. teraz bol podobny pripad s tym moderátorom pindom, ze jeho manzelka mala ukazkove tehotenstvo, a tusim v 37 tyzdni zacala mat tento problem, ale nejak to hned neriesili a malicky je postihnuty z nedostatocnej vyzivy. ja som to vsetko absolvovala u grochala a prve sono stalo 50 eru a ostatne 30 eur. ale mala som istotu.

dorotka66
13. dec 2014

@gagirl ahoj ako som písala. 3 dní brutálne bolesti hlavy. Nemohla som nič zjesť. Našťastie dnes poobede to prešlo. Teraz by som mala mať menzes, A tak ma bolievala keď začínal ☹. Ale večer som už vo veľkom piekla A upravovala😉 A ako si na tom ty? Všetko OK?

franzziska
14. dec 2014

baby vysvetlite mi nieco prosim? stále nechapem ten rozdiel medzi soft a normalnym ivf.....

ze ci je tam rozdiel len v kvantite davok alebo su tam uplne ine lieky ako pri normalnom ivf....bojim sa ze ked si dam len to soft ze mi tie lieky neprebudia vajíčka....co potom? zastavi sa cele ivf a ide sa od zaciatku s inym liekom alebo pocas sledovania folikulov este pridavaju lieky a da sa to zvýšit...ja sa velmi bojim ze nebudem mat ani 1 vajicko na odobratie..

crazybabenka
14. dec 2014

@franzziska rozdiel je v dávkach liekov....ako mne vysvetľoval doktor.....trafiť správnu dávku je umenie.....ja som tak mala 2 softy bez folikulov.....a na treťom som mala 24folikulov....s toho 15 vajíčok a 11 z nich sa oplodnilo.....a ostali nám 3......niekedy nie je potreba mať toľko vajíčok.....vždy je lepšie mať pár a kvalitné....ako hrúzu ako ja a ostanú ti tri....za tie....čo ti zastavia...a nemáš OPU neplatíš nič....len lieky

franzziska
14. dec 2014

@crazybabenka chapem len je problém ze sa to musí skusat...a tie neuspesne stimulacie tiez stoja peniaze, cas, cestu tam a spat a najma nase nervy ☹ to aby som sa na to pripravila ze možno na 1. sup ani na odber nepojdem ☹

dnes som 1DC ale asi budem musiet cakat do dalsej MS však? lebo idu sviatky a nemal by mi kto kontrolovat foliky...mam pravdu? 😒

ina7
14. dec 2014

@franzziska Podľa mňa budeš musieť počkať. Neviem kto by kvôli tebe na Štedrý deň prišiel do centra a ani tebe sa nechcelo ísť na OPU rovno na Vianoce 🙂 Podľa mňa je soft protokol super. U mňa sa ukázalo, že netreba obrovské kvantá hormónov dávať a výsledkom sú kvalitnejšie vajíčka a omnoho lepší výsledok. Nehovoriac o tom, že aj lieky pri softe ťa vyjdú menej. Ja som si z rôznych vyjadrení lekárov spravila názor, že je jedno či máš 20 alebo 4 vajíčka, naozaj životaschopných bude zhruba rovnako. Pri veľkom množstve vajíčok je to zlé na vaječníky a navyše je aj tak veľký odpad.

franzziska
14. dec 2014

@ina7 ja som to povedala normalnym tonom a nie vycitavym predsa...myslim ze som si nezasluzila taky ton ako:"Neviem kto by kvôli tebe na Štedrý deň prišiel do centra"....ja predsa nikoho nenutim...len sa pytam niekoho kto mi vie normalne odpovedat.

a ja som nehovorila ze chcem dlhy protokol a desiatky vajicok...len som mala obavu ze nevytvorim ani to 1

ina7
14. dec 2014

@franzziska Myslím, že sme sa nepochopili 🙂 Ja som napísala že neviem kto by prišiel a že ani tebe by sa isto nechcelo a dala som 🙂 Akože v dobrom aby si to brala. Keďže si píšeme, tak chápem že "tón" nemusí každý odhadnúť. 🙂
Inak je bežné, že v CAR nepúšťajú ženy do stimulácie v decembri, práve kvôli tomu, že musia byť pre pacientky k dispozícii 24/7 a aspoň cez Vianoce chcú mať pauzu.
A ešte som ti napísala aj môj názor na soft, keby som nechcela, tak sa nerozpisujem takže sa vážne nemusíš urážať. 😉 🙂
Máš nejaký dôvod prečo by si ani jedno vajíčko nemusela vyprodukovať?

franzziska
14. dec 2014

@ina7 dakujem ti za info.
uz mi predtím daco davali a ziaden efekt...som uz z toho nervozna vsetkeho....tento rok som premrhala len tym ze som chodila po Caroch a ziadnu liecbu som neabsolvovala...pride mi to ako hrozna strata casu ☹ tak na ten januar troska spolieham..ale mam troska lepsi pocit ko v 2 predoslych Car

ina7
14. dec 2014

@franzziska Keď prinesieš doktorovi správy z predošlých pokusov, tak ich isto zohľadní. Ale niekedy to nie je "sila" dávky, ale typ lieku alebo kombinácia alebo konštelácia všetkých faktorov, ktorá proste sadne a bude to to pravé septembrové. 🙂

tixx
14. dec 2014

@tlucka jeeej moja dakujem, a aj tebe len to naj a hlavne aby sa to v januari podarilo a nasla si si // a o 9 mesiacov mala v rukach vytuzeny uzlicek 😉

franzziska
14. dec 2014

a kolko nas tu zacina od januara? 🙂 😉 😉 aby sme si mohli drzat palce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre