Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
4. jún 2013

@mimika1973 stimulku som mala veľmi soft, chcela som vyskúšať po konských dávkach v Iscare BA niečo jemné. Takže som brala Clostil 1-1-1 a k tomu 75 Merionalu (1 ampulku). Na sone doktor videl okolo 6 folikov, avšak po OPU mi povedal, že 3 boli prázdne. Nakoniec som mala 3 vajká, jedno bolo nezrelé, druhé sa neoplodnilo ani pomocou ICSI a tretie sa dúfam že pekne v brušku vyvíja. Inak aj to tretie bolo nejaké spomalené, na druhý deň malo iba dve bunky, avšak v deň vkladu už malo 7 buniek. Nechápem, prečo nemalo 8 buniek, ani Dr. Štelcl mi to nevedel vysvetliť. 😒
Dúfam však, že by mi nevkladali embryjko, o ktorom by neboli embryológovia presvedčený, že má šancu prežiť. Pevne verím, že nechcú mať z toho biznis tak ako na Slovensku, kde vložia hocijaké embryo, len aby mohli vytiahnuť prachy od pacientiek. 😠

andydi
4. jún 2013

@melisska diky 🙂

izzie27
4. jún 2013

@natali225 krasne // gratulujem
@speranza1 drzim palce aby tam boli tie //, na ktore tak cakeme

natali225
4. jún 2013

@izzie27 ďakujeeem 🙂

speranza1
4. jún 2013

@izzie27 dakujem....raz sa iste vsetky dockame... 🙂

dia03
4. jún 2013

natali225 ahoj mna to tiez zaujímalo, ktoré tlačivo je to spravné, tak som ho pohľadala.Je to na str.1646. http://www.dovera.sk/download.pl?hash=f9OwL6wu4...

falin
4. jún 2013

@jahoda333 - sice nie som z Nitry, ale raz mi tiez vyslo sono na vikend a ja som isla u nas na pohotovost na gyndu do nemocnice, tam som im vysvetlila o co ide, bola som rozhodnuta si to aj zaplatit. Dr. mi spravil v pohode sono, ziadne problemy.

@speranza1 - dakujem 🙂

tancik
4. jún 2013

Baby ako je to s,KET?berú sa lieky a kedy môžem ísť najskôr? Teraz som 17ty deň od ET uz mam aj mrchu.Vo štvrtok idem na konzultáciu kto este ide a ako?

skaredekacatko
4. jún 2013

@falin ďakujem ti pekne to je pre mňa pozitívna správa , aspoň to rýchlejšie ubehne . Už sa teším na prvú konzultáciu, že sa po dlhšej dobe bude konečne niečo diať

falin
4. jún 2013

@melisska - meli, len nie vzdy to ide ist na sono v piatok namiesto soboty. Ja som bola napr. na sono vo stvrtok a kazal mi dr. o 2 dni, lebo v piatok bolo moc skoro a potom by uz bolo neskoro 😉

@tlucka- podla mna skus ten vikedn, ten 12-ty den by uz mohlo ukazat pravdivy vysledok. Podla tych prs to vyzera nadejne 😎. Kolko km mas do prace? To cestovanie je narocne

speranza1
4. jún 2013

@tancik myslim, ze ak nemas ziadne problemy, tak mozes ist hned dalsi mesiac... ja by som aspon mesiac pockala.. a na KET mozes ist bud nativ bez liekov (ak mas dobru sliznicu) alebo s liekmi napr. estrimax, ale tie neviem ako sa beru... kedze ja som bola na nativ KET... prajem vela stasticka

falin
4. jún 2013

@tancik - tancik, ak ides v native bez estrimaxu, tak mozes ist hned. Ak s estrimaxom, tak tento cyklus pauzu a buduci mozes ist. Odkonzultuj s dr. ohladom tych liekov

speranza1
4. jún 2013

takze babulky...dnes som 7 den po KET a uz som zacala spinit... 😔

tlucka
4. jún 2013

@falin no skúsim testovať už skôr, uvidím ako dopadnem. Nejako divne ma teraz bolí podbruško, akoby som mala dostať, ale však som len 23 DC. Pri predchádzajúcom KETe som už na 7 deň špinila, tak dúfam, že nakoniec to dobre dopadne.
Do práce to nemám až tak ďaleko, nejakých 70 km, ale to cestovanie a ranné bratislavské zápchy 😒 ☹
A v práci toho máme strašne veľa, denne musíme robiť aj 5 hodín nadčasy, strašný stres a panika, tak som sa rozhodla zostať doma 😉

amali
4. jún 2013

@speranza1 to nevadí aj ja som špinila.....uhniezduje sa 😉

tancik
4. jún 2013

Baby dakujem čo este sa mam opýtať dr.aby to konečne vyšlo?lepšie je ísť s liekmi alebo bez?

jahoda333
4. jún 2013

@falin jej dakujem vies ze som aj ja na to myslela nemozem ist o den skor ani neskor stelc povedal ze to musi byt presne na 8 den

tlucka
4. jún 2013

@speranza1 a nemôže to byť uhniezďovanie embryjka?

natali225
4. jún 2013

@dia03 to tlačivo som našla aj ja, ale na aktuálnej stránke dôvery už také nieje, alebo ja som ho tam nenašla žeby?

speranza1
4. jún 2013

@amali a kedy si spinila na ktory den?... mna dnes rano prestali boliet aj ciculky, zacala som spinit..hm..tak neviem, ci u mna je to prave uhniezdovalie..ale ved uvidime...

jahoda333
4. jún 2013

@melisska ahoj nemozem budem brat 4 dni clostyl a stelc vravel ze musim presne na osmy den sono mat 😒

pufa
4. jún 2013

@andydi ja som stimulovla gonalom, lebo sa mi zvysil z ivf na Slovensku.

amali
4. jún 2013

@speranza1 ja so tiež začala asi v taký deň.....špinila som 2-3dni neviem presne...tiež som si myslela že z toho nič nebude a ani cici ma neboleli......bude dobre 😉

speranza1
4. jún 2013

@amali to naozaj??? keby si mala pravdu..... ach Boze....aj ty si sa citila netehotne???? pretoze ja sa tak citim 😖

speranza1
4. jún 2013

@amali a este jedna otazocka...ake ti vkladali embryjka?

amali
4. jún 2013

@speranza1 ja sa cítim doteraz netehotne a to čakáme dvojičky.....mne vkladali 2xHB1

melisska
4. jún 2013

@jahoda333 mne tiez tak povedal a potom ked mi to nevychádzalo, napísala som mu, a odpísal, ze 9 den môže este byť, tebe asi vychádza 7 deň, urob tak, aby bolo najlepšie 😉

speranza1
4. jún 2013

@amali to je super.... nech ti to vydrzi cele tehu 🙂

martinusa22
4. jún 2013

Mne pripadá ze špinim skoro každý den raz ruzovo raz hnedo, no tak uvidíme 🙂

speranza1
4. jún 2013

@martinusa22 a ty si v akom stadiu moja? ja uz ani neviem...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre