Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kako23
20. jan 2014

@nelly3 neviem čo Ti na to odpísať... Ja to podám tak ako mi hovorila tá pani doktorka a v sprievodnom liste sa odvolám konkrétne na Dr., ktorá mi to povedala a napíšem tam aj presný dátum kedy som s ňou hovorila. Stále sa to dostane len ku nej...ja viem ako to je vo vyhláške, ale keď raz revízna lekárka z GR VŠZP, ktorá to schvaľuje povie, že konkrétne pri zákroku IVF netreba potvrdenie od klinického pracoviska tak, nevidím dôvod, prečo by to tak nebolo. Každá poisťovňa má asi iné požiadavky a inak to požadujú...Dôvera chce potvrdenie klinického pracoviska, Všeobecná to asi nepotrebuje konkrétne pri IVF.

nelly3
20. jan 2014

@kako23
hlavne nech nam to preplatia 😉

kako23
20. jan 2014

@nelly3 mne sa zatiaľ vôbec neozvali z RF a to som im aj dnes ešte písala nejaké informácie, kde čo majú potvrdiť...ak mi to nepošlú najneskôr zajtra prípadne v stredu, potom som v p...i ☹ jednoducho mi to nestihnú schváliť v poisťovni....jedine ak ukecám RF, že mi tam dajú iné dátumy...teoreticky si myslím, že Macháč je dosť voľnomyšlienkársky typ človeka takže možnoooo.... 😕

nelly3
20. jan 2014

@kako23
no ja si myslim, ze tu moju len dneska posunuli na nejake oddelenie, ktore to riesi, takze dufam, ze do konca tyzdna to mam doma lebo pokracujem dalej s peciatkami od gyn. 🙂 rada by som aj buduci mesiac isla, ale pochybujem, ze sa to stihne, co uz.

annavi
20. jan 2014

Baby chcem sa vas opytat...v reprofite v Brne pri IVF soft. je mozne dat si vlozit dve embrijka??a ako sa tam stimuluje..tiez clostilom a inymi liekmi???dakujem za kazdu odpoved.

kako23
20. jan 2014

@annavi Ahoj, ohľadom vloženia dvoch embryi Ti neviem povedať...ale vždy je to závislé na konkrétnej diagnóze a hlavne veku ženy, lekár v RF ti k tomu bude vedieť povedať viac. Stimuluje sa clostilom, prípadne nízkymi dávkami injekcií, ktoré sa používajú aj pri klasickom IVF. Tiež je to ale veľmi individuálne, oni sa snažia v rámci ich možností prispôsobiť stimuláciu konkrétnej žene...

annavi
20. jan 2014

@kako23 no ja mam uz coskoro 33..podstupili sme 3 IUI...a chceli by sme si vlozit 2. len neviem ci je to pri SOFTE mozne...

bradik
20. jan 2014

@annavi Nam vkladali 2, lekar sa pri vklade len spytal ci 1 alebo 2 a kedze sme chceli 2,tak neprotestoval... takze myslim,ze to nebude problem... Budem drzat palce

nelly3
20. jan 2014

baby takze ta lekarnicka povedala, ze na sk uz utrogestan nebude a ze nahradu nemaju, ze to musi tvoj gynekolog rozhodnut. akoze nechapem, v CR vsetko moze byt len tu vsetko co sa da na zle obratia 😠 na nervy, ja mam nejake zasoby este, vidim to tak, ze si to zoberiem v RF a dam si to aj s tym utrosom na refundaciu. no coment tento stat 😝
baby ostatne co ste tehulky na zaciatku ved vy toho budete vela potrebovat ako to mate poriesene ten utrogestan?

ludinka
20. jan 2014

@nelly3 ja osobne si ho tiez pojdem dokupit do ciech ak teda ostanem tehu...

annavi
20. jan 2014

@bradik takze ty si mala IVF soft?my si chceme dat tiez vlozit dve....

nelly3
20. jan 2014

@annavi
v tejto teme ma kazda soft 😉 preto tam chodime a je na tebe kolko si das vlozit, nemaju s tym problem 😵

bradik
20. jan 2014

@annavi Presne tak vsetky holky co su tu maju soft... Ja osobne som lepsie reagovala na nizsie davky hormonov...

patrissia
20. jan 2014

@kako23 Ahoj, dakujem ya info.. skoda, som dovera, keby to bolo info od nich... som zvedava ako dopadnes ty.. kedy podavas?

kako23
20. jan 2014

@patrissia pravdepodobne koncom tohto týždňa, ak mi to teda pošlú z RF.

patrissia
20. jan 2014

@kako23 aha... my ideme v pondelok na konzultáciu a chcela by som si to tam dať hneď potvrdiť... manžel je taký nahnevaný, že povedal, že keď si to budeme musieť aj sami zaplatiť, tak ideme nato.... človek platí nehorázne peniaze na zdravotku a este takto dopadneme....

bergalm
20. jan 2014

caute babule v prvom rade sa Vam chcem vsetkym podakovat znamena to pre mna vela ,teraz sme dorazili z BA taak zajtra idem na prijem a streda rano amnio 😒 modlim sa a verim,ze to dopadne ok Dakujem Vam

ludinka
20. jan 2014

@bergalm drzim ti palce-neboj, dobre to dopadne

kako23
20. jan 2014

@patrissia ja som to pôvodne ani nechcela riešiť, ale keď som volala s tou pani Dr. z poisťovne a povedala, že stačí potvrdenie od gynekológa a centra tak som sa rozhodla podať to tam...ale aj tak si nie som istá koľko preplatia a či vôbec. No aj keby nepreplatili tak to nebudem riešiť, pretože na SR by ma klasické IVF s poisťovňou stálo ešte viac ako soft v Brne...

kako23
20. jan 2014

@bergalm Veľmi silno Ti držím palce v stredu 🙂 určite to bude v poriadku 🙂

bergalm
20. jan 2014

@ikuska my sme boli PRENATAL BRNO Dr, Vlasin zevraj kapacita bol fajn,len sa mu zda nosova kosticka drobnejsia bol to morfol.utz takze mu verime ,pomer som mala 1:90 dnes mi primarka povedala,ze taka stredna ,ale hlavu hore 🙂

patrissia
20. jan 2014

@kako23 no veď práve... stále to tam je lacnejšie ako tu... ja tiež podám potvrdené od gynek. a z centra a uvidím.. keď nič tak nič...

sarasota
20. jan 2014

@bergalm na stredu drzim palceky ak ides do Ruzinova budes v dobrych rukach ja som tam bola u Mudr.Ferianca. 🙂

skaredekacatko
20. jan 2014

@patrissia citam ze ti mas doveru daj mi vediet ako si dopadla ci ti to schvalili bez toho klinickeho pracoviska ja som tiez z dovery a chcem poziadat o schvalenie, moj muz nadava ze co za debilina to klinicke pracovisko zase pre niekoho peniaze 😠
A neviete niektora kolko trva pokial to schvalia?

ikuska
20. jan 2014

@bergalm ahojcek, uvidis ze vsetko bude v poriadku, ja som mala hranicne najskor 1:270 a potom 1:510 cize negativ, ale uvidime co bude v piatok u Dr, Grochala a ides na tu amniocentezu ... drzim palce a myslim na teba aj tvoje dievcatko, my budeme mat asi chlapca, doky povedal naposledy a vsetci znami tipuju chlapca, ale nevadi, hlavne nech su zdrave, ale samozrejme manzel je vysmiaty ako leco ... 🙂 🙂 🙂

patrissia
20. jan 2014

@skaredekacatko no dam vediet... ale je to na nervy.. keby existoval aspon zoznam klinickych pracovisk... ale ako keby to nestačilo od môjho gyn., veď on pozná najlepsie nás zdrav. stav...

tlucka
20. jan 2014

@bergalm Držím palce na stredu

skaredekacatko
20. jan 2014

@patrissia ved toto moja gyn. ma pozna dobre som z toho na prasky ti poviem. Same potvrdenia minuly rok som ziadala o refundaciu iba a preplatili bez prblemov a teraz no hroza. 😒 chela by skm ist dakedy teraz do brna na konzultaciu dat si to potvrdit otevrelovi a potom uz len cakat na schvalenie a zacat stimulovat.

bergalm
20. jan 2014

@sarasota ano do RUZINOVA tak to som rada ja to tam az tak nepoznam

bergalm
20. jan 2014

@ikuska ano idem noo aj mne vsetci hovorili,ze chlapec a doki,ze holcicka na 100% mm ostal najprv v soku ale teraz je rad hlavne aby bolo dobre a zdravucka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre