Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
8. dec 2014

@speranza1 nie som 😉 jasne ze som hned kukala, ale nic som nevidela

ria191
8. dec 2014

@speranza1 jafné máme sa radi, ale ja mám najradšej tie čo plieskajú riťkami o zem 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝 😝 😝

speranza1
8. dec 2014

@ria191 jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik.....ved to som jaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 cmuuuuk
Pochval sa ako sa ti dari? beries nejake lieky na tu boreliozu? alebo ako sa to prelieci?

ria191
8. dec 2014

je úplne normálne, že sa občas "nezhodneme" ale veď je to tu samý babinec takže pohoda klídek tabáček. Ja som si tiež vedomá toho, že kopu kočkám moje príspevky lezú na nervy lebo sú totálne od veci ale to som skrátka ja robiť si z veľa vecí prdel a nie vždy to každý pochopí. Pre mňa je "Kôň" dôležitý kvôli VÁM tu všetkým a aj kvôli vašim skúsenostiam a je mi jedno, že sa tu veľa vecí opakuje. Vyberám si pre seba to čo mi vyhovuje a čo nie, to nečítam 😀 😀 😀. Ja verím tomu, že vďaka mnohým príbehom čo si tu prečítame to nevzdávame a ideme aj z posledných síl ďalej. Takže ja ďakujem Bohu za KOŇA 😀 😀 😀

tinkatinulka
8. dec 2014

@ria191 ty si to krásne napísala..

ria191
8. dec 2014

@speranza1 ja som v pohode ale pracovne stráááááááááááášne vyťažená takže rada by som tu plieskala riťkou o sedlo koňa ale nemôžem 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 . Ešte čakám na výsledky takže nič neviem, ale tento týždeň už bude všetko jafné potom ti napíšem 😝 😝 😝 . Ozaj ten vláčik by ste nemuseli tam na tom východze brzdiť pošlite ho občas aj na západ 😀 😀 😀

ina7
8. dec 2014

Ja som si tiež preskákala všeličo, mala som mimomaternicové, ktoré skončilo až v 9. tt, mala som MA, hematóm v tomto tehu a 2 tt v nemocnici + plus potom ešte návšteva pohotovosti ... Ja chápem ten strach. Keby ste vedeli ako ma teraz cuká začať panikáriť s pôrodom, lebo už len 12 tt do konca. Ale rozhodla som sa a každý deň 10 x sa musím rozhodnúť zase, že nepodľahnem obavám, nebudem čítať hrôzostrašné historky, premýšľať nad čo ak ... Verím nášmu drobčekovi, tak ako som mu verila od júna, zvládneme to spolu, nakoniec všetko dobre dopadne. <3 Pre mňa je to záležitosť naozaj vedomého sa rozhodovania a potlačovania strachu a posilňovania pozitívnych myšlienok. Ja chápem všetky čo sa boja, chcem vás podporiť a preto píšem čo používam ja a aby ste to skúsili a každý jeden deň každú pochybnosť odháňali od seba. A keď už podľahneme chvíľkovej panike, treba sa rýchlo pozbierať a povedať si, mamina, nebuď koza, hlavu hore a úsmev na tvár, tvoje dieťatko potrebuje silnú matku čo v neho verí. 🙂

speranza1
8. dec 2014

@ina7 uz len 12tt???? paraaaaaadaaaaaaa... prajem naaadherny porod a zdrave a prekrasne dietatko v naruciiiiii 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

speranza1
8. dec 2014

@ria191 dobre.. ved ti dam vediet, ci vlaku naaahodou nezlyhali brzdy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ria191
8. dec 2014

@tinkatinulka tinča mne vždy príde smiešne, ak stretnem kočku pri OPU alebo v RF a pýtam sa jej či fičí na koňovi a ona nie MUDr. zakázal lebo sa tam dočíta iba samé pip... 😀 😀 😀. Oni skrátka nevedia o čo prichádzajú 😝 😝 😝 😕 😕 😕 . O krásne priateľstvá. Veď kto nás pochopí ak nie my tu všetky navzájom čo tým všetkým prechádzame?

ina7
8. dec 2014

@speranza1 Však to bolo len nedávno, čo som riešila prvú stimulku v RF, že? Náš Jurko by už mal mať vyše kilo a ja dúfam, že vydrží čo najdlhšie v brušku, že sa nebude ponáhľať priskoro. Ale keby sa aj poponáhľal, viem, že my dvaja to zvládneme. Chcem mať najneskôr do polovice januára úplne všetko nachystané, aby som potom naozaj už len relaxovala.
V tom júni v RF robili len chlapcov 😉 aj korenka a donatela budú mať chalanov. O chvíľu budeš aj ty vedieť, čo miešali v RF v novembri, ani sa nenazdáš 😉 😀

speranza1
8. dec 2014

@ina7 😀 😀 😀 tak v to velmi duufam a verim.... 😵 😵 😵 😵 😵

tinkatinulka
8. dec 2014

@ria191 no ja keby nemam kona tak ani neviem že RF existuje..tu ma kočky navnadili ist tam a a j ine veci aj podpora aj humor aj pondelokove kavickovanie..

silvia545
8. dec 2014

@tlucka
@zuzu1108 ahojte baby 😉
volala som do RF a sestrička mi povedala,že môžem začať ked príde ms,medzi sviatkami tam bude v pohotovosti dr a sestrička 😉 takže nič sa neodkladá a ide sa bojovať,neviem sa už dočkať 🙂

@zuzu1108 držím ti palčeky,aby sa embryjka pekne vyvíjali a boli OK na vklad 🙂

zuzu1108
8. dec 2014

@silvia545 Noo vidis, super tak zacinas so stimulkou 🙂 .
Dakujem. dnes prezivam stres ☹ . na 5ty den mi z 11 oplodnenych embryi zostala jedna HB a ostatne sa pozastavili som smutna z toho ☹ .

zuzu1108
8. dec 2014

Baby za ako dlho moze byt dalsia stimulacia ked som teraz mala 125j Puregonu a stimulovala som 9 dni?
A soft stimulacia je vlastne len clostyl a nejakych par injekcii hormonu?

diska
8. dec 2014

@zuzu1108 ahoj ale to 1 embryjko ti dnes vlozili?

silvia545
8. dec 2014

@zuzu1108 je mi to ľúto ☹ ale bud pokojná,tá jedna HB bude určite tá pravá a bude sa jej v tvojom brušku veľmi páčiť 🙂 o to viac ti držím silnoo palčeky,,kedy máš vklad ? 😉

speranza1
8. dec 2014

@zuzu1108 a nevlozili ti tu HB?????

zuzu1108
8. dec 2014

@diska Nevlozili. Ideme davat robit PGD, ale ma sokovalo ze zostalo jedno a este tri su spomalene,este pockame do zajtra ci nahodou to dobehnu.

zuzu1108
8. dec 2014

@speranza1 Tu bud zamrazime a bude dalsie ivf aby sme ich pozbierali alebo to riskneme a dame ju testovat.
Dr.ze v januari dalsia stimulacia ,ale mne sa to zda skoro. a moj mm nechce hned aby som isla na dalsie ivf.

tlucka
8. dec 2014

@silvia545 Jej super 🙂 Tak to som rada, že tam niekto pracuje aj cez sviatky a že začneš stimulovať. Držím palce. Možno aj ja nakoniec prehodnotím svoje plány 😀 😀

diska
8. dec 2014

@zuzu1108 a nechces radsej vlozit,pri jednom sa oplati pgd? 😕
ja som vzdy skoncila tak ako ty,ze aj ked bolo oplodnenych vela nakoniec ostalo len 1,naposledy ostalo 3 slabe ,no a jedno mame v brusku.
Tiez sme uvazovali o pgd ale ked potom ostalo 1 tak povedali,ze sa to neoplati.

speranza1
8. dec 2014

@zuzu1108 a ked sa robi to PGD... tak potom to embryjko nie je vhodne na vklad?

diska
8. dec 2014

@speranza1 ked ho vysetria a je OK tak sa robi vklad .

tinka9075
8. dec 2014

@speranza1 aj ja chcem vidieť ten zázrak dnes som na teba myslela tak verím že sme držali palce dobre aj z dvojkami 🙂 🙂

speranza1
8. dec 2014

@diska ale aj tak ti na PGD nevysetria vsetky geneticke abnormality? ze?

speranza1
8. dec 2014

@tinka9075 tak chod a pohlad na moje zivotne stastie 😀 😀 😀 😀

diska
8. dec 2014

@speranza1 myslim,ze nie ,presne sa v tom neorientujem.

speranza1
8. dec 2014

@diska ja som sa o tom informovala, ze ci si mame dat urobit to PGD...a Dr. vravel ze aj tak to neodhali vsetky abnormality, ze su to vyhodene zbytocne peniaze...ale ked my sa uz aj slamky chytame, aby bolo dobre... chapes....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre