Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
11. apr 2015

babenky, mali ste prosim hnacku v tehu. Trva mi to uz 2 dni, zacinam byt z toho nervozna....nemyslim, ze som zjedla daco...

yjavenie
11. apr 2015

Ahojte baby potrebujem pár názorov . Nepíšem často ,ale čítam vás každý deň držím Palceky všetkým. Mám dilemu stimulujem ďalší soft a to je 3 ivf. Pri oboch predoslich sa nám prestali vyvíjať embrya. ☹ A to sme mali raz isci a raz pisci. Ja fakt neviem čo robiť teraz. Chytá ma panika že aj do tretice sa nám to stane. Neviem pre ktorú metódu sa rozhodnúť. Poraďte mi prosím. 😅

bubbbulik
11. apr 2015

@yjavenie ahoj,aj ja pojdem na tretie IFV,,,ani nam nevišlo predošle a bolo aj napichavanie aj prirodzene oplodnenie aj ja som už stoho zufala...kam chodiš??

yjavenie
11. apr 2015

@bubbbulik prve bol martin, a teraz sme v brne druhy pokus . my mame zly spermiogram tak fakt neviem sa rozhodnut ked sa nam pri oboch prestali vyvijat. keby aspon viem preco , ze ako tomu pomoct. chcem sa dostat aspon po vklad . ide mi to uz na nervy.

bubbbulik
11. apr 2015

@yjavenie aj mne poviem ti moj príbeh od začiatku prve chodíme do gin five,,,,,iši sme na prve ifv mala som krátky protokol,bolo 32vajok stoho sa my oplodnili 3 jedno prirodzene a dve napichavanim vložili jedno,,,a tie dve sa prestali vyvijat tušim,,,pri druhom ifv som mala dlhý protokol mala som tušim 19vajok 7 sa oplodnilo tusim napichavanim jedno vložili a 6 bolo zamrazenych stim jednim to nevišlo tak sme isli na rozmrazovane a dokonca mali aj predlženu kultivaciu tie prve s tych 6stich boli 4a 6bunkove vložili obe hcg som mala 6 tušim a až od 10hore je tušim žena tehu a le aj tak mala som príst na krv ešte raz a to už bolo na nule hcg 😒 išli sme na dalšie a tie posledne štiry boli vraj mrazene ako sto bunkove a po rozmrazeni tiež uchytilo sa bola som tehu ale len 6tt neviem kolko som už mala hcg mne to bolo jedno ked som počula že som tehu bol to ten najkraši pocit fakt,,,,ale pri prvom ultrazvuku nastal šok nebilo srdiečko a za dalšich 10dni sa to zmenšilo bolo to obrovske sklamanie ☹ potom sme sa smanželom teda teraz vo štvrtok som mala mat posledny transfer stimy dvomy čo my ete zostali už som bola zas natešena že zase mame nadej a volali my v stredu že embrya nezvladly rozmrazenie takže tak neviem kde zobrat energiu...na dalšie ale uvedomila som si že to je len oštasti asi nikto zato nemože je zbytočne plakat len už by som rada vedela kde je chyba prečo to moje embrya neprežiju

angel74
11. apr 2015

@mircalla môže to byť viroza aj ja som mala minulý týždeň 😉

sasa1983
11. apr 2015

@mircalla hnacka sa berie ako riedka stolica v pocte viac ako 6x denne, ale naozaj stolica, nie len take prsk (neviem, ako to laicky opisat, som lekarka). Ide aj o to, ci okrem tychto tazkosti mas aj inu kliniku (krce, zvracanie,teplota, bolesti). Ja som napr mala do cca 12tyzdna aj niekolkokrat denne navstevu tolaety, no a potom zacala zase obstipacia. Uzivaj probiotika, stale...Ak mas aj daco ine, chod k Dr., nech spravi vysetrenie stolice na kultivaciu a parazity a odber krvi smerom na leukocyty a CRP
nech vysetri aj moc, aspon chemicky a sediment, kvoli leukocytom a bielkovinam
Budes to mat ok, viroza by bola skor s inym priebeho. Drzim palce

yjavenie
11. apr 2015

@bubbbulik to mi je luto vidim ze aj ty mas dost za sebou . ja mam za sebou jeden MA v 7 tt a po vklad som sa nedostala ani raz . ☹ tak uz len dufat ze to teraz vide , inak v brne sa mi velmi paci mam pocit ze robia pre to aby zena otehu omnoho viac ako na sk . drzim palce hlavu hore.

haimi
11. apr 2015

@speranza1 super, len tak dalej 😉

santeema
11. apr 2015

@speranza1 ze ake dobre spravicky🙂...som to vravela, ze uz bude len dobre, si to zasluzis po tom vsetkom🙂..takze rodime spolu🙂 ked to mas dotiahnut do 35tt, alebo 36 tt🙂))

majkulik
11. apr 2015

AHOJTE. tak sme doma s 2 babulkami v brusku. A pre vsetky Stelclove pacientky - uz tam nerobi - 2 dni! prajem vam vsetkym pekny vikend

margaretka4
11. apr 2015

@majkulik to fakt? Nevieš kam odišiel? Tak to bude z RF veľký odliv pacientok ☹

matusik6
11. apr 2015

@majkulik a kto si prevzme ich pacientky??

mircalla
11. apr 2015

@sasa1983 ahoj, bola 1. den aj migrena a vracanie, ale aj pri prvom tehotenstve som mala neznesittelne mirgeny a chut na vracanie, takze to som skor pripisovala tomu....teplota, zavrate a krce nie. dnes je to uz lepsie...moze to suvisiet aj s tou migrenou
som zvedava, kedy ma to chyti opat. pri prvom tehu som to mala tak raz za 5-6 dni a tvralo to tak 24 hodin,co sa fakt skoro nedalo vydrzat

mircalla
11. apr 2015

@majkulik coze? marcel tam uz nerobi? preto mi nepisal na maily...predtym vzdy odpisal....uff

sasa1983
11. apr 2015

Davaj si Mg, najlepsie Magne B6, aspon 3tbl denne.

silvia545
11. apr 2015

@gagirl ďakujem moja,,aj ja tomu verím 🙂

silvia545
11. apr 2015

Baby zajtra idem na vklad,,ráno si mám dať normálne utroš,,lebo teraz mi zvýšil dávku a nieže to tam bude zo mňa vytekať :D

silvia545
11. apr 2015

@majkulik držím palce,,nech sa babulkám v brušku veľmi páči ;)

angel74
11. apr 2015

@silvia545 ano uros nesmieš vysadiť 😉

tlucka
11. apr 2015

@majkulik To myslíš vážne? A vieš kam odišiel? Veď ja som tam v pondelok bola a mám naplánovaný vklad na štvrtok. Ešte mi doktorka Pastorčáková dala vklad doobeda, aby mi ho Marcel mohol urobiť, lebo poobede má službu na sále. ☹ ☹

mircalla
11. apr 2015

@silvia545 jasne daj si..ja mam davku 4 rano a 4 veci....normalne nosim vlozky
ja som to s tym marcelom tiez tusila...pred mesiacom mu hovorim...ze vidim, ze chyba vasa fotka na nastenke..on je jenom mi udelali spatnou fotku...a potom mi uz tyzden neodpisoval a ked som citala tu, ze ani inym nie...:((

ivka3901
11. apr 2015

@majkulik čože?a ved my sme tam boli na ultrazvuku minulý týžden v piatok a pobehoval tam hore dole a ešte dr.pastorčáková mi hohorí,že v pondelok dáme vklad o 13 30 hod a bude ho robiť štelcl 😒

mircalla
11. apr 2015

@sasa1983 a este mi dost skvrka v bruchu, dnes len raz zatial, ale nebola to zrovna idealna konzistencia....ine tazkosti nemam, zacalo to s tou migrenou, ta uz odisla. ked som mala predtym daku otrvau jedlom alebo virozu, tak som mala zimnicu, teplotu, krce a zavrate....teraz nie. migreny s nevolnostou som mavala pri 1. tehu. no ak to uplne nezmizne do pondelka, pojdem na tie odbery radsej. dakujem za rady

speranza1
11. apr 2015

@majkulik Dr. Stelcl, tam uz nie je??????? Tak to je mi uprimne luto.... 😨 😕

silvia545
11. apr 2015

@mircalla
@angel74 dakujem baby 😉

@mircalla ja beriem tiež ako ty utroš tú istú dávku 😉 minule som mala len 2-0-2,,prosím ťa aj ty máš také návaly tepla z toho utroša ? no ja strašné,,potím sa jak kôň 😒

kutka
11. apr 2015

Baby, ja som bola u Stelcla na utz predvcerom a naplanoval mi vklad na buduci piatok. Povedal, ze v nedelu OPU bude robit dr. Kozumplik, ale ze v piatok pri vklade sa urcite uvidime. Takze mi to fakt nejde do hlavy, ze by to bol planovany odchod ☹

mircalla
11. apr 2015

@silvia545 silvinka, ja som akurat z utrosu a estrefemu strasne nafuknuta, vypadala som este pred ET ako na konci 1. trimestra. a mam pocit, ze odkedy to beriem tak dost riedka stolica plus ma nafukuje...a dost velka unava. teraz mi do toho este prisli moje typicke migreny s vracanim.

tlucka
11. apr 2015

@ivka3901 Mne presne to isté Pastorčáková povedala. Ešte predtým mi Marcel písal, aby som sa dohodla na ultrazvuku s doktorkou, že vklad bude cez týžden, aby mi ho stopercentne robil on. Švihne ma...

silvia545
11. apr 2015

@mircalla ved aj ja som strašne nafúknutá,normálne ako keby som bola tehu,,teraz sa mi zdá,že mám väčšie bruško ako pri minulej stimulke 🙂 ešte mi je aj všetko už malé 😀 tepláky mám zalomené pod bruškom 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre