Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ingrid0105
24. apr 2015

@silvia545 citaj vyssie moja 😉

bergalm
25. apr 2015

Kočky,včera som si nasla nieco v pupku spina to nieje vybrat mi to nejde mm si mysli,ze je to sosovicka ale ja som tam nikdy nic nemala,myslite,ze cim skor ist ku koznej???

skaredekacatko
26. apr 2015

@bergalm najprv k obvodnej ta to zhodnoti a povie co dalej. Ale urcite chod pre pokoj duse ja by som tiez sla.

haimi
26. apr 2015

Baby, nemali ste este niektore testovat ? Nejake pozitivne spravy ? 🙂

tlucka
26. apr 2015

@haimi Odomňa asi žiadne pozitívne nebudú 😒

haimi
26. apr 2015

@tlucka oooo nie, uz si testovala, alebo prisla mrcha ? 😢

tlucka
26. apr 2015

@haim Zatiaľ som netestovala, až v utorok. Netestujem skôr, nebudem sa stresovať ako vždy. Ale tušîm som mala pred chvíľou taký ružový výtok. Tak neviem. 😒 Ale teraz sa cítim úplne inak ako vždy. Vždy som mala PMS a bolesti hlavy ako pred mrchou už pár dní po vklade. Teraz ma iba nejako čudne bolia vaječníky. Tak neviem.. Ale nejako pozitívne to nevidím ☹

mimika1973
26. apr 2015

@tlucka to je velmi mylne tieto priznaky pri tehu ci pri menzese, nespoliehat sa na to teda velmi, len pockat na ten test ci krv....ruzovy vytok moze byt aj ked si uz tehu, napriklad aj tyzden po vklade (moj pripad!), preto som vtedy volala aj do RF, Otevrel mi zdvihol a vysvetlil, co to moze byt, bud nidacia alebo jedno embryjko sa odlucilo (mala som 3!)...takze mojka, nadej tu urcite este je, a ak hovoris, ze sa nejak aj inak citis, tak verime!!!! Tazko vediet dopredu, aj pri tehu na zaciatku bolesti ako menzesove, strasne je to mylne ako hovorim, a hlavne stresove, viem! 😔
Dnes si kolky denn po ET ci KETe? a kolko embryjok vlozenych bolo?

tlucka
26. apr 2015

@mimika1973 Ahojky 🙂 Dnes som 10 deň po vklade jednej HB/1. Nechcela som testovat, lebo som mala vždy testy pozitívne a nakoniec vždy začali slabnúť (tuším mám z jedného vkladu foto aj v albume). Tak radšej netestujem, nech sa zbytočne nestresujem. Jasne že príznaky sú rôzne. Ja som pri prvom tehu ani nevedela do 8 týžďňa že som tehotná. Až potom prišli nevoľnosti, bolesti a nedopadlo to dobre. Takže príznaky nejako neriešim 🙂

mimika1973
26. apr 2015

@tlucka ahojky, a imunitu mas aku? nieco aj beries ako fraxik, prednison a tak pod? vedia preco sa to usadi a potom odide? 😒 Nemas protilatky proti trobofastu? Lebo take krasne embryjko jednotkove a HB....hmmm.... 😔
Predtym si mavala v akom stadiu vklady? tiez HBcky? toto bolo cerstve ci mrazene?
Juuuj, uz sa to musi raz podarit do konca!!!! Bozinku daj nech Ti to vyjde!!!! 😉

majkulik
26. apr 2015

cute baby, bola som trochu sokovana z RF, ked som volala, ze mam pozitivnu krv. dotycna mi na druhej strane povedala, ze som NEMUSELA chodit na krv, staci ten test!!!! tak som si predstavila toho malilinkeho dusika- ako toto takto mozu? ved to su dalsie 2 tyzdne cakania a vahania a stresovania sa.

tlucka
26. apr 2015

@mimika1973 V maji 2009 som mala mimomaternivove a zistili mi to v 9 tyzdni, ked mi praskol vajcovod a bralaa ma záchranka. Odvtedy sa snažíme. Ak nepočítam dva vklady troch embryi bez PK v Iscare v BA, tak v RF som absolvovala uz 6 vkladov 9 embryi. Vzdy to boli XB alebo HB jednotkovej kvality. V decembri mi konecne zistili na imuno protilatky proti trafoblastu. Takze beriem Medrol a opakovane odbery mam ok. Hematologicky problem nemam, ale aj tak mam preventivne Fraxiparine 0,3. Vsetky vklady v RF som mala biochemicke tehotenstva. Tak nechapem.... Uz vo februari po liecbe Medrolom som dufala, ze konecme ked pozname pricinu, ze by sa mohlo zadarit. A vidíš, stále nič. Toto je vložený posledný bojovník, mrazáčikov už nemáme. Tak vkladám doňho všetky nádeje. 🙂 Nechápem to, či sú embryá nejaké geneticky poškodené, keď sa aj uchytia a hneď odídu.. Marcel tiez povedal, že to nechápe. Že tolko pekných detí to mohlo byť ☹ Muž už nechce aby som išla na ďalšie IVF, on chce radsej darovane embryá. Tak neviem či je chyba v mojich vajíčkach, jeho spermiách, alebo v čom keď hneď sa neuchutia..

nelly3
27. apr 2015

@tlucka
drzim moc palce, proste sa to musi raz podarit, vid speranza nasa, tiez mavala duchov, testy pozitivne a vid nakoniec sa to podarilo a budu dvaja chalosi 🙂
@ria191 nastal cas kedy sa idem objednat do BB Bielikovi 😉 som nato konecne dozrela. zajtra si volam 😵

tlucka
27. apr 2015

@nelly3 Jasné že sa to raz každej z nás podarí. Ja dúfam, že v stredu sem capne hlavne lienka krasny testik s dvomi kolajnicami 🙂

nelly3
27. apr 2015

@tlucka
jasne a aj ty 😉

tinkatinulka
27. apr 2015

@nelly3 myslím že svoje rozhodnutie neolutuješ 🙂

nelly3
27. apr 2015

@tinkatinulka
dufam a verim, ze nie. ty mas s nim tiez skusenost? ja sa chcem poradit ohladom tej endosky, lebo si myslim, ze u mna je ten problem preco sa neuchytia hlavne pre endosku 😠

tinkatinulka
27. apr 2015

@nelly3 kamarátka toto riešila roky, odkladala operaciu a bac polepsilo sa jej hlavne zdravotne a bonus je princezna v brušku..ja mam PCO, endo nie..len viem že si dlho vahala ist sa aspon popýtať

nelly3
27. apr 2015

@tinkatinulka
ano, vahala a uz je ten cas, uz mozem ist nato 😉

tlucka
27. apr 2015

@nelly3 Tak ja spolu s lienkou úspešnú tehu vlnu začneme a potom ty s @ria, @tinkatinulka a tiež @falin budete pokračovať. Platí?

tinkatinulka
27. apr 2015

@tlucka taaak to by bolo super...korčule tu už obsmrdaju nejake tie rocky 😀

tlucka
27. apr 2015

@tinkatinulka Ja síce v tejto téme neobsmŕdam až tak strašne dlho, ale už pekných 6 rokov čakám na zázrak 😒

tinkatinulka
27. apr 2015

@tlucka ty si tiež korčula, len si neskor objavila koníka.. 🙂 neboj teraz to dáš, máš iné pocity a hlavne už nadhlad trošku ..treba aby sme neskončili na psychiatrii alebo kriminovinách..veriť pozitívne..ja som v poslednej dobe dáko naladená jak keby som mala 20 ..moj mi obcas povie ci som si niečo potajomky nedala 😝

falin
27. apr 2015

@tlucka - si zlata ze na nas myslis 🙂
Drzim silno palceky, musi sa to podarit. A lienke samozrejme tiez. Korculky do toho 😀 😀 😀

tlucka
27. apr 2015

@tinkatinulka Korčule už cválali na koníku a ja sa ešte káčera ťahala za sebou 🙂
Ale nie, pravda je tá, že som asi tri roky dozadu ani nevedela že MK existuje. Ja mam tiež stále sladkých 18 🙂
Ja som dosť pesimisticky stale naladená, ale začala som v práci užívať Sedativ PC a podla názorov kolegov asi funguje 🙂
A inak uz som sa objednala do Martina k doc. Tomašovi na ten test plodnosti. Preistotu 🙂 A asi by som sa mala preventívne objednať aj k pinelíkom do Pezinku, keď sa zajtra zbláznim 😉

falin
27. apr 2015

@ingrid0105 - Marcelko z RF odisiel? som tu dlho teda nebola

@silvia545 - Silvi , je mi to velmi luto ze to znovu nevyslo ☹ . Drzim palce do dalsieho boja

tlucka
27. apr 2015

@falin Jasne že myslím na všetky korčule (špeciálne trnavské) 🙂
Jasné že sa to raz podarí, len neviem či v mojom prípade aj v tomto živote 🙂 ☹
Ale modlím sa stále, aby sa konečne zaradilo a smútok v rodine vystriedala konečne radosť z nového života 🙂

tinkatinulka
27. apr 2015

@tlucka zmýšlame podobne 🙂 Tomáša som chcela aj ja vyskúšať na ten test ale zakazala som si to lebo verím mojím nanukom 🙂 ja sa odreaguvavam na zahradke a okolo domu, manuálna práca pre otrokov je niečo pre mna..takže oblúbená činnosť prevlákať hlinu zaberá..nemyslíš na to že co a ako ale na to co si dat na kríže ked tak bolia..ale ked bude všetko hotové, tak ..

tlucka
27. apr 2015

@tinkatinulka Presne toto aj na mňa zaberá. Veľká okrasná aj úžitková záhrada. Niet nad dobrý relax v nej. Keď ležíš pri bazéne a napchávaš sa dobrotami z vlastnej záhrady 🙂 Jasne že medzi mrazáčikmi máš svojho drobca. Len ja už mrazáčikov nemám. Tak skúaim ten test, lebo sa nejako pohrávam s myšlienkou, že moje vaječníky a vajíčka asi nie sú dobré ☹

tinkatinulka
27. apr 2015

@tlucka nooo u nas sa v bazeniku prvý vykupe nas 4nohý fesacik a je po srande tak radsej namocim nohy do jazierka k rybkam 🙂 ja mam 1x vobec po 6 IVF aj nanuky a verím že tam bude nie jeden ale dvaja..tiež som bola zufala ked sa ani na 3x nekonal vklad a chcela som ihned darcovské..a vtedy doktor aj moj drahy na mna kukli -neblazni este nie.dala som si oddych a nastudovala net..pred posledným pokusom som pojedla taku kombináciu vsekovakých cajov doplnkov a vitaminov plus som obehala vsetkých doktorov..už na mna hladeli jak na .. že co chcem, našla som úžasnú kombináciu diabetolog/endokrinolog..a bac mala som 12 vajok..wau nikdy predtým sme nemali viac ako 3..a 3 to dotiahli dokonca, kedže u mna je problém že vajka sú aj zrelé aj nezrelé 50/50.ET bol v case ked som mala v tele este nezistené okolnosti a preto dopadol skor ako som sa dokázala tešiť z pozitívnej krvy na HCG

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre