Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

skaredekacatko
17. jún 2015

@ivetahe ja mam

speranza1
17. jún 2015

@zuzu1108 dakujeeeeem....to, co som vcera slubila, tak som splnila...dufam, ze je vsetko ok.... 😵

karkana
17. jún 2015
sona_fit
17. jún 2015

@bubbbulik Ahoj, vidím že Ti nikto neodpovedá, ale táto otázka sa tu pravidelne opakuje, asi preto 🙂
Na prvej konzultácii sa neplatí nič, ja som sa napr. hneď dohodla na stimulácii a tak mi aj hneď nabalili lieky a injekcie k nim, ale všetko som vyplácala až po transfere resp. odbere (to si už presne nepamatám).
Ak by si aj potrebovala uhradiť niečo ihneď, dá sa platiť kartou, a dávajú celkom dobrý kurz k euru, keď som to porovnávala, takže nepreplatíš zbytočne. Rovnako aj v lekárni u nich dolu.
No a u Kozumplíka som bola asi 3x a podľa mňa je celkom dobrý a vie čo robí. I keď vyzerá dosť mladúčko, ale je tam už dlho.
Prajem veľa šťastia!

zuzu1108
17. jún 2015

@speranza1 dakujem ti krasne 🙂
Dufam ze je. Uvidíme 1.7. 😵
Ako sa mate s malinkými ?

lina129
17. jún 2015

Baby, prosim vas, neviete, ci ta lekaren dolu v RF je otvorena aj cez vikend, resp. v nedelu? Dakujem 🙂 neviem to najst na ich stranke.

silvik1
17. jún 2015

Dievčence otázočka - Otevřel mi naplánoval KET na 20 DC. Nie je to trošku neskoro ? ja už si nepamätám, ako to bolo keď som bola naposledy, okrem toho som bola v BA a čo centrum to iný postup.

tinkatinulka
17. jún 2015

@silvik1 od 19-21 dc bežne robia

tlucka
17. jún 2015

@silvik1 Nie je to neskoro. Ja mávam KET na 23 aj 24DC. Ku dňu ovulácie sa pripočíta toľko dní, koľko má embryo. Takže ak máš ovulku napr. 14 DC a embryo po PK, tak je KET na 20DC. Embrya v RF mrazia na 6.deň.

silvik1
17. jún 2015

@tlucka ja som si nechala preniesť embryá z GF do RF. mám 5 jednobunkáčov (mrazené hneď po oplodnení) a 5 blasto - začneme s tými. Včera mi robil utz, zajtra si mám pichnúť pregnyl - vraj dáme možnosť aj prirodzenej ovulke. ovulku mávam 14 - 15 DC aj to len posledných pár mesiacov, predtým nič.
ale tak fajn, že je to v norme 😎 ket som mala naposledy pred rokom tak som si nepamätala.

zuzu1108
17. jún 2015

@silvik1 aj ja som mala na 20dc a predtým som mala mat az na 22dc. Záleží kolko dňový cyklus mas a ci budes mat ovulaciu prirodzene.

silvik1
17. jún 2015

ďakujem baby - ukľudnili ste ma.

dancura
17. jún 2015

baby, nikto tu teda nemate skusenosti s mudr Vrana? Ideme k nemu do Brna na prvotnu konzultaciu a mal volno este v juni. Tak sme nechceli dalsi mesiac cakat na Koudelku (aj ked som na neho citala vela dobreho). Velmi by ste ma povzbudili, keby ste uz niektora u neho bola
Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

ria191
17. jún 2015

@dancura vidíš máš tu česť byť prvá 😀 😝 😎 ale určite je to kapacita pokiaľ sa nemýlim vymenili sa s Marčelííííííííínom 😀 😀 😀 takže je v RF veľmi krátko

ria191
17. jún 2015

@speranza1 micka aby som si švihla veď keď "pukneš" tak na ruženčekovú podporu môžme tak jedine zabudnúť jedine že by si ma ho naučila lebo fakt netuším kto preberie za teba ruženčekovú štafetku 😀 😀 😀 veľmi veľmi na vás myslím a teším sa na drobcov cmuk

ria191
17. jún 2015

@tinkatinulka cicuška ako čítam tak bojuješ ale riadne uff ty to dáš viem to po tomto všetkom čo pre to robíš je to síce dlhá cesta ale ja verím, že s tým najkrajším koncom 😀 😀 😀

marverka
17. jún 2015

@freyahope
@tinkatinulka
dakujem, hm tiez je to vela pokusov, a vela usilia, ked ja si myslim, ze takmer kazda z nas kt.moc tuži vydrzi vela a na zaciatku si to asi nikto neuvedomuje co vsetko ivf znamena a co vsetko musime urobit a ako dlho niekedy trva po neuspechu sa pozbierat nabrat sil a ist dalej. ja tiez drzim palce inak ja som mala na jesen uz 2x //, len .. a v juni sme este nestimulovali 😉tak máme premieru. ja na stastie aspon zatial mam vajka, len horsie ze po tretom dni PK toho vela neostava, jeden jrat 5IVF som bola dokonca bez ET a to som mala 12vajok
@saldiv
dakujem, mne treba ,,občas povedat pripomenut ,, ze stimulujem a som v boji, kt. treba vydrzat, pretoze snad aj na mna caka vysnívany ,,ciel,,
ja viem ze pozitivne musiet mysliet ale urcite mi das za pravdu ze nie vzdy to ide a hlavne ked uz tych pokusov ,,zopar,, bolo. viem ze ju tu dost mamiciek kt. mali viac vkladov a posledny x-ty bol ten 🙂, a vtedy som kazdu jednu obdivovala a sama pre seba vravela ze to ja by som nezvladla

marverka
17. jún 2015

@jomini
dakujem,neviem ci si na mna pamätaš ale kedysi sme si pisali, si chodila do GINFIN ale mozno sa mylim

marverka
17. jún 2015

@santeema nie mna skor mrzi ze tiez to neslo a viem si predstavit asi ako vam vtedy bolo.je ale neuveritelne ze to vislo po tolkych rokoch prirodzene 🙂 Ja som mala po ivf MMT a vtedy mi museli zobrat vajickovod a ako keby naschval ked uz ovulaciu mam, tak takmer vzdy na strane kde vajickovod nieje, este k tomu mm ma zly spg tak prirodzene neverim ze by to islo a este k tomu uz som mala 40r...ale snazim sa verit ze to teraz vide az do konca.

marverka
17. jún 2015

@speranza1 dakujem. ja vas ale stale sledujem, 🙂 ty si bola v brne tusim 27.11 - 28.11. na ket a ja hned den po tebe.. vtedy som neverila ze dve dlhodobo snaziace snazilky maju //, si spinila, aj ja, ked si bola u dr a pisala si ze ok tak som sa tesila, len ty si spinila dlhsie a ja som prestala, takmer do konca januara bolo vsetko ok az ultrazvuk potom neukázal to co mal, ale MA, trosku mi trvalo sa postavit a ist dalej ale uz som tu 🙂

gombicka
17. jún 2015

@silvik1 ja som mala tiez 20 DC

nelly3
17. jún 2015

@lina129
myslim, ze v nedelu je zatvorena.

tinkatinulka
17. jún 2015

@ria191 juj moja bojujem jak levica, ale z posledných síl.. Asi to bude do roka a do dňa, a leto trosku užijem s lopatou ale bez slnka a dovolenky

jomini
17. jún 2015

@marverka ano pamatam, gynfiv..ohh nalepsie rozhodnutie ist do brna. V rf mi zistili, ze gf sice transferoval spickove embryjka, avsak do zapalenej maternice, vobec neriesili preco mam nizku sliznicu, len ma vpali konslymi davkami estrofenu v kazdom cykle. V rf nam vysiel druhy cyklus.

marverka
17. jún 2015

@speranza1..nie. niekto iny to bol

marverka
17. jún 2015

@jomini ..ano pisali sme ohladne sliznice .to uz je pomaly dva roky
Ako to ide rychlo.

saldiv
17. jún 2015

@marverka ano treba si to pripomínať, ten cieľ. Inak ja si myslím ze pri stimulácii aj tie hormony ovplyvňujú náladu a skôr ma zena obavu, strach. Ja som mala strasne pocity.
Ja mam tiez 40 a moj lekár mi nenapadne oznámil aby som sa zamyslela nad možnosťou darovanych. Citim sa úžasne a moje telo je zvnútra uz staré :(
A ty si absolvovala všetky vyšetrenia: na imunologii , hematologii, tie trombozy?

lienka_1
18. jún 2015

@silvik1 Otevrel robi velmi spravne rozhodnutia. U nas spravil iba tie najlepsie 🙂 20.DC je dobry cas. Pocitaju 14. DC ako ovulku+6dni kultivacia embryjka a preto vklad na 20. den. Drzim palce! 😉

lienka_1
18. jún 2015

@ria191
@nelly3
@tinkatinulka Caute zeny! Este mi ostali 3 srdiecka. Setrim ich pre Vas 3! Myslim na Vas a furt tu smirujem, ci uz nieco niektora z Vas spiskala 😉
Silno drzim palce aj vsetkym ostatnym statocnym a silnym zenam v tomto fore! 😉

scheflera
18. jún 2015

@lienka_1 Ja som mala 5dní kultiváciu a vklad na 21.DC.Ach,ako ti závidím,že si už bola na kontrole.ja mám až 26.6.,porazí ma dovtedy.tak som sa vtedy vytočíla,že som okolo seba hádzala veci,čo som chytila,bolo na cimprcampr,to sa mi v živote nestalo,nespoznávam sa.a tak som bola nešťastná,že som bola presvedčená,že drobček odomňa odíde.nič sa od vtedy neprejavilo,tak asi je s najväčšou pravdepodobnosťou v poriadku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre