Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

izabela7
24. jún 2015

@lemoni86 ja som v 32 tt a maly ma 1.900 g, dnes som sa na poradni pytala na epi-no a mi doktorka povedala, ze az po 36 tt mam zacat cvicit a ze mi to odporuca. Ja by som rada okrem epi-no mala hypnoporod, tak ale to je zatial vo hviezdach. Ty cvicis s epi-no?

lienka_1
24. jún 2015

@marverka Krasna uroda! 🙂 Sliznica ma este 5 dni, aby dorastla. Drzim palce!

mimika1973
24. jún 2015

@marverka ahoj, ano ak sliznica nebude velmi ok na transfert, radsej dat zamrazit embryjka, a skusit vlozit o mesiac napriklad...ale nechaj to na dokiho on uz bude vediet!
A kto To robil dnes OPU? iba ak Ta trosku poranili pri zakladani ihly na punkciu, ktovie, ale vies, telo tymi hormonami je aj tak dost citlive na vsetko, ale o par dni to uz bude ok myslim 🙂 Len si teraz oddychni nejak, a uvidis co a ako, pripadne nech Ti este raz urobia kontrolu vystielky sliznice, meranie ci je vhodna alebo nie, ale moze este dorast kludne ;)
Inac ta ista osoba ti ju merala 2X? Lebo sa nemusia zhodovat merania ak sa nemerala rovnako...
Idealna je tak od 7_8 mm minimum, ale ani to nie je presna veda, tak neboj nic! 🙂
Uroda bola pekna! 😵 Co si brala za lieky a kolko dni si stimulovala? mala si aj clostyl? a injekcie spolu?
Drzim paluchy!!!! zajtra mas volat kvoli embryjkam? Uz ani neviem ako casto sa ma teraz volat kvoli tomu, v minulosti to bol kazdy den okrem 4.dna myslim...

mimika1973
24. jún 2015

@lienka_1 jeeej, ake je uz velke!!! Kolko meria bambulko? 😵

mimika1973
24. jún 2015

@lienka_1 ta dobre nadopovali! tooolko liekov beries, wow! 😀 ale zas je to pre dobru pricinu, hi hi...ty vydrzis vsetko mojaaa!!!! 😉

mircalla
24. jún 2015

@lienka_1 ides zajtra? ja som pisala stelclovi, on ze to je klasika, ze to vyjde zle pri darcvoskcyh nech sa nebojim, ze dalsiu uz budu dobre
na zajtra mi dal sef 1:1 uz sondoval od kolegov ci som tehotna, lebo som mu rejectla beh, ktory oranizzuje. on je posadnuty team buildingami, zabera nam este aj volny cas

mircalla
24. jún 2015

@marverka uroda super - ja som mala 7 mm a stacilo

lienka_1
24. jún 2015

@mimika1973 Pred 2. tyzdnami malo 3,7cm 🙂

lienka_1
24. jún 2015

@mircalla Idem zajtra na obed. Trosku mi lepi, ale snazim sa byt v klude. Som sa rozhodla, ze to bude OK 🙂

marverka
24. jún 2015

@mimika1973 @mircalla
dakujem vam
ja clostyl nemozem prave koli tej sliznici pretoze clostyl znizuje sliznicu a ja mavam s nou problem a lieky na rast mi nepomahaju, mne robievali pred ketami hysteroskopiu, na nej som bola 3x a pipele co je uplne super ked je bez narkozy a tiez som bola 3x a vzdy to zabralo, sliznica 8-9mm, v martine som mavala kety aj pri nevcelych 5 - 6mm ale bolo to zbtocne, teraz tiez bolo pipelle a preto nechapem..
merania nerobil ten isty lekar ale nikdy nerobi a od nedele mala narast a nie sa zmensit a ak zmensit tak nie 8,2 na 5,6, to sa mi zda velky rozdiel a v piatok som mala 6,6
ešte som sa tesila s mm ze pipelle opät zabralo
mala som na simulaciu ,,ako vzdy,, tamoxifen a puregon a opu som mala 12dc, ultrazvuk 7dc a 9dc a pichat som zacala 2dc do 9dc, 10dc som pichala len cetrotide a vecer pregnyl.
co sa tyka zmrazenia bez et - vtedy sa dalsie ket plati, alebo nie? moja kamaratka nemala et, ale mala vela vajicok tak ho odlozili aj ked nemala ziadne bolesti a neplatila. ale ked dam navrh ja, ktovie ako to zoberu?ale do nizkej sliznice... ak budu emb. kazde jedno je privelmi vzacne aby som riskovala ja som mala celkovo 15 vkladov ale pri et som sa nedockala // po ketoch par krat ano.

marculik
24. jún 2015

@ria191 Ano uz viem ,uz mi pisala aj dokorka ale dik 🙂

1laura1234
24. jún 2015

@marverka ja som mala cyklus bez et kvoli sliznici a šli sme až ďalší mesiac na KET a platila som.

nelly3
24. jún 2015

@marverka
podla mna, ak ti odlozia vklad, tak zmrazenie nebudes platit a KET ano, ale uvidis, sam lekar ti to podla mna aj navrhne.

marverka
24. jún 2015

@1laura1234 dik, hm platila, no nic vyckam podla poctu emb. ale riskovat nebudem. co uz eur to je dost ale ak mam prist len tak o emb+ cesta a strach..to ti navrhol lekar? alebo ty si chcela. lebo ta moja kamoska neplatila

marverka
24. jún 2015

@nelly3 no tak by to bolo najlepsie len kto vie ci to tak pojde

lenka54321happy
24. jún 2015

@lemoni86
Ahojte vsetky! Ja ok citim sa super, uz sa to pomaly blizi...zajtra mam poradnu uvidim co mi povedia dam znat....😘

gagirl
24. jún 2015

Ahojte..tak sa hlasim po Opu..odobrali mi 17 vajicok...ako dobrej slepici..🙂.zatial najviac co som doteraz stimulovala..ale je pravda ze teraz som pichala 4 amp.fostimonu denne...Neviem kolko z nich bolo zrelych..zajtra si mam volat kolko sa oplodnilo..Brucho dost bolelo ked som prisla na izbu..ale potom pomaly preslo tak som si ani nic nepytala..Opu robila dr.Pospisilova..zobrali ma az nieco po 12 ej..Tak a potom prisla za mnou na izbu nie Pospisilova ale Pastorcakova..ze sice nie ona mi robila opu ale ide sa so mmou porozpravat..ohladne tej genetiky embrii co zvazujeme..Pytala sa ci nam to schavalila poistovna ze preplati....vravela som ze nie..ze na Sk to nepreplacaju..Rozpravali sme sa chvilu o tom ..vravela ze ona by to v mojom pripade este mozno nedavala ..ze by tomu dala este jednu sancu bez PGD..Ze to co sa nam stalo sa stane aj mladsim zenam a ze keby som mala nad 40 a partner tiez viac rokov (ma33) ze by to mozno dala..Nejak som z nej citila ze ma odhovara od toho..nech to vyskusame s cerstvym embryjom...Kedze som sa musela rozhodnut vtedy hned a bez manzela tak som sa nakoniec rozhodla ze teda pgd nedame ,,a budeme verit ze vsetko bude v poriadku aj bez toho..Priznam sa ze som potom rozmyslala ci som sa spravne rozhodla ale uz je jedno..verim ze ano..Et by mal byt asi v pondelok..S Machacom som si este nepisala..napisem mu..

nelly3
24. jún 2015

@gagirl
no to si teda mala vajicok moc, mohli ti aj mensie davky dat na stimulaciu ci, 4 ampulky je dost denne. drzim moc palce a neboj, teraz to vyjde, citim to 😉

gagirl
24. jún 2015

@nelly3 ano..mohol mi dat machac aj o jednu ampulku menej..naposledy soom pichala 3 fostimony..Ale prave kvoli tomu ze sme zvazovali genetiku tak hovoril ze potrebuje viac vajok..Dufam ze ked ich bolo tolko ze neuberie im to na kvalite..DAkujem za podporu..🙂

mircalla
24. jún 2015

@gagirl 17 vajicok? Waw. Ved to fantazia!!!! Tam bude este urcite dost aj na mrazenie,pocuj ved ty ako 25ka!!!

gagirl
24. jún 2015

@mircalla no bolo ich teda dost..nato ma ani nebolelo tak velmi brucho pocas stimulky..Teraz trocha este boli..No len aby boli take kvalitne a zrele ..verim ze zopar ich bude..ANi nie ako 25ka.. ale skor ako sliepka..🙂

skaredekacatko
24. jún 2015

@gagirl no super 14 vajicok a predtym si kolko mavala ja chcem ist na stymulku v auguste septembri doteraz som mala len 2 vajka vzdy pri dvoch ampulkach teraz budrm pichat gonal. 187,5 tak dufat ze ich bude viac.

mircalla
24. jún 2015

@gagirl no takom pocte urcite bude aj kvalitnych a zrelych......verim ze urcite mrazaci.

santeema
24. jún 2015

@gagirl ty kokso, to ako super🙂, ze 17 vajicok, nech sa vela podari zmrazit a zelam, aby boli ok. ved to je ozaj dobre u teba, to nemaju ani kocky do 30 tky. tam su urcite aspon dve decka z vrecka vase v nich🙂. budem drzat velmi palce🙂

lemoni86
24. jún 2015

@izabela7 ahoj ano cvicim s nim uz od 36tt.. je to celkom narocne, sem tam aj trocha krvi vyjde ked je hradza velmi namahana, ale ze je to v poriadku, ze to proste sa stava casto.
@gagirl tak parada, tolko vajicok 🙂 ja som mala az 20 a z toho 10 sa oplodnili a aj pekne vyvijali, na zmrazenie bolo ale vhodnych 6, no a 7me uz bude na svete za par dni 🙂.. drzim palce nech aj vam sa pekne oplodnia a aj delia 🙂
@benny11 tak toho dr ani nepoznam.. tak ale je fajn ze uz sa dlho poznate, resp hlavne ze on pozna teba 🙂 on teda pride za tebou ked to na teba pride do sace.

tinka9075
24. jún 2015

@gagirl no super krásne toľko vajok aspoň budú aj mrazáčikovia 🙂 🙂 ja som mala pri poslednom ivf 25 muž sa vtedy smial že aká dobrá sliepka je zo mňa že toľko nám ani sliepky nenesú 😀 😀 😀

mircalla
24. jún 2015

No baby dobre.ved moja darkyna mala "len" 10

zuzu1108
24. jún 2015

@gagirl krasny počet Maji 🙂, suuper 🙂
Z nich budu krasne embryjka.
Ale preco ti povedala ze sa musis hneď rozhodnúť? Ved oni doberajú bunku v embrya na 5ty den.
My sme sa rozhodli az na 6ty den ci dáme to jedno embryo ktore sa vyvíjalo dobre na PGD.
Takze ak by ste chceli este PGD kludne si mozes dat ;).

gagirl
24. jún 2015

Dievcata este som sa chcela spytat..dala mi dr. estrofem a ze mam si davat jednu tabletku vecer vaginalne..davali ste si to niektora aj tak?NEviem preco mi dali estrofem..neviem kolko som mala vysku sliznice..pred tym som brala estrofem len pred Ket..

tlucka
24. jún 2015

@gagirl Maji, skvelý počet vajíčok. Verím, že medzi nimi sú vaše detičky 🙂 Veľmi ti držím palce 🙂
Ja som si vaginálne vkladala Estrimax, ale pred KETom, keď som mala nízku sliznicu.. Skús sa spýtať, akú si mala výšku sliznice. Ja verím, že Dr. určite vie čo robí a dotiahnete to teraz do úspešného konca.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre