Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evadek
2. okt 2015

@diska 😀 .... ako nas ti nasi teda poznaju....mne bol o tri cisla vacsi 😀 ... najlepsi bol otec ked povedal,ze si ho nemam zmensovat..ze co ak priberiem...😀😀

mircalla
2. okt 2015

@diska podla tabuliek trosku viac, ale kazde dieta je ine...bud rada

http://www.koliska.sk/Spanok_Gina/rezim.htm

inak krpec mi prve tyzdne tiez dost spal (noc plus 2-3 krat denne), potom zial uz menej a menaj a menej a od 27 mesiacov poobede nespi vobec, len v skolke a vecer cca od 21.30 - 22

skaredekacatko
2. okt 2015

@tlucka. Ja som sa svojej neopytala ze naco presne berie tie stery ona to robila v ramci preventivky a zapal zistovala s papierika 😂 aj mi to ukazala ze keby to bolo zelene tak tam je zapal ze takto je to dobre. O tyzden mam volat na vysledky.tak uvidim.

tlucka
2. okt 2015

@evadek Gratulujem 🙂 A držím palce, aby ste spolu so svadbou odbavili zároveň aj inú slávnosť 🙂 🙂 Krstiny drobčeka -) Výsledky budú v poriadku, verím tomu, takže šup čo najskôr pre mrazáčika 😀 😀

Inak keď riešite snubáky a ich veľkosť, tak ja mám tiež pikošku. Môj tuším aj odhadol veľkosť, ale ja som si ho skúsila navliecť už po svadbe na iný prst. A frajerka som si ho tam narvala, ale dole som ho nemohla dať. Tak som to cez deň neriešila, lenže v noci mi začal prst trnúť a opúchať. Tak som sa ho znovu pokúšala dať dolu, ale neúspešne. Tak som zobudila muža, tan išiel do pivnice, priniesol nejake kliešte, prsteň rozcvikol a išiel spokojne spať... Dodnes sa natom smejeme, že ukončil našu lásku. Nakoniec ma znovu požiadal o ruku a dostala som nový (ešte krajší) 😀 😀 😀 😀 Takže starý som si dala opraviť a teraz mám dva snubné 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

santeema
2. okt 2015

ahojte babulky. nevedeli by ste doporucit nejakého lekara, s ktorym maju nejake vase kamosky skusenost, ze im reoperoval podviazane vajecniky, alebo sa aspon o to pokusil? a ci tie kocky potom otehotneli? leob som pocula, ze sa to da. dik za info, ak dajake mate🙂

bergalm
2. okt 2015

@gagik ano sekciu som mala no neviem opytam sa najprv musim dostat menzes nemam teraz kedze kojim

bergalm
2. okt 2015

@benny11 no mozme

bergalm
2. okt 2015

No tak vidim,ze nas bude viacej joooj uvidime teda sa tešiiim uz teraz

benny11
2. okt 2015

@bergalm ja som sa pýtala svojho lekára, vraj stačí rok po sekcii a môžeme sa snažiť

ingrid0105
2. okt 2015

@santeema mne sa o to pokudil mudr Bielik v ramci odstranenia myomu ale zalezi to od vela faktorov . Ako ich mas podviazane ci zostane dostatocna dlzka po pripadnej reoperscii a nerobi to ak partner nema spermiogram v norme lebo vsak to potom rovno ivf . Ja som mala podviazane pred 20 rokmi pokudil sa spriechodnit jeden ale v ramci hojenia sa zrastol opat. Preto aj ja skusam ivf

santeema
2. okt 2015

@ingrid0105 dakujem velmi pekne za info🙂 a prosim ta kde ma ordinacie ten lekar? alebo kontakt na neho by som ta poprosila. dik

ingrid0105
2. okt 2015

@santeema kuknem ti to zajtra ale krd sa tu spytas bab tu na fore na Bieliks hned ti daju kontakt. Neviem ci takuto operaciu robi zvlast robi ich v ramci inej. Je tam potom riziko mimomaternicoveho ale to je vzdy. On je uzasny lekar a ked to nespravi on tak nikto iny. S je primarom v roosveltovej v Ban.Bystrici.

nelly3
3. okt 2015

@santeema
ahoj, ano je to spicka ako pise @ingrid0105 mna v auguste teraz operoval a pevne verim, ze tento rok ostanem tehulka 😉 on je prednosta v nemocnici B.Bytrici, tam aj posobi, ma aj sukromnu ambulanciu uctite dni, najskor sa tam treba objednat, plati sa 50€ za konzultaciu, vsetko vysvetli atd. treba volat utorok, streda alebo stvrtok po 16 hod. na cislo: 0908 218 591 😉

santeema
3. okt 2015

@ingrid0105 dik za povzbudenie🙂...a to ako myslis, ze je vacsie riziko mimomaternicového? ked spriechodni vajickovody? alebo ked su podviazane vajecniky?

santeema
3. okt 2015

@nelly3 dik aj tebe za info. t si mala podviazane vajecniky? alebo ti priechodnoval vajickovody? ak sa smiem spytat, ako ti to robil laparoskopicky, alebo ti rezal brusko? a dakujem za kontakt.

santeema
3. okt 2015

@dafy ahoj, trosku neskor ti pisem🙂. ano, mam chalanov s podobnym rozdielom a niekedy je u nas veselo🙂. ale mam aj pani, ktora mi pomaha, lebo ja este aj robim z domu, sef mi umoznil mat home Office, tak by som to nezvladla asi bez nej, aj ked robim vacsinou vecer, potrebujem sa trochu rano vyspat a porobit si doma. chodi ku mne 3 krat do tyzdna na 4 hodiny a je s tym starsim. zmakla by som to aj bez nej mozno, ale mam vacsiu pohodu a ako tak si stiham domacnost. lebo 2 rocny rozdiel je mat doma jedno velke babo a jedno male babo. starsi je zlaty, malého si takmer ani nevsima, lebo mu zatial nic neberie🙂 si myslim, ale poviem ti nemam odvahu ho nechat osamote s bábätkom. lebo on ho tou svojou velkou laskou by ho aj stiahol z kocika🙂. niekedy je to tak, ze jeden sa pokaka, druhy pogrcka a neviem koho skor. malicky zaspi a starsi len tak preventivne zvrieskne, alebo treskne dacim🙂. v noci mi paradoxne mladsi ovela suvislejsie spinka, dakedy aj od 21.00 do 5.00 a potom aj do 8.30 a ten starsi sa budi v noci pravidelne na 2 sunary, tak sa dakedy menej vyspim, ale snazim sa zdriemnut si chvilu cez den, ked obaja poobede spinkaju. a este mam dost problem, vybrat sa pesi dakde, lebo nezvladam 2 kociky🙂 a ten starsi 2 rocny mi bez kocika uteka🙂. ale ty mas velku vyhodu, ze mas este starsiu dcerku, mrkne ti na toho starsieho, aby velmi nevymyslal, ked budes kojit, alebo prebalovat babo...inak sa da a tesim sa, ze cim budu starsi bude to lepsie a lepsie🙂. tak ti zelam, aby ti bolo lepsie a vsetko dobre dopadlo. a som zvedava, ci to bude chalan, alebo dievcatko u teba🙂.

argenti
4. okt 2015

Ahojte. Chcem sa spytat na uzivanie Utrogestanu. Mam ho uzivat 4-0-4. To znamena ,ze napr. o 6:00 si dam 4 a o 18:00 dalsie 4 (alebo az o 22:00).Dakujem za odpoved, zabudla som to uz.

evita246
4. okt 2015

@argenti ahoj. Ja som brala o 10.00 a o 22.00.

jedinecna711
4. okt 2015

Ahojte, neviete mi niekto povedat ako je to v Reprofite s vysetrenim reprodukcnej imunologie,ci to vysetrenie riesia priamo oni alebo niekam posielaju??

nelly3
4. okt 2015

@santeema
nie, ja mam endometriozu a operoval ma laparoskopicky - endometrioza, cysta atd....

skaredekacatko
4. okt 2015

@jedinecna711 neviem ako je to teraz ale ja chodim do imunovitalu vybavovala aom si to sama.

ingrid0105
4. okt 2015

@santeema ano je tam vacsie riziko ze sa embryjko uhniezdi vajcovode. A to ty chces ist na taky zakrok ci?

jedinecna711
4. okt 2015

@skaredekacatko oni ta tam odporucili?

santeema
4. okt 2015

@diska cauko, prepac som si nejak nevsimla tvoje upozornenie. ten tvoj maly krpec ta ma rad, ked tam pekne spinka🙂. jaa to neviem posudit vôbec, ci je to ok, ci nie. ale ak ti pekne pribera a je inak zdravy, tak si myslim, ze je to ok. zda sa ti malo aktivny? alebo preco sa pytas? ja ti len napisem spankovy rezim mojich krpcov a skus si to nejak porovnat, aj ked deti ze vraj velmi porovnavat netreba. ten starsi spinkal tiez dost na moju radost🙂. zaspinkaval okolo 19.-20.00 a budil sa z zeleznou pravidelnostou na papanie po ktorom ale okamzite zaspinkal okolo 23.00, 3.00 a 7.00, potom okolo 8.30-9.00 bol akoze budicek, vydrzal hore asi do 10.00 -10.30 a zalomil aj do 14.00. znvu nejake 2 - 3 hodky hore a znovu zaspinkal. ak som ho aj budila predcasne, lebo sa mi tiez zdalo, ze vela spi, tak bol upoistany a zaspinkaval pri papani. teraz ma 2 roky, chodi spat okolo 20.00-21.00 spinka do 7.30-8.00, ale stale sa budi v noci 2 krat na sunar. cez den spinka iba 1 krat, ale prespi od 13.00 do 16.30. ked bol babo bol taky typ, uz som ti to tusim pisala ze kde ma polozis , tam budem, len ma ticho poloz. ja som ho dakedy ulozila a o 2 hodiny nasla v tej istej polohe, nechcel stvornozkovat, ani sa prevalovat z chrbatiku na brusko a ked som ho davala, aby dvihal hlavicku na brusko, tak funel a jedoval sa. lenze toto vymizlo, kym nezacal chodit. teraz je ako neriadena strela, beha, je rychly na moj vkus az prilis dakedy🙂. co by som dala za jeho pomalost teraz🙂. to je ten prilozim ti aj fotku, co mal tiez velku hlavicku, ked bol v brusku. ty si mala tusim podobne babo a bala si sa ci je to ok. tak ti prilozim foto, ze aj krpci s velkou hlavickou podareny. my tu velku hlavu mame v rodine🙂. ja mam oboch s velkou hlavickou tiez. ma tu asi rok a pol🙂

pufa
5. okt 2015

@santeema sranda ake su tie deti rozne 🙂 moj syn ked bol maly spaval 4x denne, z toho tri krat len pol hodku, raz hodinku a pol. teraz v dvoch rokov spi najcastejsie 1 hod. cez den. ale zase v noci prespi 11, budi sa len na cikanie niekedy. take spave dieta moze byt celkom prijemny start do materstva 🙂

lienka_1
5. okt 2015

@jedinecna711 My sme boli uz davno-davno na imuno v Prahe. Nitra ani Blava nam nevyhovovali, tak mi kontrolne odbery robili v RF a Koudelka ich potom konzultoval s imunologom a riadil sa potom odporucaniami, ktore dal imunolog.

cmudlo
5. okt 2015

@evadek my sme sa snažili 7 rokov o bábätko a potom sme sa vzali a o 4 mesiace som bola tehulka 😉 tak držím palce 😉

evadek
6. okt 2015

@cmudlo ja uz nejak na taketo zazraky pri mojich diagnozach neverim..ale kieeez by🙂

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janikajanka
6. okt 2015

Baby tie ktore ste po 35, po ivf mali ste pozitivne tripple testy a nakoniec vsetko bolo ok? Absolvovali ste amniocentezu? Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre