Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
25. sep 2009

Tanit však je piatok, čo ho nenecháš kuknúť nejaký večerný filmík 😀 , však vyspatý bude 😉 , Zuzík supiš sa teším veľmi 😵 , možno aj na izbe budeme spolu ležkať 😉 , je to skôr tá šaratica vínová, a ešte tam také kaluhy v tom plávajú 😵

tanitta
25. sep 2009

.. to uz takto my riesit nebudeme zatial teda.....aj ked su tam skvely...bud sa zadari naturaly alebo to budeme brat tak ze aj lev ma len jedno 😉 ... zatial som v takomto stadiu... ale uz aspon nevravim nikdy nehovor nikdy... takze...
no veduci veli... pekny dnicek kocky...pa

mirinda10
25. sep 2009

taky super tak ked dnes prisla mrska tak od soboty pichate, budeme ta tu moc podporovat moc si to zasluzis si

tanitka tak sup na ten dobry burciacik juj ako by som si dala ale nevadi, dobehneme to na dalsiu sezonu

babulky ak mate dnes netovsku naladu tak je to ok obcas trba vypnut nie ste stroje aj ja akoze pracujem takuto moralku za moj plat no niekedy mi je hanba ale ja som si uz nadrobila tak si to vzdy zdovodnim som super co 😀

takyna
25. sep 2009

Mirindík ďakujem 🙂 , veď aj ty si to zaslúžiš, ja verím, že tvoje krásne dvojíčky sú v poriadku, a prinesú vám veľa radosti v živote 😵 , veru dnes som čet majster, ešte , že si zarábam na seba sama.... 😉 , ale o chvílku dobehne mužík s dubáčikmi a bude sa makať 😝

takyna
25. sep 2009

ešte som chcela sa opýtať, popri stimulke ste brali nejaké lieky? chilly alebo anopirin...

zuzla80
25. sep 2009

Miriček ja mám začiatok až od 3DC - čiže nedeľa 😉

Taky - rátaš už dnes 1.DC - ja hej, lebo už to zo mňa valí, už som sa aj rovno objednala na utz vo štvrtok na 11.30. Inak mne Koudy kázala Prednison a Anopyrin 😉 chilli som už nebrala dosť dlho..

takyna
25. sep 2009

Zuzík ešte nemám mrchu, rátam do nedele že dofrčí, ak cysta ktoru mam to nespomalý, ale už hlavná vec , že sa to začne 😵 , lieky máš?, ja potrebujem ešte súrne Gonal, na dopichovanie, neviem či môžem aj menopur dokonbinovať, a Anopyrin 100ku?

takyna
25. sep 2009

začínam od druhého dňa clostilom a plus pichám Gonal a ty?

zuzla80
25. sep 2009

Taky - kľudne kombinuj. Ja mám asi 800IU Gonalu a 210IU Merionalu - takže v pohode, čo sa dá tak ber. Ja som napr. pri prvom softe mala Puregon a v Reprofite mi dali 2x dopichnúť Menopur, takže pohoda.
Ja začínam 3DC - 150IU (2dni) a potom až po kontrolu 112,5

zuzla80
25. sep 2009

a kontrolu mi kázal Koudy 6-7DC, ale objednala som sa až 7DC 😉

takyna
25. sep 2009

Ja začínam od 2DC tiež 150IU/gonalom/ a potom sa uvidí..., vieš doplatok na Menoupur?, napíš mi prosím ťa do IPčky, aby som sa vedela zariadiť 😉

takyna
25. sep 2009

kontrola prvá je u mna tiez na 7 den, utroš sa vkladá až po punkcii že?

takyna
25. sep 2009

Ešte som sa chcela spýtať, či interné vyšetrenie pred OPU musíme mať spravené

tadea
25. sep 2009

tanit a nie si náhodou odtiaľ odkiaľ aj ja keď aj vy máte ten jarmok??? 😀 😀 len keby si vedela kde bývam,čo?? som to ja ale potvora takto sa zatajujem 😉 😉

baby a do toho RF sa dá ľahko dostať? veď sa hovorí "veľký ako Brno"-nie je to nejaké bludisko?? lebo môj mm má orientačné schopnosti asi ako tanitkin vedúci v tomto veku 😀 😀

zuzlík ty bonzáčka jedna!! 😀 😀

tadea
25. sep 2009

zuzlík a ten Prednizon berieš teraz odkedy?? lebo ja neviem čo s ním teraz-vieš ja som samoliečiteľka...keď pôjdeš do FR mohla by si sa spýtať ako ten Prednizon treba brať...beriem ho zatiaľ každý deň,veď cca o 3 tt pôjdem zas na KET.

takyna a ty si už brala Prednizon? Vraj v RF ho dávajú každej-tak ak by ti ho nedali opýtaj sa,prosím ťa,prečo,OK? Pls.

to čilly som brala dlho,ale aj tak je to na houby,vraj prekrvuje maternicu-čo je v rozpore s tým,čo som sa dočítala neskôr-že netreba prekrvovať maternicu,lebo to podporuje včasný potrat-takže ja už ničomu nerozumiem....ale tie čilly už neberiem a ani nebudem-pani Anka Kopáčová-tá bylinkárka mi povedala,nech to určite neberiem,radšej ju počúvnem,vyzerá byť,že sa rozumie veci-ozi v Slovenke je o nej článom,perfektný...

mirinda10
25. sep 2009

taky ake interne tam netreba nic

utors ide az po OPU spravne a mozes kombinovat s menopurom nebojkaj a doplatok je 680 czk aspon bolo pred par mesiacmi

takze zuzik od nedele startujeme ja tu budem na teba prskat kazdy den az sa budes musiet castejsie umyvat taka budes zaslintana 🙂 🙂

taky tak treba vinko, burcak sup nech je tu mrska a ide sa tiez na vec

zuzla80
25. sep 2009

Tadei prepáč, už nebonznem ani ťuk 😅 😀
Neboj do R. trafíš - my sme 1xkrát šli cez centrum, ale našťastie sme mali navigačný, ale lepšie je to ísť smer Praha a odbočiť na Veľtrh Brno - to je hneď blízučko.

Taky - im netreba interné, a utroš až v deň OPU, ale až po OPU 🙂

tadea
25. sep 2009

tomka a prečo si nevyužila ešte 3.IVF cez poisťovňu?

zuzla80
25. sep 2009

Tadeuš ja som teraz nebrala Prednison od potratu. No v Reprofite to dávajú preto, aby sa potlačila imunita a lepšie sa uhniezdilo embryjko. Ja som sa pýtala Koudyho, či ho mám brať vkuse - t.j. medzi prestávkami - a vravel, že ho brať nemám, že vraj stačí od 1dC v cykle, v ktorom stimuluješ. Ale napr. Lenka ho brala aj keď mala prestávku medzi softami. Ja by som ho nevysadzala, ak sa chystáš opäť na KET... Ja som ho vysadila hlavne preto, lebo som mala točky v hlave a nevedela som, či to nieje z tých hormónov alebo z čoho...

Miriček no ja, a nielen ja, od vás všetkých tehuliek očakávame prskanice - aj keby som sa mala každú chvíľu umývať, tak to vydržím - pre bábo všetko 😀 🙂

tadea
25. sep 2009

a zuzlík vysadzovala si ho postupne alebo naraz??

takyna
25. sep 2009

Tady ja som nebrala prednison zatiaľ vôbec, ani mi to nenavrhli zatiaľ v Brne, Mirindík dám si vínečno červené a keksík riadny , nech sa prekrvíme riadne 😉 , dúfam, že naposledy 😉

Ja som s chili otehotnela s malým, ja osobne tomu verím 🙂 , ale je to vec názoru a každému iné pasuje.

Babenky bežím z netu, muž dovliekol za kôš nádherných dubákov a ide sa variť 😵 , pá, cmuk 😵

zuzla80
25. sep 2009

Tadei ja som ho vysadila zo dňa na deň, žiadne postupne vysadzovanie som nepraktizovala 😉

Taky dobrú chuť, mňami dubáčiky 🙂

zuzla80
25. sep 2009

Babulky aj ja sa chcem niečo opýtať, tie čo ste brali estrimax/estrofem - kedy ste ho začali brať, pred alebo po OPU? A v akej dávke?

mirinda10
25. sep 2009

to by som si aj ja dala dubacikov mnam ale viem, ze nemozem ale ja huby milujem v akejkolvek podobe tak si este dopraj

ano treba pokracovat po dialnici na Prahu a potom zbehnut dole je to super rychle, to je ine ako ked teraz chodim na Veveri to musim ist do mesta a to je uz neco

tomka12
25. sep 2009

Tadea, lebo po vsetkych tych neuspechoch nechcem ist na slovensko...Nechcem povedat, ze uz tu doktorom neverim, ale neviem najst ine slova...proste to tak citim...Skusim to Brno a uvidim 😉 V kazdom pripade mam este jeden pokus, ale dufam, ze to uz nebudem potrebovat...

olympia
25. sep 2009

babenky, ďakujem za infošky. A este ste ma potesili aj tym, ze netreba predoperacne, ja uz mam hemungy z mojho internistu.
Zuzli, estrofem som brala az po OPU, ale viem, ze niektore zeny to beru trebars aj v cykle pred IVF, takze najlepsie je asi poradit sa s dr.
Prednison som vysadila zo dna na den, ale brala som jednu tabletu. Prvy-den dva po nahlom vysadeni hormonov mi nebolo uplne ok, ale potom, ked som dostala MS, sa to znormalizovalo vsetko.

avaka
26. sep 2009

Ahojte 🙂
To bola fuska Vas docitat....Ale Ste sa rozstimulkovali kocky.. 😵
Zuzlicek,ani by si neverila,aku mam radost z toho,ze si do toho takto vhupsla.. 🙂 🙂 Mam pocit,ze si sa rozhodla pri obednej pauze 😀 Super,super..tesim sa .Aj Takynka Ta asi dost nastartovala,tak dufam,ze Vam toto duo vyjde.Moc Vam obidvom drzim palce 😉
A samozrejme aj ostatnym kockam,co zacinaju po Vas..Tomka,Olympia,Bobjan,dufam,ze Vam Brno prinesie stastie
s //
Olympia,inak,ja som tiez bola pocas cyklu v RF 3x - konzultacia,opu,et . 🙂 (jeden kontrolny utz u nas doma)
Tomka,ja som tiez mala akosi zafixovane,ze v Cechach je tu super a tam mi pomozu,tak aj bolo,musela som si prejst slovenskymi centrami,kym som prisla do vyvolenej stanice.. 🙂

avaka
26. sep 2009

Tadea,Ty ides skusit dalsi Ketik..? Skus teda teraz bez chilli,ja som naopak prvy krat skusila s chilli a vyslo 🙂
Aj tak myslim,ze je to v inom,mozno niekomu naozaj pomoze..niekomu nie..Ja som teraz brala vsetko,o com som vedela.. 😀 😀
Ozi a nie si nahodou odtial ,odkial ja?ked mate jarmok?? 😀 😀
A kde je nasa Julinka??? 😕 🙂 zase niekde zblinas po vyletoch?
Ako sa maju dvojecky,Juli,Miri?

Ja som si kocky prezila snad najhorsie posledne dva dni.. ☹ ani pisat sa mi o tom nechcelo..
Boli sme na kontrolnom morfo utz,a babatku nevideli zaludocnu bublinu...Uz druhy krat...Prvy krat bolo zle otocene,tak som bola v poho,ale druhy krat..To uz ma fakt vystrasilo.Samozrejme "najlepsie",co som mohla urobit,ist hned hladat na nete,co vsetko to moze sposobit...Nastasie moj lekar bol tak zlaty,ze mi urobil sono este na dalsi den (lebo vraj babo sa nemuseli zrovna napit...atd..) No a bublina sa nasla 😵 Ten balvan,co mi spadol za srdca... Poviem Vam,ze ziadny neuspech po ivf ma tak nezlomil,ako teraz co i len to pomyslenie,ze by s babatkom nieco bolo... Tak som stastna a dakujem bohu..
Chcem sa objednat aj na 4D o tyzden-dva,vraj je to lepsie skor,ked tam nebude babo tak natlacene..a aspon si ho obzrieme zo vsetkych stran.. 🙂 Uz sa tesim..

Mimochodom,hladame meno pre princeznu.. 😵 🙂

takyna
26. sep 2009

Ahoj Avi tak to si sa riadne sužovala 😔 , hlavne, že je bábo v poriadku 🙂

tomka12
26. sep 2009

Ahojte 🙂
Avaka, takze dievcatko...no len nech bude vsetko v poriadku 😉 A ako pises, asi si musime niecim prejst, kym zastavime v tej poslednej stanici...tak snad to bude Brno 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre