Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
2. dec 2009

Zuzka ahoj, aj mne sa koza tazko rozpichava, taku modrinu som si vcera vyrobila, a 0,6 su nejake este vacsie ihli, sa mi zda...
ale stale picham do brucha, neboli to do pleca?

zuzla80
2. dec 2009

Ahoj Taky 🙂 môže byť, že 0,6ky majú hrubšie ihly - mne sa napr. lepšie pichá Fraxiparine ako Clexane, tiež sa mi zdalo, že clexane mal hrubšiu ihlu. Inak plece sa dá, ak máš šikovného mužíka 😀 - ja som už predtým zvykla pichať do pleca, niekedy to boli niekedy nie.

Ako sa dnes darí? Inak včera som ja bola taká "nijaká" - nebolo mi príliš dobre, bola som mrzutá a už som chcela, aby som bola aspoň v 30tt 😨

takyna
2. dec 2009

ja som bola takato predvcerom 😉 , hrabosi mi tiez , hlavne s toho , ze som nonstop doma, ked sa bojim chodit kade tade aj kôli tej hnusnej chripke...
sme otehotneli do tazkej doby zase 😝
v BB zomrela vcera na pôrodnici, kolegyna byvala , chlapceka nastastie zahranili, ale to bola taka pekna kocka...strasne

veru uz aby bol 30tt to by som si mierne vydychla, ale to si este pockame..., som precitlivela dost, vsetko vnimam inak ako normalne... 😵

takyna
2. dec 2009

zacali sa mi odvapnovat zuby, vcera mi vyletelo trosku blomby, idem k zubarovi, to je u mna klasika , prichadzam o zuby vzdy v tehotenstve... 🙂

zuzla80
2. dec 2009

Ach Taky to je strašne s tou bývalou kolegyňou - minule bol tiež prípad tu na východe, myslím v starej ľubovni - takéto veci by sa ozaj nemali stávať. Radšej na také nemyslíme...

Veru aj mne riadne hrabe doma - celý týždeň nikam nejdem, iba v nedeľu trošku pozrieme našich a svokrovcov, ale inak tiež som stále doma, pokiaľ ešte nejdem k lekárovi. Je to psychiatria, ale nejako to zvládneme no nie - už sme prežili aj horšie, len nech je všetko v poriadku.
Taky ty kedy ideš najbližšie na kontrolu?

Ja by som mala ísť na preventívku so zubami, som nebola minulý rok, ale neviem kedy, ešte síce je na to mesiac, ale...

takyna
2. dec 2009

ved ani ja som asi nebola na preventivne, cize ten zub bol znamenie 😉 a zaroven si ju spravim...
Tiez sa tocim , len po doktoroch, a doma, pracovna moralka moja, padla na bod mrazu, iba na pc, kvasim, telku pozeram
nuz zabava... 😉 🙂

skoda, ze nie si kusok blizsie... 🙂 by nam bolo veselsie spolu 😵 , by sme vzdychali a stazovali sa naraz 😵

na kontolu na gyndu idem az 15.12 ak ma nieco nepredbehne..., ale zase pozerat stale bobíka tiez nie je dobré...

venyska
2. dec 2009

Dobrý den.prosím Vás chci se zeptat,mohu?Musím podstoupit průchodnost vejcovodů před zákrokem IVF když už jedno dítě mám a dřív průchodnost byla bez problému,to se podle mě nemění ne?

takyna
2. dec 2009

Ahoj Venyska nemusíš podstúpiť priechodnosť vajcovodou, pri IVFku dokonca, vajcovody nie sú ani potrebné 🙂

zuzla80
2. dec 2009

A vidíš Taky, mňa za moja doki chce vidieť každých 1,5týždňa, kvôli tomu, čo sa mi už 2krát stalo - ale aspoň budem aj ja kľudnejšia, že je všetko v poriadku. Potom už zrejme pôjdem až na NTčko 16.12.
No ten stereotyp máme podobný 😅
Idem sa ja trošku natiahnúť, zatiaľ sa maj 😵

Venyska pri IVFku určite netreba mať priechodné vajcovody.

takyna
2. dec 2009

Nespi Zuzi, co budeme robit v noci? 😎 😀

Idem si navarit nieco pod zub, pá 😵

venyska
2. dec 2009

děkuji

olympia
2. dec 2009

ahojte reprofitáčky,
tak ja zatiaľ nič, mala som neuspesny odber, ani jedno vajko nebolo. ☹ V januari pokracujeme, takze ostavam s vami. 🙂 (A len tak na okraj - RF je jedno perfektné CAR, veľmi ma podržali a som im vďačná, že si držia vysoký štandard.)

Držím palce tomke aj kanhwe na testovanie, verím, že im to vyšlo! ;)
Takisto Lulu odber a tehulkám nech to pekne odsýpa!

kanhwa
2. dec 2009

Ahoj Oli,
akurat dnes som na teba myslela, co sa neozyvas. To je mi hrozne luto ☹ musime verit, ze v januari to bude ine...drz sa...
Tomka,
moc na teba myslim, nech to nakoniec dopadne pozitivne.
Pozdravujem Vas uplne vsetky!

lulu27
2. dec 2009

Ahojte,
Oli je mi to luto 😔
My sme teraz prisli domov, tiez som sa bála ze mi prasknú foliky a nic tam nebude, no my sme mali stastie az 7 vajok, ale neviem akej kvality, to sa dozviem zajtra.
Tomka, Kanhwa drzim palce, už len par dni 😉 , verim ze to bude pozitivne 😉

tomka12
2. dec 2009

Dakujem vam, ze na mna myslite
Oly, je mi to strasne luto ☹ , myslela som na teba, ze sa neozyvas..
Zuzlik, tie lieky som zacala brat uz vcera, ja stale dufam, ze to bude dobre, ale stale spinim. Zajtra si skusim urobit test.

kanhwa
2. dec 2009

Tomka, drzim hrozne silno paste na zajtra...musime verit, nic ine nam neostava.
Ja budem testovat v piatok rano...
Ahojte, uz tu dnes nebudem.

olympia
2. dec 2009

Lulu, to je veľmi krásny počet! 😵
Kanhwi, Tomka, tiež na vás myslím a dodávate mi nádej, a aj ostatné baby. Jasné, že som bola smutná, ale treba ísť ďalej. Na lieky som reagovala dobre, len celé sa to dajako pokašľalo a punkcia musela byť skôr, než sa čakalo... 🙄

impatiens
2. dec 2009

aojte ja nemám dpbrú sprvu, vysledky negatívne, taka depka ma chytila... ale nevzdám to tak asi z jar 😔 i...

mirinda10
2. dec 2009

diorka, krasne si im to vysvetlila aj my sme mali babulky kazda bola vo svojom vacku su oddelene takou prepazkou co je dobre, pretoze by sa mohli zamotat do pupocnika navzajom, takze diorka dobra sprava a moc toho na nete nehladaj aby si nebola depresivna, mne muz skoro PC vyhodil von oknom co som vsetko hladala na nete ale vela je toho pisane na anglickych strankach.IP poslem

dnes sme boli na cukrovej vode, no ked som to skoro exla, tak ma natiahlo sestricka, ze co tak rychlo pijem, ja ak pomalsie tak to nedopijem, tak pochopila moju strategiu, prezila som. teraz mam poradnu 14teho tak budem vediet vysledky

baby hrozne ma boli kostrc tam dole ani sediet sa mi neda a ked lezim na chrbte aj tak ma to boli, co mam robit su na to nejake cviky?

tomka, kanhwa este par dni vydrzat ale ak mate odvahu tak sup ocikat testik

olympia to je mi luto ale mozno po novom roku pojdete s novou stimulkou a budu vajka nebojkaj, nieco nove vymyslia a pichala si, ci si brala iba lieky?

bonsai
2. dec 2009

mirinda..ahoj..už som tu dávno nebola..a nečakala si ty nahodou 2 babatka?..čo sa stalo.teda ak môžeš..ináč, už máš krásne tt pri nicku 🙂

mirinda10
2. dec 2009

bonsai cakali sme dve jednovajecne ale dostali chorobu transfuzny syndrom a museli sme ist na operaciu a jedna babulka to nezvladla takze cakame iba jednu krasnu slecnu a moc sa tesime
pozeram, ze aj tebe sa to podarilo a prekne ti tam to tt svieti, gratulujem

lulu, gratulujem 7 🙂 je pekne cislo tak nech ti prinese stastie

aj ja idem k zubarke ale ja chodim iba za hotove takze u mna preventivne prehliadky neplatia ale uz som bola 2x a idem teraz zacali mi dost krvacat dasna a to pouzivat vodu aj pastu lacalut a nejak to nezabera tak uvidim co mi povie

inak som zvedava ako mi dopadne aj krv - krvny obraz ci je zelezo ok ako ma byt

lenka20
2. dec 2009

caute hviezdy, no zuzlik kedze som teraz stastne nezamestnana tak som dlho hore, pozeram nocne filmy a tak.. rano si dlho pospim, no skratka life 🙂
olympik - no teda, skoda, ale neboj, v januari to bude uspech, celkom isto, aspon budem mat partacku 😉
impatiens - je mi to luto ze to nevyslo, ale bojuj dalej, ono to pojde 😉
lulu super vysledok, drzim palce nech je vela krasnych embrijok 😵
tomka mozno to fakt nesuvisi s IVF to spinenie, ale s hemato... testni a uvidis.. hop alebo trop..

briozka
2. dec 2009

Ahoj Kanhwa a Mirinda10,
mame pozitivne HCG , ale zatial sa netesim, v pondelok idem na ultrazvuk, drzte palce. Stale nic necitim, ale ked nekrvacam , tak asi to bude ok.Drzte sa. B

mirinda10
2. dec 2009

briozka, super moc gratulujem 🙂 🙂 to je velmo pozitivne, zacni sa radovat zasluzis si nebojkaj bude neskor aj srdiecko 🙂
ani ja som nic necitila a aku mame krasnu princeznu 😉

julietka
2. dec 2009

olympia a kolkaty den si mala OPU? akoze si myslis ze to bolo skor ako malo? je mi luto ze si nemala ziadne vajko, ale neboj ten dalsi pokus bude uspesny..nechces ist hned do dalsieho kola ked teraz dostanes MS? aj ja som tak bola a uspesne 😵

tomka kedy mas normalny termin MS? lebo mozes byt kludne tehu a je to len bezne spinenie ktore moze byt aj pocas tehu..skus testnut 🙂

zuzlik, taky neblaznite ako sa mozete doma nudit 😉 ved doma je stale co robit, nieco doupratujem a mozem zacat odznova, ale treba vela vela citat, ved teraz v zime sa ani nebude ine dat robit

Bola som dnes na tej kardiologii a nastastie mam srdce v poriadku, akurat mi zistil nejaky vybezok ktory ma vraj kazdy piaty clovek a sposobuje take stavy nedostatku kyslika a pocit dusenia aj u "beznych ludi" aj sa ma pytal ci som to predtym nemavala a som si spomenula ze asi tak dvakrat do roka ano, tak mi vysvetlil ze tym mam zatazeny organizmus tehotenstvom tak je to teraz castejsie,resp.stale, ale po tehu sa to upravi..hlavne som rada ze nemusim uzivat ziadne lieky coho som sa bala...

Boli sme dnes na vianocnych trhoch na Hlavnom namesti, takze prvykrat odkedy som tehu som dnes jedla same nezdrave veci,parky, cigansku, klobasu, loksu, strudlu..ale aby ste si nemysleli kde sa to do mna voslo tak z kazdeho som si dala iba polovicku 😉

a zdravim cele osadenstvo 🙂

briozka
2. dec 2009

Mirinda10,
jeeee 🙂 aj ja by som moc chcela dievcatko 🙂 . Drzkaj palceky, prosim nech je vsetko ok. Dakujem.Dobru nocku. 🙂

julietka
2. dec 2009

babule dnes sme boli v iscare asi po roku..viem ze som to tu davnejsie spominala..no dnes sme sa tam konecne odhodlali a boli sme podpisat ze darujeme nase embrijka ktore nam tam ostali..boli sme uz davno rozhodnuti, no poviem pravdu necakala som ze to so mnou takto zamava, normalne mi prislo luto a strasne smutno, ako keby som sa vzdala nejakej svojej casti zo mna..bobacikova nasi..ale ked viem ze nejakemu paru urobime radost tak kvoli tomu som stastna..maju novu embriologicku, aspon ta bola mila a aspon nam podakovala ked uz nikto nic..ved uz sme im vsetko zaplatili cely IVF cyklus..a chudaci prijemcovia nasich embrijok im to zaplatia druhykrat..

avaka
2. dec 2009

Ahojte
Juli,tak predsa ste spravili to krasne gesto 😵 Verim Ti,ze Ti to aj prislo luto...ja neviem,ci by som to dokazala..ale vy spravite stasnym nejaky par a to naozaj dokaze malokto.klobuk dole 😉
a som rada,ze mas srdiecko o.k
Taky,o tej kolegyni som citala v novinach....je to hrozne.. 😔 ,ze sa take veci stavaju,ale mate pravdu ani na to nemyslilme.
A nebojte cochvila budete v 30tt,aj Ty aj Zuzlik 😉 To len teraz sa doma nudite,tak mate cas rozmyslat...ja som to riesila pracou,ale vsetko ma svoje za aj proti..
Zuzlik,to mas super,tak caste kontroly,ja som po takych tuzila zo zaciatku ked som stresovala.. 😅 a vzdy mesiac som cakala na dalsiu...hrozne dlhy cas..
Lulu skoda,ale januar to isti...s novym rokom-do novej stimulky,s Lenkou sa Vam to spolu dobre potiahne do uspesneho tehu 😉
Tomka,neboj,skus testnut,aj ja som spinila viac krat,aj v tom obdobi,ako si Ty teraz,dokonca aj krv cervenu... 😉
vsetucky vas zdravim 🙂

juja
2. dec 2009

čauko kočky 😉

http://www.snotr.com/video/3437

😀 😀 😵

kanhwa
3. dec 2009

Lulu, tesim sa, to je krasny pocet vajok 🙂 🙂 🙂 Verime, ze je to kvalitka 😉
Briozka - srdecne gratulacie 🙂 🙂 🙂 a drzim palce na ultrazvuk.
Tomka, som netrpezliva na tvoj dnesny testik a myslim na teba.
Pozdravujem Vas, babulky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre