Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tomka12
5. dec 2009

Ahojte 🙂

Kanhwa, je mi to velmi luto a ja som na tom podobne ako ty. Mne sa este mrcha nespustila, ale stale krvacam...Teraz to chce cas, aby to prebolelo. A nech sa rozhodnes akokolvek, tak ti velmi silno budem drzat palce 🙂

Zuzlik, je to nadherny drobcek 🙂

Pozdravujem vas vsetky do jednej 🙂

lulu27
5. dec 2009

Ahoj Tomka, najviac pomôže čas, držkaj sa.
Kanhwi my máme transfer v pondelok o 14h. Dnes som volala a zatiaľ sa držia všetky, 3 sú jednotkové, 2 trochu slabšie a vraj ešte jeno sa rozhýbalo ale o tom sme ani nevedeli 🙂

avaka
5. dec 2009

Ahojte
Zuzlik,blahozelam k najkrajsej knizke 😵 😵 a fotecke 🙂 A ja si myslim,ze to bude dievcatko-bojovnicka.. 😉
Lulu,aj Tvoji drobcekovia sa krasne delia,dokoca dalsi pribudol? 🙂 Nech mate v pondelok krasny zazitok.. Inak,my sme platili za PK 6.000czk
Tani,ozaj je sila,co sa niekedy deje.. 😕 sice Ti nasi lekari niekedy za nic nestoja,ale zase vidis,aj ked sa snazia,co je to platne,ked niektori k tomu pristupuju tak,ako ta Tvoja spoluleziaca..
Leni,my sme sa veru este na mene nedohodli..nerozhodli...uz som z toho nestastna.. 😒 a to sme ich mali kolko pripravenych..
Juli,ako sa citis,uz lepsie? 🙂
Kanwa,Tomka,to mi je luto.. 😔 ,ale snad sa este nevzdate,vzdy je este dalsia sanca..viem,ze je to tazke a ze si Kanhwa vravela,ze posledny pokus..ale ja dufam,ze sa stastie bud usmeje prirodzene ,alebo v R,moc drzim palce

zajacik...
5. dec 2009

Tomka ☹
Kanhwi ked si pisala o tom sne s pozitivnym testikom, tak mne sa pri 1.IVF vzdy pred testovanim snivalo ze som si nasla // a veru skutocnost bola ina.... takze u mna a vidim ze ani u teba sen o dvoch ciarkach bol ozaj len snom 😒

lulu27
5. dec 2009

Avaka a mali ste IVF s minimálnou stimuláciou? Tak teraz neviem podľa čoho to delia keď aj Kanhwa mala PK a neplatila a ty Avaka si platila 😨
Hlavne nech to vyjde a zaplatím aj navyše 😉

tanitta
5. dec 2009

Tomka,Kanhwa... fakt ma to mrzi ☹ ....ale vsetko je to beh na dlsie trate... ak vam to financie a hlavne psychika aspon trosku dovoluje urcite to len tak lahko nevzdavajte....pozrite na nasu Lenku, Zuzlu napr. samozrejme aj ostatne kocky kazda ma toho vela za sebou ... ide sa vpred...vsetko ma svoj koniec kocky a dufam ze v R vsetkym cakatelkam spnia to obrovske zelanie 😉 ....
Lulu.. tak drobci su riadnne huzevnati 😎 ... super 😉
co sa tyka snov pred testovanim... vzdy pred neuspesnym som v sne mala na teste //....a potom pri tomto uspesnom sa mi snivalo ze mam len /.....na to asi nikdy nezabudnem...skutocnost nakoniec bola ina.....niekedy sny neznamenaju prave to co sa sniva ale su len odrazom niecoho...
tak baby nejak sa to snazte zvladnut a dufam ze vasi najblizsi vam budu tou najvacsou oporou to je velmi dolezite a my tu budeme nadalej drzat palce 😉 a ako Lenka pekne napisala ten posledny bude uspesny 🙂....

dior
6. dec 2009

ZUzla- tesim sa,drobcek je uz krasne babatko -muselo to byt uzasne-drzte sa 🙂 😵

kanhwa
6. dec 2009

ahojte,

Zajko, nastastie sa aspon tebe ten sen vyplnil, aj ked neskor. Pamatas, ako som ti v januari pisala, ze uz mas neuspesne ivf za sebou? a mala som veru pravdu 🙂 🙂 🙂
Lulu, drzim palce na transfer.
Tomka, drz sa.

Baby, ja to uz naozaj asi nebudem skusat...nerobim sice este uplne definitivne rozhodnutie, urcite si to nechame velmi zodpovedne prejst obaja hlavou a budeme o tom este vela hovorit. Ale realita je zial taka, ze mam tu stvorku na zaciatku v mojom veku a teoreticky sa to da skusat donekonecna, az kym to nevyjde, ale v mojom veku je aj dost velka pravdepodobnost, ze to vobec nevyjde. Ja som presvedcena, ze sme urobili, co sme mohli a ak s ivf uz skoncime, nechapem to tak, ze to vzdavam, len uzatvarame jednu zivotnu etapu, ktora nas posunula niekde dalej...a niekde inde. Proste to asi uz potrebujem nejako uzavriet a sustredit sa na bezny normalny zivot, ktory mi tento rok nejako unikal...

Prajem vam krasnu nedelu 🙂

lenka20
6. dec 2009

caute babulky,
lulu - krasne embrijka, tak thuj thuj na zajtrajsi ET, nech sa pekne zahryznu blsky 😵
zuzlik kraaaaasna babulka, tak nech ti tych foteciek pribuda kazdy mesiac aspon jedna 😵 a uz si za chvilocku v 2.trimestri, to je super ako rychlo to ide 😵
kanhwik - no jasne, je to vase rozhodnutie spolocne, premyslite si to a uvidite ako to budete obaja citit.. z vlastnej skusenosti hovorim, ze ked si clovek mysli, ze uz stacilo, ze uz ma vsetkeho po krk a zmieri sa s
,, inym ,, riesenim tak niekedy casom sa to este utrasie a tie sily sa este niekde najdu aj ta tuzba zase narastie...my sme takto pred 2 rokmi riesili adopciu, uz sme mali vsetko vybavene, aj papiere, uz len absolvovat pripravu a potom sme sa zhodli, ze predsa len to nie je to co naozaj chceme a ze este skusime stastie.. ty si mala tento rok perny, naozaj ked je clovek v tom IVF kolotoci tak je to tazke aj fyzicky aj psychicky, ja som vzdy mala max.2IVF za rok a celkom to stacilo.. tak uvidis oddychnes a mozno este skusis neskor.. vek hra rolu, to je pravda, ale 4-ka na zaciatku je v dnesnej dobe celkom normal, nad tym sa vobec nepozastavuj, koniec koncov vzdy je este moznost darcovskych vajok, co je lepsie ako adopcia podla mna.. a medzi nami - ak k nam budes chodit dalej nakukat, tak ta to celkom isto nastartuje 😉 😎 😵 to ej tutovka 😉 😵
avuska, no este mas par tyzdnov na rozhodnutie, alebo spravte tak, ze si pripravte par horucich favoritov a ked malu uvidite date jej meno ake jej najviac pristane..
pozdravujem vsetky a peknu nedelu 😵 😵 😵

zuzla80
6. dec 2009

Ahojte babulky, až teraz sa mi podarilo dostať na net. Ďakujem vám za pochvaly a gratulácie k tehu knižke, verím, že to takto už bude pokračovať až do júna/júla.

Kanhwička moja ani nevieš ako veľmi ma to mrzí, viem, že máte rozbehnutú aj inú alternatívu, ale nikdy nevieš ako dieťatko k vám môže ešte prísť. Netrápila by som sa vekom, veď v dnešnej dobe bežne rodia aj ženy nad 40rokov, tak prečo to zahadzovať práve kvôli veku - veď vajka boli, spermijky sú, tak nádej je stále. Určite si oddýchni, načerpaj novej sily a uvidíš ako sa rozhodnete. Možno ešte jeden softík by stál za to hmmm? Nech sa rozhodneš akokoľvek z celého srdiečka ti držím palce 😵 😵

Tomka ty si neskúšala ešte ďalší testík?

Juliček tá fotka je v 3 alebo 4D formáte, tak nám to dokina sfotila, drobček má sklonenú hlavičku, ručky vedľa hlavičky a nožičky asi vidieť 🙂 No a s tým pohlavým, keď ste tu tak rozoberali tie sny, ja mám taktiež rovnakú skúsenosť, vždy keď sa mi snívalo s //, tak neboli, je to taký paradox, ale momentálne sa mi už 3krát snívalo s dievčatkami, teda, že sme mali dievčatko, tak buď to bude dievčatko, alebo "paradox" chlapček, stále sú 2 možnosti 😅

Leni ja by som už bola najradšej, keby sme boli už aspoň v 30tt, ale som nesmierne rada, že sme už aspoň takto ďaleko. Od utorka už začíname 12tt, tak to už bude o niečo menej stresu, snáď 😅 .

Tánička fuuuha to je iná sila s tou "spolubývajúcou" ultrazvuk jej nosili ku posteli a na cigeretku ísť sa neobávala, takéto prípady milujem, ako veľmi si dokážu vážiť, že čakajú dieťatko.... Tých siamských mi je ľúto, musí to byť strašné, a kde ste o nich čítali niečo viac, lebo ja len zo správ, ale tam o rodičoch nespomínali nič, ani to, že sú soc. prípad.

Lulu u nás to bolo tak, že 1krát sme mali 3vajka a PK sme neplatili, ale 2a3krát sme mali viac ako 8vajok a vtedy sme za PK platili 5tis kč, ale s tým, že napr. raz sme mali až 24vajok a za vajka nám účtovali len 8tis, teda neúčtovali všetky napichnuté vajka, ale preto sme museli platiť za PK. Neviem, či som to napísala zrozumiteľne.

Babulky pozdravujem všetky a prajem peknú MIKULÁŠSKU NEDEĽU 😵

lulu27
6. dec 2009

Zuzli pochopila som, ďakujem 🙂
Všetkym Vam ďakujem za držanie palcov na zajtra, už sa teším a som aj veľmi zvedavá 😀
Zajtra sa ozvem ako sme dopadli, ahojte

rebeka33
6. dec 2009

ahojte, bea 77 je tu viac báb ktoré sú z Košíc. Ja tam mám rodinu, ale baby ti určite poradia kde sa tam ubytovať a tak. Ja sa tam chystám ostať od OPU po ET.

kanhwa
7. dec 2009

Ahojte babulky,
dakujem vam za povzbudive a pozitivne slova a prajem vam krasny a uspesny tyzden 🙂

zuzla80
7. dec 2009

Ahojte baby, dnes je tu akosi mlkvo, počasie na prd, tak hádam nieste na prechádzách 🙂

Zajulko tebe som zabudla popriať šťastie na stredu - verím, že tentokrát pribudne aj tebe fotečka 😉
Kanhwi tebe je už aspoň trošičku lepšie, tak som na teba myslela...

tanitta
7. dec 2009

ahojky.. prisla som vas aspon pozdravit....kedze maly ma vrtulu v zadku 😝
veru baby... clovek si dava taku pomyslenu metu pokial to dotiahnut....ale vzdy ked ju dosiahnete budete chcet viac 😉 najlepsie je min 38t 😎 a dufam ze kazda jedna to tam dotiahnete... dvojickovske "aspon" do 36t;)...tak sa drzkajte a opatrujet bruska 😉
kocky v cykloch vela vela stastia a krasne pozitivne testiky a potom gulatucke tehu bruska 😵
maly zapsal ja utekam nieco robit 😝

mirinda10
7. dec 2009

babule nejak som vas cez vikend zanedbavala ale mala som tu nasich a oslavovalo sa a ako som dopadla no super mam +1kg, takze spolu uz 5kg ☹ a to som teraz kolacikov a torticku jedla za dvoch 😀 takze sa vlastne ani necudujem, nejak ma ta cukrova voda nastartovala 😉 no a este tie Vianoce to bude sodoma komora
babulka sa ma dobre, rano som mala brusko ako keby tam bol terminator, vlnila sa lezkala som, po sprche som mazala brusko a asi sa jej to dnes velmo macilo, tak sme mali vlny, muzik sa smial tak sme mali divadielko 🙂

kanhwi je mi to luto ☹ ale babule dobre radia, daj si na to cas. teraz budu vianoce venuj sa rodinke a uvidis na jar ako na tom budes a podla toho sa zariadis

lulu drzkm palce na ET

idem vas rychlo docitat nech viem co je nove

pozdravujem

kanhwa
7. dec 2009

Zuzli, dik, ano je mi dnes lepsie trosku...
Miri, ze terminator 🙂 😎

pariska
7. dec 2009

ahojte, mirinda tisko zavidim plus 5kg, nebojkaj, to bude v pohode. ja mam uz -5kg. ale ani sa necudujem, stale som na zachodiku. dnes som bola u mojho dokiho a uz sa netvaril az tak nadsene, vraj nejako rychlo chudnem a toho vracania je dost, ze ked neprestanem stracat na vahe, tak ma daju do nemocnice na infuzie 😒

mirinda10
7. dec 2009

pariska ja som negrckala takze som nic neschudla ☹ ja len naberam ale nebojkaj ale inak juli tu pisala, ze su nejake zazvorove tabletky proti grckaniu treba skusit a stale jest ja viem ked opat grckas ale nieco v tebe zostane alebo najst nieco co je ok pre brusko, tanitka ficala na chlebiku vo vajicku sa mi zda, treba nieco najst a to jest co najviac
inak -5kg je vela na 6tt tak davaj na seba pozor a skusaj je vela babskych rad ako tlmit to grckanie tre skusat a nevzdavat sa este musis vydrzat do 12tt potom to prejde

zajacik...
7. dec 2009

Zuzlik dakujem za prianie na stredu, ja fotecku mat nebudem, lebo moj doki nema prave namodernejsi UZV, ale nevadi, ja fotku nepotrebujem, hlavne aby babatko bolo v poriadku. A foto si potom vypytam od Dankovcika 🙂

takyna
7. dec 2009

Ahojte kočky 🙂 všetky pozdravujem 😵
včera som sa v noci zobudila na bolesti zaludka, potom to nastastie preslo, ale dnes mi bolo tiez mizerne, stale ma napina , nechuti mi jest, ked sa nenajem tak mi je zle od hladu, 😖 😝

viem, ze sa opakujem, ale je mi s toho dost tazko....

Zuzik krasna fotecka, tesim sa z vás 😵

vsetucky este raz pozdravujem, myslim na vas, radsej len lezim..., ozvem sa pá 😵

lulu27
7. dec 2009

Ahojte kočky, už sme dorazili domov. Bol to pekný zážitok, presne tak ako ste opisovali, všetko som videla ako drobcov nabral a aj to ako ich vložil. Môj najdrahší nechcel ísť so mnou a keď som sa pýtala tak mi nevedel povedať prečo 😅
Nakoniec nám do dnes zostala 1 blastocysta a 2 morule. Takže som si dala dať do bruška tú jednu blastocystu a jednu morulu. Za PK sme neplatili, ani za krvné testy 🙂
Nikdy som nevidela ako nám vyzerajú embrijká a ani som nevedela v akom sú štádiu aj po PK. Myslela som si že na 5 deň čo vydržia sú všetky blastocysty, no som opäť múdrejšia.
Všetky Vás pozdravujem 😉

zajacik...
7. dec 2009

Lulu tak uz len aby sa pekne zahryzkali 🙂

lulu27
7. dec 2009

Zajacik ďakujem, pevne verím, že sa to podarí 😉

takyna
8. dec 2009

Ahojte kočky 🙂

Luli prajem nech sa riadne zavrtaju embryjka, a potom vysoke HCG 🙂

kanhwa
8. dec 2009

Lulu, drzim palce, nech tu reprofitu vylepsis decembrovu statistiku, lebo zatial je biedna...Verim, ze aspon ty im to vyzehlis 🙂
Pozdravujem vsetky babule 🙂 🙂 🙂

zuzla80
8. dec 2009

Ahojte 🙂
Zajulko tak aspoň krásny zážitok prajem. Od Dankovčíka isto dostaneš fotku, len asi treba opýtať, neviem, či dávajú automaticky. A nevieš Zajko, či aj NT screening sa robí cez bruško, asi hej...

Takynka tak ti je blbo, je to na prd však, ale musíš vydržať, možno po 12tt sa to ustáli. Ja zvyknem mať dni, kedy mi je lepšie ale tiež sa to strieda aj s tými horšími. Ja som pred pár dňami v noci 2krát vstávala, lebo mi bolo príšerne zle na žalúdku k tomu sa pridal tlak v hlave a v očiach - no som myslela, že sa poblijem. Berme to tak, že aspoň vieme, že je všetko v poriadku a drobcom sa darí 😉

Lulu držím palce, nech máte krásny darček pod vianočný stromček 😉

Tánička pozdravujem, aj vedúceho 😵

Leni už len 4dni 😀

lulu27
8. dec 2009

Ahojte kočky, ste zlaté 🙂
Zásobila som sa kopou DVD, tak dúfam že mi to čakanie rýchlejšie prejde 🙂

zajacik...
8. dec 2009

Zuzlik neviem ci sa NT robi cez brusko, ved ty pojdes prva tak uvidis a potom mi povies 😀 A za fotku sa u D. plati asi 7€, ale nevadi 🙂
Ahojte vsetky reprofitacky 😉

tanitta
8. dec 2009

ahojte...
lulu.. vsak krasny zazitok;)...tak drzime bobikom palceky 😵
zuzla...NTcez brusko...
pozdravujem celu osadku klubu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre