Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

shandy
20. aug 2010

@brita si pis 😵 😵 😵 😵 , budem napata ako guma v trenkach ako budem cakat na tvoje vysledky...fakt si netestovala? 😀

ninockaskv
20. aug 2010

@shandy @brita no jo, je to cele take na nic.. psychologicka aj homeopatka do man stale tlacia, ze nechsa na to pozeram inak, nech im pozehnam, zazelam vsetko dobre.. ale tazko je to .. hm.. najvaic ma rozculuju take, ktore nechcu a otehotneju.. aj tuto jedna baba tak odisla.. vobec nechcela, nema chlapa, ak som tomu spravne porozumela,nema kde byvat (teraz je u mami v dolnom kubine) ma sladkych 24 a este k tomu vsetkemu si spokojne fajci.. no islo ma roztrhnut!!! a potom vysielaj pozitivnu energiu 😠

shandy
20. aug 2010

@ninockaskv no im sa to hovori, ked take nezazili 😔 ...podla mna uspechom je, ked aspon nevysielame negativnu energiu 😀 😝 . presne ninus kolko takych je, co si veselo fajcia a piju...tiez ma ide rozdrapit...

lahhel
autor
20. aug 2010

Babulky, ja mam po prvej mrche po laparke a neuveritelne ma uz treti den boli ten lavy vajecnik, z ktoreho mi brali cystu...Mam teraz take ovulacne hlieny, tak si myslim, ze je to kvoli ovulke, ze sa tam tvoria vajka, lebo kvoli tej cyste sa netvorili..to si v podstate ja sama sebe tvrdim, ale bojim sa, ci to je OK....

shandy
20. aug 2010

@lahhel lahhelik ono je to asi trosku citlivejsie, ja som sice na laparke nebola, ale mne lavy vajecnik zasa vobec neovuloval a po prvej stimulke zacal a teda tiez som ho dost citila, ale ak by to nebolo na vydrzanie tak urcite zbehni pre istotu k dokimu....

shandy
20. aug 2010

@mircalla mircalik nove fotky filipka 😵 😵 😵 , aky je zlaty 😅 . este stale ma to ocko chore? chudiatok malinky....pozdravujem vas, drzte sa. 🙂

janula18
20. aug 2010

Ahojte, chcela som sa opýtať, zastra máme ísť na ET a budeme platiť za soft a icsi, ale kamoška mi hovorila že môžem platiť aj v EUR.
Aké máte skúsenosti, ako ste platili v eur alebo Kč? Nemali s EUrR problémy?

shandy
20. aug 2010

@janula18 janula my sme platili kartou ale myslim ze nerobia problemy s eurami...tak sa tam zajtra mozno stretneme 😉 , drzim palceky a pekny vikend 😵

callex
20. aug 2010

@shandy normalne si ma vyplasila s tou kontrolou..tak som bezela znova papier od Machaca a tam mam ze kontrolny UZ naplanovat na 10-11DC...a vysledky poslat meilom.a dalsi bod je dohodnut IUI.Takze ja tam pojdem rovno na IUI.Pregnyl mam doma..svokra pichne. 🙂
no veru s tou nechapavostou je to blbe..mna ked sa dakdo opyta ze kedy? tak poviem ze mame poziadavku posunutu do vyroby. 😎
a k veku? stretla som sa u gynekologa tehulku ktora mala 42rokov.v Anglicku vtedy karieristky zacinaju rodit a nik sa nepozastavuje nad tym.
ked budeme mat my brusiska tak budeme tiez poriadne otravne.xixi.
ja akurat nelubim ked znamy mi cumia na brucho a vidim ako skumaju..pribrala alebo je v tom?a vidim tam tu skodoradost ked zistia ze pribrala. ale to ten mrchavy clostylbegyt..vcera som citala letak a je tam priberanie na vahe v neziaducich ucinkoch. 😠
ale aj tym si musime prejst..ja vravim ze si pripravujem stenu bruska na natiahnutie.trenujem.

callex
20. aug 2010

@janula18 tak nedali ste PK? ci ubehlo uz tolko vody?ako sa vyvijali embryjka?
myslim ze je lepsie platit kartou..banky davaju vyhodny kurz.
@lahhel myslim si takisto ze to bude tym ze sa ti tam tvoria folikuly.doteraz vajecnik oddychoval a teraz maka.

janula18
20. aug 2010

@callex dávali sme PK. Včera sme mali jednu morulku, 4 mali osem buniek a 1 päťbunkové

janula18
20. aug 2010

@shandy a vy tam idete načo a kedy. My máme prísť na 12 hod

rebeca_1
20. aug 2010

@shandy fiha, to pri mutaciach sa nam nevstrebava kyselina listova do tela? To som nevedela a ja ze preco mi na heme doktorka kaze zobkat stale zeleninu )))) Hej, v pondelok mam prvy UTZ ale tentokrat vobec nic necitim, takze v pondelok skor ocakavam STOP TIME.... Tebe zajtra silno drzim palceky na UTZ, nech je krasna urodicka!!!!!

@callex ani mi nehovor! Ja tiez ked sa hocikde zjavim, tak vsetci mi doslova lejzruju brucho. ((((( Nenavidim to.

@janula18 krasne embryjka, clovece zabojovala si!!!!! Tak nech zajtra dobre dopadne ET a potom uz len tie krasne 2 ciarky!!!!!

janula18
20. aug 2010

@rebeca_1 však dúfam že do zajtra vydržia. Lebo zo včera na dnes je kritický tak dúfam že aspon jedna to zvládne

callex
20. aug 2010

@rebeca_1 ano pri tych mutaciach sa nevvstrebava kyselina listova..preto je tam ta pridavna latka.neboj v pondelok to dobre dopadne..je to prva kontrola vsetko sa este moze rozbehnut..mozno ti zvysia davku hormonov a vsetko bude ok.
@janula18 pekna uroda.i ked priznam sa dodnes som nepochopila to delenie buniek a co je kvalitne a co nie.mne v GF povedali ze mi vlozili dve 100bunkove a ini lekar mi povedal ze to je hlupost.tak potom sa v tom vyznajte.

mircalla
20. aug 2010

baby mne maly dnes 12 hodin nespal....totalne bol nekludny a hyper.....teraz sa tvari ze spi, ale to moze trvat len par minut....nech mi nikto nehovori, ze to neni z toho debilneho ockovania
inak snad nikde na svete sa tolko neockuje ako u nas, to nam ostalo este zo sociku, mnohe krajiny zapadnej europy nemaju ani polovicu ockovani
necudujem sa, ze sa to mnohym rodicom nepaci

brita
20. aug 2010

@janula18 mozes platit aj v eurach, v CZK aj kartou. Ako chces. My sme platili v eurach. Embryjka sa ti pekne drzkaju, neboj, urcite bude co vkladat, aj ja som sa bala a nakoniec sme mali na vklad dve pekne blastocysty. 😉 Drzim silno palceky. 🙂

tomka12
21. aug 2010

@shandy no mrcha si nechava na seba cakat, mrcha jedna...takze este stale nic...a ty ako si dopadla na utz? dufam, ze mas same dobre spravy 🙂 🙂

ninockaskv
21. aug 2010

@mircalla no dufam, ze to maly v pohode zvladne.. ja by som polovicu ockovania zrusila a druhu polovicu by som vyhlasila za dobrovolnu.. inak niekde som podpisovala peticiu za to,a by ockovanie nebolo povinne, ale dobrovolne.. 🙂 ale kym sa u nas nieco take udeje.. este vela vody prejde, to musi byt taky business, ze dovi dopo

@lahhel mna po laparke bolieva vzdy v polovici cyklu (zjavne ovulka) operovany vajecnik.. dovtedy ma to nikdy nebolelo, odvtedy kazdy mesiac.. ale nie moc, da sa to vydrzat.. treba dat telu sancu, nech sa spamata,ale ak by to moc bolievalo, tak asi skoc k doktorovi
@shandy mne vcera kamoska povedala, ze otehotnela.. chuda, liezlo to z nej jak z chlpatej deky a ja som odvtedy ako mechom prastena.. mam toho fakt,z e dost.. nielenze sa neviem tesit, ze sa im to konecne podarilo, ale som zase taka plna hnevu a zurivosti.. uz mam tohto obdobia plne zuby
moj chlap sice tvrdi, ze nemoze stale prsta, ale moje zaklady su zatopene a rozpadavaju sa..a k okamzite nezacne svietit slnko, tak sa mi to tu asi vsetko zruti ☹

tomka12
21. aug 2010

Takze mrcha uz dosla 🙂 , zajtra zacinam pichat 🤐

janula18
21. aug 2010

Ahojte, tak dnes sme dali vložiť 2 jednotkové blastocysty, a zostali ešte 2 jednotkové a 1 dvojková.Tak uvidíme koľko zajtra zamrazia.
Len ma hnevá že mám kašel, dúfam že ich "nevykašlem"

brita
21. aug 2010

@janula18 Tak vidis moja, to je super. 😉 Neboj sa, nevykasles ich, len teraz poriadne oddychuj, aby sa embryska pekne zahryzli. 😉

rebeca_1
22. aug 2010

@tomka12 ako mas nastavenu stimulku? Pozeram ze ides rovno pichat... Tak drzim palce, nech je krasna urodicka!!!!

@janula18 waw, ake ukazkove blastulky!!!! Aj ja chcem.... Myslim, ze mame novu tehulku!!!

@shandy tak ako dopadla vcera kontrola? Ja idem zajtra, pomooooooc!!!!!

tomka12
22. aug 2010

@rebeca_1 clostilbegyt + menopur od druheho dna, tak snad bude dobra uroda 🙂
Tak drzim palce na zajtra 😉

rebeca_1
22. aug 2010

@tomka12 tak to mame tak nejako porovnako. Ja mam 3x1 clostil a 75 IUI bravelle. Bude dobra uroda, musime verit!!!
Dakujem, snad tam nieco Stelclik narata ))))) Ty mas kedy UTZ?

tomka12
22. aug 2010

@rebeca_1 ja som vcera volala na nonstop linku do RF a dvihla mi to Pospisilova a povedala, ze sa mam objednat v pondelok, lebo ze ona nema pri sebe pocitac...Takze az v pondelok budem vediet...ale predpokladam, ze v piatok, alebo v sobotu. Teba na ktory DC obejdnali na UTZ?

rebeca_1
22. aug 2010

@tomka12 ja som zacinala v pondelok a zajtra mam prvu kontrolu. Zajtra som 8 DC a 7 den stimulacie. Ja mam aj v protokole napisane ze 7-8 den kontrola. Tak zajtra si zavolas a budes vediet. Mate dlhu cestu do Brna?

tomka12
22. aug 2010

@rebeca_1 jaaaaj veru dlhu, my sme od roznavy a cesta nam trva tak 6hodin ☹ . Ja by som inak ani nemusela ist, ale ja mam problem s vajecnikom, totiz mi ho nevidno...Takze musim merat cestu do Brna...inak by som isla len ku svojmu gynekologovi. A ty si odkial?

rebeca_1
22. aug 2010

@tomka12 jejda, to je ozaj dialka. Ja som z BA. Inak ani mne nie je vidiet druhy vajecnik. Tiez kazdy doktor zapasi kym ho najde a aj tak tam nebyvaju vajicka.

kajka39
22. aug 2010

tomka, rebeca - drzim palceky, aby vam to obom aj ostatnym ktore prave stimulujete dobre dopadlo. 🙂 🙂 🙂 Ja sa chystam na soft k Machacovi v septembri, tak sem - tam nakuknem ako sa vam dari.

@janula18-nech sa u teba paci obom 🙂 🙂 a neopustia ta dalsich 9 mesiacov!!!

pozdravujem orsulku, pekne sa nam gulatis 😀 😀 pristane ti to velmi. 🙂 🙂

mircalla, filipko je krasny, ale aj pekny betarik, ked ti neda oddychnut. Chce to asi len cas, aby nabehol na svoj rezim, ked budete mat po vsetkych ockovaniach, tak sa to väcsinou spravi.... moja kolegyna mala to iste s dcerou, len v ruzovom...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre