Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lulu10
26. máj 2011

@bayley prekrásny slub wááááw 😵

callex
26. máj 2011

baby riesite niektora DNP...prilepsenie k materskej?ja som z tych zakonov jelen..neviem ci si mam platit co to alebo uz je neskoro..

lulu10
26. máj 2011

@rienok mozeme na to skocit ihned ale chceme si dat este dobru dovolenku a potom sup na to 😵

lulu10
26. máj 2011

@callex uz je asi neskoro, aspon si myslim, zda sa mi ze to musis min.9 mesiacov a potom mozes nastupit na PN, ale veru neni som si ista 😕

lulu10
26. máj 2011

@leamax dnes moc drzim palce 😎 musi to dobre dopadnut!!! a k tej prepazke,tebe to tiez zistili pri hystroskopii?

gabinkaa
26. máj 2011

@bayley som si povedala, že si nebudem pridávať stres tým, že uvidím jednu čiarku, preto chcem testíkovať až vtedy, keď napísali a ten smútok bola z časti aj únava z predchádzajúcich troch IVF, nikdy nám nezostal žiaden mrazáčik a všetko som musela absolvovať od začiatku, pri posledných dvoch som si pichala aj sama injekcie, tak to nejako vyvrcholilo a k tomu ešte aj obavy o výsledok, doktor ma síce upokojil, ale vždy zostáva ale
Ty teraz podstupuješ prvé IVF? držím moc palce, aby bolo úspešné 😉 😉 😉

gabinkaa
26. máj 2011

@callex už tu niekde o tom baby písali, vraj sa to má platiť aspoň rok pred, neviem či je to tak v zákone, nikdy som ho neštudovala, lebo mne sa to zdá zbytočné, ale to si asi treba nechať vysvetliť odborníkom na sociálne

gabinkaa
26. máj 2011

@lulu10 čítam si Tvoju správičku a vieš ako si ma nesmierne potešila s tou pani v tom veku?
tak to máš peknú správičku, fakt len treba veriť, že všetko dobre dopadne a môže sa zadariť aj pod perinou 😀

cecil36
26. máj 2011

@bayley 12 bunkacov som mala na treti den od OPU, nemala som PK. 🙂

gabinkaa
26. máj 2011

@bayley to si dala krásny sľub, aposň bude veselo 😀 😀 😀

lulu10
26. máj 2011

@gabinkaa som rada ze som ta potesila 😵 a drzim palceky

luly3
26. máj 2011

ahojte žienky 😉
leamax na dnes držím moooc palce nech pekne stúpne 😉
@gabinkaa ja som postupovala rovnako ako ty vždy nove IVF ☹ a buď nič
alebo len jedno vajko a vidíš moja 😉 ver tomu a každý deň si hovor som tehula
a stále ja som to tak robila a naozaj som bola 😀 😀 😀 moc moc ti to prajem

gabinkaa
26. máj 2011

@lulu10 ďakujem, si fakt nevieš predstaviť ako a ešte bola prvýkrát, to je fakt výkon obdivuhodný

gabinkaa
26. máj 2011

@luly3 budem sa držať Tvojej rady 😀 snáď sa na mňa aj malá Simonka nalepila, boli sme jej na krštinkách a minulý víkend na chate 😀 😀 😀

pikha
26. máj 2011

@callex to s tym mozartom je zaujimave 🙂 mne strasne "chutila" vazna hudba v 3-4 mesiaci, a specialne Mozart a najspecialne Vivaldi-ten isiel stale.. ale tym sposobom, ze som to mala nahlas pustene v aute a normalne som citila a rozoznavala kazdy jeden ton kazdeho nastroja samostatne-strasna haluz 🙂 tak zeby sme z Domce spravili inteligenta? 😀 Co sa sitia tyka, to je zaluba uz od malicka 🙂 najprv babikam, potom sebe, vela vela sebe 😀 a uz sa tesim, ako budem tvorit na svoje dieta 🙂 a ked chces, mozme dat nejaku instruktaz 🙂 😉
@rienok ak budes mat cestu do NR a stretko s callexkou, a ja nebudem nahodou rodit, velmi rada sa pridam 🙂
@ninockaskv ehe, je to krasne 🙂 vsak nahaj tak, coskoro aj ty budes s malinkym pocuvat 😎
@gabinkaa drzim palce na testik 🙂 a presne, nema vyznam skorej testovat, ako sme uz mnohe zistili co je pravda na desiaty den, na strnasty uz platit nemusi.. a usetris si kopu nervov 🙂 A citis sa ok?
@leamax drz sa 🙂

gabinkaa
26. máj 2011

@pikha škoda, že na to prídeme až neskôr s tým testíkovaním, fakt si ušetríme kopec nervov aj keď je to relatívne, inak sa cítim vcelku fajn, len ma pichá pravý vaječník a pobolieva podbruško občas, snažím sa vyhýbať námahe a namáhavej práci, polievam kvetinky len s malou krhličkou a už som sa dozvedela, že ma tu susedia aj ohovárajú, ale nech si trhnú nohou
a Ty s malinkou ako, ešte má čas na pýtanie sa na tento svet, držím palečky nech vám to dobre dopadne 😵 😵 😵

pikha
26. máj 2011

@gabinkaa dakujem, my velmi dobre 😵 🙂 vsetko je ok, uz som na MD a aj ked zacinam naberat pohyblivost tanku, uzivam si to neskutocne🙂 . No a hej, Domca este ma cas a verim, ze este tych par tyzdnov zostane tam kde treba 🙂 A preco ta ohovaraju? 😀 To je inac take srandovne toto.. nie aby sa clovek o seba staral, hlavne nech druhych mozem riesit 😝

gabinkaa
26. máj 2011

@pikha tak to je dobre, že si to užívaš, to musí byť super, tak malá bude veľká slečna, hlavne aby bola zdravučká 😉 vieš tu každý kosí aj 3 krát do týždňa a ja sa tomu vyhývam, na ulici to každý vidí, min. víkend sme boli na chate, takže môj drahý to neurobil a ja to nechcem robiť, aby som si neublížila, nestojí to za to, viem čo sa za tým skrýva, aká je to tŕnistá cesta, takže to zasa čaká až príde víkend a môj to urobí, ale komu to mám vysvetľovať, že čo podstupujem, nikomu som to nehovorila a ani nebudem, nemajú tu čo robiť, tak sa pozerajú na druhých, ale každý má si myslím svojho dosť
ale vy dve sa pekne držkajte ešte spolu 😉

pikha
26. máj 2011

a este mala kulturna vlozka z fcbku 🙂
Jiřina Kaplanová
Jak můžete chtít, aby děti poslouchly své rodiče, když Tarzan žije napůl nahý, Popelka se vrací domů o půlnoci, Pinocchio stále lže, Aladdin je král zlodějů, Batman jezdí 480 km/h, Šípková Růženka furt spí a Sněhurka žije se 7 chlapy. Neměli bychom být překvapeni, když děti zlobí! Mají to ze svých pohádkových knížek!

callex
26. máj 2011

@pikha tak ja som uz davno zistila ze klasika a opera ma svoje caro na ,,plne gule,,.ohladom instruktaze ta beriem za slovo.a @rienok sem budem musiet asi dotiahnut za vlasy 😀
@gabinkaa ta ohovaraju za polievanie krhlickou? no a co?ty si predsa pozitkarka a polievanie si uzivas..

callex
26. máj 2011

@pikha to je fakt..ale stale lepsie klasicke rozpravky ako tie pikaču a ine tvory s velkymi ocami a ohanajucimi sa mecmi, ci hany montany ..

pikha
26. máj 2011

@gabinkaa kosit 3x do tyzdna ozaj moze len niekto, kto nema co robit 😝 😀 a dobre robis, ze to takto beries. A kedy je ten planovany testik? 🙂

callex
26. máj 2011

@gabinkaa z kosenia si nic nerob..proste teraz uprednostnujete natur styl....babkina suseda maju travu po pas..a voobec ich to netankuje..a maju to rovno pred vchodom do domu..

tonytony
26. máj 2011

Ahoj holky, můžu se zeptat na Vaše zkušenosti s Reprofitem?
Hlavně mě zajímá, , kterého lékaře by jste mi doporučili, jak dlouho se čeká na konzultaci a jakou pauzu mezi IVF vyžadují a zda někdo máte tam zkušenosti s PGD? Moc děkuji za informace.

pikha
26. máj 2011

@callex kludnee 🙂 ja som teraz doma, drahy je okrem toho cely buduci tyzden na Lesti na cviceni, takze ked budes mat cas, hocikedy 🙂 A to s tymi rozpravkami je skor taky forek- a na pikachu mi nesiahaj, mam z neho nick 😀

ninockaskv
26. máj 2011

ahojte zeny .. prisla som nakuknut, ze kto uz vypisuje

@pikha tak u vas to vidim na intelektuala 😵 😵 😵

@gabinkaa na susedov kasli, mas ich proste na haku.. 😠 nepokoseny travnik, no koho co do toho?

@leamax ty ako, kedy mas vysledky?

u nas uz tehu kolegyna vybera kocik a riesi tripple testy 😎 dufam, ze aj vy @rienok @gabinkaa @mimikand .. na koho som este zabudla?? to budete ochvilu riesit

vivienna
26. máj 2011

ahojte baby.....chcem sa vás opýtať, či vám lekár odporučil v tehotenstve alebo ešte pred plánovaným tehu. užívať nejaké vaginálne tablety ako prevenciu pred infekciami, mykózami .... mne môj doki vravel, že je to bežné, aby som si to od neho kúpila, ale ja som nepočula, aby si to baby bez príčiny počas tehu dávali .... hmmm???? 😢

ninockaskv
26. máj 2011

@vivienna nie.. naco? v tehu je zvyseny vyskyt mykotickych ochoreni.. treba sa vyhybat cukru a riesit problem ked bude.. podla mna je to len business 😠

pikha
26. máj 2011

@ninockaskv a ty kedy startujes? 😎
@tonytony ahoj, spokojnost s RF viac ako velka 🙂 urcite sa oplati vyskusat. Co sa tyka lekarov, asi kazdy je dobry, ja som bola u MUDr.Machaca a nedam nanho dopustit 🙂 a chvalia kocky aj Stelcla a Koudelku. Cakacie doby su podla toho, ci chces ist ku konkretnemu lekarovi alebo nie.. ved zavolas si a uvidis. My sme cakali dva tyzdne. A prestavka medzi IVF-indi vindi od pripadu k pripadu. Drzim palce 🙂

ninockaskv
26. máj 2011

@pikha vcera sme 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre